Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
paoka
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 mar 2017, o 15:29

Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: paoka »

Witam.

Chciałbym poznać oficjalne stanowisko sieci Plus GSM dotyczące blokowania nr IMEI telefonów które zostały kupione na raty w Waszej sieci i rzekomo te raty nie zostały spłacone.

Plus zastrzega sobie własność telefonu do momentu spłacenia wszystkich rat. Natomiast nigdzie nie wyczytalem nic o blokowaniu numerów IMEI.

Sytuacja wygląda następująco, że ja zakupilem sobie taki telefon od osoby prywatnej na umowę kupna sprzedaży. Osoba oświadczyła i własnoręcznie się podpisała że telefon jest jej własnością i wolny jest od wad prawnych.

Niestety telefon przestał się logować do sieci. Nie łapie zasięgu. Oddałem go na gwarancję bezpośrednio do autoryzowanego serwisu. Serwis zwrócił urządzenie jako sprawne. Prosili o kontakt z siecią.

Skontaktowałem się więc z Wami i nie uzyskałem żadnej informacji gdyż rzekomo nie jestem właścicielem ale zgodnie z umową jaką posiadam to jestem jego właścicielem.

Oddałem więc telefon w salonie Plus na gwarancję. Otrzymałem tylko taką samą odpowiedz z serwisu że telefon sprawny.

Skoro telefon nie jest mojąwłasnością. Ktoś inny jest jego właścicielem. Posiada wadę prawną więc udałem się na policję. Policja telefon sprawdziła i powiedziała że telefon nie jest zgłoszony jako skradziony czy też wyłudzony.

Dlatego moje pytanie jest następujące. Na jakiej podstawie Plus blokuje numery IMEI telefonów? Jakie ma do tego prawo? Skoro zablokował telefon i jest to jego własność czemu nie jest to zgłoszone?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Magda_Plus »

paoka pisze:Plus zastrzega sobie własność telefonu do momentu spłacenia wszystkich rat.
Zgadza się. Mówią o tym zapisy regulaminów promocji cyt.: "Polkomtel zastrzega sobie prawo własności przedmiotu sprzedaży aż do uiszczenia ceny w całości."
Jeśli klient, który podpisał z nami umowę, nie płaci rat za urządzenie, może narazić się zablokowanie numeru IMEI.
W Twoim przypadku osoba, od której nabyłeś telefon, nie wywiązała się z umowy z nami zawartej, stąd rezultat.
Aby przywrócić możliwość korzystania ze sprzętu, konieczne jest uregulowanie zaległych należności. W celu wyjaśnienia sprawy pozostaje Ci skontaktować się ze sprzedawcą telefonu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
paoka
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 8 mar 2017, o 15:29

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: paoka »

W obecnej sytuacji nie mogę tej osobie nawet założyć sprawy cywilnej ponieważ nie mogę uzyskać żadnego dokumentu potwierdzającego wadę prawną ponieważ telefon nie ma wady gdyż nie jest nigdzie zgłoszony.

Został tylko bezprawnie zablokowany IMEI urządzenia. Nigdzie w umowie nie ma zapisu o blokowaniu numerów IMEI.

Dlaczego więc Plus nie zgłasza telefonów jako skradzionych czy wyłudzonych?

Dla mnie w tym przypadku Plus blokuje IMEI nielegalnie, ale to moje zdanie. Roztrzygnie to Sąd.

Jeżeli Plus zerwał z użytkownikiem umowę i żąda kary umownej to zapewne żąda też zwrotu urządzenia. Czy żąda zwrotu rat? Skoro żąda zwrotu rat, kary umownej i odsetek to jakie ma prawo blokować urządzenie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Magda_Plus »

paoka pisze: Dlaczego więc Plus nie zgłasza telefonów jako skradzionych czy wyłudzonych?
Telefon nie został skradziony, ani tym bardziej wyłudzony. Blokada została założona, z powodu braku regulowania rat.
paoka pisze: to jakie ma prawo blokować urządzenie?
Gdyż, telefon jest własnością Polkomtel, do momentu spłacenia jego wartości.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: habish »

Co w takiej sytuacji powinien zrobić ktoś taki jak @paoka ?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Magda_Plus »

patryk7588,
Magda_Plus pisze:Aby przywrócić możliwość korzystania ze sprzętu, konieczne jest uregulowanie zaległych należności. W celu wyjaśnienia sprawy pozostaje Ci skontaktować się ze sprzedawcą telefonu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
paoka
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 8 mar 2017, o 15:29

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: paoka »

Sprzedawca telefonu ma mnie w głębokim poważaniu. Twierdzi, że to jego sprawa czy będzie płacił raty i abonament czy też nie.

Sprawy cywilnej nie mogę mu założyć ponieważ telefon nie posiada wady prawnej. Jest on tylko zablokowany przez sieć Plus.

