Usługa "Limiter DATA w roamingu"

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Usługa "Limiter DATA w roamingu"

Post autor: Basia_Plus »

wlo,
wlo pisze:I nadal zwracam uwagę, że wartością dodaną byłoby umieszczenie w iPlus (wg nowego nazewnictwa) możliwości zarządzania usługą.
dziękuję za powyższe sugestie, przekazałam je do odpowiedniej komórki.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Lenka83
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2021, o 07:12

Re: Usługa "Limiter DATA w roamingu"

Post autor: Lenka83 »

Witam ponownie.Moja reklamacja została częściowo uznana kwota do zapłaty 700 zł.No cóż tak jak pisano powyżej zwykły obywatel nie ma pojęcia o tej usłudze,niestety nie wiedza kosztuje.Cieszę się że Plus uznał częściowo reklamację ,ponieważ to było z winy córki.Pozdrawiam
Kamikadze1300
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2021, o 17:14

Problem z roamingiem w UE

Post autor: Kamikadze1300 »

Przebywam od tygodnia zagranicą w państwie UE. Nagle przyszły do mnie w ciągu minuty 3 smsy data limiter o wykorzystaniu 100% internetu, ale gdy wysyłam smsa o treści „L” nadal pokazuje mi prawie 4 GB roamingu w UE.
Weszłam na moje konto online i widzę, że obecny rachunek wynosi ponad 200 złotych. Nie rozumiem dlaczego, skoro mam wykupiony roaming w UE. Czy mogę zgłosić reklamację? Ponadto nie rozumiem dlaczego smsy o data limiter o wykorzystaniu 40, 80 i 100% przyszły w odstępie kilku sekund a nie po rzeczywistym wykorzystaniu?
Ostatnio zmieniony 12 lis 2021, o 10:45 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Usługa "Limiter DATA w roamingu"

Post autor: Joanna_Plus »

Kamikadze1300,

prześlij proszę opis sprawy wraz z numerem telefonu oraz danymi (imię i nazwisko, numer PESEL) poprzez ten formularz. Jeżeli podasz nam tutaj numer zgłoszenia, postaramy się przyśpieszyć udzielenie odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Usługa "Limiter DATA w roamingu"

Post autor: wlo »

Kamikadze1300,
piszesz: mam wykupiony roaming w UE...
Co to znaczy? Że masz pakiet UE w ramach pakietu krajowego? Czy może aktywowałeś pakiet dodatkowy - np. Atlantycki/Euroatlantycki albo jakiś inny jeszcze?
squbany221
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2022, o 13:34

Pakiet atlantycki a data limiter.

Post autor: squbany221 »

Dzień Dobry,

Mam pytanie, jeśli użytkownik będzie miał uruchomiony pakiet atlantycki. To czy po jego wykorzystaniu możemy go jakoś deaktywować tak aby uruchomić data limiter, który wcześniej był na 0? Chodzi o to, jeśli użytkownik korzystał z pakietu atlantyckiego na terenie USA i cały pakiet wykorzystał. Potem wrócił do ue, to czy możemy jakoś ten pakiet atlantycki wyłączyć i uruchomić data limiter do danej kwoty aby mógł od razu korzystać z Internetu? Ponieważ aktualnie gdy mu się pakiet skończy to prędkość Internetu mu zwolni i możemy uruchomić kolejny pakiet ale będzie on dostępny dopiero po północy. Czy jest możliwość wyłączenia pakietu atlantyckiego i uruchomienia data limiter aby internet był dostępny od razu?
Ostatnio zmieniony 18 sty 2022, o 15:13 przez Marta_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie wątków - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Usługa "Limiter DATA w roamingu"

Post autor: Marta_Plus »

Witaj squbany221,

Pakiet Atlantycki jest jednorazowy i po jego wykorzystaniu nastąpi automatyczna dezaktywacja tej usługi. Po wyczerpaniu jednostek w pakiecie, można odblokować transmisję danych poprzez wysłanie SMS-a o treści Odblokuj ATL pod numer 8802. W tym przypadku dalsza transmisja danych będzie rozliczana zgodnie z posiadaną taryfą/planem cenowym i będzie uwzględniana w usłudze Limiter Data. Informacje na temat włączenia powyższej usługi, ustawiania progów znajdziesz tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
widex
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 18 gru 2022, o 17:43

