Nazwa PLUS (nazwa operatora) w belce powidomień

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
Jaromirrr
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 sty 2019, o 14:03

Nazwa PLUS (nazwa operatora) w belce powidomień

Post autor: Jaromirrr »

Witam.
Przeszedłem z Orange do Plusa. Mam LG G6 bez brandu. Z kartą Ornage miałem możliwość ustawienia napisu Orange w belce powiadomień tam gdzie pojawiają się ikony powiadomień. Robiło się to tak: Ustawienia-> Sieć i internet-> Sieci komórkowe-> Pokaż nazwę operatora. Po włożeniu karty Plusa nazwa się już nie wyświetla i cała opisana procedura jest nie dostępna bo nie ma opcji ustaw nazwę w menu. Testowałem też z kartami a2mobile i play i pojawia mi się nazwa w pasku. Zauważyłem też, że karta sim nie dodaje tzw. usług do menu (w Orange były to usługi orange). Brak tego menu mogę znieść ale brak nazwy mnie denerwuje. Instalacja np. Phono mnie nie pociesza. Czy wy tez tak macie?? jest jakieś remedium na to ??
PWojciechowska
Szalony PlusManiak
Posty: 270
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 11:27

Re: Nazwa PLUS (nazwa operatora) w belce powidomień

Post autor: PWojciechowska »

Mam LG G6 z Plusa. Tu w ustawieniach nie widzę takiej opcji. Pewnie operator tego nie wspiera. A szkoda. Ale taki już Plus, VolLTE, Wi-fi Calling, czy działająca w pełni funkcjonalność Plus Online, to marzenie ściętej głowy....

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Nazwa PLUS (nazwa operatora) w belce powidomień

Post autor: largo »

Różnie z tym bywa zależy od brandu operatora jak i urządzenia. Ja miałem kilka modeli od operatora i w jednym było a w drugim nie tak jamo jak ikona NFC w samsungu s8 nie było (a u konkurencji była) a teraz w huawei mate20 mam.

Zapewne wiele czynników na to wpływa.
Awatar użytkownika
Jendrej
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 12 lut 2019, o 19:14

Re: Nazwa PLUS (nazwa operatora) w belce powidomień

Post autor: Jendrej »

Nie aktualizowaliście przypadkiem ostatnio systemu? U mnie przed aktualizacją taka opcja w ustawieniach była, po aktualizacji zniknęła. Chyba wszystkie telefony komórkowe oprócz jakichś 30-letnich antyków oferują pokazywanie nazwy operatora na ekranie. Wydaje mi się, że to raczej sprawa softu niż karty czy operatora.
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Nazwa PLUS (nazwa operatora) w belce powidomień

Post autor: largo »

Opcja nazwy operatora nie jest dostępna w każdym modelu. To jest zależne od producenta oraz operatora która wgra brandowany soft.
ODPOWIEDZ