Technologia VoLTE w Plusie.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mariusz9a »

slv pisze:Pixel 4a 5G, najnowsze oprogramowanie (stan na 9 marca). Telefon pokazuje wersje usatwien:
26001-22000000566.29
Wykonalem operacje wylacz/wlacz SMS VoLTE - ale wciaz nie mam tych ustawien w telefonie. WIec mi to nie moze dzialac.

Czy ktos cos wie kiedy mozna sie spodziewac VoLTE w tym modelu?
Obawiam się że może to nigdy nie nastąpić :-( Niestety żeby działało VoLTE i VoWiFi potrzebny jest do tego też sam producent - musi do telefonu wgrać odpowiednie ustawienia. A skoro telefon nie jest oficjalnie dostępny na naszym rynku to mam obawy że nigdy to nie nastąpi :-(

Opiszę Ci moją przygodę...
Sam kiedyś kupiłem telefon nie przeznaczony na rynek polski i już nigdy nie popełnię tego błędu. Ja kupiłem dość popularny telefon bo Samsunga Galaxy S9. Można pomyśleć że co może nie działać skoro ten model oficjalnie w Polsce jest i ma się dobrze. Tak, ale jak kupisz dystrybucję polską lub ewentualnie europejską ;-) Co prawda z działaniem sieci nie ma w nim problemu bo obsługuje wszystkie odpowiednie częstotliwości, działa na nim polskie VoLTE i VoWiFi, ale... Telefon nie ma możliwości aktualizacji - także utknął na Androidzie 9 z poprawkami bezpieczeństwa z lutego 2019 (a Samsung wydał pełno fajnych i przydatnych poprawek samego systemu jak i aplikacji - ja ich nigdy nie dostanę i kombinowanie ze zmianami softu nic tu nie zmienia. PS. nie działa aplikacja SMS od producenta, całe szczęście działają prawidłowo inne alternatywne aplikacje do SMS). Poza tym niektóre aplikacje ze sklepu Google Play po prostu nie chcą działać - wywala jakieś błędy związane z regionem i pozamiatane. Mój s9 pochodzi bezpośrednio z Korei :-) Także ja się sparzyłem, widzę że Ty chyba jesteś na podobnym etapie co ja kiedyś - co chwilę odkrywasz w swoim wymarzonym telefonie co jeszcze nie będzie działać :-/
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
pszprega
PlusManiak
Posty: 146
Rejestracja: 8 mar 2013, o 13:38

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: pszprega »

No to bardzo Wam współczuję. Kupić drogi telefon i nie móc do końca z niego korzystać normalnie. Dobrze że mi się taka sytuacja jeszcze nie przytrafiła.
slv
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 11 maja 2019, o 17:49

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: slv »

@mariusz9a

Kupowalem pixela z pelna swiadimoscia tego co moze sie zdazyc.
Telefon jest z dystrybucji eurpejskiej, nie tak jak w Twoim przypadku a to troche zmienia ... sam dobrze wiesz o tym.
To czego mi najbardziej brakuje to VoLTE bo czasem potrzebuje zrobic hot spota i rozmawiac - a wszystko po LTE.

Telefon juz dziala OK (po problemach z SMSami). Zdecydowalem sie na niego po tym jak Plus obiecywal VoLTE dla Hawei i Motoroli i innych (wciaz w mojej rodzinie sa te telefony ktore wczsniej uzywalem i do dzisiaj nie maja VoLTE) i nigdy tego wsparca te teelofny w koncu nie dostaly. WIec kupowac supportwany telefon - owszem - to jest rozwiazanie - tylko nie kazdego na to stac.

Problem z VoLTE jest globalny, wystarczy poszperac na forach googla, wiec licze ze to zostanie naprawione wkrotce. Przynajmniej po stronie producenta.

Dzisiaj wlasnie wgraja sie marcowa poprawka - zoabczymy czy cos wniesie.

Pozdrawiam
Slawek
amaryl556
Szalony PlusManiak
Posty: 200
Rejestracja: 12 wrz 2013, o 15:50

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: amaryl556 »

Dorzucę swoje trzy grosze. Telefon Samsung A5 2017 kupiony w ramach abonamentu w Plusie. Podobno już od tego roku bez wsparcia oprogramowania i aktualizacji. Telefon jest wspierany pod kątem Volte. Wiele portali technicznych jeszcze przed oficjalnym wdrożeniem volte udowodniło, że jest on pod tym kontem kompatybilny. Cóż z tego, kiedy po debrandingu nie mam volte a region jak wielu osobom zmienił się na UK (BTU). Czyż Anglicy nie lubią volte? Sieć mam w Plusie a po wprowadzeniu Volte usługa niby została włączona, a kiedy nie działała po wielu pytaniach do BOK usłyszałem, że tylko oryginalne oprogramowanie Plusa wspiera Volte. WoWiFi działało, ale zrezygnowałem.
Awatar użytkownika
gorbaczow
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 2 gru 2020, o 19:16

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: gorbaczow »

A kiedy będzie wsparcie dla Motoroli??? Nawet na sofcie Plusa nie chce tu chodzić ani WoWifi ani VoLTE

