Dlaczego Plus przekreśla ludzi KIEDYŚ zadłużonych?

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Gryzzli
Starszy Plusmaniak
Posty: 194
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:47
Lokalizacja: Warszawa - centrum

Dlaczego Plus przekreśla ludzi KIEDYŚ zadłużonych?

Post autor: Gryzzli »

Witam, do pytania zawartego w tytule za chwilę dojdę, gdyż stanowi ono podsumowanie tego postu.
Postu wielkiego, wieloletniego fana Plusa, który aktualnie jest traktowany jak złodziej.
Otóż historia jest taka, miałem u Was mixa, potem były z Plusa telefony czy może nie przyda się drugi.
Oczywiście wziąłem bo z usług byłem zadowolony, a akurat proponowano mi telefon z dual sim to dwa numery były naraz użytkowane.Potem wziąłem na bliską mi osobę abonament już z pierwszą taryfą LTE (wtedy do 100mb/s :))
Niestety nadszedł taki czas, że miałem spore problemy finansowe, przez co wszystkie trzy numery niestety zostały z windykowane, a umowy rozwiązane.Cóż niech pierwszy rzuci kamień kto nigdy nie miał choć jednego długu, no mi trafiły się trzy no ale... taki los.
Oczywiście wszystkie trzy numery zostały odsprzedane firmom windykacyjnym, więc na logikę umówiłem się z Nimi na dogodne raty by długi spłacać. Tak spłacać bo mimo wszystkiego wiem, że trzeba to robić w miarę możliwości.Cóż w KRD oraz ERIF ,a jakże wpis z polkomtel był natomiast traktowałem to jako zaletę bo robiąc sobie raporty z czarnych list dłużników, wiedziałem jak wygląda sytuacja na bieżąco.
To był przełom roku 2015/2016 i trochę potrwało spłacanie zaległości ale... udało się.No i ok wszystko pospłacane.
W 2017r jeszcze wpisy w KRD i ERIF z Polkomtela były ,ale już w 2018r oraz w Marcu tego roku jak sprawdzałem to już było CZYSTO w ów bazach.Więc sugerując się tym - myślałem, że do polkomtela doszły wiadomości o spłacie wszystkich zaległości.

No i tutaj się zaczyna problem.Chciałem sobie wziąć w Plushaku ten internet z rosnącymi gigabajtami więc poprosiłem o kontakt konsultanta Plusa by o wszystko dopytać.Niestety zamówienie i kuriera wstrzymano, a ja dostałem informację, że... widnieje w systemie jako osoba z zalegającymi długami od 2015r!!! Dopytuje się o to.Jakim cudem skoro wpisy z KRD i ERIF poznikały co jawnie sugeruje, że Polkomtel wie o spłacie.Niestety, wciąż w bazie jest informacja że nie mam nic spłacone ale konsultant z windykacji dał mi radę by potwierdzenia spłat pozbierać z firm windykacyjnych i przynieść do salonu by zrobili kopie i wysłali do działu windykacji należności czy jakoś tak.Pominę już fakt, że to Ja mam to robić bo firmy windykacyjne nie mają w obowiązku informować pierwotnego wierzyciela o spłacie. No bardzo ciekawe ale jak się okazuje mogą mieć to w nosie.Dobra, dokumenty zebrałem, przekazałem pracownikowi z Plusa i ten je wysłał.Kiedy zapytałem czy po weryfikacji pism jest szansa na podpisanie nowej umowy stwierdził, że mimo potwierdzenia spłat Polkomtel może odmawiać mi sprzedaży już czegokolwiek bo nawet jeśli spłacone i są na to dowody (dokumenty, czysty KRD i ERIF) dla tej firmy jestem nadal jako niewiarygodny klient.
Przechodząc do finału sprawy kieruję pytanie zawarte w tytule postu.

Dlaczego Plus przekreśla ludzi KIEDYŚ zadłużonych?

Dodam jeszcze dla kontrastu opinie jednej Pani z windykacji (tak tych znienawidzonych windykacji gdzie podobno pracują sami ludzie bez serca). Cytując " Dla firm dłużnik, który spłacił zobowiązanie jest cenniejszy niż nowy klient (chodzi o ryzyko finansowe- dłużnik, który spłaca jest wiarygodniejszy niż nowy klient, który może nie spłacać)." Niestety taką firmom nie jest Polkomtel o czym się boleśnie przekonałem.

Trudno zatem, skoro dla Polkomtela przez te przygody jestem na stałe stracony pozostaje mi uciekać do konkurencji która... uwaga, uwaga zaproponowała mi abonament za 29zł na 24mc natomiast już po 3mc terminowych spłat rachunków możliwość dokupienia telefonu już jako STAŁY KLIENT. Można? Jak widać TAK!!!

