roaming

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: roaming

Post autor: Magda_Plus »

michleer dziękuję za informacje. Sprawa wygląda tak, że pakiet 120 jednostek wymienny UE możesz wykorzystać w następujący sposób:
- 120 minut na połączenia międzynarodowe z Polski do UE, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu wymienne na:
- 120 minut odebranych w roamingu w UE, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu , wymienne na:
- 120 minut wykonanych w roamingu w UE, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu do krajów UE, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu oraz Polski, wymienne na:
- 120 SMS-ów wysłanych z UE, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu, wymienne na:
- 120 MMS-ów odebranych w UE, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie, wymienne na:
- 120 MMS-ów wysłanych z UE, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie na numer krajowy/międzynar./ adres e-mail.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wroblewski.777
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2016, o 13:44

Roaming nie działa

Post autor: wroblewski.777 »

Jestem za granicą. Przed wyjazdem w punkcie obsługi klienta upewnilem się że telefon będzie działał w roamingu oraz jakie będą tego koszty. Na miejscu okazało się że telefon jednak nie łączy się z siecią. Wczoraj zadzwoniłem w tej sprawie z innego numeru telefonu na 601102601. Okazało się że roaming nie był jednak włączony. Konsultant właczyl usługę która miała działac od północy. Nie działa. Dzisiaj kolejny telefon do BOA. Ze strony plusa podobno wszystko działa, jednak u mnie nadal brak połączenia. Konsultant rozkłada ręce. Co robić? :( Telefon LG G2 mini
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Roaming nie działa

Post autor: habish »

Abonament czy karta?
Jeśli abonament to prócz roamingu musisz włączyć jeszcze rozmowy międzynarodowe.
Wyłączyłeś i włączyłeś telefon?

O rozmowach międzynarodowych: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=3361
O roamingu: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=3363
wroblewski.777
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2016, o 13:44

Re: Roaming nie działa

Post autor: wroblewski.777 »

Abonament. Telefon restartowany wiele razy. Te rozmowy międzynarodowe to też w BOA się włącza?

EDIT:
Jeszcze jeden telefon do BOA. Rozmowy międzynarodowe były włączone więc to nie tutaj tkwi problem. Pani konsultantka nie rozłożyła jednak rąk i przesłała zgłoszenie do działu technicznego. Twierdzi że nie ma takiego problemu z którym dział ten sobie nie poradzi. Póki co połączenia z siecią nadal brak :(
Ostatnio zmieniony 15 sie 2016, o 20:20 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów pisanych jeden pod drugim.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Roaming nie działa

Post autor: habish »

Problemu pewnie nie ma ale pewnie chwilkę to potrwa.
Jeśli masz numer zgłoszenia to go tutaj podaj, możliwe że jutro Specjaliści nieco przyspieszą rozwiązanie problemu.
wroblewski.777
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2016, o 13:44

Re: Roaming nie działa

Post autor: wroblewski.777 »

Niestety nie znam numeru zgłoszenia. Mógłbym ewentualnie podać numer telefonu którego dotyczy zgłoszenie. Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie moim przypadkiem
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Roaming nie działa

Post autor: Ron »

Numeru tutaj nie podawaj poczekaj do jutra na konsultantów. To fakt Plus ma najlepsza obsługę techniczną. ;-)
Ostatnio zmieniony 16 sie 2016, o 10:49 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączono wątki- ten sam temat.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: roaming

Post autor: Basia_Plus »

wroblewski.777,

prześlij proszę numer telefonu, którego sprawa dotyczy przez ten formularz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wroblewski.777
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2016, o 13:44

Re: roaming

Post autor: wroblewski.777 »

Pani Basi serdecznie dziękuję za zainteresowanie się moim problemem. Niestety póki co trzecia doba bez dostępu do sieci :( kolejny telefon do BOA chyba nawet nie ma sensu...
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: roaming

Post autor: Krzysiek_Plus »

wroblewski.777, a czy próbowałeś wymusić połączenie tylko w 2G? Czy próbowałeś ręcznie wyszukać operatora?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wroblewski.777
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2016, o 13:44

Re: roaming

Post autor: wroblewski.777 »

Panie Krzysztofie
Połączeń tylko 2G i ręcznego wyszukiwania sieci próbowałem zarówno wczoraj jak i przedwczoraj. Bez skutku. Po pańskim komentarzu spróbowałem jeszcze raz i.... Cuda się zdarzają :D dzięki wielkie. Pozdrawiam
...
A teraz działa nawet bez ograniczenia do 2G :)
Pozdrawiam i dziękuję raz jeszcze
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: roaming

Post autor: Krzysiek_Plus »

wroblewski.777, super, cieszę się że mogłem pomóc :-).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
grzelecm
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 16 sie 2016, o 23:59

Opłaty roamingowe

Post autor: grzelecm »

Przebywam obecnie na terytorium Szwajcarii. W telefonie mam wyłączoną transmisję danych. Przyszedł do mnie sms, że limiter data został wykorzystany w 100%. Sprawdziłem w plus online, że są pobrane jakieś opłaty "opłata roamingowa 50kb 2zł". Takich opłat mam kilkadziesiąt!!!! Naliczyło mi ponad 200 zł dodatkowo. Co to kur.. ma być??? Rozumiem, że jak co miesiąc płacę po kilkaset złotych rachunki to się nie doliczę, ale miarka się przebrała. Owszem, wcześniej przebywałem na terytorium unii europejskiej i korzystałem z netu więc płaciłem. Teraz nie korzystam z netu w Szwajcarii. Mam wyłączoną transmisję danych. Znaleźliście sobie frajera którego można "strzyc"?
Ostatnio zmieniony 17 sie 2016, o 08:03 przez Magda_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie wątków
grzelecm
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 16 sie 2016, o 23:59

Re: roaming

Post autor: grzelecm »

Dlaczego mój wątek został tutaj przeniesiony? Czy mógłby ktoś z plusa odpowiedzieć dlaczego naliczane są opłaty za transmisję danych mimo wyłączonej trans. w telefonie? Takich pozycji mam kilkadziesiąt " opłata roamingowa 50kb 2zl" Poza tym przebywam w Szwajcarii i nie korzystam z usług transmisji danych.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: roaming

Post autor: sl@w_es »

grzelecm pisze:Dlaczego mój wątek został tutaj przeniesiony? (...)
Zgodnie z Regulaminem Plus Forum pkt 1, 7, 11, 16.

Rejestrując się na FORUM zaakceptowałeś w/w Regulamin oraz m.in. taką klauzulę:
(...) „Plus Forum” ma prawo w każdej chwili usunąć, edytować, przenieść lub zablokować każdy wątek i post. (...)
Bardzo proszę o zapoznanie się z Regulaminem Plus Forum i stosowanie do obowiązujących zasad.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