Re: Usługa "Limiter DATA w roamingu"

Post autor: widex »

Witam,
obecnie nie dotyczy mnie ten problem (dopiero co planuję przejście do Plusa z trzema numerami), ale miałbym propozycję dotyczącą data limitera.
Data Limiter 0 zł - analogicznie do niemieckiego o2. Mam tam aktualnie abonament.
W strefie 1: Internet odblokowany: pakiet krajowy działa w UE.
W strefie 2: Internet odblokowany, ale jest droższy - 0,23 Euro za 1MB max. 59 Euro - można zablokować całkowicie lub wykupić dodatkowy pakiet
W strefie 3 oraz 4: Internet jest standarodowo zablokowany - można odblokować lub wykupić pakiet 50MB za 4,99 Euro na dzień (Taka informacja przychodzi po przekroczeniu granicy). Po 24 godzinach następuje ponownie zablokowanie Internetu. Po wykorzystaniu pakietu również.

Wiem, że przypadkowe naliczenie opłat jest bardzo korzystne dla operatora, ale może pozostawić niesmak.
Moim zdaniem Internet powinien działać za granicą tylko wtedy, gdy ma się jakiś pakiet na daną strefę. Plus miałby mniej reklamacji i każdy z nas mógłby spokojnie rozkoszować się urlopem.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Usługa "Limiter DATA w roamingu"

Post autor: Basia_Plus »

Witaj widex,

dziękuję za nadesłaną sugestię. Przekazałam ją dalej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Usługa "Limiter DATA w roamingu"

Post autor: wlo »

widex pisze: 19 gru 2022, o 12:07 Witam,
obecnie nie dotyczy mnie ten problem (dopiero co planuję przejście do Plusa z trzema numerami), ale miałbym propozycję dotyczącą data limitera.
No ale w UE wszędzie tak samo działa!
W strefie obejmującej UE nie ma limitera (w zakresie pakietu, bo jeśli z płatnych danych korzystasz, po wykorzystaniu limitu - zadziała, chociaż po wieeeelu gigabajtach dopiero). Poza UE limit 250 zł działa, bo standardowo jest płatna transmisja danych - 2,46 zł za 50 kB jak pamiętam.
Nawet ta różnica w roamingu pozaunijnym jest żadna - tam mają jakieś małe paczki dzienne jak mówisz, u nas większe - pakiety Orientalne/Atlantyckie czy Euroatlantyckie ;-)
A co do pakietów - każdy w Plusie może sobie pakiet wykupić przed wyjazdem. Są!! ;-)
No może prepaidowcy mają z tym problem, bo ograniczeni są do UE (zresztą to dotyczy tylko tych, którzy nie mają wykupionych pakietów krajowych tylko).
widex
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 18 gru 2022, o 17:43

Re: Usługa "Limiter DATA w roamingu"

Post autor: widex »

Masz tutaj 100% racji :) miałem na myśli raczej Limiter 0, żeby nie dało się korzystać z internetu poza pakietami lub przynajmniej nie poza UE. 50 zł jest już akceptowalną granicą, ale też szkoda stracić to. W końcu to 1MB za 50 zł. Tutaj ratuje ewenttualnie kupno najmniejszego pakietu, ponieważ po wykorzystaniu tego, transmisja zostanie zablokowana w tym okresie rozliczeniowym.
Miałem raz sytuację z telefonem DualSIM: numer służbowy (dane) i prywatny (bez pakietu / prepaid). Z jakiegoś powodu telefon nie rozpoznał karty 1 (Błąd: brak karty). Android przełączył transmisję danych na kartę drugą i zjadł wszystko. Sytuacja losowa i zdarza się zapewne rzadko, ale coś takiego mogłoby się wydarzyć za granicą - bo w stresie podróżniczym można popełnić błąd.

