Naliczanie rachunku - Iphone

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
dominik0408
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 wrz 2014, o 10:58

Naliczanie rachunku - Iphone

Post autor: dominik0408 »

Dzisiaj dostałem rachunek z plusa i zobaczyłem, że mój Iphone wysyłał prawie 100 sms na numer 447786205094, który jest usuługą Apple i przyszło mi do zapłaty dodatkowo 65 zł, o co chodzi?! Dlaczego tak się dzieję, jak zaprzestać takiej procedurze?
Mój Iphone nie gubił zasięgu itd, nie wiem dlaczego wysłano 100 sms... Dodatkowo nowy okres rozliczeniowy i już jest 9 zł do zapłaty za te smsy... :shock: :shock: Czy można jakoś zaprzestać tej czynności?!
Przeczytałem, że jest to aktywacja usuługi Imessage i Facetime, tylko czemu ta usługa sama się aktywuje co kilka godzin?! Przecież to jest niemożliwe... Czytałem, że aktywacja powinna odbyć się raz. Dodatkowo żaden operator nie pobiera za to pieniedzy... tylko Plus :evil: :evil:
Dodatkowo znalazłem informację, że
"Chociaż sieć Plus nie posiada w swojej ofercie iPhone’a (nie mają umowy z Apple) to również chciałem się dowiedzieć jak wygląda sprawa użytkowników którzy w tej sieci używają tego aparatu. Odpowiedzi udzielił mi Arkadiusz Majewski (Starszy Specjalista Dział Komunikacji Korporacyjnej):

Nie mamy takich usług billingowych, więc nie ma odrębnych opłat z tego tytułu, natomiast usługi te wykorzystują pakiety internetow"
źróło : https://mojmac.pl/2016/12/05/iphonea-si ... z-myslisz/


Chciałbym zglosić reklamację, bo nie mam zamiaru płacić dodatkowej sumy pieniędzy. Ktoś może mi pomóc?!
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Naliczanie rachunku - Iphone

Post autor: Basia_Plus »

dominik0408,
dominik0408 pisze:Chciałbym zglosić reklamację,
informacje jak złożyć reklamację znajdziesz tutaj: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... _topview=1. Podaj mi później numer zgłoszenia postaram się przyśpieszyć udzielenie odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dominik0408
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 19 wrz 2014, o 10:58

Re: Naliczanie rachunku - Iphone

Post autor: dominik0408 »

Basia_Plus pisze:dominik0408,
dominik0408 pisze:Chciałbym zglosić reklamację,
informacje jak złożyć reklamację znajdziesz tutaj: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... _topview=1. Podaj mi później numer zgłoszenia postaram się przyśpieszyć udzielenie odpowiedzi.

Numer referencyjny pytania: 180314-001416.

Proszę o jak najszybszą odpowiedź, przecież to nie jest możliwe, żeby w ciagu 2 tygodni codziennie pobierano mi jakąś usuługe aktywacyjną - dodatkowo Wasi konsultanci i rzecznik, twierdzą, że nie ma żadnych opłat.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Naliczanie rachunku - Iphone

Post autor: Basia_Plus »

dominik0408,
dominik0408 pisze:Numer referencyjny pytania: 180314-001416.
dziękuję za numer zgłoszenia. Poprosiłam o udzielenie odpowiedzi na podany numer zagadnienia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Robus_PL
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2018, o 12:33

Re: Naliczanie rachunku - Iphone

Post autor: Robus_PL »

Dominik,
Jak się sprawa zakończyła?
krzychosz
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2019, o 11:03

Re: Naliczanie rachunku - Iphone

Post autor: krzychosz »

Witam wszystkich,

Mam podobny problem. Na jednym z numerów na którym ma tel. iphone zaczęły pojawiać się opłaty za SMS'y na nr serwisowy Apple: 447786205094. Złożyłem reklamację oraz następujące pytanie:

===
Po przeprowadzeniu analizy połaczeń udało mi się namierzyć numer międzynarodowy z opłatą: 447786205094
Okazuje się, że jest to numer serwisowy firmy Apple do obsługi autoryzacji usług iMessage oraz iFace dostępnej na telefonach Iphone tejże firmy. Z tego co mi wiadomo inni operatorzy nie naliczają opłat z tego tytułu.
Dlaczego Plus nalicza te opłaty?
===

Po otrzymaniu odpowiedzi oficjalnej opublikuję ją na tym forum oraz w innych serwisach internetowych.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Naliczanie rachunku - Iphone

Post autor: Marta_Plus »

