Technologia VoLTE w Plusie.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
wu-JG
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 cze 2020, o 07:39

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: wu-JG »

gorbaczow pisze:
Basia_Plus pisze:wu-JG,
wu-JG pisze:skoro na telefonach Realme 7 5G jest w plusie obsługa volte, to wiadomo coś na temat tej usługi na "zwykłej" wersji
Realme 7 (RMX2155)?
nie posiadamy takich informacji. Listę telefonów wspierających VoLTE znajdziesz na naszej stronie: https://www.plus.pl/volte"target="_blan ... et="_blank.
Bardzo nędznie wygląda ta lista.

Wysłane z mojego moto g(8) plus przy użyciu Tapatalka
Basia_Plus pisze:wu-JG,
wu-JG pisze:skoro na telefonach Realme 7 5G jest w plusie obsługa volte, to wiadomo coś na temat tej usługi na "zwykłej" wersji
Realme 7 (RMX2155)?
nie posiadamy takich informacji. Listę telefonów wspierających VoLTE znajdziesz na naszej stronie: https://www.plus.pl/volte"target="_blank"target="_blank.
Wcześniej używałem Lenovo k5 pro, którego nie ma na liście i volte działało
cargo
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 4 sty 2020, o 13:12

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: cargo »

kiedy volte na iphone?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Basia_Plus »

cargo,

na tę chwilę nie posiadamy takich informacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
krupniok200
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 14:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: krupniok200 »

Podzielę się dosyć duża zagadką odnośnie VoLTE w Plusie. Bylem na tydzień w Turcji, przed wylotem standardowo na moim Xiaomi mi6bnie działało VoLTE. Po przylocie ździwienie bo VoLTE nagle zaczęło działać. Przypadek? Nie sądzę! Bo przecież od miesięcy nie mogłem tego uruchomić i w sumie było coś na rzeczy, bo mój telefon pracował wtedy w trybie dual SIM bo oprócz karty z plusa była Turecka karta Türk Telekomu. Po wyciągnięciu karty tureckiej standardowo usługa VoLTE nie powróciła.

To teraz pytanie jako osoba co zna się na tego typu, ale jak widać nie do końca. Jakim sposobem karta SIM z obcego kraju (a nawet spoza UE) może powodować że włącza mi się usługują VoLTE w Plusie???
Awatar użytkownika
gorbaczow
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 2 gru 2020, o 19:16

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: gorbaczow »

Nie VoLTE w plusie tylko w Turku Telekomie. Taka turecka sieć potrafi to pięknie ogarnąć że nawet w odległej Polsce będziesz mógł korzystać z tej usługi. Ale ten "potentat" telekominikacyjny z Polski tylko wmawia ludziom że się nie da i nie mają żadnych informacji na ten temat. Masz oglądać ich popieprzone reklamy i wierzyć że jestes w najlepszej sieci.

Wysłane z mojego moto g(8) plus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
krupniok200
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 14:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: krupniok200 »

Właśnie nie, będąc w Turcji nie było VoLTE na Türk Telekomie, a jak wróciłem do Polski to karta wyłączyłem w systemie ale fizycznie była w slocie i normalnie wykonywałem połączenia na VoLTE na karcie z plusa. Dopiero po wyciągnieciu strocilo się VoLTE
SqTER_Pila
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 15 lut 2021, o 21:43

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: SqTER_Pila »

Możliwe że dodatkowa karta włączyła Ci wsparcie dla VoLTE globalnie w telefonie. Plus raczej nie ma z tym nic wspólnego tym bardziej że karta turecka była off-line.
Sprawdzałeś tej metody https://gsm.biz.pl/2020/01/31/volte-ora ... et="_blank ?

Często w Chińczykach za pomocą kodów trzeba wyłączyć sprawdzanie dostępności VoLTE i VoWIFI żeby na PL kartach to odpalić. Przerabiałem to na Mi 11 w Plusie i w Play. Nawet u różowych nie zatrybiło bez kodu, a telefon oficjalnie wspierają.
Jeśli masz Xiaomi MI 9 i nowsze VoLTE i VoWIFI powinno działać - na starszych nie do końca było to wspierane przez oprogramowanie telefonu. Na xda masa ludzi majstrowała przy sofcie aby to odpalić. Jakieś mody są ale ja na starym Mi6 temat olałem.
Żeby była jasność - na Mi6 u żadnego operatora nie miałem VoLTE i VoWIFI mimo tego że opcje były widoczne w menu tel. i były aktywne.
Dla Play nawet utworzyłem ręcznie wymagane APNy pod IMS - ale brakowało konfiguracji w sofcie i IMS się nigdy nie zalogował.
Awatar użytkownika
krupniok200
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 14:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: krupniok200 »

