Technologia VoLTE w Plusie.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: largo »

nie da się tego aktywować nawet po przez czat na koncie klienta... Bójda jakich wiele w tej sieci...

Naprawdę aż szkoda się denerwować z tą siecią a mogłem uciekać jak miałem możliwość to sentyment wygrał i po co by się męczyć bez rozwoju gdzie WSZYSCY uciekli "liderowi" w mojej lokalizacji Nasza sieć jest na końcu rankingów jakie bym nie sprawdzał... EHHHHH ten LIDER LTE :lol: :lol: :lol:
Gumis190
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Rejestracja: 7 kwie 2015, o 11:52

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Gumis190 »

Też zadzwoniłem do dzialu technicznego poprosiłem doradce o właczenie volte i Pan to zrobił, konsultant musiał wyłaczyc jedynie wifi callung bo te 2 usługi sie wykluczają

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
tical
PlusManiak
Posty: 99
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 22:04

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: tical »

A ja napisałem zapytanie do BOK o możliwość włączenia VoLTE.
Zobaczymy co odpiszą.
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: largo »

tical pisze:A ja napisałem zapytanie do BOK o możliwość włączenia VoLTE.
Zobaczymy co odpiszą.
Odpisza ze nie ma takiej możliwosci
tical
PlusManiak
Posty: 99
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 22:04

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: tical »

largo pisze:
tical pisze:A ja napisałem zapytanie do BOK o możliwość włączenia VoLTE.
Zobaczymy co odpiszą.
Odpisza ze nie ma takiej możliwosci
Więc wtedy zapytam dalej o kilka rzeczy. Liczę się z tym, że tracę czas, ale zapytać nie szkodzi.
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: largo »

tical pisze:A ja napisałem zapytanie do BOK o możliwość włączenia VoLTE.
Zobaczymy co odpiszą.
A jaki masz model telefonu tak z ciekawosci
Z tego co wiem to SAMSUNGa wspiera Plus w VoLTE
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 292
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mpmdembi »

tical pisze:
largo pisze:
tical pisze:A ja napisałem zapytanie do BOK o możliwość włączenia VoLTE.
Zobaczymy co odpiszą.
Odpisza ze nie ma takiej możliwosci
Więc wtedy zapytam dalej o kilka rzeczy. Liczę się z tym, że tracę czas, ale zapytać nie szkodzi.
Odpiszą np. tak jak mi, że nie można włączyć, a ewentualne osoby, którym niby włączono, to tak naprawdę im nie włączono, bo i tak zostały włączone wcześniej do testów, tylko pracownik DOK zlikwidował przeszkodę w działaniu VoLTE - np. wyłączył VoWiFi (a tak swoją drogą, dlaczego w tym skansenie nie mogą działać obie usługi na raz, choć może to dobrze, bo nazywanie parausługi VoWiFi działającą, to spore nadużycie :-)
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: zbych_in_flames »

mpmdembi pisze: wyłączył VoWiFi (a tak swoją drogą, dlaczego w tym skansenie nie mogą działać obie usługi na raz, choć może to dobrze, bo nazywanie parausługi VoWiFi działającą, to spore nadużycie
Pewnie chodzi tylko o wersje aplikacyjną, a nie docelową natywną, która też przecież będzie prędzej czy później. Swoją drogą nie rozumiem waszego zachowania, przecież oprócz znaczka VoLTE i trochę szybszego wykonywania połączenia nie będzie żadnej różnicy dla was,naprawdę jest wam tak niezbędna do życia, żeby co chwile wylewać swoje żale na ten temat?
Analogicznie jest updatem softu na telefonach, jakiś model albo operator ma później i też wylewa żali w internetach czemu jeszcze nie ma, by 5 min po wypuszczeniu całkowicie zapomnieć o sprawie xD.
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 292
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mpmdembi »

zbych_in_flames pisze:
mpmdembi pisze: wyłączył VoWiFi (a tak swoją drogą, dlaczego w tym skansenie nie mogą działać obie usługi na raz, choć może to dobrze, bo nazywanie parausługi VoWiFi działającą, to spore nadużycie
Pewnie chodzi tylko o wersje aplikacyjną, a nie docelową natywną, która też przecież będzie prędzej czy później. Swoją drogą nie rozumiem waszego zachowania, przecież oprócz znaczka VoLTE i trochę szybszego wykonywania połączenia nie będzie żadnej różnicy dla was,naprawdę jest wam tak niezbędna do życia, żeby co chwile wylewać swoje żale na ten temat?
Analogicznie jest updatem softu na telefonach, jakiś model albo operator ma później i też wylewa żali w internetach czemu jeszcze nie ma, by 5 min po wypuszczeniu całkowicie zapomnieć o sprawie xD.
Oczywiście VoLTE nie jest sprawą życia lub śmierci :-)
Idąc dalej możemy dojść do wniosku, że dobre 2G jest wystarczające (to akurat w pewnym sensie jest prawdą :-)
A co do VoLTE to tylko chodzi o kilka miejsc, gdzie jest słaby, ale jest sygnał L900, a brak sensownego 3G. Rozmowa tam albo jest niemożliwa, albo realizowana w 2G. Niestety są takie miejsca, a jak długo Plus nie zdecyduje się na rozwój sieci, to tego typu "protezy" umożliwiające rozmowę będą miały większe znaczenie niż sam znaczek VoLTE na ekranie. Zdecydowanie uważam, że w większości sytuacji "usługa" ta może mieć mniejsze znaczenie niż np. prawdziwe VoWiFi.
kalah2001
Starszy Plusmaniak
Posty: 173
Rejestracja: 30 kwie 2014, o 15:25

