Przeniesienie numeru do Plusa

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
pingwin137
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 12 kwie 2017, o 14:52

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: pingwin137 »

Hej ostatnio u konkurencji słyszałem o możliwości przeniesienia numeru nawet kiedy mamy jeszcze rok do końca umowy z obecną siecią (np. orange). Czy jest taka możliwość w Plus? Koleżanka mi mówiła, że przeniosła numer mając jeszcze pół roku ważną umowę z t-mobile i wzięła nowy telefon? Obecnie płaci abonament w t-mobile a nowej sieci tylko ratę za telefon. Po zakończeniu umowy z t-mobile jej numer automatycznie przeniesie się do nowej sieci i będzie płacić już pełny abonament (rata za telefon + abonament). Czy jest taka możliwość w Plus? Jestem zainteresowany takim rozwiązaniem z tego względu, że oferujecie telefon którym jestem zainteresowany w dosyć bardzo konkurencyjnym wariancie jeśli chodzi o cenę abonamentu i to co w nim się posiada. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: largo »

Pewnie jest taka możliwość tylko pewnie będzie trzeba płacić za numer tymczasowy który wygaśnie w momencie daty przeniesienia nr od obecnego operatora.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj pingwin137,
- jest taka możliwość na 120 dni przed końcem kontraktu u obecnego operatora.
W tym czasie w naszej sieci będziesz miał numer tymczasowy, za który może być już naliczony abonament. Zależy o jakiej ofercie myślisz. Są też promocje z taryfą tymczasową, czyli wtedy za numer tymczasowy (do 120 dni) również nie płacisz abonamentu. Opis taryfy tymczasowej np. tutaj § 15.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
macyak
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2020, o 02:32

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: macyak »

Witam,

7 stycznia zgłosiłem na infolinii u konsultantki chęć przeniesienia do was (do Plusha) dwóch numerów od innego operatora (abonamenty na umowie na czas nieokreślony)

10 stycznia odwiedził mnie kurier z dokumentami. Niestety dostałem umowę tylko na pierwszy numer, a kartę SIM do drugiego numeru (według danych na dowodzie wydania). Na moje nieszczęście stwierdziłem, że nie będzie problemu z naprawą takiego błędu i podpisałem umowę.

Tego samego dnia zadzwoniłem na infolinię, przedstawiłem problem i dostałem informację, że konsultantka, która mnie obsługiwała sprawdzi i oddzwoni. Faktycznie zadzwoniła, potwierdzając problem z źle wydaną kartą SIM. Usłyszałem, że złożyła wewnętrznie reklamację w sprawie przepisania karty SIM do prawidłowego numeru oraz że dopóki to się nie stanie to nie może mi wysłać umowy na drugi numer.

To było prawie 2 tygodnie temu. W międzyczasie sześciokrotnie dzwoniłem na infolinię, za każdym razem słysząc, że konsultantka, która zajmuje się moją umową zostanie poinformowana, że dzwoniłem i NA PEWNO oddzwoni. Niestety do dnia dzisiejszego się to nie stało.

Od obecnego operatora na oba numery dostałem informację, że wpłynął wniosek o przeniesienie. Co stanie się z numerem, na który do upływu okresu wypowiedzenia nie będziecie potrafili wygenerować umowy?

Zgodnie z podpisaną umową powinienem w przeciągu max 7 być w stanie skorzystać z zadeklarowanych w umowie usług (początkowo pod numerem tymczasowym). Przez brak karty SIM nie jestem w stanie tego zrobić. Czy jest to dla mnie podstawa do zerwania umowy z winy Plusa?

Co mam zrobić, jeśli wszyscy odsyłają mnie do pani, która najwyraźniej nie ma ochoty za kontakt, a nikt inny nic nie może?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: largo »

Anuluj przeniesienie i pozniej zloz wniosek jeszcze raz.
Wydaje mi sie ze jak nie zdazysz przeniesc z aktywacja numeru to numer pojdzie do wolnych numerow po jakims czasie.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj macyak,
- wyślij proszę reklamację w tej sprawie na bok@plus.pl pamiętając aby w treści maila, poza numerami telefonów, podać swoje dane (imię i nazwisko, adres). Jeśli podasz nam tutaj numer tego zgłoszenia (będzie w formacie #12345), to postaramy się, aby jak najszybciej to wyjaśniono.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
macyak
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2020, o 02:32

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: macyak »

Dziękuję za pomoc.

