roaming

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: roaming

Post autor: Basia_Plus »

flat,
flat pisze:że rozpatrzyliście pozytywnie reklamacje, która nie powinna być pozytywnie rozpatrzona.
decyzję w tej kwestii podejmuje Departament Reklamacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
AndrzejiHania
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 9 paź 2018, o 13:28

Re: roaming

Post autor: AndrzejiHania »

A jeszcze takie lamerskie w sumie pytanie: ile kosztuje odebranie MMSa w roamingu w UE? Jak już mi naliczają dodatkowe koszty (dziadowanie, tak się to kiedyś nazywało), to się boję, że jak odbiorę MMSa, to będzie to jako transfer danych (3.73 Zł/GB). A ten MMS ma coś 189 kB - nie w kij dmuchał, wychodzi 0.0002 PLN :mrgreen: Rzecz w tym, że nie chciałbym dawać plusowi satysfakcji oraz argumentu o WIELKIM transferze danych za granicą :lol: . Nie powiem, ciekawi mnie co tam jest, ale ważność ma do 27.03, więc jakby co, to wytrzymam. A clou tego dowcipu jest w tym, że to MMS od plusa... Przynajmniej tak wynika z nadawcy - MMS@Plus
A może ktoś dostał coś takiego ostatnio i mógłby mnie uświadomić, co może być w środku?
Byłem w Play'u, jestem w Plusie. Com uczynił, o Zeusie!!!
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: roaming

Post autor: TomPL »

Nie dostałem, ale może... w graficznej formie przypominają ci o naliczaniu opłat? ;)
Sorry, nie mogłem się powstrzymać, wiosna :)
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3126
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: roaming

Post autor: Marta_Plus »

AndrzejiHania,

odebranie wiadomości MMS w Unii Europejskiej, nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. W przypadku korzystania ze smartfona należy jednak uwzględnić ewentualne koszty związane z transmisją danych np. aplikacji działających w tle.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
AndrzejiHania
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 9 paź 2018, o 13:28

Re: roaming

Post autor: AndrzejiHania »

Marta_Plus pisze:AndrzejiHania,
odebranie wiadomości MMS w Unii Europejskiej, nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. W przypadku korzystania ze smartfona należy jednak uwzględnić ewentualne koszty związane z transmisją danych np. aplikacji działających w tle.
Powiem tak: wartość tej informacji, która została udzielona przez p. konsultantkę, jest zerowa. Nie otworzyłem (nie pobrałem) tego MMSa, nie chciałem bowiem ryzykować. I cóż się okazało? Wchodzę na plus online i widzę kolejne pozycje w wykazie bieżącego użycia:
20.03.2019 18:57 Inne mms - opł.roam. 1,00 kB 0,01 zł
20.03.2019 18:57 Inne mms 100,00 kB 0,00 zł
20.03.2019 18:57 Inne mms 100,00 kB 0,00 zł
20.03.2019 18:57 Inne mms - opł.roam. 1,00 kB 0,01 zł
Znowu, nie są to wielkie kwoty, ale któryś raz z rzędu podkreślam, że (1) chodzi o tzw. zasadę i (2) informacje, które od konsultantek (tów) można uzyskać, mają się do rzeczywistości (czy też do widzimisię waszego działu rozliczeń, finansowego, czy co tam macie) jak przysłowiowa pięść do nosa. Proszę, nie wprowadzajcie ludzi w błąd.
Możecie być pewni, że znowu będę reklamował fakturę, tym razem nie skończy się na machnięciu ręką "pies to drapał". :evil:
Nie było aplikacji działających w tle, bo w komórce z dual sim nie mam (chyba na szczęście!!!) możności ustawienia karty plus (jako drugiej) na transmisję danych. Nie pobrałem tego MMSa, podkreślam raz jeszcze. Za cóż więc naliczone są te 2 grosze?
A nie daj Boże przyjdzie wam do głowy wysłać mi jakąś prezentację multimedialną albo dystrybucję Linuxa w objętości parę GB, oczekujecie, że za to zapłacę???
Co mnie podkusiło?!!!

