telefon zmienia treść odebranego sms

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
przepompownia
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 sie 2013, o 13:13

telefon zmienia treść odebranego sms

Post autor: przepompownia »

Od jakiegoś czasu mam problem z odbieraniem smsów, przy czym problem ten dotyczy tylko jednej osoby z która prowadze korespondencję smsową. Problem pojawił się od chwili, kiedy znajoma zmieniła model telefonu i przeszła z samsunga na sony ericson xperia. Od tego czasu smsy od niej wyglądają w sposób następujący: fragment smsa wysłanego aktualnie do którego dołaczony jest fragment smsa archiwalnego, tak więc sens przychodzącej wiadomości bywa niezrozumiały. Dodam, że oba telefony mają wyczyszczona pamięć a operator play, w którego abonamencie jest telefon znajomej twierdzi, że problem nie leży w sieci a w systemie android, który jest w moim telefonie.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: telefon zmienia treść odebranego sms

Post autor: Krzysiek_Plus »

przepompownia, zgadza się problem leży po stronie oprogramowania systemu Android, pisaliśmy o tym tutaj
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
MichałGie
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 9 sie 2018, o 22:20

Problem z wiadomościami.

Post autor: MichałGie »

Witam,
Jestem Państwa klientem wraz z tatą od ponad 10 lat, korzystaliśmy z wielu telefonów z Państwa salonu i nigdy nie występowały żadne problemy. Niestety od paru miesięcy borykam się z problemami dotyczącymi wiadomości. Od stycznia tego roku zacząłem wymieniać między mną a dziewczyną sms'y w dość sporych ilościach. Po dwóch miesiącach zaczęły pojawiać się pierwsze problemy - w wiadomości wysłanej przeze mnie treść została naruszona, nie docierała w takiej postaci jak ją faktycznie wysyłałem. Połowa wiadomości była identyczna jak u mnie podczas wysłania, a druga połowa na przykład sprzed tygodnia, wiadomości w dziwny sposób się łączą ze sobą i powstaje nieskładna i nie zgodna z tym co wysłałem wiadomość. Problem trwa po dziś dzień. Regularnie kasuje wiadomości, ale problem nie ustępuje.. Szukając w internecie rozwiązania i pomocy trafiłem na artykuł, w którym wyjaśniają, że każda wiadomość ma swój własny kod, wszystkie wiadomości są w "chmurze", jeśli jest ich dużo to te kody się mieszają i przez to powstają "pokraczne" wiadomości. To jest pierwszy problem, czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu? Nie ukrywam, że jest to najzwyczajniej w świecie męczące dla obu stron piszących ze sobą. :-(
Drugi problem dość prostszy. Od niedawna (około miesiąca) wiadomości przestają dochodzić, mimo iż mam raport doręczenia owej wiadomości. :-(
Oba problemy powstają tylko w przypadku pisania z tą jedną osobą. Partnerka posiada iPhon'a oraz sieć Orange, o ile to jest istotne. :-/
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 10 sie 2018, o 11:15 przez Ewa_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dołączyłam do istniejącego wątku.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: telefon zmienia treść odebranego sms

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj MichałGie,
- problem wynika z oprogramowania telefonu. Spróbuj skorzystać z podpowiedzi Krzyśka_Plus.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