Wysłane z mojego moto g(8) plus przy użyciu Tapatalka
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mariusz9a »

amaryl556 pisze: Sieć mam w Plusie a po wprowadzeniu Volte usługa niby została włączona, a kiedy nie działała po wielu pytaniach do BOK usłyszałem, że tylko oryginalne oprogramowanie Plusa wspiera Volte.
To już ktoś zbyt bardzo pojechał :-D Nie mam żadnego telefonu na sofcie z brandingiem Plusa i na wszystkich działa VoLTE i VoWiFi, także tego :roll: Ba, nawet żaden nie jest oficjalną polską dystrybucją (dystrybucje europejskie + jeden z Korei). Tylko tu mowa o Samsungu, a on nadzwyczaj bardzo się stara w tym temacie.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Marta_Plus »

gorbaczow,

jak już wcześniej pisaliśmy, pracujemy z producentem nad wdrożeniem tej usługi na smartfony Motorola.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
amaryl556
Szalony PlusManiak
Posty: 200
Rejestracja: 12 wrz 2013, o 15:50

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: amaryl556 »

To już ktoś zbyt bardzo pojechał :-D Nie mam żadnego telefonu na sofcie z brandingiem Plusa i na wszystkich działa VoLTE i VoWiFi, także tego :roll: Ba, nawet żaden nie jest oficjalną polską dystrybucją (dystrybucje europejskie + jeden z Korei). Tylko tu mowa o Samsungu, a on nadzwyczaj bardzo się stara w tym temacie
Wczoraj zwrotny sms z 2601 informował że nie można aktywować pakietu usług na mój numer telefonu. Po wysłaniu za pomocą konta Plus online pytanie o aktywację dziś rano zwrotny mail że zlecono włączenie usługi która będzie aktywna po północy. Cuda.
dominn2016!
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 16 sie 2019, o 22:52

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: dominn2016! »

Kiedy Huawei P30 Pro dostanie od plusa volte? Ok
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Basia_Plus »

dominn2016!,
dominn2016! pisze:Kiedy Huawei P30 Pro dostanie od plusa volte?
Obecnie nie planujemy uruchomienia VoLTE dla tego modelu. Nie jest jednak wykluczone, że ten model otrzyma aktualizację z parametrami do VoLTE w przyszłości.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mpuzon
Starszy Plusmaniak
Posty: 158
Rejestracja: 22 lis 2010, o 10:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mpuzon »

Witam,

jakieś wieści w sprawie VoLTE na iPhone ???

Skończyła mi się umowa 8.03.21 i się chyba dalej łudzę, że coś się zmieni, po ponad 20 lat chyba będę zmuszony odjeść.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Marta_Plus »

Witaj mpuzon,
mpuzon pisze:jakieś wieści w sprawie VoLTE na iPhone ???
Marta_Plus pisze: Nie posiadamy informacji na ten temat.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tical
PlusManiak
Posty: 99
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 22:04

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: tical »

slv pisze:@mariusz9a

Kupowalem pixela z pelna swiadimoscia tego co moze sie zdazyc.
Telefon jest z dystrybucji eurpejskiej, nie tak jak w Twoim przypadku a to troche zmienia ... sam dobrze wiesz o tym.
To czego mi najbardziej brakuje to VoLTE bo czasem potrzebuje zrobic hot spota i rozmawiac - a wszystko po LTE.

Telefon juz dziala OK (po problemach z SMSami). Zdecydowalem sie na niego po tym jak Plus obiecywal VoLTE dla Hawei i Motoroli i innych (wciaz w mojej rodzinie sa te telefony ktore wczsniej uzywalem i do dzisiaj nie maja VoLTE) i nigdy tego wsparca te teelofny w koncu nie dostaly. WIec kupowac supportwany telefon - owszem - to jest rozwiazanie - tylko nie kazdego na to stac.

Problem z VoLTE jest globalny, wystarczy poszperac na forach googla, wiec licze ze to zostanie naprawione wkrotce. Przynajmniej po stronie producenta.

Dzisiaj wlasnie wgraja sie marcowa poprawka - zoabczymy czy cos wniesie.

Pozdrawiam
Slawek
Cześć, co masz na myśli pisząc, że telefon już działa ok?
Znaczy uruchomiłeś VoLTE / VoWifi na nim czy po prostu działa, bo muzyka jakieś problemy wcześniej?
Ja też mam Pixela, ale 3A XL i raczej się pogodziłem z tym, że póki Google nie wejdzie oficjalnie do Polski że swoim sklepem to nie będzie lepiej z tego typu usługami na Pixelach.
slv
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 11 maja 2019, o 17:49

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: slv »

@tical

Napisalem: "Telefon juz dziala OK (po problemach z SMSami)"
W innym watku na tym forum i na forum Googla mozesz znalesc moj post. Mialem problem z odbiorem SMS i ich wysylaniem. PO koeljnej aktualizacji aplikacji Messages do wysylania sms (a byc moze i po kilku zgloszniach technicznych do Plusa) SMS dzialaja juz jak nalezy.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mariusz9a »

slv pisze:(a byc moze i po kilku zgloszniach technicznych do Plusa)
A ja Ci jeszcze raz powtarzam to co od samego początku, że Plus nie ma nic wspólnego z tym że nie działały Ci SMSy. I Plus nie ma nic wspólnego z aktualizacjami Twojej aplikacji do SMSów :-) Zrozum to w końcu, bo żyjesz w jakiejś oderwanej rzeczywistości dotyczącej zagadnień szeroko pojętego IT :-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