Edycja związana z matematyką: skoro opłata roamingowa (zgodnie z tym, co dostałem w groźnym powitalnym smsie) wynosi 3.73 PLN/1GB, to jaki powinien być transfer za 1 grosz? Odpowiedź:0.002681 GB, czyli w zależności od definicji GB->MB, jakieś 2,7 MB. Jak widać wyżej (i jak wcześniej pisałem), objętość transferu (I TO NIE MOJEGO!!!) nie sięgnęła nawet 1/10 tej wielkości. Oszustwo za oszustwem. Jak można robić bezkarnie takie numery?
Byłem w Play'u, jestem w Plusie. Com uczynił, o Zeusie!!!
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3126
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: roaming

Post autor: Marta_Plus »

AndrzejiHania,

trudno nam jednoznacznie stwierdzić przyczynę naliczenia wskazanych opłat oraz tego, jakie były w danej chwili ustawienia konfiguracyjne na telefonie. Po zamkniętym cyklu rozliczeniowym, złóż zatem reklamację w opisanym przypadku. Jeśli podasz nam potem numer reklamacji/sprawy, to oczywiście przyśpieszymy udzielenie odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: roaming

Post autor: TomPL »

AndrzejiHania pisze:Nie otworzyłem (nie pobrałem) tego MMSa, nie chciałem bowiem ryzykować. I cóż się okazało? Wchodzę na plus online i widzę kolejne pozycje w wykazie bieżącego użycia:
20.03.2019 18:57 Inne mms - opł.roam. 1,00 kB 0,01 zł
20.03.2019 18:57 Inne mms 100,00 kB 0,00 zł
20.03.2019 18:57 Inne mms 100,00 kB 0,00 zł
20.03.2019 18:57 Inne mms - opł.roam. 1,00 kB 0,01 zł
To się da wytłumaczyć*
- opłata za odebranie mms'a to ten 0,01zł (i nie ma tu znaczenia, że nie otwierałeś, telefon pobrał informację o mms'ie, to wystarczy)
- opłat za transmisje danych nie ma, bo nie otwierałeś (a liczą za każde rozpoczęte 100kB)
Te twoje wyliczenia "jaki transfer za grosz" nie mają tutaj żadnego sensu, bo nie było transmisji danych :-D

* oczywiście wiemy, że generalnie nie da się uzasadnić, dlaczego obciążają cię jakimikolwiek opłatami roamingowymi :mrgreen:
AndrzejiHania
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 9 paź 2018, o 13:28

Re: roaming

Post autor: AndrzejiHania »

Dobra, rozumiem (tzn.nie rozumiem, jakim prawem itd., ale rozumiem ten 1 grosz itd.)...
Najciekawsze jednak dopiero nadeszło, kiedy otworzyłem MMSa. Ni mniej, ni więcej tylko "Dokup telewizję w Cyfrowym Polsacie. [jakiś obrazek] Ogladaj Lige Mistrzow" (pisownia oryginalna). Czyli tak: wysyłają do mnie MMS, w którym reklamują jakiś swój produkt. I ja za to płacę!!! Płacę za ich reklamę!!!
Kiedyś były takie smsy (z numerów np. 60455 czy 60568), których otwarcie kosztowało delikwenta parędziesiąt złotych (albo i lepiej). Czy nie jest to powrót do takich praktyk???
Za prlu taki kawał krążył, o handlu z ZSRR - ”Handel z Sowietami polega na tym, że oni od nas biorą stal, a my w zamian im dajemy węgiel”. Albo w wersji bardziej obscenicznej "My dajemy d., a oni za to biorą pieniądze". Stare wraca.
Byłem w Play'u, jestem w Plusie. Com uczynił, o Zeusie!!!
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: roaming

Post autor: TomPL »

Kawał pamiętam, ale Polsat niewinny - no skąd oni mgli wiedzieć, że ty akurat zagranicą? Ja rozumiem, że związki Plusa z Polsatem są bardzo bliskie, ale żeby aż tak, z premedytacją?! ;)
Kosztownych, po otwarciu, SMS-ów nie pamiętam (to w ogóle jest możliwe?), teraz królują telefony z Wysp wielkanocnych albo Nigerii...
AndrzejiHania
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 9 paź 2018, o 13:28

Re: roaming

Post autor: AndrzejiHania »

