Teraz jest 16 sty 2019, o 19:37

Zostaw Kontakt

WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Przed założeniem tematu należy użyć opcji szukaj. Jeżeli temat był już poruszany to od razu otrzymasz odpowiedź.
Offline
Avatar użytkownika

habish

Szalony PlusManiak

 • Posty: 5448
 • Dołączył(a): 19 maja 2012, o 13:14
 • Lokalizacja: PL
 • Podziękował : 371 razy
  Otrzymał podziękowań: 470 razy
 • Ostrzeżenia: 1
 • Moja taryfa: Plus Abonament
 • Model telefonu: Samsung Galaxy S9

WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post21 wrz 2015, o 16:02

Komfortowa rozmowa przez komórkę na imprezie w klubie mieszczącym się w piwnicy czy miejscu w domu gdzie występują problemy z zasięgiem - niemożliwe? Teraz, dzięki usłudze Wi-Fi Calling, możesz rozmawiać nawet bez zasięgu czerech sieci! Plus jako pierwszy mobilny operator na polskim rynku udostępnia ją właśnie teraz do testów swoim klientom. Jak to działa? Najlepiej sprawdzić samemu. Zapisy już od dziś!

Wi-Fi Calling to nowatorskie i rewolucyjne rozwiązanie.Mimo, że zasięg komórkowy obejmuje praktycznie terytorium całego kraju zdarzają się sytuacje, gdy prowadzenie rozmów wewnątrz budynków jest utrudnione lub wręcz niemożliwe. Rozwiązaniem problemu jest właśnie Wi-Fi Calling dające możliwość prowadzenia rozmów głosowych wszędzie tam gdzie jest zasięg sieci Wi-Fi. W odróżnieniu od popularnych komunikatorów internetowych, korzystanie z Wi-Fi Calling umożliwia przeprowadzanie rozmów z własnego telefonu w taki sam jak dotychczas sposób – z użyciem własnego numeru telefonu komórkowego, dialera czy książki kontaktów.

Usługa Wi-Fi Calling jest absolutna nowością, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wdrożyło ją do tej pory zaledwie kilku operatorów. Oferuje ją np. szwajcarska sieć Swisscom, a w Wielkiej Brytanii wiosną bieżącego roku sieć EE udostępniła ją na 150 stacjach londyńskiego metra. Użyte tam rozwiązania wykorzystują fabrycznie wbudowaną funkcjonalność terminala i co za tym idzie ich zastosowanie jest mocno ograniczone liczbą smartfonów, które to oferują.

W Polsce pełnej funkcjonalności WiFi Calling żaden z operatorów komórkowych jeszcze nie udostępnił i Plus robi to jako pierwszy. Co więcej, poprzez zastosowanie specjalnej aplikacji, Plus będzie operatorem, który nie ograniczy dostępu do usługi jedynie do posiadaczy najnowszych smartfonów. Na razie, w formie testów, proponuje ją klientom indywidualnym korzystającym z oferty Plus Abonament.

Jak przyłączyć się do testów? To proste: wystarczy korzystać ze smartfonu z systemem Android w wersji minimum 4.4 i zarejestrować się na specjalnej stronie internetowej. Osoby wybrane do testów otrzymają możliwość aktywowania specjalnej aplikacji, która będzie do ściągnięcia ze Sklepu Google Play.

Zgłoszenia do testów przyjmowane są już od dziś na http://www.plus.pl/wificalling.

W ramach testów prowadzenie i odbieranie rozmów w zasięgu każdego Wi-Fi możliwe będzie całkowicie za darmo. Wszystkie połączenia realizowane za jego pośrednictwembędą się odbywały z wykorzystaniem własnego numeru telefonu w Plusie. Klientów testujących Wi-Fi Calling zachęcamy by wykonywali rozmowy krajowe do wszystkich sieci oraz rozmowy na terenie krajów Unii Europejskiej, w tym z i do Polski.

Na zakończenie testów poprosimy by podzieli się z nami swoimi uwagami na temat testowanego rozwiązania i powiedzieli gdzie z niego korzystali, jak oceniają prowadzenie rozmów z wykorzystaniem sieci Wi-Fi i jak im się to podobało, a także, jeśli coś takiego będzie miało miejsce, co nie spełniło ich oczekiwań.

Zapraszamy do testów! Kto pierwszy, ten lepszy!

