Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeniami

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Daniel_Plus »

Tomek00, sieć jest w trakcie przywracania do pełnej sprawności. Przepraszam za napotkane niedogodności.

Gumis190, nie mamy aktualnie informacji, aby był jakiś problem ze stacją obsługującą tę okolicę. Przekazałem Twoje zgłoszenie do działu technicznego.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Misiek1
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2018, o 11:27

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Misiek1 »

Witam,
miejscowość
26-650 Przytyk, PLUS w ogóle nie ma tu zasiegu... czy sa jakies plany postawienia nadajnika w tej okolicy?
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Daniel_Plus »

Misiek1, w planach jest nowa stacja, ale jeszcze nie posiadam informacji o terminie realizacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HAL 9000

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: HAL 9000 »

Misiek1 pisze:Witam,
miejscowość
26-650 Przytyk, PLUS w ogóle nie ma tu zasiegu... czy sa jakies plany postawienia nadajnika w tej okolicy?
Owszem jest nowa stacja w planach, de facto od 2007 r, ale Plus dostal odmowe PNB (pozwolenia na budowe) i powstanie tej stacji moze byc nawet kwestia...lat. Sa tam dwie wieze, ale Plus zdecydowal o budowaniu trzeciej zamiast sie podpiac. No to maja co chcieli.
MarcinPioneer
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2014, o 19:38

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: MarcinPioneer »

Dzień dobry, chciałem się dowiedzieć, czy jest możliwość poprawy zasięgu z Sabnie BT13103, albo może jakiś inny wybudujecie w pobliżu. Mieszkam w Hołowienkach, w linii prostej jest do niego ok 2km, a w domu brak zasięgu. (...) Kiedyś ten zasięg był trochę lepszy, ale od ok roku jest tragedia.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2018, o 14:08 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: edycja na podstawie Regulaminu PlusForum pkt.1
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Daniel_Plus »

MarcinPioneer, niestety nie ma nic w planach dla wskazanej okolicy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
krupniok200
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 14:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: krupniok200 »

Witam, chciałem zgłosić złe działanie waszych usług w obszarze współrzędnych: 50.011899, 18.662651. W nieopodal tych współrzędnych mój kolega mieszka w domku jednorodzinnym. Wgl tam nie da się złapać zasięgu Plusa, nawet częstotliwości alarmowych. Tydzień zdarzyło się tam nieszczęście, gdzie trzeba było wywołać numer alarmowy, ale się dało, gdyż telefon nie łapał wgl zasięgu, dopiero na głównej ulicy złapał zasięg alarmowy ok 30m od działki, albo ledwo ledwo zasięg plusa. Moim zdaniem jak i kolegi jest to niedopuszczalne aby nie dało się połaczyć z numerem alarmowym. Żyjemy w czasach gdzie nie mamy już telefonów stacjonarnych, to telefon komórkowy jest urządzeniem do szybkiego kontaktu i nie tylko, lecz jak mamy z niego skorzystać nawet dzwoniąc na 112, jak nie ma wgl zasięgu. Problem nie tyczy się również Plusa. Sąsiedzi, którzy mają m.in. Play'a czy Orange też mają taką sytuację (kolega ma Plusa, dlatego tu piszę). Mam nadzieję że po tym zgłoszeniu weźmiecie to do serca, bo przez taką małą błahostkę osoba prawie nie miałaby na czas wezwanej pomocy i by zmarła. Dołączam zdjęcie jako dowód, że nie ma tam zasięgu.

Obrazek
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: largo »

a czy zgłoszenie było kierowane do sieci PLUS czy tylko na forum?
Jeżeli owa sytuacja jest nagminna w danej lokalizacji proponuję każdej osobie z danej lokalizacji wysłania zgłoszenia bezpośrednio do operatora lub zbiorczego z listą użytkowników. Zgłoszenie na forum mało Państwu może pomóc.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Daniel_Plus »

krupniok200, lokalizacja, którą wskazałeś jest trudna ze względu na topografię terenu, ponieważ z różnych stron otaczają ją (mniejsze lub większe) lasy, które skutecznie tłumią zasięg komórkowy, a najbliższe stacje znajdują się w odległości od 3 do 5 km. Problem rozwiązałaby jedynie nowa stacja w dogodnym miejscu i małej odległości względem wskazanej lokalizacji, ale niestety nie ma takich planów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
krupniok200
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 14:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: krupniok200 »

Aha, czyli macie totalnie w głębokim poważaniu to, że nawet nie ma tam zasięgu na numery alarmowe. Pisałem wyżej że przez głupi brak zasięgu nie dało się zadzwonić na 112 i osoba prawie odeszła na łono Abrahama. To jest niedopuszczalne w XXIw.!!!
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: largo »

ale do kogo masz kolego pretensje...?
Przecież przy wyborze operatora bierze się pod uwagę zasięg w danym miejscu zamieszkania.
HAL 9000