Witaj krzychosz,

wysłanie SMS-a na numer międzynarodowy wiąże się z opłatą określoną w cenniku taryfy. Pisaliśmy o tym między innymi tutaj. Jeśli podasz mi numer zgłoszonej reklamacji, postaram się przyśpieszyć udzielenie odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
abc
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2019, o 09:13

Re: Naliczanie rachunku - Iphone

Post autor: abc »

Cześć, a co operator na to, że wyłączyłem połączenia międzynarodowe (roaming też) bezpośrednio na karcie SIM przez infolinię, co jednoznacznie powinno odciąć wszystko co idzie zagranicę a ten sms na numer 447786205094 dalej się wysyła?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Naliczanie rachunku - Iphone

Post autor: Marta_Plus »

Witaj abc,
abc pisze:co jednoznacznie powinno odciąć wszystko co idzie zagranicę a ten sms na numer 447786205094 dalej się wysyła?
Wyłączenie usługi Połączeń Międzynarodowych blokuje jedynie możliwość wykonywania połączeń na numery międzynarodowe.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
PopKa
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2019, o 16:39

Re: Naliczanie rachunku - Iphone

Post autor: PopKa »

Witam, jak się okazuje po otrzymanej dzisiaj FV mam od miesiąca ten sam problem. Proszę o jakaś podpowiedz jak go rozwiązać. Nie uśmiecha mi się płacić co miesiąc niemałej kwoty do abonamentu... Podobny problem ludzie opisywali w 2016 roku i jakieś rozwiązanie wtedy było. Tłumaczenie Pana z BOK, ze mój telefon jest zepsuty to jakiś absurd... inne usługi działają normalnie... :-? (Już pomijam fakt ze, aby wysyłać MMS z IPhone w sieci Plus trzeba sobie ręcznie to skonfigurować, co nie miało miejsca u poprzedniego operatora... może w tym przypadku jest podobnie?)
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Naliczanie rachunku - Iphone

Post autor: Basia_Plus »

Witaj PopKa,

wysłanie SMS-a na numer międzynarodowy wiąże się z opłatą określoną w cenniku taryfy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
abc
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2019, o 09:13

Re: Naliczanie rachunku - Iphone

Post autor: abc »

Ha! Czy to znaczy, ze wyłączenie połączeń międzynarodowych nie jest jednoznaczne z wyłączeniem smsow na numery międzynarodowe? To zaczyna być poważnie (nie)śmieszne. To ja blokuje polaczenia międzynarodowe, żeby przez przypadek nie dać się złapać w jakaś pułapkę, mam w taryfie bezpłatne połączenia i smsy w kraju, wyłączone wszystkie usługi Premium, a tu się okazuje ze może mi dziecko (tak, daje dziecku telefon do zabawy) nieświadomie nastukac smsow do Malezji pomimo wyłączonych połączeń międzynarodowych? A co jak ktoś wpadnie na pomysł żeby każde kliknięcie w grze było wysłaniem SMSa za granice?
To ja mam pytanie do Operatora, jak wyłączyć smsy na numery zagraniczne u operatora?
Dodam - tez mnie ten SMS do GB wkurza, ze się sam wysyła i nie mam nad tym kontroli.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Naliczanie rachunku - Iphone

Post autor: Joanna_Plus »

abc,

tak jak pisała Marta_Plus:
Marta_Plus pisze:Wyłączenie usługi Połączeń Międzynarodowych blokuje jedynie możliwość wykonywania połączeń na numery międzynarodowe.
W kwestii wiadomości SMS, nie świadczymy usługi takiej blokady.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
abc
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2019, o 09:13

Re: Naliczanie rachunku - Iphone

Post autor: abc »

To ja mam jeszcze pytania:
1) Czy koszty wysyłania smsow na telefony zagraniczne są różne w zależności od planu taryfowego czy takie same? Jak takie same to ile wynoszą?
2) Czy w przypadku wysyłania MMSow tez jest tak samo jak z smsami? Jak tak to jakie są stawki?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Naliczanie rachunku - Iphone

Post autor: Marta_Plus »

abc,
abc pisze:Jak takie same to ile wynoszą?
Aktualnie obowiązujące opłaty za wysłanie SMS-a i MMS-a międzynarodowego wynoszą odpowiednio 0,62 zł z VAT i 2,46 zł z VAT. W zależności od taryfy, wykaz opłat może być ujęty w różnych pozycjach w dokumentach/cennikach. Tabelę z powyższymi stawkami znajdziesz tutaj: http://www.plus.pl/documents/16/1372539 ... PAID_2.pdf
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