Nie będę pisał która to sieć by Was nie pogrążać.

Z wielkim jednak żalem stwierdzam, że zawiodłem się i to strasznie na właścicielu firmy Plus.
Nawet w najgorszych czasach gdy groziło mi mieszkanie pod mostem miałem w telefonie kartę sim z Plusa i jakoś wspierałem Was po 10-20zł by mieć kontakt z ludźmi.
Niestety czas się pożegnać na stałe skoro aktualnie jestem dla Was niczym więcej jak złodziejem mimo SPŁACENIA WSZYSTKICH DŁUGÓW CO DO GROSZA i czystych baz "czarnej listy" dłużników.

Szkoda.
Obrazek
PWojciechowska
Szalony PlusManiak
Posty: 270
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 11:27

Re: Dlaczego Plus przekreśla ludzi KIEDYŚ zadłużonych?

Post autor: PWojciechowska »

Nie wiem jak to u Ciebie, ale ja też miałam podobny problem. Zerwana umowa 2500 zł kary. Dług przekazany do Kredyt Incasso Portfolio. Splacam do tej pory, po 50 zł miesięcznie, ale już od trzech lat mam ponownie umowy w Plusie na abonament głosowy, Internet i mix. Umowy normalnie zawarte, bez żadnych kłopotów, teraz niedawno przedłużony Internet, a rok temu telefon. Może zmieniły się procedury? A może masz pecha?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Gryzzli
Starszy Plusmaniak
Posty: 194
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:47
Lokalizacja: Warszawa - centrum

Re: Dlaczego Plus przekreśla ludzi KIEDYŚ zadłużonych?

Post autor: Gryzzli »

Mi niestety odmawiają i jeszcze się tym ostatnio przejmowałem ale zadzwonili z konkurencji więc nie wahałem się zamówić kuriera z umową gdzie nie kręcili nosem sprawdzając bazy danych KRD i tym podobne..Może to dlatego, że aż trzy numery naraz może inna przyczyna ale niestety.Za potraktowanie mnie jak złodzieja nie chcę mieć z plusem nic do czynienia.Przynajmniej dopóki nie zmienią polityki firmy.
Obrazek
dtm.marcin
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 26 paź 2017, o 17:52

Re: Dlaczego Plus przekreśla ludzi KIEDYŚ zadłużonych?

Post autor: dtm.marcin »

Daj sobie spokój z tym plusem najwolniejszy internet brak wificalling i Volte nie wspierają iPhonów sieć dramat.
Awatar użytkownika
Gryzzli
Starszy Plusmaniak
Posty: 194
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:47
Lokalizacja: Warszawa - centrum

Re: Dlaczego Plus przekreśla ludzi KIEDYŚ zadłużonych?

Post autor: Gryzzli »

PWojciechowska pisze:Nie wiem jak to u Ciebie, ale ja też miałam podobny problem. Zerwana umowa 2500 zł kary. Dług przekazany do Kredyt Incasso Portfolio. Splacam do tej pory, po 50 zł miesięcznie, ale już od trzech lat mam ponownie umowy w Plusie na abonament głosowy, Internet i mix. Umowy normalnie zawarte, bez żadnych kłopotów, teraz niedawno przedłużony Internet, a rok temu telefon. Może zmieniły się procedury? A może masz pecha?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
Jakim kanałem sprzedażowym zawiera Pani umowy?
Obrazek
PWojciechowska
Szalony PlusManiak
Posty: 270
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 11:27

Re: Dlaczego Plus przekreśla ludzi KIEDYŚ zadłużonych?

Post autor: PWojciechowska »

Po tej wpadce z abonamentem, razem z mężem podpisaliśmy umowy w punkcie . Martwilismy się czy przejdą. To była konwersja z mix na abonament. A teraz już mamy umowy przedłużone przez infolinię. Mąż, który miał dług ma abonament głosowy, miksa którego używa teściowa, oraz Internet. Ja mam abonament swój, syna, oraz Internet. Do tego CP. Umowy z ratami za telefony, tablet, komputer i telewizory.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Dlaczego Plus przekreśla ludzi KIEDYŚ zadłużonych?

Post autor: largo »

Rachunki się płaci mimo wszystko. Ale skoro zalegałeś ze spłatą operator ma prawo wprowadzić ograniczenia by podpisać umowę... A firmy ściągające długi czasem rozliczają się z opóźnieniem lub po prostu przejmują długi i często dużo później informują o spłacie zadłużenia...
Awatar użytkownika
Gryzzli
Starszy Plusmaniak
Posty: 194
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:47
Lokalizacja: Warszawa - centrum

Re: Dlaczego Plus przekreśla ludzi KIEDYŚ zadłużonych?

