Aktualizacja brandowanego galaxy a3 sm-a300fu

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
bartosz7424
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 12:17

Aktualizacja brandowanego galaxy a3 sm-a300fu

Post autor: bartosz7424 »

Witam.
Mam pytanie kiedy będzie dostępna aktualizacja do mojego samsunga sm-a300fu z brandowanym softem? Wersje nie brandowane cieszą się nowym androidem juz od długiego czasu.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
AZRAEL
Szalony PlusManiak
Posty: 804
Rejestracja: 22 lut 2012, o 21:34
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Aktualizacja brandowanego galaxy a3 sm-a300fu

Post autor: AZRAEL »

Witam.
Operatorzy wydaja zazwyczaj aktualizacje po okolo 2 miesiacach kiedy wychodzi niebrandowana aktualizacja. Nie wiadomo tez czy wyjdzie ta aktualizacja na 100%.
Ja na Twoim muejsu bym nie czekal i zainstalowal niebrandowanego softa.
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego LG G.
Obrazek
bartosz7424
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 12:17

Re: Aktualizacja brandowanego galaxy a3 sm-a300fu

Post autor: bartosz7424 »

Boje się utraty gwarancji, skoro nawet stanowisko Samsunga jest przeciwko nam.
Awatar użytkownika
AZRAEL
Szalony PlusManiak
Posty: 804
Rejestracja: 22 lut 2012, o 21:34
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Aktualizacja brandowanego galaxy a3 sm-a300fu

Post autor: AZRAEL »

bartosz7424 pisze:Boje się utraty gwarancji, skoro nawet stanowisko Samsunga jest przeciwko nam.
Z tego co mi wiadomo to nie traci sie gwarancji wgrywajac softa od samsunga. Ewentualnie jak cos sie stanie z fonem mozesz wrocic ponownie do branda z plusa.

Wysłane z mojego LG G.
Obrazek
bartosz7424
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 12:17

Re: Aktualizacja brandowanego galaxy a3 sm-a300fu

Post autor: bartosz7424 »

Każdy słyszy co innego, rzecznik plusa mówił, że brandowany soft jest integralną częścią urządzenia i ingerencja w soft grozi utratą gwarancji. Zresztą chyba jest sposób na sprawdzenie czy jakiś soft był wgrywany.
Awatar użytkownika
AZRAEL
Szalony PlusManiak
Posty: 804
Rejestracja: 22 lut 2012, o 21:34
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Aktualizacja brandowanego galaxy a3 sm-a300fu

Post autor: AZRAEL »

bartosz7424 pisze:Każdy słyszy co innego, rzecznik plusa mówił, że brandowany soft jest integralną częścią urządzenia i ingerencja w soft grozi utratą gwarancji. Zresztą chyba jest sposób na sprawdzenie czy jakiś soft był wgrywany.
Zwracalem kiedys kiedys telefon do plusa z softem nie brandowanym. Nie bylo zadnych problemow.
Ty nie ingerujesz w soft tylko wgrywasz system od producenta. Plus moze Ci nie uznac gwarancji gdy zrootujesz telefon, zaczniesz sie w nim bawic (recovery, cyanogen mody itp).
Oczywiscie zawsze mozna wrocic spowrotem odrootowac itp a plus i tak nie ma jak sprawdzic czy byl rootowany czy nie.
Jedynie gdzie da rade sprawdzic to chyba samsung note 4 bo tam jest licznik ktory pamieta z tego co wiem ile razy odblokowalismy boot loadera.
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego LG G.
Obrazek
ODPOWIEDZ