Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: largo »

Ehhh skoro tak znasz sie na prawie to dzialaj a nie spiec na forum informacjami nie popartymi dowodami
emu
PlusManiak
Posty: 83
Rejestracja: 4 lip 2014, o 17:46

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: emu »

student_prawa pisze:[Powtarzam: blokadę IMEI reguluje prawo telekomunikacyjne
Art. 180 Pt mówi o obowiązkach operatora, a nie wymienia zamknięty katalog jego uprawnień. Jeżeli operator blokuje urządzenia także z innych przyczyn, czy przekazuje numery IMEI innym operatorom z innych powodów to nie ma żadnego zapisu, który by mu tego zabraniał. On jedynie przy okazji korzysta z mechanizmu, który obowiązkowo wykorzystuje na mocy postanowień art. 180.

Powtórzę: Nullum crimen sine lege. Wskaż zapis Pt, który zabrania operatorowi skorzystać z możliwości blokady w innym celu niż obowiązek wymieniony w ustawie.
student_prawa pisze:
largo pisze:I po co ta przepychanka z Panem studentem prawa ktory wie lepiej niz prawnicy z korporacji...
Gdybyśmy mogli polegać na prawnikach z korporacji, to nie potrzebowalibyśmy ani regulatorów, ani list klauzul abuzywnych.
Jakoś od lutego 2018 r. kiedy UOKiK zainteresował się tematem, jego prawnicy nie doprowadzili do żadnej decyzji administracyjnej w tej sprawie. Skoro wiesz lepiej od nich, dlaczego ich dotąd nie wsparłeś?
student_prawa pisze:
emu pisze:...korzysta przy tym z technicznych możliwości jakie posiada. Tak jak każdy z nas ma prawo zablokować swój telefon w dowolnym momencie w ramach posiadanych przez siebie możliwości, tj. np. kodem znanym tylko sobie, albo zdalnie przez internet z poziomu konta Google lub iCloud...
Tu również zgoda.
Blokowanie niespłacanych telefonów Plus przeprowadza na kilka sposobów, a nie tylko poprzez blokadę międzyoperatorską. Tak jak sam potwierdziłeś, my możemy blokować przez Google i iCloud, a Plus blokuje też przez aplikację KNOX.
student_prawa pisze:
emu pisze:Plus bez problemu wykaże i obroni swój uzasadniony interes ochrony własności...
Tu zgoda.
I to zamyka temat, bo dla Plusa jako właściciela ochrona własności jest dobrem nadrzędnym względem czegoś co nie jest wprost zabronione, a jedynie stanowi interpretację pewnego forumowicza.

Powodzenia na studiach!
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: zbych_in_flames »

student_prawa pisze:Przeczytaj paragraf ustawy prawo telekomunikacyjne, do którego odnosi się dyskusja. Przeczytaj, w jaki sposób odbywa się owo blokowanie. Jeśli czegoś nie rozumiesz, to napisz to "jak to pojmujesz", a nie proś, żeby ktoś Ci po raz wtóry coś tłumaczył. W koło i w koło.
Przeczytałem wiele razy, nie ma tam nigdzie informacji, że blokada może zostać zastosowana tylko w tym przypadku.
abcxyzabc
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 lis 2019, o 12:30

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: abcxyzabc »

Witam,
chciałem się zapytać jak to wygląda z blokowaniem smartwatchy oraz telewizorów?
Mam okazję kupić smartwatcha Samsunga, ale wiadomo, że w dzisiejszych czasach trzeba sprawdzić, czy nie jest z jakiejś sieci, która ma możliwość zablokowania. Na opakowaniu smartwatcha są podane 2 numery-jeden IMEI oraz numer seryjny. Numer IMEI posiada litery w numerze, więc wpisanie w formularzu na stronie plusa z góry odpada, natomiast numer seryjny można wpisać i tak też zrobiłem i dostałem odpowiedź, że nie ma możliwości weryfikacji. Czy to oznacza, że mogę kupić smiało tego smartwatcha?
Dodam, że smartwatch nie ma funkcji LTE.
Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Marta_Plus »

Witaj abcxyzabc,

każdy sprzęt kupowany na raty w sieci Plus pozostaje własnością operatora, aż do czasu całkowitej spłaty jego ceny. Informacje o tym są zawarte w stosownych regulaminach promocji sprzedaży ratalnej. Zaprzestanie spłacania rat może wiązać się z zablokowaniem niektórych funkcjonalności sprzętu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
abcxyzabc
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 lis 2019, o 12:30

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: abcxyzabc »