Jeżeli jest coś czyjąś własnością to nie można tego sprzedać. Jeżeli ktoś to sprzedał to popełnił przestępstwo.

Kiedyś takie sytuacje były z NC+. Tyle tylko, że NC+ określiło swoje stanowisko i ścigało sprawców takich występków. W tej sytuacji Plus nie zgłasza kradzieży czy wyłudzenia.

Byłem na policji która twierdzi, że telefon nie ma wady prawnej.

Pytam co się dzieje z umową w takiej sytuacji? Taki osobnik nie płaci. Co robi Plus w tej sytuacji? Zrywa umowę? I czego żąda? Kary umownej to na pewno. Odsetek też obowiązkowo. Spłaty rat czy zwrotu urządzenia? Skoro urządzenie jest Plusa, to Plus musi to zgłosić, żeby powstała wada. W tym przypadku nie ma wady gdyż ja mam umowę kupna, a telefon jest wolny od wad prawnych ponieważ tak twierdzi policja, a Plus nie udziela informacji.

Dodam jak to wygląda obecnie w rzeczywistości. Kupuje legalnie telefon używany w komplecie z pudełkiem i gwarancją. Idę nawet z telefonem na policję i z Sprzedającym. Z telefonem jest wszystko ok. Po kliku miesiącach Plus go blokuje, a ja nie mam do niego żadnych praw. Policja zabrać go nie chce. Plus nie tyle, że nie chce tylko nawet nie ma prawa go zabrać. Serwis oddaje urządzenie jako sprawne. Sprawy cywilnej założyć nie mogę. Plus nie udziela informacji. Telefon jest bez wady prawnej mimo to jest zablokowany z tytułu wady prawnej.

Podsumowując całość to jak to napisał Plus. Żeby odblokowali trzeba zapłacić. Więc ja muszę spłacić telefon. Plus zarobiony, wyłudzacz zarobiony, a ja jestem straty pomimo, że telefon nie ma wady prawnej.
Ostatnio zmieniony 8 mar 2017, o 20:49 przez paoka, łącznie zmieniany 1 raz.
Aegidius
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 8 mar 2017, o 20:42

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Aegidius »

@paoka

Tak jakbym czytał swoją sprawę..
pakierhakierxd
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 24 lip 2012, o 21:19
Lokalizacja: Suprasl
Kontakt:

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: pakierhakierxd »

Plus nie ładnie postąpił wobec tego ja nie zamierzam kupować tel z plusa na których będą wyszczegółnione raty ! ,abo też nie wezmę nigdy bo sprzedaje nie raz telefon z abo !
paoka
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 8 mar 2017, o 15:29

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: paoka »

Nadal czekam żeby Plus się wypowiedział jakie podejmuje działania względem klienta który nie płaci.

Zrywacie umowę i żądacie zwrotu urządzenia czy spłaty rat z odsetkami?

Mamy tutaj świeżą sprawę:

https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=12896

Za chwilę będzie ze 100 mln kary i naprawienie szkody. Na pewno jest to niedozwolone działanie przez Plusa, albo niedozwolone klauzule.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: habish »

Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Ewa_Plus »

paoka ,
- przekazaliśmy Twoje pytania do właściwego działu. Damy znać, jak uzyskamy więcej informacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
NtGuilty
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 mar 2017, o 16:32

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: NtGuilty »

Również czekam na odpowiedź, jestem poszkodowanym przez sieć Plus ponieważ kupiłem telefon z drugiej ręki i prawdopodobnie pierwszy właściciel nie płaci rat za telefon z abonamentem. Sposób w jaki Plus chce odzyskać pieniądze jest krzywdzący tylko i wyłącznie dla mnie. Sprzedawca wypiął się, nie odpisuje ani nie oddzwania. Prawdopodobnie wziął telefon na raty tylko po to aby go od razu sprzedać więc jak blokowanie IMEI ma powstrzymać go od sprzedaży? Plus krzywdzi tylko i wyłącznie nieświadomych nowych nabywców telefonu który nie jest opłacany, ale dowiadujemy się o tym jakieś 3 miesiące po fakcie...
Teraz telefon jest praktycznie jak zabawka, nie da się nigdzie zadzwonić a pierwszy właściciel śmieje się ze mnie i z Plusa...
paoka
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 8 mar 2017, o 15:29

Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: paoka »

Będzie trzeba skarżyć Plusa ponieważ w obecnej chwili telefony nie mają wady prawnej. Nie są zgłoszone. Nie toczy się wzgledem nich żadnego postępowanie. Nikt się o nie, nie upomina. Więc są nielegalnie blokowane.
igor160
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2017, o 16:18

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: igor160 »

Zagranie Plusa to cios poniżej pasa wymierzony w nieświadomych i uczciwych kupujących sprzęt z drugiej ręki. Również czekam na odpowiedź przedstawicieli Plusa
ODPOWIEDZ