roaming

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: roaming

Post autor: Basia_Plus »

t3ch,
t3ch pisze:Nr zgłoszenia to: #219991
dziękuję za numer zgłoszenia. Już poprosiłam o przyśpieszenie udzielenia odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
t3ch
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2018, o 13:01

Re: roaming

Post autor: t3ch »

Otrzymałem taką informację od Polkomtela:
"Szanowny Panie

Odpowiadając na Pana zgłoszenie otrzymane 16.8.2018 r. informuję, że zapoznałam się z przedstawioną sprawą.

W związku z decyzją administracyjną Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej zezwalającą Polkomtel na stosowanie dodatkowych opłat w Roamingu Regulowanym, niezależnie od uprawnień opisanych w dokumencie POLITYKA UCZCIWEGO KORZYSTANIA W ROAMINGU NA TERENIE UNII EUROPEJSKIEJ, NORWEGII, ISLANDII I LIECHTENSTEINU („ROAMING REGULOWANY”), Polkomtel jest uprawniony do naliczania dodatkowych opłat za usługę wykonania połączenia głosowego, odebrania połączenia głosowego oraz transmisji danych w Roamingu Regulowanym („Dodatkowa opłata roamingowa”).

Dodatkowe opłaty roamingowe, będą doliczane w przypadku przeważającego korzystania przez Abonenta z Roamingu Regulowanego lub obecności Abonenta w państwach objętych Roamingiem Regulowanym przez więcej niż połowę 30 dniowego okresu obserwacji. Powyższa obserwacja dokonywana jest na dwóch płaszczyznach przeważającego użycia oraz przeważającej bytności.

Dodatkowe opłaty roamingowe wynoszą:
• 0,07 zł za minutę wykonanego połączenia głosowego,
• 0,05 zł za minutę odebranego połączenia głosowego,
• 4,66 zł za każdy GB transmisji danych.

W przypadku wątpliwości dotyczących opłat i rozliczeń za usługi proszę o ponowny kontakt z Działem Obsługi Klienta – Reklamacje po wystawieniu faktury VAT za okres 9.8.2018 r. – 8.9.2018 r. wraz ze wskazaniem pozycji i opłat, które budzą Pana zastrzeżenia.

Mam nadzieję, że powyższe wyjaśnienia okażą się wystarczające."
1) Pragnę poinformować, że odpowiedź jest niezgodna z tym co napisałem ponieważ zgłaszałem że pierwszy raz w tym roku od 7 dni jestem na dłużej niż dzień za granicą na terenie Unii Europejskiej, a w odpowiedzi otrzymałem że obserwacja trwała 30 dni, co jest nieprawdą ponieważ jeżeli tak było to przez 21 dni przebywałem w Polsce i opłaty nie powinny być naliczone.

2) Kolejna sprawa to taka, że nie otrzymałem przyszłego terminu, od którego zostaną opłaty naliczane. W informacja była informacja, że od dnia dzisiejszego czyli w ten sam dzień kiedy otrzymałem pierwszą informację o opłatach.

3) Polkomtel w mojej odpowiedzi zaznaczył, że nie ma zamiaru się stosować do prawa europejskiego zgodnie z zasadami i realizuje własne prawo telekomunikacyjne które jest dla niego wygodne.
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: roaming

Post autor: TomPL »

@ 3. - prawo unijne dopuszcza w tym przypadku regulacje krajowe, więc tu nic nie wskórasz
Natomiast punkt 1 to ewidentnie coś jest nie tak - pisz reklamację do reklamacji!
t3ch
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2018, o 13:01

Re: roaming

Post autor: t3ch »

Dzięki @TomPL, z tego co mi napisali i mówili na BOKu muszę czekać aż się rozpocznie nowy okres rozliczeniowy czyli do 09.09, do tego czasu naliczają mi cały czas opłaty za roaming, paranoja.

Czy reszta operatorów tel. też takie akcje robi?
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: roaming

Post autor: TomPL »

flat
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 1 lis 2015, o 14:17

Re: roaming

Post autor: flat »

Witam serdecznie , pytanie mam .

Jade na wycieczke po europie , i zahacze o Szwajcarie , i teraz pytanie nastepuje takie :

1) W abonamencie przysługuje mi 3,90 GB internetu na UE
2) Aby wjechać spokojnie do Szwajcarii wykupie pakiet Atlantycki 250 MB , bede tam 1 dzień .
3) Przekraczając granice polsko-niemiecka , mając wykupiony pakiet atlantycki oraz posiadając w abonamecie 3,90 GB internetu w UE , i wjezdzając na terytorium Niemiec .... Co będzie pierwsze wykorzystywane? , pakiet Atlantycki który wykupiłem czy Pakiet z Abonamentu ?

Pytanie jest podstawne , gdyz jak wykorzystam 250 MB w Niemczech to juz nie bede mial na Szwajcarie , Natomiast jesli Niemiecki operator bedzie wykorzystywał moj pakiet z abonamentu to Szwajcaria jedynie naruszy mój pakiet Atlantycki.

Mam nadzieje ze wszystko jasno opisałem . Prosiłbym o odpowiedz. Dziękuje
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: roaming

Post autor: Basia_Plus »

t3ch,

zgodnie z sugestią pracownika Działu Reklamacji po zamknięciu okresu rozliczeniowego możesz złożyć ponowną reklamację wskazując opłaty, które budzą Twoje zastrzeżenia.