Rozmawiałem z konsultantem. Mam nadzieję, że wszystko zostało już wyprostowane.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ewa_Plus »

macyak,
- ok. trzymam kciuki, ale jakby co, daj znać.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
locdog82
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2020, o 10:40

Przeniesienie numeru do Plusa-brak rabatu 6 miesięcy gratis

Post autor: locdog82 »

Witam.
Jestem w trakcie przenoszenia numeru do Plusa. Zamówienie złożone przez internet, umowa podpisana 3-ego marca.
Pakiet taryfowy: PLUS.80S
Nazwa promocji: MNP TYLKO SIM (1ST5T24B01)
Otrzymałem kartę z numerem tymczasowym, którą aktywowałem.
Umowa z obecnym operatorem kończy mi się 9-ego kwietnia.
Wybierając Plusa sugerowałem się m.in. tym, że otrzymam rabat 6 miesięcy gratis gdyż jak widnieje na waszej stronie: "Jeśli masz obecnie umowę na abonament lub mix i przenosisz numer do Plusa w ofercie abonamentowej otrzymasz 6 miesięcy abonamentu GRATIS."
Jakież było moje zdziewienie gdy 3 dni temu otrzymałem e-fakturę za marzec (!) na 80 zł.
Teraz mam do opłacenia dwa abonamenty.
Moje pytanie brzmi: Dlaczego nie otrzymałem tego rabatu skoro spełniam jego warunki?
Ostatnio zmieniony 16 mar 2020, o 11:27 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przeniesienie numeru do Plusa-brak rabatu 6 miesięcy gra

Post autor: Ron »

Nie bardzo widzę taką informację na stronie. Podeślij link do strony.
locdog82
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2020, o 10:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa-brak rabatu 6 miesięcy gra

Post autor: locdog82 »

Ron pisze:Nie bardzo widzę taką informację na stronie. Podeślij link do strony.
https://www.plus.pl/jak-przejsc-do-plusa"target="_blank
Na dole w "Najczęściej zadawane pytania".
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj locdog82,

opisz proszę sytuację i wraz z numerem telefonu i danymi (imię i nazwisko, numer PESEL) prześlij przez ten formularz. Nasi pracownicy zweryfikują wówczas sytuację bezpośrednio na koncie numeru.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
locdog82
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2020, o 10:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: locdog82 »

Joanna_Plus pisze:Witaj locdog82,

opisz proszę sytuację i wraz z numerem telefonu i danymi (imię i nazwisko, numer PESEL) prześlij przez ten formularz. Nasi pracownicy zweryfikują wówczas sytuację bezpośrednio na koncie numeru.
Sprawa się wyjaśniła. Wprowadzono korektę do faktury.
Niestety pojawił się kolejny problem.
Po przeniesieniu numeru straciłem dostęp do pakietu Ipla Polsat Sport Premium.
Wcześniej dostęp do tego pakietu miałem na numerze tymczasowym. A teraz po aktywacji mojego normalnego numeru, na tym pakiecie pojawiła się kłódka. Założyłem nowe konto i podpiąłem mój normalny numer, ale nadal nie mam dostępu do tego pakietu.
Trzeba jakoś aktywować ten pakiet?
Wysłałem już wiadomość poprzez formularz reklamacyjny, ale może ktoś tutaj mi pomoże.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3123
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Marta_Plus »

locdog82,
locdog82 pisze:Wysłałem już wiadomość poprzez formularz reklamacyjny, ale może ktoś tutaj mi pomoże.
Podaj proszę numer zagadnienia, wówczas postaram się przyśpieszyć odpowiedź.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Prorokk
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2020, o 11:41

Przeniesienie numerów

Post autor: Prorokk »

Witam,
w październiku kończy mi się umowa na ostatni nr u innego operatora. Poszukuję ciekawej oferty na abonament dla osoby prywatnej na 5 numerów z możliwością dodawania kolejnych. Niestety z opcji dostępnych na stronie można wybrać ofertę dla maksymalnie 4 numerów.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2020, o 13:06 przez Marta_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie wątków - przeniesienie postu do wątku o poruszanej tematyce.
ODPOWIEDZ