ilość miesiecy abonamentu

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
nati707
PlusManiak
Posty: 88
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 lut 2013, o 15:27

Re: ilość miesiecy abonamentu

Post autor: nati707 »

Mam pytanie a propo's ilości miesięcy abonamentu: w październiku 2014 czyli równo rok temu podpisałam przedłużenie umowy, a było to na 9 miesięcy przez końcem umowy. Tak wcześnie zadzwonił do mnie konsultant, a że warunki mi podpasowały no to od razu przedłużyłam, wzięłam nowy telefon.
Ostatnio zaczęłam się zastanawiać kiedy właściwie ta moja umowa się kończy. A że nie mogłam jej znaleźć, gdzieś posiałam - no to sprawdziłam w mobilnej aplikacji Plusa. I jest tam info, że "data wygaśnięcia promocji" to czerwiec 2017. Czy ta data oznacza koniec trwania umowy? To by się zgadzało, bo 9 miesięcy + 24 miesiące = 33 miesiące.
Ale z drugiej strony to trochę lipa, nie uśmiecha mi się wytrzymanie z jednym telefonem tak długo...
Czy Plus nie zamierza przypadkiem w najbliższym czasie wprowadzić tego, co Play i Orange - przedłużenie po roku trwania umowy? :)
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: ilość miesiecy abonamentu

Post autor: Basia_Plus »

nati707,

jeżeli wcześniej wymieniasz aparat i podpisujesz umowę to czas pozostały do końca kontraktu jest doliczany do obecnie zawieranego kontraktu (umowy).
nati707 pisze:Czy Plus nie zamierza przypadkiem w najbliższym czasie wprowadzić tego, co Play i Orange - przedłużenie po roku trwania umowy? :)
Nic nam nie wiadomo odnośnie możliwości przedłużania umów z telefonem po roku od zawarcia umowy. Istnieje możliwość zawarcia umowy na czas krótszy, ale wówczas będzie to oferta bez telefonu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Soltyso
Prawie PlusManiak
Posty: 32
Rejestracja: 19 lip 2012, o 11:22

Re: ilość miesiecy abonamentu

Post autor: Soltyso »

Super, w końcu do tego doszedłem dzieki wam, dziekuje i pozdrawiam
Ipo
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2013, o 01:04

Re: ilość miesiecy abonamentu

Post autor: Ipo »

Ja dopytam jeszcze tylko czy "Data wygaśnięcia promocji" oznacza koniec umowy?

I jak rozumiem wliczony jest w to okres 6 miesięcy wcześniejszego abonamentu? Przedłużałem na pół roku przed końcem poprzedniej umowy.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: ilość miesiecy abonamentu

Post autor: habish »

2x Tak.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: ilość miesiecy abonamentu

Post autor: Magda_Plus »

Ipo potwierdzam zgodnie z tym, co napisał patryk7588.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
makaveli66666
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 1 mar 2021, o 10:00

Re: ilość miesiecy abonamentu

Post autor: makaveli66666 »

Dzień dobry mam takie pytania otóż zawarłem po 3 miesiącach od trwania umowy. Tj. Zmiana warunków umowy , podwyższenie abonamentu z nowym pakietem danych i urządzenie na raty. Jednak model telefonu , który kupiłem mi nie odpowiada. Jeśli zrezygnuję tj. Wyślę oświadczenie o odstąpieniu i odeślę telefon , to czy będę mógł na nowo złożyć zamówienie dla tego samego numeru-konta abonenckiego ? Wiem , że będę musiał odczekać , aż będzie można na nowo wprowadzić aneks. Na swoim koncie widzę taką informację. Przedłuż umowę a nad tym jest napisane ,, Data wygaśnięcia promocji „ 08-03-2021” i moje pytanie jest takie czy jeśli ta promocja jest do tego dnia to po 08-03-2021 nie będę mógł już zmienić warunków umowy /wprowadzić aneksu ? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3126
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: ilość miesiecy abonamentu

Post autor: Marta_Plus »

Witaj makaveli66666,
makaveli66666 pisze:Jeśli zrezygnuję tj. Wyślę oświadczenie o odstąpieniu i odeślę telefon , to czy będę mógł na nowo złożyć zamówienie dla tego samego numeru-konta abonenckiego ?
Odstąpienie od umowy przysługuje każdemu Klientowi indywidualnemu oraz Klientowi z Jednoosobową Działalnością Gospodarczą w terminie 14 dni kalendarzowych od podpisania umowy. Po zaksięgowaniu zwrotu przesyłki, będzie zatem możliwe ponowne przedłużenie umowy.
makaveli66666 pisze:Na swoim koncie widzę taką informację. Przedłuż umowę a nad tym jest napisane ,, Data wygaśnięcia promocji „ 08-03-2021” i moje pytanie jest takie czy jeśli ta promocja jest do tego dnia to po 08-03-2021 nie będę mógł już zmienić warunków umowy /wprowadzić aneksu ?
Nie posiadam z pozycji forum wglądu do Twojego konta, ale generalnie po zakończeniu aktualnej promocji można zmienić warunki umowy poprzez podpisanie aneksu do umowy. Pozdrawiam.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
makaveli66666
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 1 mar 2021, o 10:00

Re: ilość miesiecy abonamentu

Post autor: makaveli66666 »

Dzień dobry dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie od kiedy liczony jest czas 14 dni na zwrot ? Od momentu odebrania przesyłki ? Czy od momentu ,w którym zawarłem aneks ( był zawarty po przez e mail akceptując warunki umowy ) Aneks podpisany elektronicznie dnia 12-02-2021. Potwierdzenie aneksu było w dniu 16-02-2021. Według tego terminu jak i odbioru paczki zmieściłem się w tych 14 dniach. Jeśli by było liczone od 12 go to byłby problem bo dzisiaj odesłałem paczkę.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3126
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: ilość miesiecy abonamentu

Post autor: Marta_Plus »

Witaj makaveli66666,
makaveli66666 pisze:Mam jeszcze pytanie od kiedy liczony jest czas 14 dni na zwrot ?
Jest to 14 dni kalendarzowych od momentu podpisania umowy. Jak wskazałeś:
makaveli66666 pisze:Aneks podpisany elektronicznie dnia 12-02-2021.
EDYCJA:

W przypadku oferty ze sprzętem, jest to termin od odbioru przesyłki.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
makaveli66666
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 1 mar 2021, o 10:00

Re: ilość miesiecy abonamentu

Post autor: makaveli66666 »

Rozumiem , że od umowy aneksu natomiast urządzenie odebrałem 16-02-2021 i tutaj termin liczony powinien być od tego 16-02-2021 w formularzu jest do wyboru od czego chcę odstąpić czy urządzenie i aneks czy sam aneks i na odwrót . Muszę zadzwonić na infolinię.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3126
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: ilość miesiecy abonamentu

Post autor: Marta_Plus »

makaveli66666,
makaveli66666 pisze: natomiast urządzenie odebrałem 16-02-2021
W takim przypadku będzie to termin od 16/02 br.

Z pozycji forum nie mam wglądu do konta, ale możesz przesłać zapytanie w tej sprawie wraz z numerem telefonu i danymi (imię i nazwisko, numer PESEL) przez ten formularz. Nasi pracownicy mając wgląd w konto numeru, zweryfikują dokładnie dany termin. Jeśli podasz mi tutaj numer zgłoszenia, postaram się przyśpieszyć udzielenie odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