Technologia VoLTE w Plusie.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: habish »

Nie wiem w jakiej sieci jesteś obecnie ale w Plusie na 100% po 3G działa Voice + Data jednocześnie.
Kamilf1987
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 28 mar 2017, o 07:45

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Kamilf1987 »

Już nie długo będę w + więc obecna sieć nie ma znaczenia. Miałem z nimi tyle problemów że z niecierpliwością odliczam dni do przeniesienia:)

Dodam link do opisu podobnego problemu jaki występuje u mnie u obecnego operatora :
http://forum.android.com.pl/index.php?/ ... nternetowe

Ktoś tam pisze że ma tak w + i chyba w play. Ja mam w tmobile.
Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
SACZI
PlusManiak
Posty: 101
Rejestracja: 6 lis 2015, o 21:49

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: SACZI »

VOLTE powinni uruchomić dlatego, żeby telefony nie przełączały się przy każdej rozmowie do 3G.
Na dodatek pokrycie LTE Plusa jest na tyle dobre, że mi telefon do 3G przełącza się praktycznie tylko na czas połączenia głósowego.
VOWIFI - wiadomo.

Tylko zróbcie to tak, jak w TM/O - natywnie, a nie przez dedykowaną aplikacje.
Kamilf1987
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 28 mar 2017, o 07:45

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Kamilf1987 »

A ja właśnie wolałbym przez oddzielną aplikacje. Nie widzę sensu żeby poświęcać 30 minut na wgranie brandowanego romu do telefonu, oraz później godzinę żeby wszystko poustawiac jak było. Dla mnie to strata czasu, muszę pozniej od nowa aktywować 3 banki z których korzystam. Bez sensu.
Wolę wrzucić aplikację że sklepu i korzystać z tego tak samo jak na brandowanym sofcie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
barrtec90
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 1 lut 2017, o 13:53

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: barrtec90 »

No w mojej ocenie mnóstwo ludzi odczułoby znaczną różnicę komfortu używania Internetu.

Nawet pomijając rzeszę ludzi, którzy pracując na telefonie udostępniają internet do innych urządzeń (i dla nich różnica byłaby ogromna), to przecież obecnie każdy umie korzystać z telefonu podczas rozmów telefonicznych.

A szczególnie, że za moment internautów mobilnych będzie dużo więcej niż "stacjonarnych" i mając szczególnie droższy telefon będzie się zwracać uwagę, która sieć nadąża za najnowszymi technologiami w tej kwestii.

WiFi-Calling jest równie ważne, a w mojej ocenie na pewno nie ważniejsze niż VoLTE.

EDIT:
Polityka marketingowa Plusa w końcu mogłaby złapać prawdziwy oddech i powstrzymać odpływ klientów, bo kolejna znana twarz z reklamówki tego nie zrobi, a jest pewnie niewiele tańsza.
Ostatnio zmieniony 4 sie 2017, o 18:38 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów pisanych jeden pod drugim
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: habish »

VoLTE to ciekawostka dla promila abonentów.
barrtec90
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 1 lut 2017, o 13:53

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: barrtec90 »

Zapomniałeś dodać, że jest to Twoja osobista opinia, do której masz pełne prawo i to szanuję.


Warto żebyś wiedział, że na codzień zajmuje się sprzedażą abonamentów i obsługą klienta w sieci partnerskiej do Plusa i z tej perspektywy widzę, że masa ludzi znacznie by na tym skorzystała.

Jedyne, co mogę się zgodzić, że dla wielu osób to będzie ciekawostka, o której może nie wiedzą, ale na pewno odczują jej działanie
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Ron »

Ale VoLTE to po prostu rozmowa w technologi 4G. Przecież przez telefon można dziś rozmawiać w 2G i 3G. Lepiej całe pasma w LTE przeznaczyć na internet, a nie przeciążać dodatkowo rozmowami.

Wiedzę konsultantów w salonach pozostawię bez komentarza.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: habish »

Oczywiście, to tylko moja opinia.
Swoją drogą, coś długo nie ma odpowiedzi od Specjalistów Plusa w tym wątku. ;-)
barrtec90
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 1 lut 2017, o 13:53

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: barrtec90 »

"Przeciążąnie" pasma rozmowami biorąc pod uwagę jak szybko infrastruktura się rozwija zostawię bez komentarza.

