Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: largo »

AlfredoUssr pisze:Android 9.
Aplikacja pobrana dziś rano ze sklepu.
Ja wczoraj pobrałem nową i albo app nie odpowiada albo niewłaściwa karta a w aplikacji gdzie się włącza pisze BRAK SIM

ale może że u mnie aktywują 18.11 ze startem oficjalnie usługi
Albo lipa będzie bo mam androida 10 a plus jak projektował app zapomniał o rozwoju :lol:
AlfredoUssr
Szalony PlusManiak
Posty: 231
Rejestracja: 27 paź 2015, o 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: AlfredoUssr »

Wyślij SMS o treści Stop na numer 80801, gdy dostaniesz potwierdzenie wyłączenia usługi, włącz ją ponownie wysyłając SMS o treści Start na numer 80801, gdy dostaniesz potwierdzenie aktywacji usługi, włącz aplikację w telefonie.
Co to za telefon? Może spróbuj na innym?
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 292
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: mpmdembi »

AlfredoUssr pisze:
mpmdembi pisze:No i jest "rewolucja" na miarę Polkomtela!
Wszytko nadal przez aplikację, ale... dodano wysyłanie SMSów! Tak, to prawda! Można wysyłać SMSy! Odbierać co prawda nie wiadomo czy można, ale jeśli nawet nie, to drobiazg.
Można odbierać, wystarczy przeczytać opis aplikacji, spróbuj, to nic trudnego!
mpmdembi pisze:Ale najpiękniejszy śmierdzący kwiatuszek jest w punkcie regulaminu, w którym aktywna usługa VoLTE wyklucza aktywację WiFi Calling.
Wyklucza aktywację WiFiCalling przez aplikację, znów się kłania czytanie ze zrozumieniem.
mpmdembi pisze:Jest w tym jedno pocieszenie - VoLTE w Plusie nie jest planowane, więc będzie to martwy punkt, niemniej gdyby jednak VoLTE ruszyło, to Plus będzie jedyną siecią (chyba na świecie, a na pewno w Europie) gdzie nie można mieć w tym samym czasie aktywnego VoLTE i VoWiFi (oczywiście jeśli dana sieć oferuje obie usługi).
Jak na wieloletnie "testy" WiFi Calling+, to produkt końcowy jest na prawdę na miarę aktualnego standardu Polkomtela i ambicji jego zarządu...
A to już tylko twoje fantazje, które tutaj wypisujesz co jakiś czas, nie poparte żadnymi dowodami.
Nie będę wylewał tu hejtu na użytkowników forum, jak uczynił to wobec mnie po Twoim poście Nof Ginosar. Niemniej nie rozumiem skąd bierze się tyle agresji do innych użytkowników? Nigdy nie atakowałem Nof Ginosar na forum, nawet jak występował pod poprzednimi nickami (a wręcz było zupełnie odwrotnie). Czyżby zatrudnił się w Polkomtelu i mój żal do firmy (przed wylaniem którego trudno się nieraz powstrzymać) brał jakoś osobiście? ;-) A może sam mi to napisze (nawet na priv)?

Jeśli chodzi o odbieranie SMSów przez aplikację, to oparłem się jedynie na Regulaminie promocyjnej Usługi „Aplikacyjne Wi-Fi Calling+” („Regulamin Usługi”) w którym nic o odbieraniu SMSów nie jest napisane. Nie wiem dlaczego, w czasie jak czytałem ten regulamin, nie było, albo nie zauważyłem (co też to jest możliwe) Regulaminu Regulamin użytkowania Aplikacji Wi-Fi Calling+” („Regulamin Aplikacji”), w którym faktycznie jest informacja o odbieraniu SMSów. Tak więc mógł być to mój błąd, iż przeoczyłem ten drugi regulamin i punkt o dobieraniu SMS.

