Naprawy Twojej komórki

Napraw serwisowych w Plusie, procedury, uwagi dotyczące serwisów....
DomisWTK
PlusManiak
Posty: 57
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 2 mar 2009, o 14:21

Post autor: DomisWTK »

Ale co jest ciekawe...co im szkodzi naprawic skoro kase od producenta dostaja tylko jak naprawia sprzet a nie w przypadku uniewaznienia gwarancji...
Chyba ze chca poza gwarancyjnie naprawe zrobic...
Awatar użytkownika
Asia:)
Szalony PlusManiak
Posty: 314
Rejestracja: 18 paź 2008, o 21:38
Lokalizacja: Paczków

Post autor: Asia:) »

A tel mogę oddać na gwarancję do przeglądu?? czy musi być jakaś konkretna wada?? i czy
plus wymienia obudowy jeżeli tel jest na gwarancji ( nigdy nie dawałam tel na gwarancje dlatego też pytam)
Ciesz się z każdego dnia, który jest Ci dany!!!!

Obrazek
http://www.gsmonline.pl/portal?t1code=1111111101 - Twój głos na PLUSFORUM.

Asia:)
DomisWTK
PlusManiak
Posty: 57
Rejestracja: 2 mar 2009, o 14:21

Post autor: DomisWTK »

A tel mogę oddać na gwarancję do przeglądu
nie jestem pewny ale raczej tak,tylko ze to chyba kosztuje wiec lepiejsciemnic ze sam sie tel wyacza i cos tam nie dziala^^ hehe:D
Asia:) pisze:i czy
plus wymienia obudowy
nie, obudowa nie jest czescia m\ktora podlega gwarancji....(chyba^^)
Awatar użytkownika
JohnyTwice
PlusManiak
Posty: 124
Rejestracja: 8 lut 2009, o 11:53
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: JohnyTwice »

Asia:) pisze:A tel mogę oddać na gwarancję do przeglądu?? czy musi być jakaś konkretna wada??
Do "przeglądu" nikt Ci nie przyjmie. Możesz powiedzieć ewentualnie, że się zawiesza itp., ale wtedy dostaniesz nowe oprogramowanie i więcej serwis nie będzie nic sprawdzał. Mimo wszystko ja by nie ryzykował, bo niekiedy okazuje się że telefon wraca z jakimiś rysami na przykład...
Asia:) pisze: i czy
plus wymienia obudowy jeżeli tel jest na gwarancji
Po pierwsze Plus nikomu nic nie wymienia bo to nie Plus jest gwarantem tylko producent sprzętu.

Po drugie obudowa jest na gwarancji zazwyczaj 6 lub 12 m-cy i to tylko wady obudowy, a nie jej normalnie zużycie. Więc raczej zapomnij o tym, że serwis wymieni Ci obudowę. No chyba, że odpłatnie ;)
wojtekj
PlusManiak
Posty: 106
Rejestracja: 10 mar 2009, o 14:44

Post autor: wojtekj »

nie wiem jak Plus ale koledze Play wymienił obudowę bo się wytarła ale w pierwszym albo drugim miesiącu od podpisania umowy.
Lubi Apple woli Xiaomi ;)
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

wojtekj, ale to serwis wymienił a nie Play :-D
Zależy wszystko od serwisu.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Asia:)
Szalony PlusManiak
Posty: 314
Rejestracja: 18 paź 2008, o 21:38
Lokalizacja: Paczków

Post autor: Asia:) »

JohnyTwice pisze:Mimo wszystko ja by nie ryzykował, bo niekiedy okazuje się że telefon wraca z jakimiś rysami na przykład...

no właśnie ,jak mp4 dałam na gwarancje to wróciło całe starte < ale kanały działają bez zarzutu >
Ciesz się z każdego dnia, który jest Ci dany!!!!

Obrazek
http://www.gsmonline.pl/portal?t1code=1111111101 - Twój głos na PLUSFORUM.

Asia:)
Awatar użytkownika
Batman
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 23 lut 2009, o 21:44
Lokalizacja: Trzcianka (wlkp)
Kontakt:

Post autor: Batman »

Asia:) pisze:no właśnie ,jak mp4 dałam na gwarancje to wróciło całe starte < ale kanały działają bez zarzutu >
Nie nie odebrałbym sprzętu - ponownie bym go zareklamował jako uszkodzenie ze strony wykonawcy naprawy.
A ku ku
Awatar użytkownika
twojtomasz
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 18:38

Re: Naprawy Twojej komórki

Post autor: twojtomasz »

Jakiś czas temu oddałem do naprawy K310i (po roku używania). Był w stanie idealnym, nosiłem go w pokrowcu silikonowym, po którego zdjęciu telefon wyglądał jakby dopiero pierwszy raz wyjęty z pudełka... Czasami się zawieszał wyświetlacz... Oddałem go, czekałem kilka tygodni i dostałem raport, że w środku był wilgotny dlatego go nie naprawią... Po rozłożeniu telefon nie działał w ogóle...
Morał z tego nie noście w silikonach...
Niesmak pozostał ale trudno...
DomisWTK
PlusManiak
Posty: 57
Rejestracja: 2 mar 2009, o 14:21

Re: Naprawy Twojej komórki

Post autor: DomisWTK »

Mielem swojego SE w610i ostatnio na gwarancji bo uszkodzilem fastport, myslalem ze mi nie naprawia i bylem przygotowany na droga naprawe ale o dziwo telefon wrocil z serwisu prawie jak nowy!! Wymienili mi oczywiscie zlacze ale i rowniez cala srodkowa czesc obudowy i glosniczek:D jestem bardzo zadowolony:D polecam serwis TELEKO:)
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Naprawy Twojej komórki

