SMS-y z Polski do krajów UE

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
klaudiazx
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 sie 2018, o 19:56

SMS-y z Polski do krajów UE

Post autor: klaudiazx »

Dzień dobry,
24.02.2018 podpisałam nowa umowę w promocji "Plus dla firm-raty-dla stałych klientów", przeszukałam zapis umowy i nigdzie nie znalazłam informacji odnośnie SMS-ów wysyłanych z Polski do krajów UE ( mam natomiast 240 minut połączeń do wykorzystania)
Od jakiegoś czasu ceny w roamingu w Unii Europejskiej znacznie spadły lub w niektórych przypadkach wyglądają tak jak w Polsce. Jak wiadomo, w roamingu można już korzystać z usług tak jak w kraju.

Stąd moje pytanie: czy SMS-y wysyłane przeze mnie do któregoś z krajów UE, np do Bułgarii, są dodatkowo płatne jeśli w mojej taryfie mam je bez limitu?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: SMS-y z Polski do krajów UE

Post autor: Basia_Plus »

Witaj klaudiazx,
klaudiazx pisze:czy SMS-y wysyłane przeze mnie do któregoś z krajów UE, np do Bułgarii, są dodatkowo płatne jeśli w mojej taryfie mam je bez limitu?
SMS-y wysyłane na numery zagraniczne to SMS-y międzynarodowe, zatem nie będą rozliczane w ramach posiadanej taryfy a dodatkowo płatne zgodnie z cennikiem Twojej taryfy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: SMS-y z Polski do krajów UE

Post autor: TomPL »

Przede wszystkim uważaj, żeby nie mylić dzwonienia/sms-owania do krajów UE z roamingiem - to nie jest roaming!
Jeśli w taryfie/umowie masz tylko minuty na połączenia, np. te 240, to za sms-y będziesz płacił i to bez względu na to czy do Niemiec, Anglii czy Bułgarii.
klaudiazx
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 29 sie 2018, o 19:56

Re: SMS-y z Polski do krajów UE

Post autor: klaudiazx »

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
A jeżeli są to numery "polskie" ale tymczasowo w roamingu?
Tzn mam na myśli to, czy pisząc SMSy do znajomej która wyjechała na tydzień na wakacje do Włoch, bedzie to liczone jako SMSy międzynarodowe?
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: SMS-y z Polski do krajów UE

Post autor: TomPL »

Nie będzie. Gdy wysyłasz z Polski na "polski" numer to dla ciebie nie ma znaczenia, gdzie znajduje się odbiorca.
klaudiazx
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 29 sie 2018, o 19:56

Re: SMS-y z Polski do krajów UE

Post autor: klaudiazx »

Bardzo dziękuję za informacje :)
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: SMS-y z Polski do krajów UE

Post autor: Basia_Plus »

klaudiazx,

zgodnie z tym, co napisał TomPL, jeśli SMS-y będą wysyłane na numer Polski przebywający za granicą opłaty nie będą naliczane.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