Zakończenie umowy

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3126
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Zakończenie umowy

Post autor: Marta_Plus »

Witaj largo,
largo pisze:mam umowę na czas nie określony z 30dniowym okresem wypowiedzenia (od 5 mam okres rozliczeniowy) to wypowiedzenie muszę złożyć do 4 (przed nowym okresem rozliczeniowym)
Tak. 30 - dniowy okres wypowiedzenia będzie liczony od pierwszego dnia nowego okresu rozliczeniowego po złożeniu wniosku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
AZRAEL
Szalony PlusManiak
Posty: 804
Rejestracja: 22 lut 2012, o 21:34
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Zakończenie umowy

Post autor: AZRAEL »

Dzień dobry,
za około 2 tygodnie kończy się umowa w plus abonament.
Chciałbym przenieść się do sieci Plush i wziąć tam abonament (dużo lepsze warunki niż dotychczasowa umowa).
Co powinienem zrobić? Czy jeśli podejdę do salonu plusa czy zrobią mi to na miejscu?
Jeśli tak to czy mogę już to załatwić przed zakończeniem umowy bieżącego abonamentu czy trzeba podejść np w dniu kiedy ta umowa się kończy?
Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zakończenie umowy

Post autor: largo »

AZRAEL pisze:Dzień dobry,
za około 2 tygodnie kończy się umowa w plus abonament.
Chciałbym przenieść się do sieci Plush i wziąć tam abonament (dużo lepsze warunki niż dotychczasowa umowa).
Co powinienem zrobić? Czy jeśli podejdę do salonu plusa czy zrobią mi to na miejscu?
Jeśli tak to czy mogę już to załatwić przed zakończeniem umowy bieżącego abonamentu czy trzeba podejść np w dniu kiedy ta umowa się kończy?
Pozdrawiam

Zloz wypowiedzenie 30dni przek koncem umowy z zaznaczeniem by przeniesli na plus na karte w tedy mozesz przeniesc do plush
Awatar użytkownika
AZRAEL
Szalony PlusManiak
Posty: 804
Rejestracja: 22 lut 2012, o 21:34
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Zakończenie umowy

Post autor: AZRAEL »

Znalazłem albo mały błąd na stronie plusha albo nie wiem :D
Wciskając opcję "przedłuż abo" podaję nr tel, podaję kod z sms, weryfikacja pozytywnie - mogę przedłużyć umowę w plush abo z nowymi warunkami umowy.
Pytając Pana na infolinii stwierdził, że jeśli przeszło weryfikację i są podane nowe warunki umowy dla przedłużenia to abonament się przedłuży z nowymi warunkami (tzn PLUSH ABO) i nic innego robić nie muszę.

Gdy podaję numer, który kończy się w grudniu (również abo w plusie) również przechodzi weryfikację i pokazuje mi warunki dla abo plush 24msc+3 msc czyli ok.

Jednakże poprzez fanpage plusha na fb dostałem informację że to nie zadziała i muszę przenosić na kartę potem przenieść itp.

Prosiłbym aby któryś z pracowników zweryfikował tą opcję - przedłużenie abo przez stronę plusha z ofertą dla PLUSH ABO.

Poniżej zdjęcie gdy wpisuję numer telefonu dla którego umowa kończy się za 2 tygodnie - opcja przedłuż ABO.
Załączniki
abo.png
Obrazek
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Zakończenie umowy

Post autor: Basia_Plus »

Witaj AZRAEL,

zgodnie z tym, co napisał largo obowiązuje 30 - dniowy okres wypowiedzenia.
AZRAEL pisze:Chciałbym przenieść się do sieci Plush i wziąć tam abonament (dużo lepsze warunki niż dotychczasowa umowa).
Co powinienem zrobić? Czy jeśli podejdę do salonu plusa czy zrobią mi to na miejscu?
Pisaliśmy o tym tutaj: viewtopic.php?f=98&t=6901&p=254187&hili ... es#p254187.
AZRAEL pisze:Znalazłem albo mały błąd na stronie plusha albo nie wiem :D
Taka możliwość nie powinna się pojawiać. Dziękuję za informację, przekazałam dalej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zakończenie umowy