Testy usługi WiFi Calling w Plusie wspierać będzie kampania reklamowa, której spot można zobaczyć na: https://youtu.be/0Lyy0DhEKKo


AKTUALIZACJA - REGULAMINY:

Regulamin Testu Konsumenckiego Usługi "Wi-Fi Calling-Test" - http://www.plus.pl/documents/16/a0127798-0de3-4565-8795-63f6565622ab?title=Regulamin_Testu_Konsumenckiego_Uslugi_Wi-Fi_Calling.pdf
Regulamin Użytkowania Aplikacji Testowej "WI-FI Calling/ WI-FI Calling+" - http://www.plus.pl/documents/16/1e33a59c-24a9-45c9-b3ef-c7dc6f33a824?title=Regulamin_Uzytkowania_Aplikacji_Testowej_WI-FI_Calling.pdf
Instrukcja obsługi aplikacji WI-FI Calling+ - http://www.plus.pl/documents/16/d4cb90ab-52d9-4530-b0b0-febe12ee7ca7?title=Instrukcja_obslugi_aplikacji_WiFi_Calling.pdf
Testy Konsumenckie Usługi "Wi-Fi Calling-Test" - najczęstsze pytania dotyczące usługi i aplikacji testowej. - http://www.plus.pl/documents/16/0ff39a67-d9f7-4b37-80b6-c02aa7033c1b?title=Testy_Konsumencie_Uslugi_WIFI_calling_FAQ.pdf
Ostatnio edytowano 21 wrz 2015, o 19:03 przez habish, łącznie edytowano 1 raz

Za ten post autor habish otrzymał podziękowanie od
mikiasa(21 wrz 2015, o 23:25)
Offline
Avatar użytkownika

substytut

PlusManiak

 • Posty: 141
 • Dołączył(a): 24 wrz 2014, o 10:49
 • Podziękował : 33 razy
  Otrzymał podziękowań: 4 razy
 • Moja taryfa: Power LTE 30GB

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post21 wrz 2015, o 17:03

szkoda ze Plus oferujac tyle telefonow na Windowsie nie oferuje testow na tej platformie - tym samym odpadam :(
Offline
Avatar użytkownika

habish

Szalony PlusManiak

 • Posty: 5448
 • Dołączył(a): 19 maja 2012, o 13:14
 • Lokalizacja: PL
 • Podziękował : 371 razy
  Otrzymał podziękowań: 470 razy
 • Ostrzeżenia: 1
 • Moja taryfa: Plus Abonament
 • Model telefonu: Samsung Galaxy S9

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post30 wrz 2015, o 13:46

Właśnie ruszyły testy.
W Sklepie Play pojawiła się oficjalna aplikacja a pod wybrane numery telefonów są wysyłane SMSy z informacją o zakwalifikowaniu do testów.

Aplikacja: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.polkomtel.wificallingplus&hl=pl
Offline
Avatar użytkownika

habish

Szalony PlusManiak

 • Posty: 5448
 • Dołączył(a): 19 maja 2012, o 13:14
 • Lokalizacja: PL
 • Podziękował : 371 razy
  Otrzymał podziękowań: 470 razy
 • Ostrzeżenia: 1
 • Moja taryfa: Plus Abonament
 • Model telefonu: Samsung Galaxy S9

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post12 paź 2015, o 12:31

Pierwsi chętni mogą już prowadzić rozmowy głosowe wszędzie tam gdzie mają dostęp do sieci WiFi. Od kilku dni w sklepie Google Play dostępna jest aplikacja WiFi Calling+, dzięki której klienci Plusa mogą testować tę nowatorską usługę. Choć do testów zgłosiło się już kilka tysięcy osób, na stronie http://www.plus.pl/wificalling cały czas przyjmowane są zgłoszenia.

Usługa WiFi Calling+ została przygotowana przez Nokia Networks, światowego lidera w zakresie dostawy i integracji usług Voice over WiFi oraz VoLTE w sieciach operatorów komórkowych, we współpracy z partnerem Nokii – OptiMobile, który dostarczył aplikację końcową.

Do udziału w testach mogą zgłaszać się osoby korzystające z oferty Plus Abonament dla klientów indywidualnych i posiadające smartfony z systemem Android w wersji minimum 4.4. Rejestracji należy dokonać na specjalnej stronie internetowej http://www.plus.pl/wificalling. Wybrani klienci otrzymają link aktywacyjny do aplikacji WiFi Calling+ w Sklepie Google Play. Wkrótce Plus udostępni także drugą testową aplikację pozwalającą na wykonywanie połączeń głosowych za pomocą tej technologii.

„Celem naszych testów jest przede wszystkim dopracowanie funkcjonowania tej innowacyjnej usługi w skali niemożliwej do uzyskania w testach laboratoryjnych. Spodziewamy się, że dzięki ich zaangażowaniu na etapie testów, docelowe rozwiązanie będzie w 100% spełniać oczekiwania użytkowników naszej sieci." – mówi Justyna Kulka, Dyrektor Departamentu Zarządzania Ofertą w sieci Plus i jak dodaje – „Dla nas docelowym rozwiązaniem dla usługi głosowej jest wprowadzenie VoLTE. To „przy okazji" pozwoli również na wdrożenie funkcjonalności Voice over WiFi."