w o2 te pakiety są raczej śmieszne, ale cenowo wychodzą podobnie, gdy wykupuje się je codziennie - ale to już offtopic.
fit
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2023, o 20:34

Re: Usługa "Limiter DATA w roamingu"

Post autor: fit »

wg mnie domyślne RDL 0 jest niezbędne
jadę autostradą z Larnaki do Nikozji - nagle dostaję trzy SMS-y - wiecie jakie - i 250 pln w plecy
i teraz mam to reklamować?
bo zgodnie z prawem międzynarodowym CAŁY CYPR należy do UE - a że okupanci z TR ustawiają sobie BTSa kilkaset metrów od granicy - to już taka złodziejska natura - w Nikozji jest podobny problem - i na dodatek PLUS (nie wiedzieć czemu) nie ma roamingu z EPIC - więc jak się wpadnie w dziurę gdzie działa tylko EPIC i trzy złodziejskie sieci z turcji - to pozamiatane

zresztą zadzwoniłem do BOKu i pan powiedzial ze nie moge reklamować... ale o datalimiterze nie wspomniał !!!
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Usługa "Limiter DATA w roamingu"

Post autor: wlo »

fit,
abonament czy prepaid?
Nie ma limitu 0 zł rzeczywiście, ale w abonamencie jest limit 50 zł - ja mam ustawiony odkąd jest, na 5 numerach, z czego 2 na pewno za granicą używane nie były, nie są i w przyszłości na pewno nie będą (korekta - co do przyszłości, to jednak do jednego z nich ograniczę pewność) ;-)

Za trzy odebrane esemesy 250 zł? No ja nie wiem co to za esemesy mogły być ;-)
Chyba, że esemesy informujące o przekroczeniu granicy, a Ty sobie darłeś prostą drogą ma mapach google online?
widex
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 18 gru 2022, o 17:43

Re: Usługa "Limiter DATA w roamingu"

Post autor: widex »

Kiedyś przeliczałem, że wystarczył 1 lub 5 MB, żeby zużyć 50 zł. Teraz jest trochę lepiej.
Tylko, że 1MB przy przypadkowym pobraniu jakiejś informacji przez smartfon, to nie koniecznie przypadek.
Jedyną opcją jest wykupienie najtańszego pakietu orientalnego, tylko dlatego, że nie chce się zapłacić 50 zł.
CENNIK POŁĄCZEŃ MIĘDZYNARODOWYCH I W ROAMINGU MIĘDZYNARODOWYM 4 z dnia 1.01.2023 r pisze:Opłaty za transmisję danych w roamingu międzynarodowym:
Transmisja danych w pozostałych niewymienionychkrajach Europy i świata
rozliczane co 50 KB 2,46 zł za 50 KB
Opłaty za pobieranie i wysyłanie danych w roamingu międzynarodowym naliczane są oddzielnie (w ramach jednej sesji w rozliczeniu dziennym).
fit
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2023, o 20:34

Re: Usługa "Limiter DATA w roamingu"

Post autor: fit »

wlo pisze: 11 sty 2023, o 08:56 fit,
abonament czy prepaid?
Nie ma limitu 0 zł rzeczywiście, ale w abonamencie jest limit 50 zł - ja mam ustawiony odkąd jest, na 5 numerach, z czego 2 na pewno za granicą używane nie były, nie są i w przyszłości na pewno nie będą (korekta - co do przyszłości, to jednak do jednego z nich ograniczę pewność) ;-)

Za trzy odebrane esemesy 250 zł? No ja nie wiem co to za esemesy mogły być ;-)
Chyba, że esemesy informujące o przekroczeniu granicy, a Ty sobie darłeś prostą drogą ma mapach google online?
abo, trzy SMSy że przekroczyłem 40% 80% i 100% (jednocześnie) - potem SMS witamy w Turcji potem SMS witamy na Cyprze
prosta autostrada - na Cyprze na tereny okupowane mozna się dostac tylko w wyznaczonych miejscach ....
ODPOWIEDZ