Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Bartek5545
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 7 kwie 2020, o 20:06

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Bartek5545 »

A jeśli spłaciłem cała zaległość to w jaki sposób zostanie mi przesłany kod pin do odblokowania urządzenia? Mam podejsc do najbliższego salonu czy dostane go na maila?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3136
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Marta_Plus »

Bartek5545,
Bartek5545 pisze:A jeśli spłaciłem cała zaległość to w jaki sposób zostanie mi przesłany kod pin do odblokowania urządzenia? Mam podejsc do najbliższego salonu czy dostane go na maila?

Po zaksięgowaniu kwoty zaległości, urządzenie powinno być automatycznie odblokowane, bez konieczności podawania kodu PIN. Jeśli telefon będzie jednak poza zasięgiem Internetu, to w celu uzyskania takiego kodu, proszę o kontakt z BOK, zgodnie z tym, co pisałam wcześniej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Leser
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2020, o 08:20

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Leser »

Mam pytanie:
Kupiłem telefon z lombardu - przy sprawdzaniu nr IMEI: 860221047579231 w odpowiedzi otrzymałem taką informację:
"Informujemy, że właścicielem urządzenia jest Polkomtel Sp. z o.o. "
z racji że jest to telefon na dwie karty sim sprawdziłem drugi IMEI: 860221047591244. w tym wypadku otrzymałem informację:
"Informujemy, że nie ma możliwości weryfikacji dla podanego numeru IMEI."

Czy to znaczy, że telefon nadal jest nie spłacony i grozi blokada tego telefonu? Jeśli tak to ewentualnie ile rat zostało do spłaty i czy blokowany zostanie nr IMEI pierwszy?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3136
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Marta_Plus »

Leser,
Leser pisze:Kupiłem telefon z lombardu - przy sprawdzaniu nr IMEI: 860221047579231 w odpowiedzi otrzymałem taką informację:
"Informujemy, że właścicielem urządzenia jest Polkomtel Sp. z o.o. "
z racji że jest to telefon na dwie karty sim sprawdziłem drugi IMEI: 860221047591244. w tym wypadku otrzymałem informację:
"Informujemy, że nie ma możliwości weryfikacji dla podanego numeru IMEI."
Drugi otrzymany komunikat wskazuje, że urządzenie nie zostało sprzedane w systemie ratalnym, nie znajduje się w bazie i nie może być sprawdzone. Weryfikacji podlegają sprzęty sprzedane w sieci Plus na raty po 08.07.2016 roku.
Jak już pisaliśmy w poprzednich postach, pierwotny właściciel urządzenia powinien uregulować zaległe należności wobec Polkomtel Sp. z o.o., aby uniknąć blokady z tytułu windykacji rat za sprzęt. W razie wątpliwości, prosimy zatem o kontakt ze sprzedawcą telefonu. Pozdrawiam.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Leser
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2020, o 08:20

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Leser »

Marta_Plus pisze:Leser,
Leser pisze:Kupiłem telefon z lombardu - przy sprawdzaniu nr IMEI: 860221047579231 w odpowiedzi otrzymałem taką informację:
"Informujemy, że właścicielem urządzenia jest Polkomtel Sp. z o.o. "
z racji że jest to telefon na dwie karty sim sprawdziłem drugi IMEI: 860221047591244. w tym wypadku otrzymałem informację:
"Informujemy, że nie ma możliwości weryfikacji dla podanego numeru IMEI."
Drugi otrzymany komunikat wskazuje, że urządzenie nie zostało sprzedane w systemie ratalnym, nie znajduje się w bazie i nie może być sprawdzone. Weryfikacji podlegają sprzęty sprzedane w sieci Plus na raty po 08.07.2016 roku.
Jak już pisaliśmy w poprzednich postach, pierwotny właściciel urządzenia powinien uregulować zaległe należności wobec Polkomtel Sp. z o.o., aby uniknąć blokady z tytułu windykacji rat za sprzęt. W razie wątpliwości, prosimy zatem o kontakt ze sprzedawcą telefonu. Pozdrawiam.
Chciałbym się upewnić - na pierwszym numerze IMEI pokazał się komunikat że właścicielem jest POLKOMTEL drugiego nr IMEI (tego samego telefonu) nie znalazł w bazie - tzn że telefon nadal nie jest spłacony?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

Leser,
Leser pisze: Chciałbym się upewnić - na pierwszym numerze IMEI pokazał się komunikat że właścicielem jest POLKOMTEL drugiego nr IMEI (tego samego telefonu) nie znalazł w bazie - tzn że telefon nadal nie jest spłacony?
Zgodnie z tym co pisała Marta_Plus
Marta_Plus pisze: pierwotny właściciel urządzenia powinien uregulować zaległe należności wobec Polkomtel Sp. z o.o., aby uniknąć blokady z tytułu windykacji rat za sprzęt. W razie wątpliwości, prosimy zatem o kontakt ze sprzedawcą telefonu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mendog000
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2020, o 22:17

Upadłość konsumencka a blokowanie telefonu po numerze imei

Post autor: mendog000 »

Witam. Od kilkunastu miesiecy jestem klientem sieci plus GSM. Niestety zachorowałam na ciężka chorobę w konsekwencji czego popadlem w tarapaty finansowe.
Dlatego też lada moment zostanie ogłoszona moja upadłość konsumencka
Pytanie brzmi :czy jeśli sprzety zakupione u Państwa w systemie ratalnym były oplacane regularnie przez kilkanaście miesięcy to w momencie ogloszenia mojej upadłości konsumenckiej zostaną one zablokowane po numerze imei?