Post autor: Gryzzli »

O właśnie dostałem odpowiedz na e-mail od działu e-sklepu tak więc albo zapłacę haracz w wysokości 1600zł (czyli przy ofercie jaką chciałem wziąć jakieś 52 miesiące z góry :D) albo mam im po raz setny wysłać potwierdzenia spłaty zobowiązań bo w ich durnym systemie nadal zalegam i to od 2015r ;) Z tym, że obydwie firmy zewnętrzne windykacyjne mi potwierdziły w rozmowie telefonicznej, że 30dni po spłacie (czyli ok roku 2017r) wysłały takie potwierdzenie do Polkomtela i teraz na moją prośbę zrobią to ponownie.Więc jak łatwo policzyć Polkomtel przetrzymuje nieprawdziwe informację o mnie od 2 lat.Co na to RODO? Sam Polkomtel z resztą w sposób prawny potwierdza, że długów już nie ma skoro zlikwidował wcześniej wrzucony wpis w krd. Więc jak to jest Plusiku? Jest zadłużenie czy nie? Bo sami się plączecie w zeznaniach. Dostali informację mimo to mają człowieka w dupie.Cóż.Dziś przyszła paczka z fioletowej konkurencji.Mam 14 dni by ewentualnie odstąpić od umowy i jeszcze do plusa wrócić.Cóż Polkomtel.Czas start.Udowodnijcie mi, że jednak nie traktujecie mnie jak złodzieja tylko dlatego, że kiedyś podwinęła mi się noga bo ten haracz jaki zaproponowaliście to jest gorszy od odsetek w niektórych chwilówkach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego Plus przekreśla ludzi KIEDYŚ zadłużonych?

Post autor: Ewa_Plus »

Gryzzli,
- nie mamy wglądu na Twoje konto, więc nie wiele możemy powiedzieć, co się zadziało.
Jeśli jednak podasz nam numer zamówienia, to wyślemy interwencję w Twojej sprawie. Nic nie mogę obiecać, ale być może uda się coś tutaj pomóc.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Gryzzli
Starszy Plusmaniak
Posty: 194
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:47
Lokalizacja: Warszawa - centrum

Re: Dlaczego Plus przekreśla ludzi KIEDYŚ zadłużonych?

Post autor: Gryzzli »

Teraz to już pomocy nie chcę, a zamówienie anulowałem.Sorry ale żądać 1600zł przy abonamencie na czas nieokreślony to już naprawdę, nawet nie wiem jak to nazwać.
Raport S.A oraz komornik sądowy Barbara Cup**** wysłała potwierdzenia spłat do Polkomtel.
W sumie po raz drugi bo według tego co mi powiedziano, od razu po spłacie zostały takie pisma wysłane ale przez Polkomtel nie zostały odebrane.Pewnie! Bo po co? Lepiej przetrzymywać informację o fikcyjnych długach.

Został jeszcze getback który przejął sprawy EGB Investment - jutro idę załatwić takie pisemko bo nareszcie mam wolne.
Także zrobię kopie i dostarczę do salonu.

Zobaczymy co będzie.Jak już dostanę potwierdzenie, że jest wszystko ogarnięte to tylko zażądam usunięcia moich danych osobowych zgodnie z RODO i na razie tyle.Jak mi się skończy umowa u fioletowych za 2 lata to może, może wrócę... o ile nadal w systemie nie będę miał jakiś dawno spłaconych długów.Jak widać po Was można się tego spodziewać.

Rozumiem, jeszcze olać Raport S.A bo to firma windykacyjna i pewnie wysłali potwierdzenie zwykłym listem, tak więc każdy menel mógł to odebrać ale żeby pisma od komornika nie odebrać? To już jest szczyt lenistwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Dlaczego Plus przekreśla ludzi KIEDYŚ zadłużonych?

Post autor: largo »

Zalisz sie czy co... Dluznikiem w samym BIK jestes 10lat wiec pamietaj PLAC RACHUNKI a potem zadaj i wymagaj.
Awatar użytkownika
Gryzzli
Starszy Plusmaniak
Posty: 194
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:47
Lokalizacja: Warszawa - centrum

Re: Dlaczego Plus przekreśla ludzi KIEDYŚ zadłużonych?

Post autor: Gryzzli »

BIK mam czyściutki tak samo jak KRD.Rachunki wiele lat płaciłem dopóki sytuacja życiowa mi się nie pogorszyła.
Nawet jak bierzesz kredyt hipoteczny nie masz pewności czy za jakiś czas ktoś nie rzuci kłody pod nogi.PO za tym żadna firma się do tego nie przyzna... ale większość z Nich lubi zaległości bo może sobie dodatkowo dorobić z odsetek :)

Wracając do sprawy.
Sam Polkomtel skasował swój wpis z KRD skoro to zrobił to znak, że długu już nie ma chyba nie? Użyj swojej łepetyny trochę.
Oraz otrzymał też pismo od komornika którego NIE ODEBRAŁ!!! Pewnie to też moja wina co nie? XD

W bazach nadal widnieją fałszywe informacje o zaległościach co uniemożliwia mi wzięcie nawet głupiej pożyczki na miesiąc.Polkomtel ma w dupie RODO jak widać.

