Teraz jest 10 sie 2020, o 16:19

Zostaw Kontakt

Zakończenie umowy

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Przed założeniem tematu należy użyć opcji szukaj. Jeżeli temat był już poruszany to od razu otrzymasz odpowiedź.

Marta_Plus

Specjalista Plusa

• Podziękował : 9 razy
    Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Zakończenie umowy

Post11 maja 2020, o 09:28

Witaj tomiks,

tomiks napisał(a):30 czerwca kończy mi się umowa, więc aby zachować 30 dniowy okres wypowiedzenia powinienem niedługo wysłać rezygnację. Ale co jeśli umowa przejdzie na czas nieokreślony, czy zachowam wówczas wszystkie ulgi, rabaty itp?
Wysokość abonamentu oraz warunki nie powinny ulec mianie, ale warto sprawdzić w regulaminie aktualnie obowiązującej na numerze promocji, czy jakieś usługi dodatkowe, rabaty nie były dodane tylko na czas określony.

tomiks napisał(a):Z umowy nie wynika to wprost co się stanie po zakończeniu 36 miesięcznego okresu bo tyle trwała umowa, jest jedynie napisane że po zakończeniu tego okresu umowa ulega przedłużeniu na czas nieokreślony.
Zgadza się, umowa przejdzie na czas nieokreślony. Istnieje możliwość jej przedłużenia na innych, może jeszcze lepszych warunkach. Jeśli byłbyś zainteresowany taką ofertą, podeślij proszę numer telefonu, którego sprawa dotyczy pod adres: specjalista_plus@plus.pl, w temacie wiadomości dodaj słowo: FORUM oraz zawrzyj też swoją nazwę użytkownika. Wówczas przekażę do DUK prośbę o kontakt.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ

tomiks

Nowy

• Podziękował : 0 raz
    Otrzymał podziękowań: 0 raz
  • Moja taryfa: abo
  • Model telefonu: j7 16

Post11 maja 2020, o 21:19

Marta_Plus napisał(a): Wysokość abonamentu oraz warunki nie powinny ulec mianie, ale warto sprawdzić w regulaminie aktualnie obowiązującej na numerze promocji, czy jakieś usługi dodatkowe, rabaty nie były dodane tylko na czas określony.

Gdzie mogę ten regulamin znaleźć? bo ten który dostałem przy podpisywaniu umowy to jest tylko umowa o świadczenie usług i w pkt. 2 "Po upływie czasu oznaczonego Umowy Umowa ulega przedłużeniu na czas nieoznaczony" ale nie ma nic więcej czy z zachowaniem wszystkich warunków.

A z kolei w Regulaminie Promocji Ja+ do wszystkich IV w postanowieniach ogólnych jest napisane, promocja jest skierowana do (są wymienieni wszyscy których dotyczy) po czym dalej, którzy w czasie trwania promocji zawrą umowę na okres 24 miesięcy stając się abonentami. U mnie była umowa 36 miesięcy bo wysyłałem jakiegoś smsa żeby przedłużyć.

Dalej w wielu punktach jak np. Połączenia bez limitu do wszystkich sieci są małe cyferki a w odnośniku do nich: Przez cały okres świadczenia Usług, nie czasu trwania umowy tylko właśnie świadczenia usług.

W aplikacji "Plus Online" w zakładce Twój profil też jest napisane Data wygaśnięcia promocji 01.07.2020

I już się w tym wszystkim pogubiłem co jest czym i do kiedy.

tomiks napisał(a):Istnieje możliwość jej przedłużenia na innych, może jeszcze lepszych warunkach. Jeśli byłbyś zainteresowany taką ofertą, podeślij proszę numer telefonu, którego sprawa dotyczy pod adres: specjalista_plus@plus.pl, w temacie wiadomości dodaj słowo: FORUM oraz zawrzyj też swoją nazwę użytkownika. Wówczas przekażę do DUK prośbę o kontakt.

Nie chciałbym na razie podpisywać nowej umowy bo chciałbym to zrobić od razu z nowym telefonem, a spóźniłem się o jeden dzień gdy był Huawei p40 lite z opaską i czekam że pojawi się coś podobnego.

