Technologia VoLTE w Plusie.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
mpuzon
Starszy Plusmaniak
Posty: 158
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 22 lis 2010, o 10:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mpuzon »

Witam,

Mija kolejny miesiąc a testy dalej trwają strasznie długo), kiedy w końcu można się spodziewać uruchomienia usługi komercyjnie ?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5187
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Basia_Plus »

Witaj mpuzon,

na tę chwilę nic się nie zmieniło.
Marta_Plus pisze: dokładna data komercyjnego uruchomienia usługi nie jest jeszcze nam znana.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Nautilus-X
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 3 lip 2020, o 12:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Nautilus-X »

Witam
Mam pytanie odnośnie VoLte w sieci Plus
Mam trzy abonamenty które działają na telefonach Note 8,Galaxy J5,Galaxy S7 Edge.
VoLTE pięknie działa na Note i J5 ale opcja jest zupełnie nie widoczna i nie działa w S7 Edge.
Dodam że telefon działał wcześniej z kartą innego operatora i tam wszystko działało.
Opcja VoLte jest aktywna na tej karcie bo na innym telefonie usługa działa a na S7 Edge nie.
Jaki może być problem ?
Telefon nie brandowany z oryginalnym oprogramowaniem xeo.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3131
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Marta_Plus »

Witaj Nautilus-X,
Nautilus-X pisze:Opcja VoLte jest aktywna na tej karcie bo na innym telefonie usługa działa a na S7 Edge nie.
Jaki może być problem ?
Samsung S7 Edge nie obsługuje w Plusie technologii VoLTE.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Nautilus-X
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 3 lip 2020, o 12:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Nautilus-X »

A to szkoda że Plus ma takie ograniczenia co do działania tej usługi na telefonach które jeszcze kilkanaście miesięcy temu były flagowcami .
dominikm27
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 21:42

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: dominikm27 »

VoLTE nie działa na żadnych telefonach w Plusie. Usługa jest dostępna testowo, dla garstki abonentów. Nie jest też planowane jej wprowadzenie w najbliższej przyszłości.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Nautilus-X
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 3 lip 2020, o 12:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Nautilus-X »

VoLTE Działa w Plusie i to bardzo dobrze.
Wystarczy napisać zgłoszenie reklamacji na Plus online i poprosić o włączenie .
Usługa jednak nie działa z włączoną usługą Wifi Colling czyli musimy zdecydować na czym nam najbardziej zależy .
Ja włączałem VoLTE w taki sposób już pięć razy i za każdym razem pozytywnie.
Przypominam że tylko dział reklamacji może nam włączyć tą usługę inni konsultanci nie mają takiej możliwości .
Nie ściemniałem tylko poprosiłem i mam.
cargo
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 4 sty 2020, o 13:12

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: cargo »

Na iphonach to się nigdy nie doczekamy zreszta nawet w sprzedaży ich nie maja. Ogólnie czekać na koniec umowy i zmieniać operatora.
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 292
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mpmdembi »

Nautilus-X pisze:VoLTE Działa w Plusie i to bardzo dobrze.
Wystarczy napisać zgłoszenie reklamacji na Plus online i poprosić o włączenie .
Usługa jednak nie działa z włączoną usługą Wifi Colling czyli musimy zdecydować na czym nam najbardziej zależy .
Ja włączałem VoLTE w taki sposób już pięć razy i za każdym razem pozytywnie.
Przypominam że tylko dział reklamacji może nam włączyć tą usługę inni konsultanci nie mają takiej możliwości .
Nie ściemniałem tylko poprosiłem i mam.
Przetestowałem też tę drogę. Niestety odpowiedź standardowa "Wyjaśniam, że usługa VoLTE, która pozwala wykonywać połączenia głosowe z użyciem sieci LTE, jest obecnie w fazie testów. Informuję, że sukcesywnie będziemy włączać VoLTE/VoWiFi w Polkomtel. Proszę o cierpliwość". Potem następuje gotowiec, jak to moje uwagi są dla Plusa ważne - czyli Ctrl-C + Ctrl-V z gotowca, ale jest to budujące, że są ważne ;-)
Szkoda, że sam napisałem, iż mam świadomość, że jest to usługa testowa i proszę o umożliwienie jej testowania, więc w zasadzie odpowiedź jest trochę na temat, a trochę obok tematu.
Jedno mnie w tej odpowiedzi pocieszyło - VoWiFi (o którym słowem w zgłoszeniu na wspominałem), jak wyraźnie napisano w liście, jest w Plusie nadal w fazie testów. Mam nadzieję, że nie jest to tylko wklejony gotowiec, a Polkomtel ma świadomość, że choć tzw. testy VoWiFi trwały latami, to realne wprowadzenie usługi jeszcze przed nami :-)
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: habish »

Widzę że walczysz cały czas.
Powodzenia. :-)
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 292
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mpmdembi »

habish pisze:Widzę że walczysz cały czas.
Powodzenia. :-)
:lol:
Zwyczajnie, pojawiła się kolejna opcja, która zadziałała, to spróbowałem.
Zastanawiam się tylko dlaczego nie mogą dodać mnie do testów. Zapewne nie wynika to ze złej woli, bo na zasadzie "a niech się odczepi" dodali by mi VoLTE już pewnie dawno, ale może zwyczajnie mój numer w aktualnej konfiguracji systemu nie może zostać dodany do testów.
Karol71
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 6 maja 2020, o 09:22

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Karol71 »

Napisałem wiadomość do BOK o treści "Bardzo bym prosił o przełączenie usługi VoLTE z numeru na którym jest aktywna, czyli xxxxx na numer xxxxxx. Na numerze na którym jest aktywna usługa aparat nie obsługuje tej technologi VoLTE, natomiast na numerze xxxxxx taka usługa była by obsługiwana, posiadam odpowiedni aparat. Jeśli nawet VoLTE jest w trakcie testów to i tak na wspomnianym numerze xxxxx nie przyniesie to i dla mnie i dla Was żadnych korzyści z testów.
Otrzymałem standardową odpowiedz, niczego konkretnego. Zapytam jeszcze raz jaki ma cel testowanie czegoś na urządzeniu które tej technologii nie obsługuje? Jaki problem jest z przełączeniem na inny numer gdzie była by niewątpliwie jakaś korzyść z tego testowania i dla mnie i dla operatora.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3131
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Marta_Plus »

Karol71,
Karol71 pisze:aki problem jest z przełączeniem na inny numer gdzie była by niewątpliwie jakaś korzyść z tego testowania i dla mnie i dla operatora.
Prześlij proszę wiadomość z numerami telefonów pod adres: specjalista_plus@plus.pl, w temacie wiadomości dodaj słowo: FORUM oraz zawrzyj też swoją nazwę użytkownika.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
AlfredoUssr
Szalony PlusManiak
Posty: 231
Rejestracja: 27 paź 2015, o 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: AlfredoUssr »

Czy seria telefonów Galaxy S20 również wspiera VoLTE w Plusie? Bo starsze modele z tego co wiem tak.
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 292
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mpmdembi »

Stał się cud i... na telefonie pojawiła mi się ikona VoLTE :-) Teraz pozostaje jeszcze czekać na VoWiFi :-)
Mam pytanie techniczne - czy podczas rozmowy telefon może przejść z 3G na LTE?
ODPOWIEDZ