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: HAL 9000 »

krupniok200 pisze:Aha, czyli macie totalnie w głębokim poważaniu to, że nawet nie ma tam zasięgu na numery alarmowe. Pisałem wyżej że przez głupi brak zasięgu nie dało się zadzwonić na 112 i osoba prawie odeszła na łono Abrahama. To jest niedopuszczalne w XXIw.!!!
Jak widzisz Twoj apel dal tyle co nic. Geste lasy to tam moze byly 200 lat temu...
Ogolnie nic operatorowi nie zrobisz, bo zapisy licencji, ktora przebiegle chroni interesy operatora zamiast uzytkownika, ma operator spelnione.
Jedynym sposobem, wspomnianym zreszta, jest wywieranie ciaglej presji na operatora poprzez listy zbiorowe, a takze pomoc mediow. Inaczej nie zmieni sie tam nic, bo operatorowi "nie oplaca sie" stawiac stacji w takich miejscach.
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: TomPL »

krupniok200 pisze:Aha, czyli macie totalnie w głębokim poważaniu to, że nawet nie ma tam zasięgu na numery alarmowe. Pisałem wyżej że przez głupi brak zasięgu nie dało się zadzwonić na 112 i osoba prawie odeszła na łono Abrahama. To jest niedopuszczalne w XXIw.!!!
Może ja już za stary jestem, ale to jest typowa współczesna postawa roszczeniowa. Bo jak coś jest w mieście to i wszędzie musi być! Bo w "takich czasach" żyjemy. I pewnie w tej wsi McDonalda też nie ma? Skandal! I może nawet autobus tam żaden nie dojeżdża? Nie do pomyślenia... I pewnie droga gruntowa, koleiny, błoto, karetka nie dojedzie - no to jest dopiero granda!
Ja rozumiem wzburzenie, bo człowiek prawie umarł, ale żaden operator nie miał i nie ma (póki co) obowiązku zapewnienia 100% zasięgu na terenie całego kraju...
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: zbych_in_flames »

krupniok200 pisze:Aha, czyli macie totalnie w głębokim poważaniu to, że nawet nie ma tam zasięgu na numery alarmowe. Pisałem wyżej że przez głupi brak zasięgu nie dało się zadzwonić na 112 i osoba prawie odeszła na łono Abrahama.
Nie ma czegoś takiego jak zasięg dla "numerów alarmowych". Jak nie masz zasięgu swojego operatora to wyświetli się możliwości wykonania połączenia na numer alarmowy i take połączenie będziesz mógł wykonać jeśli jest dostępny jakikolwiek zasięg 2G/3G innego operatora. Takie połączenie możesz wykonać nawet telefonem bez karty SIM. Skoro nie mogłeś wykonać połączenia to znaczy, że nie było zasięgu żadnego operatora.
HAL 9000

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: HAL 9000 »

TomPL pisze:
krupniok200 pisze:Aha, czyli macie totalnie w głębokim poważaniu to, że nawet nie ma tam zasięgu na numery alarmowe. Pisałem wyżej że przez głupi brak zasięgu nie dało się zadzwonić na 112 i osoba prawie odeszła na łono Abrahama. To jest niedopuszczalne w XXIw.!!!
Może ja już za stary jestem, ale to jest typowa współczesna postawa roszczeniowa. Bo jak coś jest w mieście to i wszędzie musi być! Bo w "takich czasach" żyjemy. I pewnie w tej wsi McDonalda też nie ma? Skandal! I może nawet autobus tam żaden nie dojeżdża? Nie do pomyślenia... I pewnie droga gruntowa, koleiny, błoto, karetka nie dojedzie - no to jest dopiero granda!
Ja rozumiem wzburzenie, bo człowiek prawie umarł, ale żaden operator nie miał i nie ma (póki co) obowiązku zapewnienia 100% zasięgu na terenie całego kraju...
Hmmm. Rodzi sie pytanie - co ma piernik do wiatraka? Jaka roszczeniowosc? Brak zasiegu outdoors nie na bagnach Biebrzy i nie w Lasach Janowskich tylko przy drodze miedzy dwoma sporymi slaskimi miastami czyli Zorami i Jastrzebiem Zdroj. Rozumiem, ze w pierwszej kolejnosci nie mogl byc ten teren pokryty, ale 22 lata po uruchomieniu sieci? Rozumiem tez, ze nie musi byc to sygnal indoor, ale, zeby nie bylo mozliwosci outdoor?
Warto tu przy okazji podkrelic, ze operatorzy komorkowi NIE SA wlascicielami czestotliwosci radiowych. Jedynie je dzierzawia. I jako depozytariusze dobra wszystkich obywateli winni zachowac wlasciwa troske i starannosc w celu zapewnienia polaczenia radiowego.
ODPOWIEDZ