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: kalah2001 »

Też próbowałem włączyć VOLTE przez BOK. Powiedzieli, że tylko dostęp do VOLTE maja losowo wybrani Klienci w tzw. teście i jeśli nie jest się na liście testowej, to nie włącza VOLTE. Jednym słowem, lipa. Nie wiedzą tez jak długo potrwa test, może kilka lat w przypadku testów Wifi Calling :(
kalah2001
domur
PlusManiak
Posty: 93
Rejestracja: 3 lis 2008, o 14:19
Lokalizacja: Krosno

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: domur »

kalah2001 pisze:Też próbowałem włączyć VOLTE przez BOK. Powiedzieli, że tylko dostęp do VOLTE maja losowo wybrani Klienci w tzw. teście i jeśli nie jest się na liście testowej, to nie włącza VOLTE. Jednym słowem, lipa. Nie wiedzą tez jak długo potrwa test, może kilka lat w przypadku testów Wifi Calling :(
W obecnej sytuacji gdzie czesto wystepuja mocne przeciazenia sieci UMTS 3G w wielu lokalizacjach mogliby juz udostepnic VoLTE testowo dla wszystkich rowniez dla ofert na karte. Troche odciazyloby to pasmo 3G poprzez rozlozenie polaczen glosowych pomiedzy wszystkie pasma nie powodujac przy tym rozlaczenia z internetem podczas roznowy jak to teraz wystepuje gdy rozmowy zrzucane sa czesto z LTE aż do GSMu
Nof_Ginosar

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Nof_Ginosar »

W obecnej sytuacji gdzie czesto wystepuja mocne przeciazenia sieci UMTS 3G w wielu lokalizacjach mogliby juz udostepnic VoLTE testowo dla wszystkich rowniez dla ofert na karte. Troche odciazyloby to pasmo 3G poprzez rozlozenie polaczen glosowych pomiedzy wszystkie pasma nie powodujac przy tym rozlaczenia z internetem podczas roznowy jak to teraz wystepuje gdy rozmowy zrzucane sa czesto z LTE aż do GSMu
"Swietna rada wujku. Bardzo dobra rada!"
A powaznie to mysle, ze technicy/inzynierowie na biezaco monitoruja sytuacje i wiedza co maja robic.
mimar4
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 9 kwie 2020, o 15:54

Huawei P30 Pro bez VoLTE zablokowany przez Plus

Post autor: mimar4 »

Przedłużałem abonament w lipcu 2019r. na 36 miesięcy, wziąłem też przy okazji telefon Huawei P30 Pro 8/256 za 3799zł..
W abonamencie płacę i mam zagwarantowaną usługę VoLTE z której nie mogę korzystać już prawie rok, bo Plus zablokował telefon Huawei P30 Pro, ażeby nie obsługiwał tejże usługi. TELEFON za 3799zł. który to Plus sam sprzedał dla abonenta i sam go zablokował celowo oprogramowaniem. Kiedy wkładam kartę z innej sieci VoLTE jest (wyskakuje w ustawieniach) i w zasięgu. Natomiast z kartą Plusa usługa w ustawieniach znika. Nie obsługuje jej na pewno, gdyż przy włączonym transferze danych przy połączeniu głosowym zrzuca z LTE na 3g zasięg. Po wielokrotnym wydzwanianiu wszędzie, do Plusa, Huawia, dowiedziałem się od konsultanta Plus, że Huawei P30 Pro nie obsługuje akurat w Plusie VoLTE - nie ma go na liście urządzeń obsługujących.
Moje pytanie jest bardzo proste: dlaczego sprzedajecie telefon za takie pieniądze, gwarantujecie usługę na 3 lata w abonamencie i blokujecie telefon, który normalnie w każdej innej sieci tą usługę obsługuje???
PORAŻKA!!!
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2020, o 17:16 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki -podobny temat.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5187
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Basia_Plus »

mimar4,

na chwilę obecną usługa VoLTE, jest udostępniona testowo klientom w ofercie abonamentowej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tical
PlusManiak
Posty: 99
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 22:04

Re: Huawei P30 Pro bez VoLTE zablokowany przez Plus

Post autor: tical »

mimar4 pisze: W abonamencie płacę i mam zagwarantowaną usługę VoLTE
Skoro w abonamencie masz gwarancję usługi, która nie działa z przyczyny Operatora to chyba prosta sprawa. Rozwiązanie umowy bez kary z winy Operatora, nie wywiązuje się z zobowiązania.
ODPOWIEDZ