Nie dochodzą do mnie sms-y

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
kacper9765
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 sty 2019, o 17:59

nie dochodzą smsy i nie mogę ich wysyłac

Post autor: kacper9765 »

witam od 16.01 mam problem ponieważ nie dochodzą mi smsy z banku moja dziewczyna również nie może do mnie wysłać smsa tak samo ja nie mogę wysłać do niej ponieważ wyskakuje wykrzynik że wysyłanie wiadomości nie powiodło się.
Zgłaszałem to na infolinii i nawet gość który odebrał próbował wysłać do mnie wiadomość z negatywnym skutkiem i napisał zgłoszenie lecz do dziś nic się w tej sprawie nie stało. dzwoniłem przed chwilą jeszcze raz na infolinie podałem jej numer zgłoszenia to ona mi powiedziała że do 30 dni mają czas :-x :-x :-x

Czy ktoś wie jak to mogę sam naprawić ?
-dodam że zmiana telefonu również nic nie dała
-adres centrum wiadomości mam - +48601000310 wiec chyba dobry
dodam również że od 2 tygodni jestem za granicą (DE).
zen-40
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2019, o 13:07

Nie dochodzą do mnie smsy z UK

Post autor: zen-40 »

Witam,

mam telefon z three.co.uk (posiadam go w polsce).Próbuje wysłać do siebie smsy z bramki lub innego telefonu lecz nie dochodzą. Mam włączony Rooming, jako operator sieci mam wybraną automatycznie sieć PLUS. Czy ktoś się z takim czymś spotkał? jak mogę rozwiązać ten problem?

Na telefonie wszystko wygląda okey. Wyświetla się sieć macierzysta infomacja o roomingu, nie wygląda to na brak konfiguracji (lecz mogę się mylić, gdyż karta jest nowa)

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i sugestie.
kurymyn
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 9 lis 2021, o 06:51

Problem z SMSami

Post autor: kurymyn »

Witam,
mam problem ponieważ nie dochodzi do mnie 1 na np. 50 smsów i to nie to, że jestem poza zasięgiem i przyjdzie za godzinę czy dwie, nie przyjdzie wcale tak jakby ktoś go nigdy do mnie nie wysłał.

Wymieniłem kartę SIM na nową i nie pomogło, przekładałem ją w telefonie ze slotu 1 na 2 i odwrotnie i też nic.
Zgłosiłem to na infolinie, podając godzinę, dzień i numer sms który do mnie nie doszedł, według infolinii sms do mnie doszedł i wszystko gra, wysłali mi podobno SMS że wszystko gra i problemu nie ma, lecz ten SMS również mi nie przyszedł, ponowiłem zgłoszenie, ale nie wiem czy to coś da.

Telefon to Huwaei Y6, mam go z rok i na początku nie było takich problemów.

Piszę z prośbą do was, może wy mi jakoś pomożecie?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nie dochodzą do mnie sms-y

Post autor: mariusz9a »

Sprawdź jeszcze jedną rzecz - przełóż kartę SIM do innego telefonu. Bo może to z telefonem jest coś nie tak...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nie dochodzą do mnie sms-y

Post autor: sl@w_es »

kurymyn,

jeżeli nadawca SMS-a otrzymuje raport doręczenia oznacza to, że SMS został dostarczony, a wtedy przyczyny niedochodzących wiadomości szukaj u siebie.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
kurymyn
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 9 lis 2021, o 06:51

Re: Nie dochodzą do mnie sms-y

Post autor: kurymyn »

u nadawców, od których nie przyszły mi smsy pisało że dostarczono, np. żona mi wysłała ze 3 smsy, a doszły tylko 2 ;/

A jak i gdzie szukać przyczyny w moim telefonie?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nie dochodzą do mnie sms-y

Post autor: sl@w_es »

kurymyn pisze:(...) A jak i gdzie szukać przyczyny w moim telefonie?
mariusz9a pisze:(...) przełóż kartę SIM do innego telefonu. Bo może to z telefonem jest coś nie tak...
Sprawdzałeś?

Równie dobrze byłoby sprawdzić Twój telefon z inną kartą SIM (inny nr telefonu). To najprostsze co możesz zrobić.
Możesz jeszcze w ustawieniach sprawdzić nr centrum wiadomości SMS (+48601000310), wykasować go, wprowadzić ręcznie i zapisać ponownie. Nie zapomnij po tej czynności wyłączyć i włączyć tel.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nie dochodzą do mnie sms-y

Post autor: mariusz9a »

Można też po prostu wykasować wszystkie wiadomości z aplikacji do obsługi SMS - może po prostu jest zapchana i się wiesza.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
imarcin0409
PlusManiak
Posty: 109
Rejestracja: 17 wrz 2021, o 22:10
Lokalizacja: /home

Re: Nie dochodzą do mnie sms-y

Post autor: imarcin0409 »

HUAWEI podaje takie wskazówki.

Jedna z nich brzmi:
Wyczyść dane i pamięć podręczną aplikacji Wiadomości. (Nie spowoduje to usunięcia wiadomości SMS).

Otwórz ekran Ustawienia, wyszukaj pozycję Aplikacje, a następnie Wiadomości. Wybierz kolejno Pamięć > Wyczyść dane.
Pozdrawiam,
imarcin0409

Obrazek
ODPOWIEDZ