Marta_Plus

Specjalista Plusa

Post12 maja 2020, o 10:07

tomiks,

tomiks napisał(a):Gdzie mogę ten regulamin znaleźć?
Taki regulamin powinieneś otrzymać przy podpisywaniu umowy.

tomiks napisał(a):A z kolei w Regulaminie Promocji Ja+ do wszystkich IV w postanowieniach ogólnych jest napisane, promocja jest skierowana do (są wymienieni wszyscy których dotyczy) po czym dalej, którzy w czasie trwania promocji zawrą umowę na okres 24 miesięcy stając się abonentami. U mnie była umowa 36 miesięcy bo wysyłałem jakiegoś smsa żeby przedłużyć.
Wysłanie takiego SMS-a wynika z tego, że w ramach promocji Plus Elastyczna po zakończeniu 64 dnia czasu oznaczonego umowy Abonent ma możliwość zmiany warunków umowy, polegającej na wydłużeniu czasu oznaczonego umowy właśnie do 36 miesięcy.

tomiks napisał(a):W aplikacji "Plus Online" w zakładce Twój profil też jest napisane Data wygaśnięcia promocji 01.07.2020
I już się w tym wszystkim pogubiłem co jest czym i do kiedy.
To data wskazująca na koniec kontraktu/umowy na czas oznaczony. Jeśli chciałbyś upewnić się co do opisanej sprawy i uzyskać informacje w oparciu o dane z konta (z pozycji forum nie mam takiego wglądu), możesz skontaktować się z naszym BOK.

Obrazek

slobodan

Prawie PlusManiak

• Podziękował : 0 raz
    Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post26 lip 2020, o 09:25

Miałem umowę do 6.09.2020r. ale zdecydowałem się przenieść nr do innego operatora z dniem 25.07. Numer mam już przeniesiony. Wiem że w związku z tym za te kilkadziesiąt dni zostanie naliczona kara umowna (ok. 40zł). Pytanie w jaki sposób zostanie mi ta karana naliczona i jak będę miał ją zapłacić? Dostanę FV na maila?

Marta_Plus

Specjalista Plusa

Post27 lip 2020, o 11:27

slobodan,

slobodan napisał(a):Pytanie w jaki sposób zostanie mi ta karana naliczona i jak będę miał ją zapłacić? Dostanę FV na maila?
Ostatnia faktura przyjdzie do Ciebie pocztą w formie pisemnej. Zostanie w niej uwzględniona kwota kary, którą należy opłacić na wskazany numer rachunku.

Obrazek

WXuser

Starszy Plusmaniak

Otrzymał podziękowań: 1 raz
  • Ostrzeżenia: 1
  • Model telefonu: S10+ e5785 e5372 e5186

Post30 lip 2020, o 12:48

mam abonament na internet do listopada 2020,
wczoraj byłem w Salonie Plusa zostawić wypowiedzenie umowy z końcem kontraktu - listopad

pracownik salonu plusa powiedział, że nie może przyjąć rezygnacji wcześniej niż miesiąc przed końcem umowy

czy ten absurd jest prawdziwy? jeśli tak, to gdzie mogę wypowiedzieć umowę, która mija za 4 miesiące?

Marta_Plus

Specjalista Plusa

Post30 lip 2020, o 15:26

WXuser,

WXuser napisał(a): jeśli tak, to gdzie mogę wypowiedzieć umowę, która mija za 4 miesiące?
Pisemne oświadczenie o rozwiązanie umowy można złożyć w dowolnym momencie trwania kontraktu (nie później niż na 30 dni przed upływem czasu oznaczonego umowy). Więcej informacji tutaj.

Obrazek

WXuser

Starszy Plusmaniak

Post30 lip 2020, o 21:31

Marta_Plus napisał(a):WXuser,

WXuser napisał(a): jeśli tak, to gdzie mogę wypowiedzieć umowę, która mija za 4 miesiące?
Pisemne oświadczenie o rozwiązanie umowy można złożyć w dowolnym momencie trwania kontraktu (nie później niż na 30 dni przed upływem czasu oznaczonego umowy). Więcej informacji tutaj.

ale w Salonie Plusa Pani nie chciała przyjąć- że za wcześnie składam

Marta_Plus

Specjalista Plusa

Post31 lip 2020, o 11:29

WXuser,

zgłoszę interwencję w tej sprawie. Podeślij jak możesz dane adresowe danego punktu oraz opis zaistniałej sytuacji na adres specjalista_plus@plus.pl, w temacie wiadomości dodaj słowo: FORUM oraz zawrzyj też swoją nazwę użytkownika.

Obrazek

WXuser

Starszy Plusmaniak

Post31 lip 2020, o 11:53

Marta_Plus napisał(a):WXuser,

zgłoszę interwencję w tej sprawie. Podeślij jak możesz dane adresowe danego punktu oraz opis zaistniałej sytuacji na adres specjalista_plus@plus.pl, w temacie wiadomości dodaj słowo: FORUM oraz zawrzyj też swoją nazwę użytkownika.

dziękuję, już wysłane

Marta_Plus

Specjalista Plusa

Post31 lip 2020, o 15:24

WXuser,

WXuser napisał(a):dziękuję, już wysłane
Również dziękuję, wiadomość dotarła. Sprawdź proszę pocztę.

Obrazek

Poprzednia strona

Powrót do Plus Abonament - Oficjalny Dział Plusa