Brak połączeń głosowych - Xperia M4

Napraw serwisowych w Plusie, procedury, uwagi dotyczące serwisów....
Tomek_Po
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 lut 2018, o 20:32

Brak połączeń głosowych - Xperia M4

Post autor: Tomek_Po »

Witam,

Tematyka podobna się kiedyś już pojawiała na forum, ale nie znalazłem nic co by mi pomogło.
Mam telefon Xperia M4 Aqua, od syna, z dystrybucji Plus (w ramach innego abonamentu)
Od pewnego czasu miał jakby nasilające się blokady połączeń wychodzących (podczas wybierania numeru długo cisza i potem jeden beep i tyle) i przychodzących (dodzwonienie się do mnie nie było możliwe)
W tym czasie transmisja danych oraz smsy działały bez problemu - np. po nieudanej próbie dodzwonienia się do mnie otrzymywałem od razu sms "kto dzwonił".
Zjawisko to się nasilało (wyglądało jakby zależało od stacji bazowej) i teraz telefon już całkiem nie nadaje się do dzwonienia, choć cała reszta (sms, transmisja danych) działają ok.
Było to pod koniec okresu gwarancji, więc został oddany przez syna do naprawy, wrócił niby naprawiony, ale po 2 tygodniach wada pojawiła się ponownie. Niestety do ponownej naprawy go nie przyjęto (bo okres gwarancji się skończył).
Dzisiaj w innym serwisie powiedziano mi że może to być wina po stronie sieci GSM (np blokowany może być IMEI tego aparatu), dlatego poradzili mi by to sprawdzić z operatorem, tylko nie bardzo wiem jak to mogę zlecić w sieci Plus.

Przed chwilą sprawdziłem ponownie ten aparat, następujący test:
1. włączyłem telefon
2. powyłączałem wszystkie przekierowania
3. przestawiłem na 2G
4. udało mi sie 1 raz dodzwonić na nr stacjonarny, zaraz potem wszystko

Reset fabryczny robiłem dwa razy, przeinstalowałem nawet system - najnowszy Sony 6.0.1 oficjalnie dostępny
Tak samo dzieje się (czyli nie działa) z trzema kartami SIM z PLus gsm (dwie abonamentowe, jedna simplus)

Proszę o poradę czy Plus może sprawdzić sieć czy przypadkiem mój IMEI nie jest jakoś blokowany albo nie obsługiwany.

Tomasz
Tomek_Po
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2018, o 20:32

Re: Brak połączeń głosowych - Xperia M4

Post autor: Tomek_Po »

uzupełnienie do pkt 4 mojego testu - po jednym udanym połączeniu (po ponad miesięcznej przerwie w podłączaniu go do sieci GSM) kolejnych połączeń już nie udało mi się wykonać.
ODPOWIEDZ