Nie żale się tylko informuje jak Polkomtel nie dopełnia obowiązków.
Zmarnowanego czasu, paliwa za jazdę po Warszawie, wysyłanie listownie próśb o potwierdzenia spłat, telefony do windykacji i zamknięcia spraw nikt mi nie zwróci mimo, że to Polkomtel powinien zrobić.Nie Ja.

Jak nic innego nie masz do powiedzenia to nie pisz nic :) Też byłem kiedyś ślepym profanem Plusa - do póki mnie w ten sposób nie wydymali.Obyś w mojej sytuacji nigdy nie był.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gryzzli
Starszy Plusmaniak
Posty: 194
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:47
Lokalizacja: Warszawa - centrum

Re: Dlaczego Plus przekreśla ludzi KIEDYŚ zadłużonych?

Post autor: Gryzzli »

Komedii ciąg dalszy.

Byłem u Pani komornik Barbary *****ak w wizycie interesantów.Otrzymałem pismo z potwierdzeniem spłaty oraz asesor po raz drugi potwierdził mi, że takie potwierdzenie wysłano także na konstruktorską do Polkomtela ale NIE ZOSTAŁO ONO ODEBRANE.

Druga sprawa dotycząca EGB Investment także co raz dziwniejsza.Pani na windykacji Plusa twierdzi, że firma EGB nadal istnieje bo nadal sprzedają im długi i podała mi numer tel 52-523-40-99 twierdząc, że tam otrzymam informację.
Zadzwońcie tam to sprawdzicie, że odbierają ludzie z getback.
Kilka razy tam dzwoniłem i każdy konsultant od getback twierdzi, że ŻADNEGO ZADŁUŻENIA NA MOJE DANE NIE MAJĄ!!! Wychodzi na to, że Plus sam nie wie komu sprzedaje długi :D Pogratulować, naprawdę.

Z firmy Raport mimo, że także mają w bazie potwierdzenie spłaty co mi potwierdziła Pani z windykacji telefonicznej i tak go nie przyjmują do wiadomości bo chcą papierową wersje, mimo, że prosto pod ryj im firma Raport listem poleconym, potwierdzenie spłaty wysłała, także na konstruktorską ale znając życie tak samo jak od komornika także i od nich papieru nie odebrali, bo po co? :D

Potwierdzenia spłat także w formie pdf od Barbary *****ak, Raport S.A oraz jeszcze kiedy istnieli Egb Investment (tego ostatniego w formie potwierdzeń przelewów na blankiecie pocztowym z pieczątką bo jak po raz setny wspominam, tylko to mi zostało bo firma upadła!!!) dostaliście na dwn@plus.pl gdzie jakiś idiota twierdzi, że nie wie o co chodzi mimo, że mu kilka razy tłumaczyłem i podawałem numer PESEL i jeden z numerów telefonu jakiego tyczy się sprawa - mimo to nadal ściana.Pieprzy coś o uwierzytelnieniu, jakby pesel czyli jedyna dana osobowa nie zmienna od urodzenia mu nie wystarczyła.

Polkomtel mimo wielu dowodów pisemnych i elektronicznych nadal przetrzymuje fałszywe informację o nieistniejących od 3 lat zaległościach dodatkowo jak się okazuje nie wiedząc komu sprzedaje długi (przypominam - nadal twierdzą, że pod nr 52-523-40-99 jest firma EGB Investment co możecie sobie sprawdzić jaka jest prawda dzwoniąc tam i słuchając lektora) czym blokuje mi możliwość wzięcia jakiejkolwiek usługi u konkurencji czy pożyczki itd!!!

Szanowny plusie, widzę, że koniecznie chcecie rozgłośnienia sprawy w mediach? Dziennikarz antyweba oraz my-mobile już wyrazili zainteresowanie artykułem!!!

Czy może mam Wam te papiery osobiście dostarczyć na Konstruktorską i rzucić na biurko w asyście prawnika i kamery telewizyjnej by dotarło do Was cokolwiek?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego Plus przekreśla ludzi KIEDYŚ zadłużonych?

Post autor: Ewa_Plus »

Gryzzli,
- jeśli podesłałbyś nam na maila specjalista_plus@plus.pl swoje dane (imię i nazwisko, adres, numer kontaktowy) to przekażemy sprawę do weryfikacji. W temacie maila podaj swój nick oraz zamieść dopisek "FORUM".
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