Ja rozumiem jak najbardziej, że każde urządzenie jest plusa, nawet smartband. Jednak jak to ma się do rzeczywistości? Jesteście w stanie zablokować telewizor, pralkę, czy smartwatcha? Proszę o precyzyjna odpowiedź, a nie ogólna. Dziękuję bardzo
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Marta_Plus »

abcxyzabc,

jak pisałam wcześniej, zgodnie z zasadami sprzedaży ratalnej wszystkich sprzętów w sieci Plus i stosownym zapisem regulaminu promocji §8 pkt 1. Polkomtel zastrzega sobie prawo własności przedmiotu sprzedaży, aż do uiszczenia ceny w całości. Zatem do momentu zapłaty całości ceny Polkomtel ma prawo dokonać blokady każdego rodzaju sprzętu (w tym smartwatchy i telewizorów).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
emu
PlusManiak
Posty: 83
Rejestracja: 4 lip 2014, o 17:46

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: emu »

Marta_Plus pisze:zgodnie z zasadami sprzedaży ratalnej wszystkich sprzętów w sieci Plus i stosownym zapisem regulaminu promocji §8 pkt 1. Polkomtel zastrzega sobie prawo własności przedmiotu sprzedaży, aż do uiszczenia ceny w całości
Marto,
od "zasad sprzedaży ratalnej wszystkich sprzętów w sieci Plus i stosownego zapisu regulaminu promocji" ważniejsze są przepisy powszechnie obowiązującego prawa. One w art. 169 §1 kc. stanowią, że jeśli zaszła wskazana w nim okoliczność, to kto inny staje się właścicielem i Polkomtel nic na to nie poradzi.

Przepis jest jednoznaczny, jednak ciekawe czy Polkomtel uszanuje prawo nowego właściciela, czy też będzie uprzykrzać mu życie zmuszając go do dochodzenia tego przed sądem.
Michael
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 gru 2019, o 13:51

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Michael »

Witam,
od 3 dni staram sie ustalić czy telefon, ktory chce kupić jest obciążony wadą prawną. Po kilkukrotnym kontakcie z infolinią oraz wyslaniem kilku maili, nadal nie mam potwierdzenia, czy telefon jest własnościa Polkomtel czy nie. Po wpisaniu nr Imei telefonu na stronie Plusa, przyszła odpowiedz:
"Informujemy, że nie ma możliwości weryfikacji dla podanego numeru IMEI".
Od pracownika infolini Plusa dowiedzialem się że to nie jest potwierdzenie, że urządzenie nie zostało zakupione w systemie ratalnym. Połaczyla mnie do działu windykacji, gdzie pracownik mógł tylko powtórzyć zdanie że brak możliwosci werfikacji i nie moze mi tego potwierdzić. Wyslałem kilka maili, bez odpowiedzi.
Zwracam sie zatem do pracowników forum o informacje czy telefon o nr Imei 351591113695772 jest własnością Polkomtela czy nie. Oczekuje jednoznacznej odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Marta_Plus »

Witaj Michael,
Michael pisze:Wyslałem kilka maili, bez odpowiedzi.
Podaj proszę numer ostatniego zgłoszenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Michael
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 gru 2019, o 13:51

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Michael »

Witam,
telefon z podanym Imei został już sprzedany i nie zdążyłem go kupić :( (nr zgłoszenia 1177392)
Na szczęście jest jeszcze jeden telefon o nr Imei : 351591/11/266405/0, informacja od Plusa indentyczna jak poprzednio, że nie można zweryfikować. Dlaczego to takie trudne ? W Tmobile jest od razu taka informacja
Czy moge prosić o podanie mi takiej informacji ?
Zaraz podam nr nowego zgłoszenia jak przyjdzie zwrotka
Proszę o pilna pomoc w tej sprawie

EDYCJA:

Nr zgłoszenia #1178919
Ostatnio zmieniony 11 gru 2019, o 18:42 przez Marta_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: post pod postem - połączenie wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Marta_Plus »

Michael,

dziękuję, już poprosiłam o przyśpieszenie odpowiedzi na podany numer zagadnienia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Michael
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 gru 2019, o 13:51

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Michael »

Dziekuje za pomoc, telefon okazał sie wlasnościa Polkomtela. Nie zamierzam go nabyc wobec tego.
PIELUSHI
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2020, o 22:32

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: PIELUSHI »

Mamy tu nadal pracownika PLUS'a ?
Co w przypadku, gdy zdjęta przez was zdalnie blokada, uszkodziła telefon?
Część funkcji pozostała zablokowana, nie mam możliwości wejścia w ustawienia telefonu, brak górnej belki oraz lewego dolnego przycisku.

Dodam, że pewnym utrudnieniem jest fakt, iż przebywam za granicą na stałe, druga sprawa, w telefonie skończyła się gwarancja, kto zatem poniesie koszty naprawy itp itd?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj PIELUSHI,
postaram się pomóc. Potrzebne mi będzie jednak kilka informacji:
- Twój nr telefonu
- numer IMEI tego telefonu
- numer kontaktowy jeśli jest inny (żeby dział techniczny mógł w razie czego do Ciebie zadzwonić).

Dane te podeślij mi na adres specjalista_plus@plus.pl"target="_blank w temacie maila zamieszczając swój nick oraz dopisek "FORUM".
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