Co do możliwości uruchomienia WiFi Calling+ i VoLTE jednocześnie (zgodnie z regulaminem Usługi) nie będzie takiej opcji. W regulaminie nie widzę nic na temat aktywacji usługi w aplikacji o której piszesz, a widzę jedynie co jest napisane:
W paragrafie 2., punkt 2.
"Użytkownik może zlecić aktywację Usługi w następujący sposób:
a. poprzez wysłanie wiadomości SMS na numer 80801 o treści START,
b. dzwoniąc do Działu Obsługi Klienta pod numer +48 601102601 (z dowolnego telefonu)"

Natomiast w tym samym paragrafie, w punkcie 4. jest napisane
"Usługa nie zostanie aktywowana, jeśli Abonent korzysta (na numerze telefonu w sieci Plus, na którym chce aktywować Usługę) z którejkolwiek z następujących usług dodatkowych: Wirtualna Centrala Telefoniczna, Strefa Plus (Strefa Tanich Połączeń), System Plus, Multi SIM, Kwotoreduktor (OnePhone, numer stacjonarny), pay4me, Roaming Assistant, VPN, VoLTE."

Nie wiem co czytam tu bez zrozumienia? Z 4. punktu w paragrafie 4. wynika, iż jeśli na numerze mam uruchomioną usługę dodatkową VoLTE, to WiFi Calling+ nie mogę aktywować. Nie ma nic o wyjątkach itp. Oczywiście zakładam optymistycznie, że taka usługa jak VoLTE będzie dostępna.

I tu ostatni punkt. Tak, w pewnym sensie brak planów VoLTE w Plusie jest moją "fantazją", bo tego na piśmie nie mam, niemniej opieram się na nieoficjalnej informacji od "osoby zbliżonej do Polkomtela", która kilka lat temu powiedziała mi, że choć są pracę, to na VoLTE w najbliższych latach nie mam co liczyć - niestety to się sprawdziło. Może coś w tej materii się zmieniło czy się zmieni, ale fakty są nadal te same - brak VoLTE i brak prawdziwego VoWiFi (z możliwością pominięcia przełączenia rozmowy z jednej do drugiej sieci, czy braku konieczności instalowania aplikacji).
cedero
Szalony PlusManiak
Posty: 242
Rejestracja: 21 mar 2013, o 11:35

Re: Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: cedero »

W Samsungu Galaxy Note 9 (XEO) pojawił się nowy przycisk wśród tych możliwych do wybrania w górnym menu nazwany Wifi Calling+. Włączenie go tak naprawdę powoduje włączenie apki.
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: largo »

cedero pisze:W Samsungu Galaxy Note 9 (XEO) pojawił się nowy przycisk wśród tych możliwych do wybrania w górnym menu nazwany Wifi Calling+. Włączenie go tak naprawdę powoduje włączenie apki.
a musisz instalować apke czy w ustawieniach tylko np. jak u konkurencji ??
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 292
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: mpmdembi »

largo pisze:
cedero pisze:W Samsungu Galaxy Note 9 (XEO) pojawił się nowy przycisk wśród tych możliwych do wybrania w górnym menu nazwany Wifi Calling+. Włączenie go tak naprawdę powoduje włączenie apki.
a musisz instalować apke czy w ustawieniach tylko np. jak u konkurencji ??
Niestety jest to tylko przycisk apki. Nie ma apki = nie ma przycisku. Jest to co prawda wygodna opcja, bo można włączyć aplikację i ustawić tryb online jednym kliknięciem, ale niestety nie ma to nic wspólnego z VoWiFi realizowanym z poziomu softu telefonu :-(
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: largo »

też znalazłem ten przycisk był poza menu głownego... aha to lipa ja narazie mam nie aktywą aplikację a ty ???
cedero
Szalony PlusManiak
Posty: 242
Rejestracja: 21 mar 2013, o 11:35

Re: Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: cedero »

Aplikacja aktywowała się od razu po aktualizacji ale w tej chwili sprawdziłem i usługa nie działa. Widocznie wyłączyli wifi calling do poniedziałku.
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 292
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: mpmdembi »

largo pisze:też znalazłem ten przycisk był poza menu głownego... aha to lipa ja narazie mam nie aktywą aplikację a ty ???
U mnie działa dla rozmów. SMSy od początku pojawienia się takiej opcji nie działały (w obie strony).
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: largo »

mpmdembi pisze:
largo pisze:też znalazłem ten przycisk był poza menu głownego... aha to lipa ja narazie mam nie aktywą aplikację a ty ???
U mnie działa dla rozmów. SMSy od początku pojawienia się takiej opcji nie działały (w obie strony).
a u mnie narazie w app ustawienia pisze "brak karty sim" i nie działa może w poniedziałek to ruszy
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 292
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: mpmdembi »

