Koniec umowy, przejście na kartę

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Bart125
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 18:03

Koniec umowy, przejście na kartę

Post autor: Bart125 »

Witam!
W lutym kończy mi się umowa i nie chciałbym jej przedłużać. Chciałbym przejść po prostu na mixa lub kartę z zachowaniem mojego dotychczasowego numeru, czy jest taka możliwość?
Awatar użytkownika
JohnyTwice
PlusManiak
Posty: 124
Rejestracja: 8 lut 2009, o 11:53
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Koniec umowy, przejście na kartę

Post autor: JohnyTwice »

Musisz złożyć wypowiedzenie umowy z zaznaczeniem przejścia na kartę.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Koniec umowy, przejście na kartę

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Bart125,
JohnyTwice pisze:Musisz złożyć wypowiedzenie umowy z zaznaczeniem przejścia na kartę.
Zgadza się. Jeżeli umowa na usługi Plus Abonament dobiega końca, należy złożyć wypowiedzenie. Więcej na ten temat pisaliśmy np. w tych wątkach:

- http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=98& ... ie#p154738
- http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... ie#p105593
Bart125 pisze:Chciałbym przejść po prostu na mixa lub kartę z zachowaniem mojego dotychczasowego numeru, czy jest taka możliwość?
Numer przenoszony jest do oferty Plus na Kartę i taryfy Plus bez limitu. Następnie możesz dokonać konwersji do usług Plus Mix (bezpośrednie przejście do Plus Mix nie jest możliwe).

Ważne: po przeniesieniu numeru do PNK należy dokonać zasilenia konta w okresie 30 dni. W przypadku braku takiego doładowania, numer jest przekazywany do puli wolnych numerów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
88michal
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 09:00

Re: Koniec umowy, przejście na kartę

Post autor: 88michal »

Złożyłem oświadczenie o tym by umowa bo okresie zastrzeżonym nie przechodziła na czas nieokreślony a żeby numer tego dnia przeszedł na prepaid.
2) Dzien końca umowy a ostatni dzień okresu rozliczeniowego to dwa różne dni. Rozumiem że będzie naliczona korekta? Czy odrazu płatność za ten miesiąc będzie pomniejszona?
2) Dzień wygaśnięcia promocji to dzień kiedy numer zaaktywuje się na prepaidzie? Dzieje się to po północy? Jeszcze w nocy czy w ciągu dnia, ile takie przekonwertowanie trwa?
Numer będzie już zarejestrowany bo wysłałem SMS o tym by przeniosły się te dane.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Koniec umowy, przejście na kartę

Post autor: Basia_Plus »

88michal,
88michal pisze:2) Dzien końca umowy a ostatni dzień okresu rozliczeniowego to dwa różne dni. Rozumiem że będzie naliczona korekta? Czy odrazu płatność za ten miesiąc będzie pomniejszona?
zostanie wystawiona faktura korygująca, anulująca abonament od dnia rozwiązania umowy do końca okresu rozliczeniowego.
88michal pisze:2) Dzień wygaśnięcia promocji to dzień kiedy numer zaaktywuje się na prepaidzie? Dzieje się to po północy? Jeszcze w nocy czy w ciągu dnia, ile takie przekonwertowanie trwa?
Numer w usłudze abonamentowej zostanie zdeaktywowany najpóźniej do północy w ostatnim dniu czasu oznaczonego umowy, następnie zostanie przeniesiony do oferty Plus na Kartę (do taryfy Ja + na Kartę 1).
88michal pisze:Numer będzie już zarejestrowany bo wysłałem SMS o tym by przeniosły się te dane.
Jeśli wysłałeś SMS-a i otrzymałeś potwierdzenie przeniesienia danych, aby numer był aktywny powinien zostać zasilony w ciągu 30 dni dowolną kwotą.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