„Główną zaletą tej funkcjonalności jest umożliwienie połączeń głosowych z dotychczasowego numeru tam, gdzie sieć mobilna jest trudno dostępna, a istnieje możliwość skorzystania z sieci WiFi." – mówi Marcin Guzy, Dyrektor Sprzedaży w Nokii. – „Dzięki sieci WiFi i usłudze WiFi Calling+ użytkownik może rozmawiać jak w normalnej sieci operatorskiej, co stanowi ogromną przewagę w stosunku do dotychczas używanych komunikatorów VoIP."

Usługa VoWiFi/VoLTE to kolejny przełomowy krok w operatorskiej telekomunikacji mobilnej. Rozwiązanie to oparte o IMS (IP Multimedia Subsystem) – TAS (Telecom Application Server), umożliwia płynną integracje usług VoWiFi/VoLTE z istniejącą infrastrukturą operatora.

W ramach trwających testów korzystanie z usługi WiFi Calling w Plusie jest bezpłatne. Połączenia odbywają się z wykorzystaniem własnego numeru telefonu w Plusie, a prowadzenie oraz odbieranie rozmów jest całkowicie za darmo. Testerów zachęcamy do wykonywania rozmów zarówno krajowych, jak i na terenie krajów Unii Europejskiej, w tym z i do Polski. Na zakończenie testów prosimy o podzielenie się z uwagami na temat tego rozwiązania, jego ocenę oraz wskazówki jak można je jeszcze udoskonalić.

Zapraszamy do testów!

O WiFi Calling można się dowiedzieć także z filmu, w którym Justyna Kulka, Dyrektor Departamentu Zarządzanie Ofertą sieci Plus, mówi o samej usłudze i jej testach: https://www.youtube.com/watch?v=YuznoF5 ... e=youtu.be


Źródło: http://www.plusblog.pl/pierwsi-chetni-j ... -w-plusie/
Offline
Avatar użytkownika

amaryl556

Starszy Plusmaniak

 • Posty: 151
 • Dołączył(a): 12 wrz 2013, o 14:50
 • Podziękował : 16 razy
  Otrzymał podziękowań: 2 razy
 • Moja taryfa: abonament
 • Model telefonu: Samsung Galaxy A5 (2017)

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post13 paź 2015, o 11:28

Jak się ma to wszystko w trakcie jazy metrem na pierwszej i drugiej linii. W metrze pierwszej linii w trakcie jazdy w tunelu Plus nie ma sygnału sieci
Offline
Avatar użytkownika

Krzysiek_Plus

Specjalista Plusa

 • Posty: 17730
 • Dołączył(a): 18 gru 2012, o 16:58
 • Podziękował : 39 razy
  Otrzymał podziękowań: 1672 razy

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post13 paź 2015, o 11:55

amaryl556, w północnej części linii, czyli od stacji politechnika jest już sygnał w większości przypadków również w tunelach, w pozostałej cześć będzie dostępna do końca roku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Offline
Avatar użytkownika

Harry Haller

Początkujący PlusManiak

 • Posty: 15
 • Dołączył(a): 7 paź 2015, o 09:01
 • Podziękował : 0 raz
  Otrzymał podziękowań: 0 raz
 • Model telefonu: Note4

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post19 paź 2015, o 18:09

Na Galaxy Note 4 wszystko działa zachwycająco czysto, choć głos cichszy niz na GSM. Znów mogę rozmawiać wygodnie w domu, zamiast wisiec na oknie.
Offline
Avatar użytkownika

tracer.on

Prawie PlusManiak

 • Posty: 39
 • Dołączył(a): 6 mar 2015, o 13:55
 • Podziękował : 0 raz
  Otrzymał podziękowań: 0 raz
 • Ostrzeżenia: 2
 • Model telefonu: A5

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post19 paź 2015, o 20:36

Ja też dzisiaj przeprowadziłem 1 rozmowę. Jakość dobra jest lekkie opóźnienie rozmowy.
Jaka prędkość internetu musi być żeby chodziło wifi calling .
Offline
Avatar użytkownika

habish

Szalony PlusManiak

 • Posty: 5448
 • Dołączył(a): 19 maja 2012, o 13:14
 • Lokalizacja: PL
 • Podziękował : 371 razy
  Otrzymał podziękowań: 470 razy
 • Ostrzeżenia: 1
 • Moja taryfa: Plus Abonament
 • Model telefonu: Samsung Galaxy S9