largo pisze:
mpmdembi pisze:
largo pisze:też znalazłem ten przycisk był poza menu głownego... aha to lipa ja narazie mam nie aktywą aplikację a ty ???
U mnie działa dla rozmów. SMSy od początku pojawienia się takiej opcji nie działały (w obie strony).
A u mnie narazie w app ustawienia pisze "brak karty sim" i nie działa może w poniedziałek to ruszy
A miałeś aktywne testy? U mnie po aktualizacji aplikacji przyszedł SMS z kodem (automatycznie) i wszystko działała jak w fazie "testów". Pozostaje poczekać do poniedziałku, choć to trochę dziwne, że na części numerów działa, a na części nie. Choć oczywiście formalnie może tak być, bo w końcu "testy" się skończyły, a "komercja" jeszcze nie zaczęła.
Co ciekawe w moim przypadku jak rozłączało rozmowę po kilku minutach rozmowy, tak nadal rozłącza. Rozmówca i jak w kilak sekund ulegamy płynnemu wyciszeniu i następuje rozłączenie. Zgłaszałem to ponad rok temu, ale nic z tym nie zrobiono. Nie jest to zależne też od samej słuchawki, bo mam inny telefon niż wtedy i nadal to samo.
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: largo »

No właśnie korzystałem z "testów" później o tym zapomniałem i nie korzystałem. Przypomniało mi się jak dostałem sms o zakończeniu testów i apka nie działała. Reinstalowałem nową apke i sms aktywacyjny przyszedł ale nie działa. Sprawdzałem czy usługa jest aktywna i jest - wiec jedynie zostaje czekać do poniedziałku a potem ewentualnie zgłaszać problem.

Ale szczerze myślałem że operator w końcu czymś mnie zaskoczy i będzie działać bez zbędnych aplikacji itp tak jak np u "fioletowych" można z tego korzystać bez problemu.
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 292
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: mpmdembi »

largo pisze:No właśnie korzystałem z "testów" później o tym zapomniałem i nie korzystałem. Przypomniało mi się jak dostałem sms o zakończeniu testów i apka nie działała. Reinstalowałem nową apke i sms aktywacyjny przyszedł ale nie działa. Sprawdzałem czy usługa jest aktywna i jest - wiec jedynie zostaje czekać do poniedziałku a potem ewentualnie zgłaszać problem.
Ale szczerze myślałem że operator w końcu czymś mnie zaskoczy i będzie działać bez zbędnych aplikacji itp tak jak np u "fioletowych" można z tego korzystać bez problemu.
To też jest ciekawe, bo z racji na kiepską jakość rozmów WiFi Calling (u mnie coś pomiędzy HR a FR w GSM, a na karcie Orange czy T-Mobile brzmi jak HQ) oraz problem z notorycznym rozłączaniem, praktycznie poza przetestowaniem usługi na początku testów i bardzo sporadycznym sprawdzeniem czy coś się nie zmieniło po przesłaniu moich uwag (tak wiem, to jest naiwność), to praktycznie też z niej nie korzystałem. Myślałem, że wyłączą mi podczas kolejnych testów, ale tak się nie działo.
Zobaczymy jutro. Mi powinny zacząć działać SMSy, a Tobie wszystko. No jeszcze mogą się bronić, że w regulaminie mają 2(!) dni na uruchomienie usługi od czasu wysłania SMSa aktywacyjnego.
Generalnie wygląda to tak jakby chcieli móc napisać, że mają VoWiFi, ale jednocześnie maksymalnie zniechęcić użytkownika (aplikacja, a nie natywna obsługa, wykluczenie posiadania aktywnego VoLTE w tym samym czasie jeśli kiedyś to wprowadzą, brak przełączania rozmów WiFi-sieć komórkowa, nadal brak VoWiFi w pre-paid itd.).
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: largo »

No i Plus coś kombinuje od rana... Zobaczymy co wykombinuje. 8-) 8-) 8-)
Załączniki
Screenshot.jpg
Azar
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 5 gru 2018, o 19:57

Re: Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Azar »

Trzeba poczekać do jutra na oficjalny start i tyle.
ODPOWIEDZ