Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
cemba
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 mar 2019, o 19:12

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: cemba »

Głośna gdzie?? TV? Radio? Gazety?? Informatory regionalne?? W jakim regulaminie?? Kupna sprzedaży??
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: largo »

W internecie / forum ale do kogo masz pretensje. Pisało raty wystarczyło wyszukać informacji w necie nic trudnego wiec do kogo pretensje??? Plus blokuje telefonu osób nie spłacających rat i to jest zapewne w każdym regulaminie i ma do tego prawo. Teraz możesz dochodzić roszczeń od osoby sprzedającej lub ewentualnie komisu gdzie był kupiony telefon.
majsterwwww
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 maja 2019, o 10:17

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: majsterwwww »

Ja kupiłem nowy telefon na Allegro z zablokowanym IMEI tak sprzedawca wystawił Aukcję. Serwis nic nie może zrobić i mówi że kupiłem telefon używany. Allegro na razie umywa ręce. Zgarnęli kasę za prowizję sprzedanego telefonu i nie obchodzi ich kupujący.
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: largo »

majsterwwww pisze:Ja kupiłem nowy telefon na Allegro z zablokowanym IMEI tak sprzedawca wystawił Aukcję. Serwis nic nie może zrobić i mówi że kupiłem telefon używany. Allegro na razie umywa ręce. Zgarnęli kasę za prowizję sprzedanego telefonu i nie obchodzi ich kupujący.
Allegro nie ma nic do tego ze kupiles telefon z brandem i to zablokowany. Przed kupnem sie sprawdza numery IMEI do kogo nalezy telefon i czy jest na raty. Jezeli sprzedajacy to zatail mozesz jedynie z nim dochodzic swoich praw. Plus tez ci nie pomoze do czasu splat zaleglych rat.
majsterwwww
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 maja 2019, o 10:17

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: majsterwwww »

Allegro ma coś do tego bo jak kupuje nowy telefon i tak jest wystawiona aukcja to tak powinno być. Allegro powinno unieważnić taką aukcję bo sprzedawca sprzedał używany towar bez VAT a wiadomo że w Polsce na elektronikę mamy VAT 23%. Przez to że telefon nie był spłacany POLKOMTEL go zablokował a ja zostałem z telefonem Cegłą. To taki nowy telefon na Allegro....
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: largo »

Allegro to posrednik w obecnej chwili mozesz to zglosic do allegro oni zablokuja sprzedawce. Jezeli to bylo z salonu GSM masz 14 dni na zwrot
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3124
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Marta_Plus »

majsterwwww,

zgodnie z tym co pisze largo. Pierwotny właściciel urządzenia powinien uregulować zaległe należności wobec Polkomtel sp. z o.o, aby uniknąć blokady z tytułu windykacji rat za sprzęt. W celu wyjaśnienia sprawy, należy zatem skontaktować się ze sprzedawcą telefonu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: largo »

Dlatego naprawdę lepiej sprawdzać sprzedawcę na odległość czy po przez weryfikację numeru IMEI czy samej faktury zakupu. Bo jeżeli był zakup u operatora na "raty" to widnieje taki wpis na fakturze. Jeżeli to sprzedawane jest przez komis można prosić o oświadczenie o wolności sprzętu od zabezpieczeń operatora czyli nie jest na raty.

W obecnej sytuacji allegro jak pisałem zablokuje sprzedawcę lecz nic nie zrobi z blokadą którą nakłada właściciel czyli operator do czasu spłaty zaległych rat.

Najprościej w obecnej twojej sytuacji jest ściganie sprzedawcy o zatajenie zaległości jak i wobec właściciela urządzenia.
majsterwwww
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 maja 2019, o 10:17

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: majsterwwww »

aukcja Allegro - gwarancja 2 lata nowy telefon a jednak imei zablokowany. Allegro bardziej prowizja interesuje niz blokowanie sprzedawcy. Zobaczymy co dalej.

Tak aukcja nowy tel
https://allegro.pl/oferta/huawei-p20-li ... 7834516196
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: largo »

Allegro to pośrednik mogłeś wnieść o spór ze sprzedawcą i żądać zwrotu... Jeżeli to firma masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. Jeżeli to jest osoba prywatna możesz zgłosić to do allegro - allegro ma ubezpieczenie od każdej transakcji oraz zgłosić na policję za wyłudzenie...
Awatar użytkownika
krupniok200
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 14:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: krupniok200 »

Wystarczy że sprzedający nie napisał w opisie o fakcie że telefon jest własnością Plusa, to jest zatajenie wady produktu i nawet po roku i więcej masz prawo do roszczeń do sprzedającego. Wiem bo przerabiałem taką rzecz z samochodem, po roku wyszła poważna wada powypadkowa (buda była wykrzywiona, niestety handlarz pobujał mocno). Sprawa poszła do UOKiK i innych firm i skończyło się tak że handlarz oprócz kary finansowej musiał oddać całość kwoty za którą kupiłem samochód + auto zostało u mnie. Ale na początku zacząłbym o produkcie niezgodnym w umową.
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: largo »

Tzn zakup samochodu i WADY nie ma nic wspólnego z telefonem bo nie ma wad jedynie przez sprzedawcę zatajenie prawowitego właściciela. Plus i tak nie odblokuje urządzenia aż do momentu spłaty. Dla kupującego zostaje dochodzenie odszkodowania od sprzedawcy.
student_prawa
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 19 wrz 2019, o 12:58

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: student_prawa »

Mogę pomóc osobom, które są zainteresowane, w złożeniu stosownego zawiadomienia do UOKiKu, ponieważ działania Polkomtel (dalej Plus) oraz T-mobile mogą stanowić naruszenie zbiorowych interesów konsumentów.

Ponadto, blokowanie urządzenia po numerze IMEI możliwe jest tylko na podstawie art. 180. prawo telekom. "Blokowanie połączeń, przekazanie informacji identyfikujących skradzione urządzenia". Prawo to nie podaje przypadków nakładania takiej blokady na podstawie regulaminu. Jeśli Plus blokuje urządzenie tylko dlatego, że abonent nie reguluje rachunków, a na komendzie policji można uzyskać informację, że urządzenie nie zostało zgłoszone jako kradzione (przestępstwo - warunek konieczny do nałożenia blokady IMEI), może to stanowić nadużycie ze strony Plusa i naruszenie prawa telekomunikacyjnego, o czym należałoby również powiadomić Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Osoby zainteresowane złożeniem stosownego zawiadomienia, proszone są o kontakt poprzez prywatną wiadomość na forum.
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2019, o 13:51 przez student_prawa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: largo »

Moze jednak warto płacić za to co sie kupuje...a nie szukać wykrętów...
student_prawa
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 19 wrz 2019, o 12:58

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: student_prawa »

Tego nikt nie neguje.
ODPOWIEDZ