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post19 paź 2015, o 20:43

Regulamin tego nie określa.
Ale z moich testów wynika że szybsze WiFi to lepsza jakość połączenia.
Ciągle jest trochę ciszej niż po GSM.
Offline
Avatar użytkownika

Harry Haller

Początkujący PlusManiak

 • Posty: 15
 • Dołączył(a): 7 paź 2015, o 09:01
 • Podziękował : 0 raz
  Otrzymał podziękowań: 0 raz
 • Model telefonu: Note4

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post19 paź 2015, o 22:52

U mnie przy ok. 1.5 Mbps na plusowym lte działa czysto. Poniżej tej prędkości,w wieczornym szczycie,aplikacja nie chce startować ( na pasku jest przekreslona ikona).
Offline
Avatar użytkownika

Krzysiek_Plus

Specjalista Plusa

 • Posty: 17730
 • Dołączył(a): 18 gru 2012, o 16:58
 • Podziękował : 39 razy
  Otrzymał podziękowań: 1672 razy

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post20 paź 2015, o 09:53

tracer.on napisał(a):Jaka prędkość internetu musi być żeby chodziło wifi calling .

Obecnie około 200 kB/s, ale jest to uzależnione od rodzaju kompresji i może jeszcze ulec zmianie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Offline
Avatar użytkownika

baca01

Początkujący PlusManiak

 • Posty: 25
 • Dołączył(a): 4 sie 2013, o 14:43
 • Podziękował : 4 razy
  Otrzymał podziękowań: 0 raz
 • Moja taryfa: sLTE
 • Model telefonu: iP7

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post20 paź 2015, o 20:58

Harry Haller napisał(a):U mnie przy ok. 1.5 Mbps na plusowym lte działa czysto. Poniżej tej prędkości,w wieczornym szczycie,aplikacja nie chce startować ( na pasku jest przekreslona ikona).

Hehe, przecież GSM to niecałe 20 kbps (bodajże 13 kbps). Przy sieci 1,5 Mbit mógłbyś "upchnąć" całą swoją rodzinę, włącznie z telefonami innych operatorów jeśli rodzina takowe posiada :D
W tym kontekście dziwnym jest że apka rości sobie prawo do tak dużej szybkości łącza.

Krzysiek_Plus napisał(a):Obecnie około 200 kB/s, ale jest to uzależnione od rodzaju kompresji i może jeszcze ulec zmianie.

No to trzeba zoptymalizować takie marnotrawstwo łącza. Wystarczająco dobrej jakości (i to w stereo) o przepustowości 128 kbps oferuje zwykłe mp3. Analogowy PCM w telefonii stacjonarnej to 64 kbit.
Offline
Avatar użytkownika

Krzysiek_Plus

Specjalista Plusa

 • Posty: 17730
 • Dołączył(a): 18 gru 2012, o 16:58
 • Podziękował : 39 razy
  Otrzymał podziękowań: 1672 razy

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post21 paź 2015, o 13:14

baca01, obecnie tylko testy, usługa nie działa jeszcze komercyjnie, więc zasady jej działania mogą jeszcze ulec zmianie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Offline
Avatar użytkownika

AZRAEL

Szalony PlusManiak

 • Posty: 782
 • Dołączył(a): 22 lut 2012, o 20:34
 • Lokalizacja: Kartuzy
 • Podziękował : 59 razy
  Otrzymał podziękowań: 13 razy
 • Ostrzeżenia: 1
 • Moja taryfa: Mix+, LTE
 • Model telefonu: LG G

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post22 paź 2015, o 10:54

Krzysiek_Plus napisał(a):
tracer.on napisał(a):Jaka prędkość internetu musi być żeby chodziło wifi calling .

Obecnie około 200 kB/s, ale jest to uzależnione od rodzaju kompresji i może jeszcze ulec zmianie.

Oczywiscie jezeli mam internet z plusa z lejkiem to zadzwonienie przez wifi calling jest niemozliwe? Nie wyobrazam sobie rozmowy z 10 sekundowym opoznieniem.

Wysłane z mojego LG G.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Krzysiek_Plus

Specjalista Plusa

 • Posty: 17730
 • Dołączył(a): 18 gru 2012, o 16:58
 • Podziękował : 39 razy
  Otrzymał podziękowań: 1672 razy

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post22 paź 2015, o 11:07

AZRAEL napisał(a):Oczywiscie jezeli mam internet z plusa z lejkiem to zadzwonienie przez wifi calling jest niemozliwe?

Jeśli jest ograniczanie prędkości (lejek) to przepustowość połączenie jest zbyt niska by przeprowadzić rozmowę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Następna strona

Powrót do Plus Abonament - Oficjalny Dział PlusaKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: largo, tatasiek i 54 gości