Witaj flat,
flat pisze:Co będzie pierwsze wykorzystywane? , pakiet Atlantycki który wykupiłem czy Pakiet z Abonamentu ?
pakiet podstawowy jest wykorzystywany w pierwszej kolejności przed pakietem Atlantyckim.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
flat
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 1 lis 2015, o 14:17

Re: roaming

Post autor: flat »

Basia_Plus pisze:t3ch,

Witaj flat,
flat pisze:Co będzie pierwsze wykorzystywane? , pakiet Atlantycki który wykupiłem czy Pakiet z Abonamentu ?
pakiet podstawowy jest wykorzystywany w pierwszej kolejności przed pakietem Atlantyckim.

W taki przypadku, gdy wykupie Aakiet Atlantycki , nie musze sie obawiać jednodniowej wizyty w Szwajcarii ? Dane ze Szwajcarii będą pobierane z Pakietu Atlantyckiego ?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: roaming

Post autor: Basia_Plus »

flat,

w pierwszej kolejności będzie wykorzystywany pakiet podstawowy wynikający z abonamentu. Jeśli aktywujesz pakiet Atlantycki to pobrane i odebrane dane będą rozliczane w ramach tego pakietu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pawelpp
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 11 mar 2018, o 02:30

Re: roaming

Post autor: pawelpp »

Widzę, ze Plus jest trochę nadgorliwy. Byłem 2mce w Niemczech w pracy. Przed wyjazdem pytałem czy nie będzie problemu. Otrzymałem odpowiedź, że nie. Później 2mce przebywałem w Polsce i znów pojechałem na 3dni do Niemiec. I co ? I otrzymałem smsa, że "zaobserwowaliśmy przeważające użycie transmisji danych w roamingu itd.. " Następny sms, ze jednak nie zostanie naliczona opłata.
Po to chyba dostaję pakiet 2GB, żeby móc z niego korzystać.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3126
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: roaming

Post autor: Marta_Plus »

pawelpp,
pawelpp pisze:astępny sms, ze jednak nie zostanie naliczona opłata.
Jak ostatecznie wyglądają opłaty na fakturze?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pawelpp
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 11 mar 2018, o 02:30

Re: roaming

Post autor: pawelpp »

Faktury jeszcze nie otrzymałem bo okres rozliczeniowy do 4.09
Ale dziwi mnie, ze po 2 dniach pobytu dostaję nagle ostrzeżenie o przeważającym użyciu danych w roamingu. Chyba logiczne, ze skoro jestem na terenie Niemiec to musi być użycie w ich sieciach. Skoro mam 2GB to mam prawo je wykorzystać.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: roaming

Post autor: Basia_Plus »

pawelpp,

zasady naliczania opłat w ramach Polityki Uczciwego Korzystania znajdziesz tutaj: http://www.plus.pl/uslugi/roaming#AbonamentOplaty.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: roaming

Post autor: TomPL »

5.Za niewłaściwe lub niestandardowe korzystanie z usług w Roamingu Regulowanym uznaje się:I.korzystanie przez Abonenta z Roamingu Regulowanego wykraczające poza okresowe podróże, tj. polegające na przeważającym korzystaniu przez Abonenta z Roamingu Regulowanego oraz obecności Abonenta w państwach objętych Roamingiem Regulowanym przez więcej niż połowę 4 –miesięcznego okresu obserwacji,
2 miesiące + 3 dni i mogłeś już podpaść pod ten punkt regulaminu :mrgreen:
flat
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 1 lis 2015, o 14:17

Re: roaming

Post autor: flat »

Witam serdecznie po raz kolejny .

No wiec dokonałem małych testów roamingowych i chyba mamy do czynienia z jakimis nieuczciwymi interwencjami :
Internet w sieci O2 Niemcy - Tzn , on nie działa , albo działa chwile a potem zanika.
Chciałbym zauwazyć iż na telefonie z karta SIM operatora O2 , internet śmiga aż miło na LTE. w tym samym czasie , w tej samej lokalizacji.

Ja na wyświetlaczu mam albo "E" albo "3G" i pomimo tego internet jest niedostepny. Zresztą widać to na załączonym obrazku z messengera :)

W sąsiedniej Szwajcarii , gdzie to kraj nie jest w UE , i nie obowiązuja pakiety z abonamentu , cały czas mam dostep do internetu oraz cały czas jest LTE i nie ma z tym problemu żadnego .

Prosiłbym o nie odpowiadanie mi, że nie ponosicie odpowiedzialnosci za usługi operatora zagranicznego , ja nie mam z nimi umowy , a mam umowe z PLUS GSM , i to Waszą kartą loguje sie do operatora zagranicznego i na warunkach który Plus ma zawarte z partnerami zagranicznymi ,to ja korzystam z Waszych usług.

Tak , restartowałem telefon. Tak , mam jeszcze 2,80 GB z 3,90 GB dostepnych , wiec to nie powód ze skończył mi sie pakiet.

W załącznikach dowód na to jak to działa.

Czy tak samo traktujecie w Polsce , gości z Niemiec ? ograniczacie im internet ?
Załączniki
IMG_8889.jpg
IMG_8887.jpg
ODPOWIEDZ