Technologia VoLTE w Plusie.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: habish »

Gratuluję. :-)
Czyli aktywacja usługi w sieci trwa dalej.
Nie da rady - jeśli chodzi o Twoje pytanie.
Gdyby ktoś był zainteresowany combo VoLTE + 5G to ZTE Axon 11 5G oferuje coś takiego, sprawdzone w praktyce.
https://www.ztedevices.com/pl/product/z ... et="_blank
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 292
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mpmdembi »

habish pisze: Nie da rady - jeśli chodzi o Twoje pytanie.
A wynika to z ogólnej specyfikacji VoLTE (niezależnej od operatora), czy aktualnej konfiguracji Plusa?
pawlo1871
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 2 paź 2019, o 07:48

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: pawlo1871 »

mpmdembi pisze:Stał się cud i... na telefonie pojawiła mi się ikona VoLTE :-) Teraz pozostaje jeszcze czekać na VoWiFi :-)
Mam pytanie techniczne - czy podczas rozmowy telefon może przejść z 3G na LTE?
Jaki masz model telefonu?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 292
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mpmdembi »

pawlo1871 pisze:Jaki masz model telefonu?
Samsung S10
icemac
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 9 sty 2014, o 10:45

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: icemac »

witam,
kiedyś dawno byłem testerem VoWiFi, później pojawiło mi się VoLTE. Było fajnie dopóki nie zmieniłem aparatu na Huawei P30 Pro. Żadna z wymienionych usług nie działa na moim numerze :(
Na starym S8, lecz innym numerze też brak tych funkcji :(

a wszędzie widać rekalmy super 5G, jesteśmy najlepsi ... a "podstawowych" funkcjonalności brak :-/

Pozdawiam
Awatar użytkownika
Bleuet
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 16 maja 2020, o 10:34

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Bleuet »

Czy cały czas trwa proces aktywacji usługi VoLTE na kolejnych numerach abonamentowych, czy ten proces jest w dalszym ciągu wstrzymany?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Basia_Plus »

Witaj icemac,
icemac pisze:Było fajnie dopóki nie zmieniłem aparatu na Huawei P30 Pro.
niestety, ale na tę chwilę na tym modelu z usługi Volte nie będzie można skorzystać
icemac pisze:Na starym S8, lecz innym numerze też brak tych funkcji :(
Możliwe, że usługa jest niedostępna na tym numerze.

Bleuet,

usługa VoLTE jest sukcesywnie udostępniana Klientom w ofercie na abonament.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: habish »

Czy smartfony Realme są (będą?) wspierane w ramach usługi VoLTE?
cargo
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 4 sty 2020, o 13:12

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: cargo »

Może info dla użytkowników Iphonow czy mamy już zmieniać sieć? Czy dalej ściema z Volte i wificalling
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 292
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mpmdembi »

Pytania techniczne odnośnie VoLTE:
1. pytałem wcześniej, ale nadal nie doczekałem się odpowiedzi :-( Czy brak możliwości przejścia z 3G na VoLTE podczas rozmowy wynika z ograniczeń konfiguracji sieci Plusa, czy z ogólnej specyfikacji VoLTE?
2. Zauważyłem, że jak rozmawiam z telefonem stacjonarnym i przerzuci mnie z VoLTE na 3G, to praktycznie nie słychać różnicy w jakości połączenia, natomiast gdy ta sama sytuacja ma miejsce podczas rozmowy z telefonem w Plusie (rozmówca w 3G), to drastycznie spada jakość połączenia. Połączenie jest wtedy znacznie gorszej jakości (prawie jak HR w 2G) niż gdybym pierwotnie inicjował je w 3G. Czy to normalne?
3. Co się stanie gdy włączę WiFi Calling? Rozumiem, że VoLTE przestanie działać. A jak wyłączę WiFi Calling, to z powrotem będę miał VoLTE czy "wypadnę" z testów VoLTE?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: habish »

