Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

sql,

sprawę przekazałam do odpowiedniego działu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
popo76
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 5 kwie 2021, o 22:11

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: popo76 »

Witam serdecznie,
Piszę w tym temacie, bo akurat sprawa dotyczy mnie osobiście.
Ponad rok temu kupiłem telefon na Allegro. Samsung S9+. Użytkownik sam nie wiedział, że ponoć urządzenia sprzedawać nie może gdy nie spłaci w całości i jednak je sprzedał, a ja je kupiłem, bo tez nie wiedziałem...
Sprzedający płacił raty do pewnego momentu regulaminowo aż pewnego dnia otrzymałem komunikat na telefon, że z powody niezapłaconych rat... Standardowo. W tym momencie dotarło do mnie, ze coś nie tak, zacząłem grzebać w necie i doczytałem o blokadach operatorów. Niestety trochę późno, ale cóż. Człowiek uczy się na błędach.
napisałem do sprzedającego z pretensjami a on, że spóźnia się z ratami, bo różne losowe wypadki... Zrozumiałem, czekałem, telefon sobie zostawiłem licząc na uczciwość. Telefon działał, więc płacić musiał różnie. Na początku roku zaczęły częściej przychodzić takie info na telefon aż do 02.04.2021 gdzie dostałem info, że telefon zostanie zablokowany za 3 dni. Czyli pewnie jutro przestanie działać. To rozumiem, wiem jakie są reguły gry i jakie błędy popełniłem. Trudno.
MAM JEDNAK JEDNO PYTANIE.
Do telefonu dostałem f-rę imienną na sprzedającego mi telefon oraz dokument wydania z salonu Plus. Czy ja mogę spłacić resztę rat osobiście? Raczej nie zostało ich dużo z tego co wnioskuję po dacie kupna telefonu. Nie znam numeru konta do wpłat, nie znam kwoty wpłaty raty. Nie wiem nic. Sprzedający się nie odzywa, telefon milczy, mail nie odpowiada.
Czy jak pójdę do salonu Plusa to będę mógł spłacić f-rę, którą posiadam? Tak po prostu wchodzę i mówię, że chciałem spłacić f-rę, którą trzymam w ręku? Czy da się jakoś z tego wybrnąć, czy zostaje droga sądowa ze sprzedającym (przypuszczam, ze zostaje mi cegła a nie telefon).
Sam jestem użytkownikiem Plusa od lat (dwa numery).
Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź.
Tomasz
pszprega
PlusManiak
Posty: 146
Rejestracja: 8 mar 2013, o 13:38

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: pszprega »

Cześć. To znaczy tak,najlepiej jak byś dogadał się z tym gościem jakoś który sprzedał Ci telefon i on ew.moglby podać Ci numer konta do wpłaty i jaka kwota pozostaje do uregulowania. Niestety w salonie Plusa ani nigdzie indziej(np.infolinia) nie podadzą Ci numeru konta bo nie mogą ujawniać takich informacji a skoro ten który sprzedał Ci telefon i nie odzywa się no to bardzo kiepsko. A jeśli chodzi o fakturę która dostałeś od sprzedającego to on Ci ją wystawił i jest na Ciebie czy jest to faktura z Plusa wystawiona na tego który sprzedał Ci telefon? Jeśli jest to fv z Plusa to może tam znajduje się numer konta do wpłaty za telefon? No i fakt,masz rację człowiek uczy się na błędach.
popo76
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 5 kwie 2021, o 22:11

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: popo76 »

Jest to f-ra na niego z Plusa. Nie ma na niej informacji o koncie czy czymkolwiek. Pisze tylko spłata zgodnie z harmonogramem i tyle. Na chłopski rozum f-ra z Plusa, więc powinienem wejść do jakiegokolwiek salonu Plusa i móc zapłacić u nich, ale pewnie tak nie jest. Jeśli chodzi o numer konta to ja ze swojego punktu widzenia nie widzę problemu w podaniu mi numeru, bo konto przecież nie należy do kupującego, a do Plusa i służy do spłat właśnie za telefon. Jednak znając polskie realia pewnie jest tak jak piszesz.
Zobaczymy, może jeszcze ktoś odpisze.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3126
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Marta_Plus »