Post autor: tomek »

Ja oddałem swoją Nokię 10 maja. Mają 14 dni roboczych na naprawę (czy na rozpatrzenie a na naprawę czas nieokreślony? - nie pamiętam już jak to było napisane w karcie gwarancyjnej :-?). Ale i tak długo im schodzi, myślałem, że będzie to zdecydowanie szybciej. :-/ Z tego co wygooglowałem i czytałem to aż się boję! Ciągle czekam na SMSa z Ery po odbiór komórki.
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Naprawy Twojej komórki

Post autor: vod »

Lepiej jest oddawać telefon bezpośrednio do serwisu producenta,ja jak oddałem telefon w serwisie Nokia zaraz po otwarciu to otrzymałem wiadomość o jego odbiorze po 6godzinach,
w innym przypadku był do odbioru na następny dzień.
U operatora trwało to zazwyczaj dwa tygodnie lub dłużej,jest to związane z czasem który jest tracony na transport i przyjęcie do serwisu :-/ (oczywiście zależy to także od usterki)
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
Awatar użytkownika
Marciano
Szalony PlusManiak
Posty: 260
Rejestracja: 29 gru 2008, o 17:21
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Naprawy Twojej komórki

Post autor: Marciano »

VOD Ma racje odnośnie serwisowania telefonów. Szkoda tylko że serwisy mają małą sieć. Jeśli chodzi o sieć serwisów Nokia jest najlepiej rozbudowana. Podaje adres gdzie można sprawdzić adresy. http://www.nokiacare.pl/punkty.html. Jeśli chodzi o samsunga, lg, sonyericssona hmm tuu już lipa i polecam udanie się do salonu plusa i o poproszenie wysłania aparatu do serwisu regenersis.
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Naprawy Twojej komórki

Post autor: kowcio »

samsung też ma serwisy w miastach, w Poznaniu są na pewno dwa. Na przemysłowej i dąbrowskiego. Reperują sprzęt na miejscu. Tam też przyjmują inne telefony do tych punktach i trzeba zawsze sprawdzić. Jak mieszkasz blisko miasta bądź w mieście to nie widze problemu, natomiast jeśli jest daleko do miasta to zawsze punkt operatora jest pomocny.

Dodam, że czasami telefon mogą naprawiać 2 tygodnie, a następne 2 tygodnie będzie on transportowany przez operatora do danego serwisu. Era może stwierdzić, że im się nie opłaca lecieć z jednym telefonem gdzieś daleko czy po prostu nie będzie im ise chciało wysyłać i tyle. Z taką praktyką też się spotkałem.

Ostatnio jak oddawałem sprzet Philipsa w Saturnie na serwis, to koleś odesłał mnie do serwisu, bo mówił mi wprost- oni poczekają aż uzbiera się więcej towaru i wtedy zaczną wieść je na serwis, więc po co miałem czekac dodatkowe 2 tyg.

Nie wiadomo co chodzi to chodzi o pieniądze.
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Naprawy Twojej komórki

Post autor: tomek »

vod pisze:Lepiej jest oddawać telefon bezpośrednio do serwisu producenta,ja jak oddałem telefon w serwisie Nokia zaraz po otwarciu to otrzymałem wiadomość o jego odbiorze po 6godzinach,
w innym przypadku był do odbioru na następny dzień.
U operatora trwało to zazwyczaj dwa tygodnie lub dłużej,jest to związane z czasem który jest tracony na transport i przyjęcie do serwisu :-/
Ja zdecydowanie bliżej miałem do sklepu Ery niż do jakiegokolwiek serwisu Nokii. Gdyby było inaczej na pewno nie dawałbym telefonu przez pośrednika, bo to logiczne, że będzie trwało dłużej.
vod pisze:(oczywiście zależy to także od usterki)
Jeżeli chodzi o usterkę usterkę to nie wiem jak ją ocenić. Wady jakie zgłosiłem to: długie włączanie się aparatu (podnad 15 sekund), brak możliwości dodania utworów do odtwarzacza mp3, po wejściu w wiadomości robocze telefon się restartuje (raz po takim restarcie nawet mi się zmieni motyw :lol: ), przestały działać aplikacje (telefon po wybraniu jakiejś pytał się, czy ją usunąć gdyż nie działa prawidłowo czy coś takiego). Próbowałem się sam początkowo ratować (w ramach gwarancji) ponowną aktualizają softu (tą samą wersją) ale bez zmian. A usterki nie wystąpiły od razu, tylko wszsytkie po jakimś czasie (~kilka dni).
Marciano pisze:Podaje adres gdzie można sprawdzić adresy. http://www.nokiacare.pl/punkty.html.
Dzięki za to, nawet nie orientowałem się ile tych serwisów jest i gdzie są. Mam nadzieję, że Era nie wyśle go gdzieś w swiat (w sensie, że daleko niż możnaby)?!
kowcio pisze:Dodam, że czasami telefon mogą naprawiać 2 tygodnie, a następne 2 tygodnie będzie on transportowany przez operatora do danego serwisu. Era może stwierdzić, że im się nie opłaca lecieć z jednym telefonem gdzieś daleko czy po prostu nie będzie im ise chciało wysyłać i tyle. Z taką praktyką też się spotkałem.
Oby zależało im na kliencie. :-)
ODPOWIEDZ