TomPL pisze:Kawał pamiętam, ale Polsat niewinny - no skąd oni mgli wiedzieć, że ty akurat zagranicą? Ja rozumiem, że związki Plusa z Polsatem są bardzo bliskie, ale żeby aż tak, z premedytacją?! ;)
Kosztownych, po otwarciu, SMS-ów nie pamiętam (to w ogóle jest możliwe?), teraz królują telefony z Wysp wielkanocnych albo Nigerii...
A ja tam wierzę w STD (spiskowe teorie dziejów). Tym razem przyszły mi od razu na dzień dobry na lotnisku we Frankfurcie dwa smsy, jeden, że za użytkowanie płacę tak, jak w Polsce (tzn. że co, dodatkowo nic? he, he, he, akurat) a drugi, że dają mi z defaultu opłaty roamingowe. Zatem wiedzieli!...
Aha, i jeszcze jedno. Dosłownie w przeddzień wyjazdu dzwoni do mnie pani z plusa z super-duper ofertą. Jak powiedziałem, zgodnie z prawdą, że abonament jest żony (dwa telefony, ja używam jeden, żona drugi), to się rozłączyła. Do żony już nie zadzwoniła... Przypadek? Nie sądzę... :lol:
Co do SMSów - była kiedyś taka afera, że otwarcie (!) SMSa właśnie z tych dziwnych numerów 60xxx starczyło, by wpakować się na listę subskrypcyjną, mocno kosztowną. Zastopowanie (sms pt. STOP COŚ TAM na ten numer) też było kosztowne... Nie pamiętam, w której to było sieci, więc nie oczernię nadaremno ;-)
A do scamerów nie oddzwaniam/nie odmailowuję. :evil:
Byłem w Play'u, jestem w Plusie. Com uczynił, o Zeusie!!!
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: roaming

Post autor: TomPL »

AndrzejiHania pisze:A ja tam wierzę w STD (spiskowe teorie dziejów). Tym razem przyszły mi od razu na dzień dobry na lotnisku we Frankfurcie dwa smsy, jeden, że za użytkowanie płacę tak, jak w Polsce (tzn. że co, dodatkowo nic? he, he, he, akurat) a drugi, że dają mi z defaultu opłaty roamingowe. Zatem wiedzieli!...
Nie no, to to oczywiście że wiedzieli (Plus!), bo zalogowałeś telefon do niemieckiego operatora a on skontaktował się z Plusem - tak to działa. Natomiast skąd miałby o tym wiedzieć Polsat, to już inna bajka ;-)
AndrzejiHania
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 9 paź 2018, o 13:28

Re: roaming

Post autor: AndrzejiHania »

Od 8 maja 2014 roku Polkomtel jest częścią Grupy Cyfrowy Polsat... (STD!)
Byłem w Play'u, jestem w Plusie. Com uczynił, o Zeusie!!!
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: roaming

Post autor: TomPL »

To wiem, ale żeby zaraz STD? :mrgreen:
AndrzejiHania
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 9 paź 2018, o 13:28

Re: roaming

Post autor: AndrzejiHania »

I następna faktura, i następne opłaty roamingowe... To tyle, jeśli chodzi o wiarygodność plusa. :evil:
Pytanie, komu się to znudzi - czy plusowi, który wystawia na szwank swoje dobre :?: imię za średnio 10 groszy miesięcznie, czy nam, zgłaszającym kolejne reklamacje, i odwołania itp. A czerwiec 2020 coraz bliżej.
Poczekam do poniedziałku z reklamacją, bo wg klasyka "piątek zły jest na początek". Co się odwlecze, nie utonie :lol:

EDIT:
I takie tajemnicze sformułowanie: one down, two to go ;-)
Byłem w Play'u, jestem w Plusie. Com uczynił, o Zeusie!!!
Awatar użytkownika
Tomasz_z_Wawy
PlusManiak
Posty: 82
Rejestracja: 25 kwie 2017, o 19:58
Lokalizacja: StolYca

Re: roaming

Post autor: Tomasz_z_Wawy »

Czy pakiet roamingowy RLAH 2,5 GB w Plush Abo L+ jest odliczany od krajowego pakietu danych, czy jest dodatkowym pakietem? Chodzi mi o obecnie obowiązujące regulaminy dla nowych i aneksowanych umów w tym roku.
ODPOWIEDZ