Usługi w abonamencie

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
bungar
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 mar 2019, o 21:14

Re: Usługi w abonamencie

Post autor: bungar »

Witam. Posiadam numer w ofercie abonamentowej. Mam dwa pytania.
1. Posiadam pakiet ipla (bez limitu). To znaczy, że po zalogowaniu do aplikacji ipla numerem z Plusa i oglądaniu materiałów transfer z pakietu nie będzie zużywany, czy muszę zrobić coś jeszcze ?
2. W aplikacji plus online pokazuje, że mam łacznie 17gb internetu w abonamencie. 15gb w pakiecie i 2gb w roamingu/ Nie bardzo orientuje się w tym roamingu. Czy te 2 gb są również do wykorzystania w Polsce jak pozostały pakiet ?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Usługi w abonamencie

Post autor: Marta_Plus »

Witaj bungar,
bungar pisze:1. Posiadam pakiet ipla (bez limitu). To znaczy, że po zalogowaniu do aplikacji ipla numerem z Plusa i oglądaniu materiałów transfer z pakietu nie będzie zużywany, czy muszę zrobić coś jeszcze ?
Pakiet „IPLA PLUS” jest bezpłatny dla każdego Klienta, który w Strefie Plusa powiąże swój numer telefonu w Plusie z kontem. W przypadku korzystania z treści w serwisie Ipla, podstawowy pakiet danych nie będzie Ci pomniejszany. Zestawienie pakietów Ipli wraz z informacją o cenie dla naszych Klientów znajdziesz tutaj: https://www.ipla.tv/pakiety.
bungar pisze:2. W aplikacji plus online pokazuje, że mam łacznie 17gb internetu w abonamencie. 15gb w pakiecie i 2gb w roamingu/ Nie bardzo orientuje się w tym roamingu. Czy te 2 gb są również do wykorzystania w Polsce jak pozostały pakiet ?

Tak. To limit roamingowy DATA, czyli część Twojego podstawowego pakietu danych, którą możesz wykorzystać na terenie Unii Europejskiej i krajów stowarzyszonych, również w Polsce. Jeżeli wykorzystasz cały pakiet - 17 GB w kraju, w danym okresie rozliczeniowym, to nie będzie już dostępny ten przydzielony limit roamingowy. Tutaj znajdziesz więcej informacji temat roamingu: http://www.plus.pl/uslugi/roaming#AbonamentOplaty.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bungar
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 3 mar 2019, o 21:14

Re: Usługi w abonamencie

Post autor: bungar »

Witam, aplikacji plus online pokazuje, że mam łacznie 17gb internetu w abonamencie. 15gb w pakiecie i 2gb limit roamingowy roamingu. Dla wyjaśnienia załączam screeny z aplikacji. Mam rozumieć że po wyczeprnaiu pakietu internetu z abonamentu mogę również normalnie wykorzystać w Polsce te 2Gb z limitu roamingowego? Chciałem się upewnić, z góry dziękuję.
Załączniki
Screenshot_20210419-033042~2.png
Screenshot_20210419-033029~2.png
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Usługi w abonamencie

Post autor: Ron »

bungar pisze:WMam rozumieć że po wyczeprnaiu pakietu internetu z abonamentu mogę również normalnie wykorzystać w Polsce te 2Gb z limitu roamingowego?
Nie ma takiej możliwości.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Usługi w abonamencie

Post autor: Basia_Plus »

Witaj bungar,
bungar pisze:Mam rozumieć że po wyczeprnaiu pakietu internetu z abonamentu mogę również normalnie wykorzystać w Polsce te 2Gb z limitu roamingowego?
limit roamingowy DATA jest częścią pakietu podstawowego. Jeżeli wykorzystasz cały pakiet w kraju w danym okresie rozliczeniowym, to pakiet roamingowy DATA nie będzie dostępny na terenie UE.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bungar
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 3 mar 2019, o 21:14

Re: Usługi w abonamencie

Post autor: bungar »

Czyli tego limitu roamingowego w takim razie nie mogę wykorzystać w Polsce bo najpierw zostanie wyczerpany internet z pakietu?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Usługi w abonamencie