Witaj popo76,
popo76 pisze:Czy ja mogę spłacić resztę rat osobiście? Raczej nie zostało ich dużo z tego co wnioskuję po dacie kupna telefonu. Nie znam numeru konta do wpłat, nie znam kwoty wpłaty raty. Nie wiem nic. Sprzedający się nie odzywa, telefon milczy, mail nie odpowiada.
Czy jak pójdę do salonu Plusa to będę mógł spłacić f-rę, którą posiadam? Tak po prostu wchodzę i mówię, że chciałem spłacić f-rę, którą trzymam w ręku?.
Na podstawie posiadanej faktury nie uda się niestety rozwiązać opisanej sytuacji. Nie mamy możliwości przekazywania osobom trzecim szczegółowych informacji dotyczących abonentów, w tym danych na temat numeru konta bankowego do wpłat.
popo76 pisze:Czy da się jakoś z tego wybrnąć, czy zostaje droga sądowa ze sprzedającym (przypuszczam, ze zostaje mi cegła a nie telefon).
W danej kwestii pozostaje próba kontaktu z pierwotnym właścicielem sprzętu i skierowanie roszczeń prawnych do osoby, z którą zawarłeś umowę kupna - sprzedaży.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
vayneh
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 8 kwie 2021, o 10:01

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: vayneh »

Witam mam pytanie związane z tematem.
Mianowicie kupiłem telefon w abonamencie niecałe 2 lata temu. Abonament kończy się w sierpniu tego roku, natomiast raty do sierpnia 2022 roku. Problem w tym, że roztrzaskałem telefon. Działa, ale jest taka pajęczyna na szkle że nie widać co na ekranie. Wiem, że za brak spłacania rat telefonu Plus blokuje IMEI telefonu i staje się on bezużyteczny. Tak się składa, że w obecnym stanie telefon już jest bezużyteczny, jego naprawa i odsprzedaż kompletnie się nie opłaca.

Pytanie zasadnicze brzmi. Czy jeśli przestanę spłacać raty za telefon to JEDYNYM tego skutkiem będzie blokada jego numeru IMEI? Czy jeszcze będę musiał jakoś spłacić zaległości czy to wygląda tak, że nie płacę - blokada IMEI - telefon leży w szufladzie. No bo skoro i tak telefon nie nadaje się do użytku, to po co mam za niego płacić, niech zostanie zablokowany po IMEI i tyle. Czy oprócz zablokowania telefonu są wyciągane jeszcze dalsze konsekwencje, nie wiem, jakiś nakaz sądowy spłaty czy coś?
pszprega
PlusManiak
Posty: 146
Rejestracja: 8 mar 2013, o 13:38

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: pszprega »

Cześć. Za to że masz rozwalony telefon nikt nie odpowiada. Jeśli chodzi o raty to oczywiście będziesz musiał je płacić do końca jeśli nie będziesz płacił to ostatecznie pójdzie to do sądu i zajmnie się tym komornik a jeśli pracujesz to nie będzie z tym problemu żeby pobierać Ci z pensji... Tak więc moja rada jest taka żebyś spłacił pozostałe raty za ten telefon.

Ps. Jak nie będziesz płacił to również telefon zostanie zablokowany po nr.IMEI ale z tego co piszesz to Ci nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3126
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Marta_Plus »

Witaj vayneh,

jak już wspominaliśmy w poprzednich postach i zgodnie z tym, co pisze pszprega, aby uniknąć blokady IMEI oraz akcji windykacyjnych, spłaty należności ratalnej należy dokonać zgodnie z harmonogramem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marko80
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 13 kwie 2021, o 18:22

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: marko80 »

