Technologia VoLTE w Plusie.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mariusz9a »

koka pisze:mariusz9a napisał(a):
, a sprawdzałeś w ogóle czy działa w Plusie?

nie działa albo czasami działa tylko VoLTE
A próbowałeś dopytać samego Xiaomi czemu tak się dzieje? I czy w ogóle odpisali coś konstruktywnego? Bo skoro czasami się pojawia to oznaka że operator nie blokuje - zresztą Plus nie ma tego w zwyczaju tak jak to robi jeden z konkurentów.
Ze względu na to, że w Plusie tego telefonu nie ma w oficjalnym wsparciu to raczej niczego się nie dowiesz od operatora :-( Ale światełko w tunelu jest - skoro czasami działa, czyli go systemowo w IMS nie blokują.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
koka
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 14 cze 2021, o 20:27

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: koka »

mariusz9a pisze: Ze względu na to, że w Plusie tego telefonu nie ma w oficjalnym wsparciu to raczej niczego się nie dowiesz od operatora :-(
właśnie tak jest, niestety ... na innym modelu POCO obie usługi działają, choć też nie ma oficjalnego wsparcia.
mariusz9a pisze: ...Samsung w swoim sofcie zaszył konfigurację dla Plusa na długie lata przed uruchomieniem tej usługi w samym Plusie - teraz widzisz różnicę w podejściu tego producenta a producentów chińskich?
idąc tym tropem - Xiaomi zaszyło w swoim sofcie konfigurację dla pozostałych operatorów a Plusa olało ? coś to trochę naciągane ... :mrgreen:
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mariusz9a »

koka pisze:idąc tym tropem - Xiaomi zaszyło w swoim sofcie konfigurację dla pozostałych operatorów a Plusa olało ? coś to trochę naciągane ...
Skoro czasami działa, to znaczy że konfiguracja w sofcie musi być. Tylko jak to u "chińczyków" bywa, soft ktoś pisał "nogami" dlatego działa to jak działa... :-( Ja nie potrafię pojąć fenomenu Xiaomi, że w jednych modelach jest ok a w innych nie. Czyli raz programiści potrafią a innym razem nie? To jakaś paranoja... Jakoś inni producenci jak już dodadzą konfigurację do softu konkretnego modelu to po prostu działa. A u "chinoli" niby ustawienia są a działa jak wiatr zawieje albo trzeba się nakombinować żeby zadziałało :roll:
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
koka
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 14 cze 2021, o 20:27

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: koka »

mariusz9a pisze: Skoro czasami działa, to znaczy że konfiguracja w sofcie musi być. Tylko jak to u "chińczyków" bywa, soft ktoś pisał "nogami" dlatego działa to jak działa... :-( Ja nie potrafię pojąć fenomenu Xiaomi, że w jednych modelach jest ok a w innych nie. Czyli raz programiści potrafią a innym razem nie? To jakaś paranoja... Jakoś inni producenci jak już dodadzą konfigurację do softu konkretnego modelu to po prostu działa. A u "chinoli" niby ustawienia są a działa jak wiatr zawieje albo trzeba się nakombinować żeby zadziałało :roll:
To wszystko prawda, często "chińczyki" tak mają (tak na marginesie to jest coraz lepiej - jest progres :lol: ), ale przypominam, że u innych operatorów działa w miarę bez problemów a u jednego wręcz "perfect" - można ? można :mrgreen: ten sam sprzęt, ten sam soft, ta sama dystrybucja - tym razem trudno przypisać winę producentowi, a rady, że można przecież używać protezy w postaci VoWiFi aplikacyjnego to sobie operator może wsadzić w ... buty :lol: z 5G (czy też raczej prawie 5G) całkiem nieźle sobie poradzili, ale nie wszędzie jest tak różowo ...
Awatar użytkownika
upel
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 7 maja 2015, o 00:05
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: upel »

Mam pytanie, czy komuś działa Volte lub Vowifi na Redmi Note 10 Pro lub na Realme 8 Pro?

