Naliczanie rachunku - Iphone

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
abc
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 lut 2019, o 09:13

Re: Naliczanie rachunku - Iphone

Post autor: abc »

Dziękuje, ale jeszcze uszczegóławiając, czy wysyłanie MMSow na telefony zagraniczne wiąże się z tymi samymi zasadami co w przypadku SMSow, czyli pomimo wyłączenia połączeń międzynarodowych jest możliwość wysłania MMSa?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Naliczanie rachunku - Iphone

Post autor: Joanna_Plus »

abc,

tak.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
nika3075
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 8 mar 2019, o 15:35

Re: Naliczanie rachunku - Iphone

Post autor: nika3075 »

witam. jestem w plusie od dzisiaj. niestety nie trafiłam na ten wątek wcześniej, bo pewnie nie wybrałabym tej sieci. mam iphonea i od momentu aktywacji dzisiaj o 5:45 rano do teraz wysłało mi i obciążyło opłatami za kilkanaście smsów do GB (usługi applea). ani nad tym zapanować, ani wyłączyć nie można, nic nie działa. na infolinii nawet nie wiedzą o czym mowa... wkurzał mnie poprzedni operator, ale przynajmniej tylko raz na 2 miesiące... a tu co godzinę czy pół godziny nowy sms, którego nie wysyłam...
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3140
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Naliczanie rachunku - Iphone

Post autor: Marta_Plus »

Witaj nika3075,

wiadomości SMS były wysłane na numer zagraniczny?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zif
Szalony PlusManiak
Posty: 271
Rejestracja: 24 sie 2016, o 19:37

Re: Naliczanie rachunku - Iphone

Post autor: zif »

"obciążyło opłatami za kilkanaście smsów do GB" - raczej tak, konkretnie do Wielkiej Brytanii (Great Britain).
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3140
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Naliczanie rachunku - Iphone

Post autor: Marta_Plus »

nika3075,

jak już pisaliśmy w tym wątku, wysłanie SMS-a na numer międzynarodowy (SMS-y aktywujące, związane z usługą iMessage/FaceTime) wiąże się z naliczeniem opłaty określonej w cenniku taryfy.
nika3075 pisze:le przynajmniej tylko raz na 2 miesiące... a tu co godzinę czy pół godziny nowy sms, którego nie wysyłam...
W kwestii ewentualnego zwrotu naliczonych opłat, zgłoś proszę reklamację.
Jeśli mailowo (adres: bok@plus.pl) prześlesz zgłoszenie i podasz mi tutaj nr sprawy, to postaram się przyśpieszyć rozwiązanie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kiki
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2019, o 11:28

Re: Naliczanie rachunku - Iphone

Post autor: kiki »

Ja mam identyczny problem, który wyszedł na jaw po odebraniu pierwszej faktury po przeniesieniu numeru. Nalicza mi bez mojej wiedzy koszt za wysyłanie smsów do Wielkiej Brytanii. Są to smsy związane z iMessage. Reklamacja odrzucona. W nowym okresie rozliczeniowym, który trwa 4 dni - naliczyło mi już za 11 smsów, których absolutnie nie wysyłałam. Ile razy może aktywować się ta sama usługa? Musiałam wyłączyć iMessage dopóki nie przeniosę się do innej sieci. Jest to wg mnie absurdalnie żenujące, że zrzuca się winę na użytkownika za coś na co nie ma wpływu. Jedyna złota rada BOK to "wyłączyć iMessage"...Bez komentarza.

Edycja: post przeniesiony z innego wątku:

Szanowni Państwo,

jeśli posiadacie iPhone, uważajcie zanim przeniesiecie się do Plus. Ponieważ używanie aplikacji iMessage oraz FaceTime nalicza dodatkowe opłaty.

Pomimo tego, że macie sms/mms/połączenia w kraju bez limitu. Wynika to z błędnej konfiguracji po stronie sieci Plus, która nie używa do iMessage kanału internet, ale rozlicza za wiadomości wysyłane do Wielkiej Brytanii(których użytkownik nie wysyła, ale aktywują się same przy każdym użyciu aplikacji). Jest to absurdalne, błędne i każdy użytkownik iPhone, zamierzający przenieść numer, powinien o tym wiedzieć.

