Technologia VoLTE w Plusie.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3131
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Marta_Plus »

mpmdembi, dominikm27,

aktualnie jeszcze usługa jest w fazie testów, ale spodziewamy się już niebawem jej komercyjnego uruchomienia. ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 292
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mpmdembi »

Marta_Plus pisze:mpmdembi, dominikm27,

aktualnie jeszcze usługa jest w fazie testów, ale spodziewamy się już niebawem jej komercyjnego uruchomienia. ;-)
Dzięki za dobrą informację :-) Pozostaje mieć tylko nadzieję, że nie będzie to taki sam niewypał jak WiFi Calling+, no i że to będzie naprawdę niebawem :-)
Jak rozumiem, to nadal nie można wziąć udziału w testach VoLTE jeśli "system" sam nas do nich nie włączy?
I tak minimalnie z innego tematu - nie ma na razie żadnych informacji na temat wdrożenia prawdziwego VoWiFi zamiast, albo obok, aktualnie prawie niedziałającej prowizorki nazwanej WiFi Calling+?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3131
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Marta_Plus »

mpmdembi,

jeszcze trochę cierpliwości... :->
mpmdembi pisze:Jak rozumiem, to nadal nie można wziąć udziału w testach VoLTE jeśli "system" sam nas do nich nie włączy?
I tak minimalnie z innego tematu - nie ma na razie żadnych informacji na temat wdrożenia prawdziwego VoWiFi zamiast, albo obok, aktualnie prawie niedziałającej prowizorki nazwanej WiFi Calling+?
Tak. Pracujemy także nad natywną usługą Wi Fi Calling. Dziękujemy za wszelkie dotychczasowe uwagi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
cargo
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 4 sty 2020, o 13:12

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: cargo »

Ale dla wszystkich nie tylko Android co z iphonami???
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3131
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Marta_Plus »

cargo,
cargo pisze:Ale dla wszystkich nie tylko Android co z iphonami???
Nie wykluczamy, że docelowe rozwiązanie może być także dostępne dla systemu operacyjnego iOS. Na tę chwilę jednak nie możemy potwierdzić tej kwestii.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
krupniok200
PlusManiak
Posty: 119
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 14:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: krupniok200 »

Przy takim tempie prac powinniście ruszyć już z wdrażaniem Vo5G.
domur
PlusManiak
Posty: 93
Rejestracja: 3 lis 2008, o 14:19
Lokalizacja: Krosno

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: domur »

Czy docelowo voLTE bedzie dostepne rowniez w prepaid?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3131
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Marta_Plus »

domur, krupniok200,
domur pisze:Czy docelowo voLTE bedzie dostepne rowniez w prepaid?
Aktualnie nie posiadamy wiadomości na ten temat. Prosimy jeszcze o cierpliwość w oczekiwaniu na więcej informacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
emarti
PlusManiak
Posty: 119
Rejestracja: 16 maja 2014, o 11:58

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: emarti »

Marta_Plus pisze:gorbi, dominikm27, domur,

obecnie usługa jest włączana Klientom abonamentowym, którzy spełniają określone warunki, między innymi nie posiadają usług, które mogły by się wykluczać z VoLTE (np. Wi Fi Calling, Centralka Firmowa).

Nie jest nam znana jeszcze dokładna data komercyjnego wdrożenia technologii VoLTE.
Jak mam więc włączyć tę usługę w swoim telefonie? Wydaje mi się że spełniam warunki.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3131
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Marta_Plus »

emarti,
emarti pisze:Jak mam więc włączyć tę usługę w swoim telefonie? Wydaje mi się że spełniam warunki.
Sprawdź proszę: menu ustawienia > połączenia > sieci komórkowe > przesuwamy suwak „Połączenia VoLTE”.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 292
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mpmdembi »

Marta_Plus pisze:emarti,
emarti pisze:Jak mam więc włączyć tę usługę w swoim telefonie? Wydaje mi się że spełniam warunki.
Sprawdź proszę: menu ustawienia > połączenia > sieci komórkowe > przesuwamy suwak „Połączenia VoLTE”.
Tylko to nic nie zmieni jeśli nie jesteś zakwalifikowany do tzw. "testów". Kryteria kwalifikacji są chyba jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic Polkomtela :-) Pozostaje cierpliwie czekać kiedy zakończą "testy" i mieć nadzieję, że nie będzie to taki sam bubel jak VoWiFi, czy jak się wczoraj okazało 5G chodzące przy niemal zerowym obciążeniu wolnej niż LTE+
emarti
PlusManiak
Posty: 119
Rejestracja: 16 maja 2014, o 11:58

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: emarti »

Marta_Plus pisze:emarti,
emarti pisze:Jak mam więc włączyć tę usługę w swoim telefonie? Wydaje mi się że spełniam warunki.
Sprawdź proszę: menu ustawienia > połączenia > sieci komórkowe > przesuwamy suwak „Połączenia VoLTE”.
Nie mam w ogóle możliwości wykonania takich zaleceń. Doszedłem do "zarządzania kartami SIM" ale tam jest wszytko na sztywno poustawiane i brak jest możliwości zmiany. Telefon to Huawei.
mpuzon
Starszy Plusmaniak
Posty: 158
Rejestracja: 22 lis 2010, o 10:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mpuzon »

Dzień dobry,

Czy w ty miesiącu możemy spodziewać się uruchomienia komercyjnego usługi :-), czy raczej to za wcześnie ???

Pozdrawiam,

mpuzon
cargo
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 4 sty 2020, o 13:12

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: cargo »

mpuzon pisze:Dzień dobry,

Czy w ty miesiącu możemy spodziewać się uruchomienia komercyjnego usługi :-), czy raczej to za wcześnie ???

Pozdrawiam,

mpuzon
Jeszcze kilka lat testów i na Androida wyjdzie bo na iOS to zbyt skomplikowane. Lat świetlnych oczywiście.
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 292
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mpmdembi »

cargo pisze:
mpuzon pisze:Dzień dobry,
Czy w ty miesiącu możemy spodziewać się uruchomienia komercyjnego usługi :-), czy raczej to za wcześnie ???
Pozdrawiam,
mpuzon
Jeszcze kilka lat testów i na Androida wyjdzie bo na iOS to zbyt skomplikowane. Lat świetlnych oczywiście.
Zapomniałeś dodać, że ta "usługa" będzie dostępna tylko poprzez specjalną aplikację, a w trosce o jakość i stabilność usług przejście z aktywną rozmową LTE Calling+ na 3G będzie wiązało się z zerwaniem połączenia :-) To, że będzie się wykluczała z WiFi Calling+ (jak dobrze, że Plus uczciwie nie nazywa tego bubla VoWiFi) to już wiemy z regualaminu.
Szkoda się zastanawiać i czekać z niecierpliwością na cud. Włączą, to włączą, a nie to i tak nic nie zmieni, tak jak wszyscy czekali na koniec testów WiFi Calling, a jak wyszło to widać po tym, że z tej "usługi" mało kto korzysta, bo mało komu działa. Czy ktoś się zastanawia dlaczego w skansenie nie świeci się któraś lampa, albo nie działa jakiś eksponat?
ODPOWIEDZ