Kod PUK/PIN

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Noahn192
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 2 lis 2018, o 17:26

Kod PUK/PIN

Post autor: Noahn192 »

Witam, mam problem. Synek zablokował mi kartę SIM a nie mam kodu PUK. Przechodziłam z mixa na abonament i na żadnej z umów nie mam tego kodu, na karcie z której wyłamuje się SIM też nie ma kodu, telefon zablokowany więc nie ma szans zadzwonić na infolinię. Pisałam do BOK, ale obawiam się, że to potrwa wieki, a wiadomo, bez telefonu ani rusz, może da się przyspieszyć odpowiedź? W odpowiedzi z BOK otrzymałam numer #624442 gdyby dało się to załatwić już teraz to byłabym wdzięczna.
Ostatnio zmieniony 4 mar 2019, o 09:48 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zmieniono temat wątku z KOD PUK na KOD PUK/PIN
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22374
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Kod PUK

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Noahn192,
Noahn192 pisze:W odpowiedzi z BOK otrzymałam numer #624442
Poprosiłam o przyśpieszenie realizacji tej sprawy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Noahn192
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 2 lis 2018, o 17:26

Re: Kod PUK

Post autor: Noahn192 »

Sprawa załatwiona, dziękuję.
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Jaki startowy PIN nowej karty SIM?

Post autor: TomPL »

Wymieniłem kartę na nową (mikroSIM na nanoSIM) w salonie, ale zapomniałem zapytać - jaki jest startowy PIN? Na karcie są wydrukowane tylko numery PUK i IMEI...

EDYCJA:

P. Basiu,
przeniesienie mojego pytania do tego wątku nie jest odpowiedzią na moje pytanie. No chyba że sugeruje pani żeby wpisać 3 razy dowolny PIN by zablokować sobie telefon a potem Android zapyta mnie o PUK?!
Ostatnio zmieniony 4 mar 2019, o 11:10 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Połączono wątki- ten sam temat. Połączono posty - post pod postem.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5185
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Kod PUK/PIN

Post autor: Basia_Plus »

TomPL,

obecnie wydawane są karty bez kodu PIN. Jeśli chcesz ustalić ten kod to zgodnie z tym, co napisałeś, należy wprowadzić 3 -krotnie błędny kod PIN. Po wprowadzeniu go telefon zażąda kodu PUK, a następnie można ustalić kod PIN. Info tutaj: https://bok.plus.pl/system/templates/se ... KODY%20PIN.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Kod PUK/PIN

Post autor: TomPL »

Dziękuję, o taką odpowiedź mi chodziło :)
martaa8
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 4 sty 2021, o 17:22

Re: Kod PUK/PIN

Post autor: martaa8 »

Wiem, że odkopuję bardzo stary temat, ale aż tutaj zabrnęłam szukając rozwiązania. Mam dokładnie taką samą sytuację jak autorka tego wątku. Poproszę o pomoc, nie mam dostępu do żadnego drugiego telefonu, z którego mogłabym zadzwonić do BOK. Napisałam już wiadomość poprzez formularz.
Numer #1944066
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5185
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Kod PUK/PIN

Post autor: Basia_Plus »

Witaj martaa8,
martaa8 pisze:Numer #1944066
poprosiłam o udzielenie odpowiedzi na podany numer zgłoszenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
martaa8
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 4 sty 2021, o 17:22

Re: Kod PUK/PIN

Post autor: martaa8 »

Serdecznie dziękuję!
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Kod PUK/PIN

Post autor: wlo »

Basia_Plus pisze: obecnie wydawane są karty bez kodu PIN. Jeśli chcesz ustalić ten kod to zgodnie z tym, co napisałeś, należy wprowadzić 3 -krotnie błędny kod PIN. Po wprowadzeniu go telefon zażąda kodu PUK, a następnie można ustalić kod PIN.
Karty mają PIN jak najbardziej.
Jeśli BOK nie chce podać pierwotnego PIN (ja się z odmową nie spotkałem nigdy), który jest przypisany do karty, tyle, że startowe karty mają zablokowanie żądanie jego podania (nie nie mają go w ogóle), wystarczy zalogować się do ebok (Plus online) - tam jest podany PIN pierwotny karty.
Niestety, sprawa dotyczy tylko kart prepaidowych... Natomiast w przypadku abonamentu, wystarczy zadzwonić na BOK i podadzą. Nie trzeba blokować karty i korzystać z PUK, żeby zmienić PIN na własny, czy tam wyłączać blokadę żądania.
ODPOWIEDZ