Przeniesienie numeru do Plusa

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Basia_Plus »

Witaj MusiCManiaC,
MusiCManiaC pisze:Dziś po mailu do T-mobile okazało się że dokumenty o przeniesieniu dotarły do T-mobile dopiero 28.08 więc muszę opłacić abonament do 29/10.... Więc czekają mnie podwójne rachunki z T-mobile
termin przeniesienia numeru jest uzależniony od trybu przeniesienia numeru, jaki został określony przy składaniu dokumentów. Ostateczną datę wydania numeru wyznacza zawsze operator dawca.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
krupniok200
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 14:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: krupniok200 »

Witam, kolega jest zainteresowany przeniesieniem numeru z PLAY'A do innego operatora i właśnie chce sprawdzić oferty PLUS'A. Czy jest możliwość zostawienia kontaktu tutaj na forum, aby zadzwonił do niego konsultant z ofertą przeniesienia numeru?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Marta_Plus »

Witaj krupniok200,
krupniok200 pisze:Czy jest możliwość zostawienia kontaktu tutaj na forum, aby zadzwonił do niego konsultant z ofertą przeniesienia numeru?
Można zamówić kontakt naszego pracownika, klikając na baner w moim podpisie, pojawi się wtedy formularz kontaktowy. Ewentualnie niech Twój kolega podeśle swój numer kontaktowy pod adres: specjalista_plus@plus.pl, dodając w temacie wiadomości słowo: FORUM oraz Twoją nazwę użytkownika. Oddzwoni wówczas nasz konsultant, który przedstawi szczegóły oferty.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
szyzag123
PlusManiak
Posty: 140
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 20:22

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: szyzag123 »

Czy przechodząc z oferty na kartę innego operatora do oferty abonamentowej Plus również można uzyskać 6 miesięcy abonamentu za darmo?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ewa_Plus »

szyzag123,
- nie, to dotyczy tylko numerów, które u wcześniejszego operatora były na umowie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
szyzag123
PlusManiak
Posty: 140
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 20:22

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: szyzag123 »

A w przypadku numerów na abonament na umowie z czasem nieokreślonym ile musi minąć czasu, aby przenieść numer do Plusa? Czy jest wymagany okres karencji?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ewa_Plus »

szyzag123,
- okres karencji nie jest wymagany. Najwcześniej można jednak na 120 dni przed końcem umowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
szyzag123
PlusManiak
Posty: 140
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 20:22

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: szyzag123 »

120 dni przed końcem umowy, gdy jest umowa na czas określony. Gdy jest umowa na czas nieokreślony to ta ilość dni nie jest wymagana, tak? ;)
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Marta_Plus »

szyzag123,

120 dni dotyczy tylko umów (numerów), które u Dawcy są w okresie karencji promocji. Jeśli umowa przejdzie na czas nieokreślony, wówczas obowiązuje regulaminowy 30-dniowy okres wypowiedzenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
KaRoLiNa02
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2018, o 13:13

Przeniesienie numeru

Post autor: KaRoLiNa02 »

Witam. Chciałabym przenieść numer z Play do was na abonament. Jestem niepełnoletnia i czy bym mogła sama przenieść numer bez osoby pełnoletniej i bez osoby na którą jest umowa w Play?
Ostatnio zmieniony 15 paź 2018, o 10:10 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do właściwego działu i wątku.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22362
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj KaRoLiNa02,
KaRoLiNa02 pisze:Chciałabym przenieść numer z Play do was na abonament. Jestem niepełnoletnia i czy bym mogła sama przenieść numer bez osoby pełnoletniej
Niestety nie ma takiej możliwości. Ponadto przeniesienia numeru może dokonać jedynie aktualny jego właściciel.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
raisa00
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2018, o 13:48

Przeniesienie.

Post autor: raisa00 »

Witam. Chodzi o przeniesienie nr z Play do Plusa. Za 3 dni kończy się moja umowa w Play i chciałam przenieść nr do Plusa. Z racji tego, że mamy w domu już telewizję oraz Internet w Cyfrowym to chciałam skorzystać z ulgi -10zł w związku z promocją Smartdom i mąż zaoferował się, iż "weźmie" umowę na siebie (na niego jest tv i Internet). Wszystko fajnie, umowa podpisana, a dziś otrzymaliśmy sms, że play odmówił wydania nr, ponieważ jest niezgodność danych. Co w tej sytuacji robić?
Ostatnio zmieniony 18 paź 2018, o 15:21 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki- podobny temat.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Basia_Plus »

Witaj raisa00,
raisa00 pisze: a dziś otrzymaliśmy sms, że play odmówił wydania nr, ponieważ jest niezgodność danych. Co w tej sytuacji robić?
jeśli numer, który chcesz przenieść w sieci Play jest zarejestrowany na Ciebie, to należy u obecnego operatora dokonać przepisania numeru na męża, a następnie skontaktuj się proszę z kanałem sprzedaży, w którym zamówienie było składane. Wówczas pracownik ponowi wniosek o przeniesienie numeru.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
raisa00
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2018, o 13:48

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: raisa00 »

A na jakiej zasadzie wygląda odstąpienie umowy przy opcji umowa na usługi tele + urządzenie (telefon)? Do telefonu została już włożona tymczasowa karta SIM. Dotyczy zakupu w sklepie internetowym.
raisa00
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2018, o 13:48

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: raisa00 »

Basia_Plus pisze:Witaj raisa00,
raisa00 pisze: a dziś otrzymaliśmy sms, że play odmówił wydania nr, ponieważ jest niezgodność danych. Co w tej sytuacji robić?
jeśli numer, który chcesz przenieść w sieci Play jest zarejestrowany na Ciebie, to należy u obecnego operatora dokonać przepisania numeru na męża, a następnie skontaktuj się proszę z kanałem sprzedaży, w którym zamówienie było składane. Wówczas pracownik ponowi wniosek o przeniesienie numeru.


Play może robić problem z cesją, bo będą widnieć w systemie i rozwiązanie umowy i cesja.. Rozmawiałam na ten temat z konsultantem i poradził, by poczekać do zakończenia umowy z Play (3 dni) i wówczas gdy numer "przejdzie" na kartę to mam zmienić moje dane na dane męża tak by się zgadzało z podpisaną umową w Plusie. ALE... nie dopytałam czy jeśli ten numer przejdzie w Play na kartę to czy nadal będzie obowiązywać mnie promocja, która widnieje na podpisanej umowie- 6 miesięcy abonamentu za darmo?
ODPOWIEDZ