Reklamacja złożona. Szkoda, ze nie wiedziałam o tym wcześniej, wówczas absolutnie nie przeniosłabym numeru do sieci Plus.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2019, o 13:01 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie zakładamy kilku wątków tej samej treści - w przypadku konieczności uzupełnienia swojej wcześniejszej wypowiedzi, należy użyć opcji ZMIEŃ.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3140
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Naliczanie rachunku - Iphone

Post autor: Marta_Plus »

kiki,
Marta_Plus pisze:jak już pisaliśmy w tym wątku, wysłanie SMS-a na numer międzynarodowy (SMS-y aktywujące, związane z usługą iMessage/FaceTime) wiąże się z naliczeniem opłaty określonej w cenniku taryfy.
Dokonanie takich czynności jak wył./wł. usługi iMessage manualnie, przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu, spowoduje, że za każdym razem będzie wysyłana taka płatna wiadomość.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wyswiad
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2019, o 11:20

Re: Naliczanie rachunku - Iphone

Post autor: wyswiad »

nika3075 pisze:witam. jestem w plusie od dzisiaj. niestety nie trafiłam na ten wątek wcześniej, bo pewnie nie wybrałabym tej sieci.
Ja to samo! Dwa razy dzwoniłem na BOK i za pierwszym razem konsultantka w ogóle nie potrafiła mi pomóc i wyjaśnić, dlaczego ubywa mi kasa z konta, więc poszperałem w Internecie i okazało się, że mimo fajnej oferty (na szczęście mam Plush na kartę) Plus jest siecią upośledzoną. Jak już dowiedziałem się, że płacę za aktywację iMessage czy Facetime (które btw, tylko w Plusie wymagają aktywacji co chwilę) to konsultant podczas telefonu nr 2 ograniczył się do stwierdzenia, że nic z tym nie mogą zrobić i to generalnie "mój problem". Ofertę Plush uznaję za bardzo atrakcyjną, dostałem też 3 miesiące za free za przejście, ale co z tego, skoro 1/3 miesiąca za free już poszła na "aktywacje"?

Gdybym wiedział o tym wcześniej to w ogóle bym się nie fatygował, o samym Plusie mam mizerne zdanie, natomiast miś z Plusha mnie przekonał. A to mały oszust. :)

Zatem moja przygoda z tą siecią skończy się bardzo szybko.
Pytanie: czy ktoś kto to reklamował otrzymał zwrot kasy? Obecnie wyłączyłem iMessage i Facetime, a i tak w ciągu dnia ubyło mi dzisiaj ok. 4PLN. Paranoja.
Awatar użytkownika
Plush
Starszy Plusmaniak
Posty: 166
Rejestracja: 30 sty 2018, o 13:46
Lokalizacja: Plush'akowo

Re: Naliczanie rachunku - Iphone

Post autor: Plush »

Pozwolę sobie przytoczyć tutaj problem z działu: Plush, który opisał Użytkownik wyswiad
=> viewtopic.php?f=118&t=25161

Sam spotkałem się z takim problemem w przypadku iPhone'a i z tego co wiem, niestety nie ma na niego żadnego rozwiązania (przynajmniej na ten czas)
Uwielbiam Plush'aka
Adam Z.
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 31 lip 2019, o 16:34

Re: Naliczanie rachunku - Iphone

Post autor: Adam Z. »

Niestety Plus nie ma podpisanej umowy lojalnościowej z Apple i za każdym razem kiedy mój iphone 7 wysyła wiadomość do imessage płacę za to pieniądze. Dzieje się to kilka razy dziennie i wcale nie jest to związane z włączaniem i wyłączaniem imessage lub telefonu. Szkoda, że nie wiedziałem, że korzystanie z imessage w Plusie nie jest darmowe. Wstyd dla sieci w 21 wieku!!!
EDYCJA:
Słabe to strasznie.
Ostatnio zmieniony 2 sie 2019, o 17:59 przez Marta_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: post pod postem - połączenie.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3140
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Naliczanie rachunku - Iphone

Post autor: Marta_Plus »

Adam Z.,

w tym wątku: viewtopic.php?f=98&t=16589&view=unread#unread poruszaliśmy dany temat.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