Witam, mam mały problem finansowy obecnie ze spłatą rat w abonamencie plus tzn rata za telefon + abonament. Utrata pracy itd itp. Nie zapłaciłem dwóch rat i plus chce rozwiązać ze mną umowę. Wyznaczył termin płatności rat do 19 kwietnia. W przeciągu najbliższego miesiąca do półtora nie będę miał możliwości zapłaty tych rat. Co w związku z tym zrobić? Wiem, że nie można prosić o odroczenie rat, jednakże słyszałem, że po rozwiązaniu umowy przez operatora w ciągu 3 miesięcy można wznowić/reaktywować umowę jeżeli spłaci się po rozwiązaniu umowy zaległe raty. Na ile jest to prawda i czy takie rozwiązanie wchodzi w grę?
pszprega
PlusManiak
Posty: 146
Rejestracja: 8 mar 2013, o 13:38

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: pszprega »

Cześć. Tak,jest to prawda i wygląda tak jak napisałeś tzn.bedziesz musiał zapłacić zaległe raty i abonament i będziesz mógł wznowić umowę w salonie/punkcie Plusa. Z tego co mi wiadomo to dostaniesz inny nr telefonu tak że to może być dla Ciebie jakiś kłopot ewentualnie ale to da się załatwić zapewne... ;) I kolejna sprawa umowę może reaktywować tylko raz(z tego co mi wiadomo).
marko80
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 13 kwie 2021, o 18:22

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: marko80 »

pszprega pisze:Cześć. Tak,jest to prawda i wygląda tak jak napisałeś tzn.bedziesz musiał zapłacić zaległe raty i abonament i będziesz mógł wznowić umowę w salonie/punkcie Plusa. Z tego co mi wiadomo to dostaniesz inny nr telefonu tak że to może być dla Ciebie jakiś kłopot ewentualnie ale to da się załatwić zapewne... ;) I kolejna sprawa umowę może reaktywować tylko raz(z tego co mi wiadomo).
Rozumiem, a dlaczego numer będzie inny? Z tego co wiem numer jako wolny wraca do puli numerów po 3 miesiącach dopiero. Jednakże może jakiś pracownik wypowie się ile dokładnie od rozwiązania umowy z powodu zaległości jest czasu na wznowienie umowy? Ktoś kiedyś pisał o 83 dniach, jak to wygląda teraz?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

Witaj marko80,
marko80 pisze: Wiem, że nie można prosić o odroczenie rat, jednakże słyszałem, że po rozwiązaniu umowy przez operatora w ciągu 3 miesięcy można wznowić/reaktywować umowę jeżeli spłaci się po rozwiązaniu umowy zaległe raty. Na ile jest to prawda i czy takie rozwiązanie wchodzi w grę?
umowę reaktywacyjną można podpisać w ciągu 83 dni od momentu stałej dezaktywacji. Więcej informacji tutaj. Ponownej aktywacji usług po rozwiązaniu Umowy z powodu braku płatności można dokonywać wielokrotnie.
W przypadku podpisania umowy reaktywacyjnej numer telefonu pozostaje bez zmian.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marko80
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 13 kwie 2021, o 18:22

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: marko80 »

Basia_Plus pisze:Witaj marko80,
marko80 pisze: Wiem, że nie można prosić o odroczenie rat, jednakże słyszałem, że po rozwiązaniu umowy przez operatora w ciągu 3 miesięcy można wznowić/reaktywować umowę jeżeli spłaci się po rozwiązaniu umowy zaległe raty. Na ile jest to prawda i czy takie rozwiązanie wchodzi w grę?
umowę reaktywacyjną można podpisać w ciągu 83 dni od momentu stałej dezaktywacji. Więcej informacji tutaj. Ponownej aktywacji usług po rozwiązaniu Umowy z powodu braku płatności można dokonywać wielokrotnie.
W przypadku podpisania umowy reaktywacyjnej numer telefonu pozostaje bez zmian.
Rozumiem, dziękuje za wyjaśnienie, stała dezaktywacja tzn moment rozwiązania/wypowiedzenia umowy przez operatora?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

marko80,
marko80 pisze:stała dezaktywacja tzn moment rozwiązania/wypowiedzenia umowy przez operatora?
tak.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marko80
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 13 kwie 2021, o 18:22

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: marko80 »

Basia_Plus pisze:marko80,
marko80 pisze:stała dezaktywacja tzn moment rozwiązania/wypowiedzenia umowy przez operatora?
tak.
dziękuje za odpowiedź.
ODPOWIEDZ