Tak znam ten sposób, właśnie mam wyłączony tzw "carrier check" od dawna i właśnie nie działało. Ale i tak się nie przejmuje bo wczoraj przyszedł do mnie mi11i więc na tym wszystko będzie śmigać razem z 5g
hapi
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2017, o 13:43

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: hapi »

Dlaczego blokujecie te funkcje w innych aparatach? Bo jak inaczej wytłumaczyć to że na Huawei P30 pro po włożeniu karty jakiegokolwiek operatora działa zarówno jedno jak i drugie, czego niestety nie można powiedzieć o Plusie. Epoka kamienia po prostu :-/ U żony na Mate 20 lite analogiczna sytuacja.
Muszę tylko poczekać na promocje świąteczne i pożegnamy z żoną po prawie 20 latach tą zacofaną sieć
Awatar użytkownika
illicit
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 12 sty 2021, o 07:05
Lokalizacja: Polska

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: illicit »

Huawei nie wdrożył VoLTE/VoWiFi Plusa w swoim oprogramowaniu, może kiedyś to zrobią.
Lepiej zmień telefon na Samsunga. ;-)
hapi
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2017, o 13:43

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: hapi »

illicit pisze:Huawei nie wdrożył VoLTE/VoWiFi Plusa w swoim oprogramowaniu, może kiedyś to zrobią.
Lepiej zmień telefon na Samsunga. ;-)
Prędzej zmienię sieć :-P
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mariusz9a »

hapi pisze:
illicit pisze:Huawei nie wdrożył VoLTE/VoWiFi Plusa w swoim oprogramowaniu, może kiedyś to zrobią.
Lepiej zmień telefon na Samsunga. ;-)
Prędzej zmienię sieć :-P
Co kto woli, nikt nikogo do niczego nie zmusza :-) ale w tym wypadku illcit ma rację, za wdrożenie VoLTE i VoWiFi odpowiada producent telefonu - ustawienia dla danego operatora są w sofcie telefonu wgrywane przez jego producenta. Dlatego pod tym względem VoLTE i VoWiFi to totalny niewypał :-/ jeszcze nigdy w całej historii telefonii nie było takiego cyrku z rozmowami jak w 4G i tak samo będzie w 5G :-/
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
gorbaczow
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 2 gru 2020, o 19:16

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: gorbaczow »

illicit pisze:Huawei nie wdrożył VoLTE/VoWiFi Plusa w swoim oprogramowaniu, może kiedyś to zrobią.
Lepiej zmień telefon na Samsunga. ;-)
Żaden Huawei ani żadna Motorola tylko zafajdany Plus nie postaral sie o to zeby te technologie dzialaly ma smartfona h tych marek.

Wysłane z mojego moto g(8) plus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
illicit
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 12 sty 2021, o 07:05
Lokalizacja: Polska

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: illicit »

Na jakimś forum czytałem, że Motorole dostały aktualizację i te usługi zaczęły tam działać, ale nie pamiętam jakie to były modele...
j@n
PlusManiak
Posty: 67
Rejestracja: 17 cze 2020, o 19:20

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: j@n »

Warto zauważyć, że oficjalna lista operatora jednak się powiększa. Natomiast osoby odpowiadające za stronę internetową chyba nad tym nie panują albo mają bardzo dużo pracy. Na podstronie https://www.plus.pl/volte"target="_blank w dwóch miejscach można zobaczyć listę telefonów i te listy są różne. :lol:

Odpowiedni telefon -> Szczegóły pokazuje chyba starą listę
Jakie telefony wspierają technologię VoLTE? pokazuje nową (dłuższą) listę

Ta nowa zawiera sporo więcej telefonów choćby Xiaomi, Motoroli i pojawiły się dwa pierwsze Huawei: Nova 8i oraz P40 Pro. Tak więc Huawei ustawienia IMS dla Plusa w chwili obecnej posiada i to już chyba od niego zależy aktualizacja oprogramowania poprzednich modeli.
ODPOWIEDZ