Nie ma handoveru głosowego w górę.
Tak samo nie przeniesie Cię z 2G do 3G, czy z U900 do U2100.
Daj sobie spokój z WiFiCalling w aplikacji i poczekaj na wersję natywną.
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 292
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mpmdembi »

habish pisze:Nie ma handoveru głosowego w górę.
Tak samo nie przeniesie Cię z 2G do 3G, czy z U900 do U2100.
Daj sobie spokój z WiFiCalling w aplikacji i poczekaj na wersję natywną.
Wiem, że nie ma, ale nie tego dotyczyło moje pierwsze pytanie.
Z WifiCalling dałem sobie już dawno spokój, bo prędzej dało się porozumieć tamtamami niż tym wynalazkiem :-)
Niemniej czekam na "oficjalne" odpowiedzi na moje pytania.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Ewa_Plus »

mpmdembi,
1. Chodzi tu raczej o ogólną specyfikację VoLTE/3GPP
2. To raczej normalne, połączenie z telefonem stacjonarnym nie jest połączeniem HD VOICE i tu jakość połączenia będzie stała, niezależnie w jakiej technologii je zacząłeś więc nie powinna spadać z VoLTE->3G->2G o ile się nie poruszasz i nie zmieni się jakaś centrala – dostawca sprzętu. Zmiany jakości w połączeniu komórka – komórka wydają mi się naturalne, wraz ze zmianą technologii zmienia się kodowanie i mogą być spadki jakości.
3. Usługi VoLTE i Wi-Fi Calling wzajemnie się wykluczają. Z VoLTE będzie działać VoWiFi ale obecnie wdrażanie usługi jest wstrzymane.
mpmdembi pisze:A jak wyłączę WiFi Calling, to z powrotem będę miał VoLTE czy "wypadnę" z testów VoLTE?
- tak, wypadniesz.

cargo, habish,
- nie mamy obecnie takich informacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Nof_Ginosar

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Nof_Ginosar »

Ewa_Plus pisze: Z VoLTE będzie działać VoWiFi ale obecnie wdrażanie usługi jest wstrzymane.
Co jest wstrzymane? Wdrazanie VoLTE czy VoWiFi?
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 292
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mpmdembi »

Ewa_Plus pisze: 2. To raczej normalne, połączenie z telefonem stacjonarnym nie jest połączeniem HD VOICE i tu jakość połączenia będzie stała, niezależnie w jakiej technologii je zacząłeś więc nie powinna spadać z VoLTE->3G->2G o ile się nie poruszasz i nie zmieni się jakaś centrala – dostawca sprzętu. Zmiany jakości w połączeniu komórka – komórka wydają mi się naturalne, wraz ze zmianą technologii zmienia się kodowanie i mogą być spadki jakości.
Rozumiem. Tylko problem w tym, że jakość przy wypadnięciu z VoLTE i przejściu na 3G jest znacznie gorsza niż gdybym rozpoczął rozmowę w 3G (kiedy to jakość jest rewelacyjna). Czy tak powinno być, że gorszy kodek jest używany w takiej sytuacji? Przecież powinien być taki sam jak gdybym zaczął rozmowę w 3G - przynajmniej tak mi się wydaje.

Zauważyłem też problemy z połączeniami w VoLTE. O ile ja rozmówcę słyszę zawsze i perfekcyjnie, o tyle już 3x zdarzyło mi się mieć problemy z połączeniem w postaci zanikania mojego głosu u rozmówcy (mówił, że brzmiało to tak jakby miał kiepski zasięg). 2x było to 50m od BTSu, gdzie sygnał mam na 100% i problemy były od inicjacji połączenia (rozmowa na telefon stacjonarny), a 1x gdy byłem poza budynkiem, inny BTS, zasięg też praktycznie na 100%. Przemieszczałem się i problem wystąpił w trakcie rozmowy. Nie zniknął samoczynnie, tylko musiałem znów zainicjować połączenie.

Czy z racji faktu, że są to testy usługi warto jest takie uwagi tu pisać? Przekazujecie je do Działu Technicznego?
ODPOWIEDZ