Wysłano z OnePlusa 7T Pro przy użyciu Tapatalka.
Znalazłeś/aś rozwiązanie problemu? Napisz, być może komuś pomożesz :-)
Nokia E72 -> LG L9 -> Samsung Note 3 -> Samsung Note 4 -> Samsung Note 5-> OnePlus 7T Pro
zielaq.dev
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 9 sie 2021, o 20:57

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: zielaq.dev »

Szukając możliwości włączenia volte w Xiaomi mi 11 lite 5g trafiłem na wątek o tym samym na forum Orange i rozwiązanie które tam znalazłem zadziałało.
Poniższymi kodami można włączyć/wyłączyć zależność od operatora widoczności volte oraz vowifi w opcjach. Po dezaktywacji opcje pojawiły mi się w menu opcji, mogłem je włączyć no i przede wszystkim po włączeniu DZIAŁA:
VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*
Awatar użytkownika
krupniok200
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 14:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: krupniok200 »

Ja mam pytanie odnośnie telefonu xiaomi mi11i, czy ktoś w plusie uruchomił na nim VoLTE oraz VoWifi na ROMie global lub EEA lub xiaomi.eu (aka miuipolska)??? Także pytanie do plusa, czy ten telefon widnieje u was jako wspierany do tej technologii?
Awatar użytkownika
gorbaczow
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 2 gru 2020, o 19:16

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: gorbaczow »

Plus nie wspiera. Plus tylko sprzedaje i zapomina.

Wysłane z mojego moto g(8) plus przy użyciu Tapatalka
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1242
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: zbych_in_flames »

@krupniok200, oficjalnie nie ma na liście, ale jak widać po tym wątku i tej stronie link działa na wielu telefonach Xiaomi.
Plus post wcześniej @zielaq.dev opisał jak uruchomił te opcje na Xiaomi mi 11 lite 5g - więc nie zdziwię się ze też zadziała na innych z tych serii.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3124
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Marta_Plus »

krupniok200,

pracujemy nad dodaniem kolejnych terminali ze wsparciem dla tych technologii w Plusie. Aktualną listę telefonów wspierających VoLTE znajdziesz na stronie http://www.plus.pl/volte"target="_blank.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
krupniok200
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 14:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: krupniok200 »

zbych_in_flames pisze:@krupniok200, oficjalnie nie ma na liście, ale jak widać po tym wątku i tej stronie link działa na wielu telefonach Xiaomi.
Plus post wcześniej @zielaq.dev opisał jak uruchomił te opcje na Xiaomi mi 11 lite 5g - więc nie zdziwię się ze też zadziała na innych z tych serii.
Teraz posiadam xiaomi mi6, próbowałem wszystkiego, nawet poradników z forum miuipolska i w moim przypadku volte nie zadziałało na tym telefonie, czyżby za stary???
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1242
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: zbych_in_flames »

No raczej tak... wsparcie tego modelu przez producenta się zakończyło w 06.2020, a odpalanie VoLTE w Plusie 12.2020 więc podejrzewam, że nie ma konfiguracji pod Plusa w sofcie telefonu.
wu-JG
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 1 cze 2020, o 07:39

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: wu-JG »

@specjaliści plusa ;)
skoro na telefonach Realme 7 5G jest w plusie obsługa volte, to wiadomo coś na temat tej usługi na "zwykłej" wersji
Realme 7 (RMX2155)?
Po włożeniu do telefonu karty z Orange volte i vowifi są aktywne w menu ustawień. Z kartą plusha nie ma po nich śladu w ustawieniach.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Basia_Plus »

wu-JG,
wu-JG pisze:skoro na telefonach Realme 7 5G jest w plusie obsługa volte, to wiadomo coś na temat tej usługi na "zwykłej" wersji
Realme 7 (RMX2155)?
nie posiadamy takich informacji. Listę telefonów wspierających VoLTE znajdziesz na naszej stronie: https://www.plus.pl/volte"target="_blank.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
gorbaczow
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 2 gru 2020, o 19:16

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: gorbaczow »

Basia_Plus pisze:wu-JG,
wu-JG pisze:skoro na telefonach Realme 7 5G jest w plusie obsługa volte, to wiadomo coś na temat tej usługi na "zwykłej" wersji
Realme 7 (RMX2155)?
nie posiadamy takich informacji. Listę telefonów wspierających VoLTE znajdziesz na naszej stronie: https://www.plus.pl/volte"target="_blank"target="_blank.
Bardzo nędznie wygląda ta lista.

Wysłane z mojego moto g(8) plus przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