Post autor: largo »

Moj okres rozliczenowy konczy sie 4 wypowiedzenie zlozylem 3 a wniosek z Orange wszedl 4 na przeniesienie to czemu moj nr bedzie przeniesiony dopiero 6 a co z oplata od 5 do 6 bedzie kolejna faktura?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Zakończenie umowy

Post autor: Basia_Plus »

largo,
largo pisze:co z oplata od 5 do 6 bedzie kolejna faktura?
abonament jest rozliczany proporcjonalnie za każdy dzień, kiedy numer jest aktywny w naszej sieci.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zakończenie umowy

Post autor: largo »

To czemu nie moze byc uwolniony od 5 z dniem nowego okresu rozliczeniowego?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Zakończenie umowy

Post autor: Basia_Plus »

largo,

jeśli posiadasz okres rozliczeniowy od 5 do 4 każdego miesiąca, to numer zostanie wyłączony zgodnie z okresem wypowiedzenia (30 dni), czyli w dniu 05/10 przed północą, a następnie po 24:00 zostaje przekazany do wybranego operatora.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zakończenie umowy

Post autor: largo »

A nie powinien zostac wylaczony 4.10 o polnocy ew. 5.10 o 24:00 i 5 go udostepnic...

Bo rozumiem ze za dzien 5.10 zostanie wystawiona faktura?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Zakończenie umowy

Post autor: Basia_Plus »

largo,
Basia_Plus pisze:numer zostanie wyłączony zgodnie z okresem wypowiedzenia (30 dni), czyli w dniu 05/10 przed północą, a następnie po 24:00 zostaje przekazany do wybranego operatora.
largo pisze:Bo rozumiem ze za dzien 5.10 zostanie wystawiona faktura?
Basia_Plus pisze:abonament jest rozliczany proporcjonalnie za każdy dzień, kiedy numer jest aktywny w naszej sieci.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zakończenie umowy

Post autor: largo »

Jak by nie liczyć od 1 dnia okresu rozliczeniowego 30 dni wymagane jest na 4 miesiaca nastepnego przy tym że nowy okres rozliczeniowy jest od 5 dnia miesiaca wiec numer powinien zostać wylogowany z sieci 4 dnia czyli ostatni dzien okresu rozliczeniowego o godzinie 23:59 / 24:00 a zalogowany u konkurencji dnia 5 o godzinie 24:01

Wiec jak tu wychodzi 30 dni ???
Awatar użytkownika
AZRAEL
Szalony PlusManiak
Posty: 804
Rejestracja: 22 lut 2012, o 21:34
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Zakończenie umowy

Post autor: AZRAEL »

Wczoraj zostało złożone wypowiedzenie umowy na abonament z przejściem na kartę w Plus.
Dziś o 9 nad ranem dzwonił Pan z plusa i sam zaproponował żeby przenieść ten numer do Plusha na abonament, da jeszcze lepszą ofertę bo 20gb internetu a nie 15gb, reszta tak jak w ofercie Plush Abo.
Mówił, że bez sensu wypowiadać umowę, przechodzić na kartę, doładowywać ją zanim zostanie przeniesiona do Plush abo to wszystko załatwi z dniem jak kończy się umowa czyli za kilkanaście dni. Czyli stara umowa się koczy i od razu włącza się Plush abo. A kurierem na przyjść aneks do umowy. Zobaczymy czy faktycznie tak będzie - jeśli tak to jednak da się przejść z plus abo na plush abo bez bawienia się w przchodzenie na kartę itp.
Pozdrawiam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Zakończenie umowy

Post autor: Basia_Plus »

AZRAEL,
AZRAEL pisze:Zobaczymy czy faktycznie tak będzie
tak, jeśli konsultant zaproponował Ci taką możliwość.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Justyn@
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 26 lis 2013, o 17:21

Koniec umowy

Post autor: Justyn@ »

Witam 02.11.2019 kończy mi się umowa w Plus jednak nie chcę jej przedłużać kiedy powinnam złożyć wypowiedzenie i jak ma wyglądać takie pismo?
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2019, o 15:47 przez Marta_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniosłam do wątku o poruszanym temacie.
ODPOWIEDZ