Przeniesienie numeru do Plusa

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
ziggy1970
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 mar 2019, o 14:31

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: ziggy1970 »

Witam,
Wygląda na to, że PLUS nieźle mnie "załatwił"

Ponieważ dosyć długo musiałem czekać na przeniesienie numeru z PLAY do PLUS konsultant mi doradził, że skoro nie korzystam z numeru tymczasowego, aby nie płacić za ten numer abonamentu do czasu przeniesienia numeru (uniknięcie płacenia numeru u poprzedniego operatora i nowego) należy wysłać sms WAKACJE.

I wszystko fajnie numer na początku marca został przeniesiony ale wchodząc na PLUSONLINE kilka dni temu widze że nagle od 17/03 chyba zaczęto mi naliczać pełne opłaty za rozmowy i internet (aktualnie ok 200 zł).

W odpowiedzi na reklamację konsultant poinformował mnie, że ta opcja przechodzi potem na numer docelowy automatycznie.
Po pierwsze dla mnie jest to nie do przyjęcia , po drugie dlaczego dopiero akurat od 17/03 .
Myślę że ktoś coś pokręcił a ja wtej chwili nie mogę korzystać spokojnie z telefonu ponieważ naliczane są pełne koszty za wszystkie rozmowy . W odpowiedzi na reklamację zostałem poinformowany, że zmiana taryfy nastąpi dopiero 17/04 .

Głównym celem przeniesienia numeru do PLUS z PLAY była redukcja kosztów, a teraz się okaże że będzie więcej
Przeniosłem w sumie 3 numery z PLAY do PLUS jeżeli będę musiał zapłacić ponad 200 zł wyjdę z trzema numerami do innej sieci (umowy są na czas nieokreślony).
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3131
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Marta_Plus »

Witaj ziggy1970,
ziggy1970 pisze:Po pierwsze dla mnie jest to nie do przyjęcia , po drugie dlaczego dopiero akurat od 17/03 .
Kiedy został wysłany SMS aktywujący usługę Wakacje? Czy nie później niż 2 dni (48 godzin) przed końcem okresu rozliczeniowego?
ziggy1970 pisze:Myślę że ktoś coś pokręcił a ja wtej chwili nie mogę korzystać spokojnie z telefonu ponieważ naliczane są pełne koszty za wszystkie rozmowy .
Opłaty za usługi telekomunikacyjne w okresie, w którym obowiązują Wakacje rozliczane są zgodnie z cennikiem taryfy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ziggy1970
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2019, o 14:31

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: ziggy1970 »

SMS aktywujący usługę został wysłany 12/01 ale dla numeru tymczasowego 607XXXXXX (nie dla numeru przenoszonego 530734... ).
Nigdy nie wysyłałem takiego SMSa dla przeniesionego numeru.
Numer został przeniesiony na początku marca i przez przypadek logując się na PLUSONLINE zauważyłem naliczanie opłat za rozmowy, SMS, GPRS . Umowę dla numeru 530734... podpisywałem dla taryfy Plush Abo L i nie zgadzam się na naliczone opłaty oraz mam teraz problem bo korzystając dalej z tego numeru opłaty będą wzrastały.

Wydaje mi się, że nastąpił jakiś błąd i w pewnym momencie (od 17/03??) zaczęto mi naliczać opłaty powołując się na WAKACJE
Po pierwsze SMS wakacje dotyczył tymczasowego numeru , po drugie dlaczego nie naliczano opłat pomiędzy 1 a 16 marca bo tak mi się wydaje (nie mam podglądu na ten okres).



dane z reklamacji
Znak: OKR/KŁu/5535627/25.03.19
> > Nr konta: 21XXXXXX, tel.48530734...
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, o 17:44 przez Marta_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ukryłam nr telefonu i konta Klienta.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3131
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Marta_Plus »

ziggy1970,

poprosiłam o przyśpieszenie odpowiedzi na przesłane zgłoszenie. Dodam, że w przypadku kwestionowania opłat w bieżącym cyklu rozliczeniowym, reklamacja powinna zostać złożona po wystawieniu faktury za dany okres. Rozliczenia prezentowane w Wykazie bieżącego użycia mają charakter orientacyjny. Szczegółowe informacje będzie można uzyskać na bilingu, po zamknięciu bieżącego cyklu rozliczeniowego, jeśli posiadasz włączony rachunek szczegółowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tina00tina
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2019, o 18:35

Czy są obecnie w Plus jakieś atrakcyjne oferty ?