Uwagę na temat wiedzy konsultantów też puszczę bokiem, bo nie dotyczy mnie. Nie siedzę w salonie i nie jestem etatowym szeregowym pracownikiem, który z resztą ma prawo nie-pasjonować się aspektami technicznymi.

Argument nadal jest niezbity - VoLTE to ogromne ułatwienie, dla wielu osób pracujących z telefonem na co dzień wręcz rewolucja i oszczędność nerwów.

Dla mnie jako ciekawostka to również lepsza żywotność baterii telefonu. Naprawdę jestem zdziwiony, że na takim forum będę komuś argumentował potrzebę wprowadzenia tych technologii w ogóle.

W mojej ocenie jest tylko jedno pytanie: "jak długo jeszcze będziemy czekać?"
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: habish »

Przeceniasz VoLTE.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Ron »

Oj długo, LTE w Plus jest już przeciążone w wielu miejscach z powodu wzmożonego ruchu - INTERNET. Ruch rośnie, a z planów Spółki wiemy, że zostanie dodane 5 MHz z 3G do LTE (900). Następny etap to 2100 do LTE. Ale i tak wszystko dla internetu. Kto wie może Plus szybko wprowadzi VoLTE. Nie każdego stać na smartfon z obsługą VoLTE i mało telefonów to obsługuje.
Kamilf1987
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 28 mar 2017, o 07:45

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Kamilf1987 »

Właśnie dlatego i Patryk i Ron mają racje.
Ile telefonów w chwili obecnej obsługuje Volte? Raczej są to topowe modele i raczej nie sprzedaje się ich tyle co sredniaków czy lowendów.
Patryk pisząc że odsetek osób które z tego skorzystają jest mikry trafia w sedno.
Volte to taki fajny dodatek ale wnosi mniej korzyści niż vowifi.
Jeździsz za granicę? Wiesz że po vowifi pomijasz roaming?
Mieszkasz pozamiastem w domu z dachem z porządnej blachodachówki?
Wiesz że vowifi umożliwi rozmowę tam gdzie zasięg jest tragiczny?
Volte to taki miły dodatek, a vowifi to usługa na której faktycznie dużo osób skorzysta.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
barrtec90
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 1 lut 2017, o 13:53

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: barrtec90 »

High-Endu zawsze sprzedaje się najmniej, ale jednocześnie jest to najbardziej dochodowy segment marżowo dla operatora.

I ten odsetek, który co rok/dwa przesiada się na inny sprzęt tej samej półki nie będzie miał sentymentu, jeśli Polkomtel jako jedyny zlewa sprawę.

A co do porównania, która technologia jest bardziej użyteczna to dyskusja bezcelowa, bo niczego nie dowodzi. Z każdej tej technologii można zrobić fantastyczny marketing, a indywidualne korzystanie nie przesądza o "prawdzie absolutnej".

Dla mnie przykładowo VoLTE byłoby nieprawdopodobnie bardziej przydatne i znam mnóstwo osób, które nonstop narzekają na bardzo słaby albo żaden internet podczas rozmów.
Kamilf1987
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 28 mar 2017, o 07:45

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Kamilf1987 »

Ja nie twierdzę że jest to zła usługa, co więcej chętnie sam ja wypróbuję jak tylko się pojawi, mam nadzieję że wiesz że żeby w pełni z skorzystać z dobrodziejstwa volte obaj abonenci muszą być w zasięgu Lte a ich urządzenia muszą wspierać ta technologię? Jesli tylko jeden bedzie mial telefon to obslugujacy to zadziala to polowicznie. Szybki Internet w trakcie połączenia glosowego to tylko jeden z profitów tej technologii inne to między innymi czas "zestawienia" połączenia czy wysoka jakość dźwięku, podobno wyższa od hdvoice.
Nie było moim celem dowieść Tobie że Volte jest lepsze czy gorsze, jedynie chciałem zwrócić Twoja uwagę na fakt że vowifi trafi w większą liczbę odbiorców na chwilę obecną niż volte :)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