Technologia VoLTE w Plusie.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5501
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Michał_Plus »

karmeleovvy, nie jest to dodatkowo płatne.

nzrh30, zależne jest to od producenta urządzenia. Sprawdź w ustawieniach czy możesz ręcznie wymusić aktualizację softu.

matti100, obecnie nie posiadamy takich informacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
rmati1
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 11 mar 2014, o 17:57

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: rmati1 »

Support Huawei twierdzi, ze z ich strony zostało zrobione wszystko, co było po ich stronie, aby volte działało w Plusie
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mariusz9a »

rmati1 pisze:Support Huawei twierdzi, ze z ich strony zostało zrobione wszystko, co było po ich stronie, aby volte działało w Plusie
Jeśli to prawda to zaktualizuj telefon i uruchom usługę. Jeśli mówią prawdę to raczej zadziała ;-) Plus nie blokuje niecertyfikowanych telefonów. Pamiętaj, że moja wypowiedź nie jest stanowiskiem Polkomtela - nie jestem ich pracownikiem.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
nzrh30
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 4 cze 2019, o 14:32

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: nzrh30 »

Niestety nie.
Po właczeniu w menu Połaczenie Wi-Fi i zaznaczeniu opcji preferuj WiFi połaczenie ralizowane jest przez nizszy standard albo wogóle (podczas użytkowania Redmi Note 8 Pro usługa działała bez problemów)
Awatar użytkownika
gorbaczow
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 2 gru 2020, o 19:16

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: gorbaczow »

A ja mam Motorolę G8 Plus z sieci Plus i najnowszą wersję oprogramowania i nie działa mi ani VoWiFi ani VoLTE. To znaczy że sieć nie wspiera urządzeń które sam wciska klientom i zachwala ich ogromne możliwości?

Wysłane z mojego moto g(8) plus przy użyciu Tapatalka
pszprega
PlusManiak
Posty: 146
Rejestracja: 8 mar 2013, o 13:38

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: pszprega »

A po pierwsze masz włączone te usługi u swojego operatora? Jeśli tak to czy masz je włączone u siebie na telefonie?
Awatar użytkownika
gorbaczow
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 2 gru 2020, o 19:16

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: gorbaczow »

Pewnie że włączyłem . Ale to wcale nie działa na tym telefonie. Na Xiaomi podobno działa. Motorola niestety gorsza.

Wysłane z mojego moto g(8) plus przy użyciu Tapatalka
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mariusz9a »

To nie jest tak że Motorola gorsza czy nie. Żeby to działało to niestety ustawienia dla danego operatora musi "zaszyć" w oprogramowaniu telefonu także sam producent. Pytanie czy Motorola w ogóle ma takie ustawienia dla Plusa... Także to nie tylko zależy od samego operatora. Oboje muszą się w jakimś tam stopniu "zgrać". I to że jakiś operator ma w sowjej ofercie jakiś tam model telefonu to o niczym nie świadczy :-( Póki uruchamianie VoLTE nie zostanie w jakiś sposób dopracowane i uruchomione dosłownie na wszystkich dostępnych na świecie telefonach które mogą obsłużyć VoLTE, to nie widzę tych zapowiedzi operatorów o wyłączaniu sieci 3G... Ci którzy nie będą mieć VoLTE w swoich telefonach będą zrzucani do 2G. Także wrócimy do początku działania cyfrowej telefonii komórkowej - zapchanej sieci i komunikatów w stylu "połączenie nie może być zrealizowane, spróbuj później...".
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
karmeleovvy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 25 lut 2021, o 14:15

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: karmeleovvy »

A dlaczego nie mogę po smsie wlaczvolte tak samo włączyć vowifi?
Wyskakuje komunikat nie możesz uruchomić tej usługi sprawdz regulamin
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mariusz9a »

A zrobiłeś wszystko zgodnie z tym opisem?
mariusz9a pisze:Tak jak było wcześniej pisane, np tu:
habish pisze: Można przez SMS.
Najpierw musisz wyłączyć VoLTE, wyślij więc na numer 2601 SMS o treści:
WylaczVoLTE
i poczekaj na SMS potwierdzający zrealizowanie zlecenia.
Następnie wyślij na ten sam numer, SMS o treści:
WlaczVoWiFi
komenda ta aktywuje VoLTE i VoWiFi jednocześnie.
Gdy otrzymasz SMS potwierdzający zrealizowanie zlecenia, uruchom ponownie telefon a następnie ciesz się z nowych usług.
Ewentualnie jeśli wcześniej było aktywne VoWifi przez aplikację, to należy najpierw (też opisane wcześniej):
habish pisze:Wyślij SMS na numer 80801 o treści STOP
Gdy dostaniesz potwierdzenie wyłączenia usługi, wyślij na numer 2601 SMS o treści:
WlaczVoWiFi
Może też się zdarzyć tak, że masz aktywne VoWiFi, ale Twój telefon nie jest wspierany w tym zakresie i działa tylko VoLTE.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
karmeleovvy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 25 lut 2021, o 14:15

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: karmeleovvy »

@mariusz9a Czyli gdy aktywujesz vowifi volte też się samo aktywuje?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Basia_Plus »

karmeleovvy,
karmeleovvy pisze:Wyskakuje komunikat nie możesz uruchomić tej usługi sprawdz regulamin
prześlij proszę opis sprawy na bok@plus.pl"target="_blank wraz z numerem telefonu i danymi (imię i nazwisko, numer PESEL). Nasi pracownicy mając wgląd w konto numeru, zweryfikują tę sytuację.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mariusz9a »

karmeleovvy pisze:@mariusz9a Czyli gdy aktywujesz vowifi volte też się samo aktywuje?
Tak, tylko musisz to zrobić zgodnie z tym powyższym opisem (wyłączyć VoLTE -> ewentualnie wyłączyć aplikacyjne VoLTE -> uruchomić VoWiFi - włączy się wtedy VoWiFi i VoLTE). Jeśli wtedy się nie będzie chciało włączyć, to zgłoś problem zgodnie z tym co napisała Basia_Plus .
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
emarti
PlusManiak
Posty: 119
Rejestracja: 16 maja 2014, o 11:58

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: emarti »

rmati1 pisze:Support Huawei twierdzi, ze z ich strony zostało zrobione wszystko, co było po ich stronie, aby volte działało w Plusie
Tak więc Plusie odnieś się do tej wypowiedzi bo śmiem twierdzić że jest to prawdą. Czy Plusie uczestniczycie w tej nagonce na Huawei nie umożliwiając użytkownikom telefonów tej firmy na korzystanie z usługi którą testowaliscie przez kilka lat? Przecież sprzedajecie telefony tej firmy i jakby nie patrzeć zarabiacie na tym.
slv
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 11 maja 2019, o 17:49

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: slv »

Witam

Dolacze sie do watku

Pixel 4a 5G, najnowsze oprogramowanie (stan na 9 marca). Telefon pokazuje wersje usatwien:
26001-22000000566.29
Wykonalem operacje wylacz/wlacz SMS VoLTE - ale wciaz nie mam tych ustawien w telefonie. WIec mi to nie moze dzialac.

Czy ktos cos wie kiedy mozna sie spodziewac VoLTE w tym modelu?

Pozdrawiam
Slawek
ODPOWIEDZ