Post autor: tina00tina »

Interesuje mnie przeniesienie numeru do Plus GSM z sieci Orange z telefonem Samsung S8, S9 , S9+ w rozsądnej cenie i z przyzwoitym abonamentem Max 10- 15 GB na firmę lub osoby prywatnej .Mam ofertę Cyfrowy Polsat i internet w cyfrowym polsacie . Czy może mi ktoś polecić jakaś atrakcyjną ofertę??? Te na stronie Plus GSM są nieatrakcyjne , koszt zakupu telefonu zawyżony ok 40 % niż zakup w sklepie , rozważam przeniesienie jeszcze internetu z Orange za kilka miesięcy jak skończy się umowa .
Ostatnio zmieniony 1 kwie 2019, o 10:12 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

tina00tina,

skorzystaj proszę z baneru w moim podpisie. Oddzwoni wówczas nasz pracownik i poda szczegóły i warunki aktualnie obowiązujących ofert.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tina00tina
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2019, o 18:35

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: tina00tina »

Dzwonił konsultant . Jedyna rzecz jaka mi się nie podoba to mocno zawyżone koszty zakupu telefonu . W sklepie ok 1400 w Plus 1999zł. Dlatego muszę przemyśleć czy ta oferta mi odpowiada. Nic ciekawego w sumie konsultant nie zaproponował.....I w związku z tym chyba jeszcze muszę sprawdzić oferty w innych sieciach .
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ewa_Plus »

tina00tina,
- możesz tez wybrać opcję bez urządzenia, a telefon kupić na własną rękę. Decyzja należy do Ciebie :-)
W Plush ABO w cenie 25 zł miesięcznie masz no-limit na rozmowy, SMS/MMS krajowe i 15 GB, a za przeniesienie numeru z innej sieci (abonamentowego lub mix) przez 3 miesiące nie płacisz abonamentu ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tina00tina
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2019, o 18:35

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: tina00tina »

Zależy na na abonamencie i telefonie .

EDYCJA:
Chciałam wybrać usługę smart firma , ponieważ już mam tv cyfrowy Polsat i Internet cyfrowy Polsat

EDYCJA:
Dziwię się tylko , że jedna z lepszych firm telekomunikacyjnych w Polsce tak zawyża kwoty na zakup urządzenia :(
Ostatnio zmieniony 1 kwie 2019, o 12:27 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono posty- post pod postem.
tina00tina
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2019, o 18:35

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: tina00tina »

Proszę o kontakt 60XXXXXXX
Ostatnio zmieniony 1 kwie 2019, o 12:44 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ukryłam numer telefonu. Nie podawaj danych w Internecie.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5187
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Basia_Plus »

tina00tina,
tina00tina pisze:Proszę o kontakt
Joanna_Plus pisze:skorzystaj proszę z baneru w moim podpisie. Oddzwoni wówczas nasz pracownik i poda szczegóły i warunki aktualnie obowiązujących ofert.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
alegor95
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 2 lip 2019, o 12:49

Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: alegor95 »

Dzień dobry.
Kończy mi się umowa w innej sieci 14-08-2019 i chcę przenieść numer do Plusa na abonament. Posiadam już w Plusie dwa numery na abonament. Numer chcę przenieść w połowie lipca. Jakie opłaty wiążą się z przeniesieniem numeru? Czy opłatę aktywacyjną w wysokości 49 zł muszę zapłacić razem z abonamentem i kiedy trzeba dokonać początkowych płatności?
Ostatnio zmieniony 2 lip 2019, o 13:49 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5187
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Basia_Plus »

Witaj alegor95,
alegor95 pisze:Jakie opłaty wiążą się z przeniesieniem numeru?
przeniesienie numeru jest bezpłatne.
alegor95 pisze:Czy opłatę aktywacyjną w wysokości 49 zł muszę zapłacić razem z abonamentem i kiedy trzeba dokonać początkowych płatności?
Tak, opłata aktywacyjna zostanie doliczona do pierwszej faktury, która zostanie wystawiona po zamknięciu okresu rozliczeniowego. Termin płatności tej faktury będzie podany na rachunku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bartek1989
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2019, o 06:16

Przeniesienie numeru z Orange do plus

Post autor: bartek1989 »

Minął miesiąc od kiedy złożyłem wniosek o przeniesienie numeru z Orange do plusa. Po kilku dniach dostałem info że Orange odrzucił wniosek. Kontaktowalem się w tej sprawie z pracownikiem salonu plus który wysłał podobno drugi wniosek na początku grudnia. W dniu 23 grudnia ponownie kontaktowalem się z tym samym pracownikiem który kolejny raz wysłał wniosek o przeniesieniu po czym zostałem poinformowany że wszystko ok i czekamy teraz na konkretną datę przeniesienia. Natomiast w Orange nie odnotowano żadnego zlecenie o powtórne wnioski przeniesienia numeru. Co mam w tej chwili robić czy i kiedy numer zostanie przeniesiony?
Ostatnio zmieniony 30 gru 2019, o 11:20 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

bartek1989,

w tym przypadku potrzebny jest wgląd w historię sprawy. Opisz proszę sytuację i wraz z numerem telefonu i danymi (imię i nazwisko, numer PESEL) prześlij przez ten formularz. Nasi pracownicy zweryfikują wówczas sytuację i aktualny jest status.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