Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: TomPL »

Bez wyjścia. Możesz jedynie powołać się na te forum, na którym zgłoszono wiele takich przypadków ;)
skatex3
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2021, o 12:16

Nie przychodzą wiadomości SMS

Post autor: skatex3 »

Hej.
Posiadam telefon realne 7 5g (nie używam 5g)
Od dwóch dni zauważyłam, że SMSy przychodzą do mnie z opóźnieniem (nawet kilku godzinnym), albo wcale. Czy to jakaś awaria? W tym samym telefonie mam drugą kartę SIM - na abonament, ale ofertę internetową (ta z niedziałającymi smsami to Plus Abonament). Na tej internetowej wszystko działa normalnie.

Dziś, np. od narzeczonego dostaje wybiórczo smsy. Od mamy wcale. Smsa z przychodni też jeszcze nie dostalam. Smsy z usługi 'kto dzwonił' przyszły do mnie wczoraj, o 22, hurtem z całego dnia.

Moje smsy też dochodzą do ludzi wybiórczo. Raporty dostarczenia dostaje po około 20 minutach.
Gdy ktoś do mnie wysyła wiadomości, nie dostaje raportu doręczenia, więc chyba coś jest z siecią? Zmieniłam na auto 2g/3g i dalej nie działa

Co mogę z tym zrobić?
Ostatnio zmieniony 26 sie 2021, o 13:50 przez Marta_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączone wątki - podobny poruszany wcześniej temat.
Awatar użytkownika
gorbaczow
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 2 gru 2020, o 19:16

Re: Nie przychodzą wiadomości SMS

Post autor: gorbaczow »

Zmienić sieć. Tutaj się chwalą że jakieś kosmiczne 5G mają ale podstawowe usługi kuleją. Ja jako abonent z wieeeeeloletnim stażem nie mogę korzystać z VoLTE ani WoWIFI tylko dlatego że używam Motoroli którą sami mi wcisnęli. Inni operatorzy nie mają takich problemow. PL(atf)US nie dba o klientów.

Wysłane z mojego moto g(8) plus przy użyciu Tapatalka
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nie przychodzą wiadomości SMS

Post autor: mariusz9a »

gorbaczow a co to ma wspólnego z tematem? Regulamin forum mówi aby pisać na temat a nie swoje żale - załóż osobny temat z zażaleniami i tam pisz takie rzeczy - Twoja wypowiedź jest potwornie pomocna w zaistniałym problemie, że na Twoim telefonie nie działa VoLTE... Rewelacyjna pomoc i wypowiedź w temacie :-]
Kolejne posty nie na temat będę usuwał.

Wracając do tematu.
Mi to bardziej wygląda na problem z aplikacją do SMSów. Z jakiej korzystasz? Czy telefon bądź sama aplikacja nie były ostatnio aktualizowane?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
gorbaczow
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 2 gru 2020, o 19:16

Re: Nie przychodzą wiadomości SMS

Post autor: gorbaczow »

Z smsami też mam problem. RCS dochodzą bez problemu a z smsami tradycyjnym jest problem.

Wysłane z mojego moto g(8) plus przy użyciu Tapatalka
skatex3
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2021, o 12:16

Re: Nie przychodzą wiadomości SMS

Post autor: skatex3 »

gorbaczow pisze:Zmienić sieć. Tutaj się chwalą że jakieś kosmiczne 5G mają ale podstawowe usługi kuleją. Ja jako abonent z wieeeeeloletnim stażem nie mogę korzystać z VoLTE ani WoWIFI tylko dlatego że używam Motoroli którą sami mi wcisnęli. Inni operatorzy nie mają takich problemow. PL(atf)US nie dba o klientów.

Wysłane z mojego moto g(8) plus przy użyciu Tapatalka
Dzięki, ale to mi nie pomogło w rozwiązaniu problemu
mariusz9a pisze:gorbaczow a co to ma wspólnego z tematem? Regulamin forum mówi aby pisać na temat a nie swoje żale - załóż osobny temat z zażaleniami i tam pisz takie rzeczy - Twoja wypowiedź jest potwornie pomocna w zaistniałym problemie, że na Twoim telefonie nie działa VoLTE... Rewelacyjna pomoc i wypowiedź w temacie :-]
Kolejne posty nie na temat będę usuwał.

Wracając do tematu.
Mi to bardziej wygląda na problem z aplikacją do SMSów. Z jakiej korzystasz? Czy telefon bądź sama aplikacja nie były ostatnio aktualizowane?
Wszystko jest zaktualizowane. Aplikacja to zwykle, systemowe 'Wiadomości'. Na innym urządzeniu, również mam problem z kartą.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: mariusz9a »

To jest aplikacja od Google czy jakaś autorska producenta telefonu? Nie uczestniczysz w żadnych testach "beta" tej aplikacji? Korzystasz w tej aplikacji z funkcji czatu (RCS)?
Jeśli na innym telefonie też nie działa (rozumiem że innego producenta), to nie obejdzie się bez zgłoszenia technicznego przez formularz kontaktowy przez stronę plusa LINK. Być może okaże się, że będzie konieczna wymiana karty SIM.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
skatex3
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2021, o 12:16

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: skatex3 »

mariusz9a pisze:To jest aplikacja od Google czy jakaś autorska producenta telefonu? Nie uczestniczysz w żadnych testach "beta" tej aplikacji? Korzystasz w tej aplikacji z funkcji czatu (RCS)?
Jeśli na innym telefonie też nie działa (rozumiem że innego producenta), to nie obejdzie się bez zgłoszenia technicznego przez formularz kontaktowy przez stronę plusa LINK. Być może okaże się, że będzie konieczna wymiana karty SIM.
Zwykła aplikacja 'wiadomosci', nie żadna od producenta. Standardowa, we wcześniejszych telefonach z androidem miałam identyczną. Zaraz wypełnię formularz
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: Marta_Plus »

Witaj skatex3,
skatex3 pisze:Zaraz wypełnię formularz
Podaj mi numer zgłoszenia, który dotrze w wiadomości zwrotnej. Postaram się wówczas przyśpieszyć udzielenie odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