Post autor: Marta_Plus »

bungar,
bungar pisze:Czyli tego limitu roamingowego w takim razie nie mogę wykorzystać w Polsce bo najpierw zostanie wyczerpany internet z pakietu?
Możesz, gdyż jak już pisałam wcześniej, limit roamingowy DATA to
część Twojego podstawowego pakietu danych, którą możesz wykorzystać na terenie Unii Europejskiej i krajów stowarzyszonych, również w Polsce.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bungar
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 3 mar 2019, o 21:14

Re: Usługi w abonamencie

Post autor: bungar »

Czyli biorąc pod uwagę zamieszczone screeny z aplikacji mam dostępne do wykorzystania 0.46gb czy łącznie 2.46 bo naprawdę już się pogubiłem. W sensie najpierw dokończę te,0, 46 GB z pakietu podstawowego i potem zacznę wykorzystywać jeszcze te 2Gb dostępne z tego limitu roamingowego tak?
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Usługi w abonamencie

Post autor: Ron »

Jeśli będziesz korzystał tylko w Polsce, to do wykorzystania masz 0,46GB. Nic więcej. ;-)
bungar
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 3 mar 2019, o 21:14

Re: Usługi w abonamencie

Post autor: bungar »

Hm już zgłupiałem to Kto w końcu ma rację? Bo z postów pani Marty zrozumiałem że te 2 gb mogę wykorzystać również w kraju, więc powinienem mieć do wykorzystania jeszcze 2,46gb?
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Usługi w abonamencie

Post autor: Ron »

2GB jest dostępne tylko w Roamingu. Jak wykorzystasz pakiet krajowy 0,45GB, który Ci pozostał, to 2GB nie będzie dostępne w Roamingu. To jest pakiet wymienny z pakietem krajowym. Nie można z niego dodatkowo skorzystać w kraju. Chyba, że są jakieś nowe zasady rozliczeń o których nie wiem :->
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Usługi w abonamencie

Post autor: Marta_Plus »

bungar,

obecnie do końca cyklu masz do wykorzystania 2,46 GB, z których 2 GB można wykorzystać w UE. Jeśli jednak nie będziesz się wybierał poza granice kraju, to całość - 2,46 GB będzie dostępne w Polsce. Uściślając to, co pisał Ron, to ta część 2 GB jest wymienna, czyli może być użyta zarówno Polsce, jak i w UE.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Usługi w abonamencie

Post autor: Ron »

To wygląda na to, że źle pisałem. Czyli każdy mając pakiet dostępny w Roamingu (np 2GB), może go dodatkowo wykorzystać w kraju, po wykorzystaniu pakietu podstawowego ? Czyli jak mam podany abonament podstawowy 4GB w abonamencie, to dodatkowo limit roamingowy mogę wykorzystać w kraju 3,5GB ? To tak naprawdę wychodzi 7,5GB do wykorzystania w ramach abonamentu.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Usługi w abonamencie

Post autor: mariusz9a »

Ron pisze:To wygląda na to, że źle pisałem. Czyli każdy mając pakiet dostępny w Roamingu (np 2GB), może go dodatkowo wykorzystać w kraju, po wykorzystaniu pakietu podstawowego ? Czyli jak mam podany abonament podstawowy 4GB w abonamencie, to dodatkowo limit roamingowy mogę wykorzystać w kraju 3,5GB ? To tak naprawdę wychodzi 7,5GB do wykorzystania w ramach abonamentu.
U mnie to tak nie działa. Mam 24GB pakietu podstawowego + 8,17GB w roamingu. Po wykorzystaniu 24GB pakietu podstawowego, pakiet 8,17GB nie działa na terenie Polski :-) Natomiast nie mam pojęcia co się stanie jeśli po wykorzystaniu pakietu podstawowego (tych 24GB) bym wyjechał za granicę do jakiegoś kraju UE - nie wiem czy pakiet 8,17GB będzie wtedy działać, czy po prostu on przepadł bo wykorzystałem już cały pakiet podstawowy :-D Także strasznie to wszystko zaczyna się tu mieszać w tym temacie :-D
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Usługi w abonamencie

Post autor: Ron »

Czyli mam racje. Ten pakiet roamingowy nie jest do wykorzystania w kraju. To by było dziwne. ;-)

Z tego co ja widze u siebie mam dostępne 4GB. Ewentualnie jak wyjade to mam do wykorzystania 3,5GB. Ale w kraju max 4.

Obrazek
ODPOWIEDZ