Pytam, ponieważ syndyk zamknie wszystkie umowy i zobowiązania na dany dzien z uwzględnieniem wszystkich odsetek itd a nastepnie będzie wyznaczony plan spłaty.

Stąd moje pytanie jakie stanowisko w tej sprawie prezentuje sieć Plus Gsm. Pozdrawiam i uprzejme proszę o odp
Ostatnio zmieniony 13 maja 2020, o 08:29 przez Marta_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie wątków - przeniesienie postu do wątku o poruszanej tematyce.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3136
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Marta_Plus »

Witaj mendog000,
mendog000 pisze:Pytanie brzmi :czy jeśli sprzety zakupione u Państwa w systemie ratalnym były oplacane regularnie przez kilkanaście miesięcy to w momencie ogloszenia mojej upadłości konsumenckiej zostaną one zablokowane po numerze imei?
Przykro mi z powodu zaistniałej sytuacji. W przypadku braku spłaty rat, blokujemy nr IMEI. Dalsze szczegóły są już ustalane z syndykiem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Igorasty
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 2 cze 2020, o 18:05

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Igorasty »

Dzień dobry,
W poniedziałek nabyłem telefon zakupiony w serwisie Allegro i dzisiaj przypadkiem trafiłem na artykuł w tej tematyce. Zmartwiło mnie to, że Polkomtel może zablokować telefon. Pytanie jest takie czy póki mogę to dokonać zwrotu telefonu na allegro czy liczyć na to, że ktoś będzie spłacać terminowo raty?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

Witaj Igorasty,
Igorasty pisze:Pytanie jest takie czy póki mogę to dokonać zwrotu telefonu na allegro czy liczyć na to, że ktoś będzie spłacać terminowo raty?
Decyzja w tej sprawie należy do Ciebie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Finesta
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2020, o 16:44

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Finesta »

Witam

Czy poniższy screenshot oznacza, że osoba od której kupiłem telefon na jednej z aukcji internetowej przestała płacić raty i telefon został zablokowany przez Knoxa na polecenie waszej sieci?
Z telefonu korzystam od grudnia i nie było do tej pory żadnego problemu, dopiero gdy kilka dni temu zainstalowałem wersję XEO systemu telefon po załadowaniu systemu został od razu zablokowany. Czy może być inny powód tego komuniktau oprócz niepłacenia rat?

Jeśli nie, czy na podstawie IMEI można dowidzieć się od kiedy telefon nie jest opłacany?
https://i.imgur.com/MksA0kL.jpg"target="_blank
Ostatnio zmieniony 24 lip 2020, o 17:34 przez Marta_Plus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: pozostawienie linku, załączony obraz psuł czytelność na forum.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3136
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Marta_Plus »

Witaj Finesta,
Finesta pisze:Czy poniższy screenshot oznacza, że osoba od której kupiłem telefon na jednej z aukcji internetowej przestała płacić raty i telefon został zablokowany przez Knoxa na polecenie waszej sieci?
Czy chodzi o telefon firmy Samsung?
Finesta pisze:Jeśli nie, czy na podstawie IMEI można dowidzieć się od kiedy telefon nie jest opłacany?
Szczegółowe informacje z konta, związane z blokadą, udzielane są pierwotnemu właścicielowi urządzenia. Na https://www.plus.pl/formularze/formularz-imei znajdziesz formularz pozwalający na sprawdzenie, czy sprzedane na raty urządzenie stanowi nadal własność operatora (czy kupowane z drugiej ręki urządzenie jest wolne od obciążeń). Takiej weryfikacji podlegają urządzenia sprzedane w systemie ratalnym od 8.07.2016 roku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Finesta
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2020, o 16:44

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Finesta »

Czy chodzi o telefon firmy Samsung?
Tak
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3136
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Marta_Plus »

Finesta,
Marta_Plus pisze:Na https://www.plus.pl/formularze/formular ... et="_blank znajdziesz formularz pozwalający na sprawdzenie, czy sprzedane na raty urządzenie stanowi nadal własność operatora (czy kupowane z drugiej ręki urządzenie jest wolne od obciążeń).
Czy sprawdzałeś, jaki komunikat pojawia się po wpisaniu adresu e-mail i numeru IMEI na powyższej stronie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Finesta
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2020, o 16:44

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Finesta »

Czy sprawdzałeś, jaki komunikat pojawia się po wpisaniu adresu e-mail i numeru IMEI na powyższej stronie?
Informujemy, że właścicielem urządzenia jest Polkomtel Sp. z o.o.
ODPOWIEDZ