telefon na raty bez abonamentu

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
ciekawy
Szalony PlusManiak
Posty: 274
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 gru 2012, o 22:55

telefon na raty bez abonamentu

Post autor: ciekawy »

chodzi o telefon na raty bez abonamentu w którym jest starter z kartą sim w pakiecie, której jeśli się nie używa to się nic nie płaci, a kiedy się używa to za pierwsze połączenie jest naliczone 10 zł, za pierwszy sms też 10 zł, za net też od razu 10 zł, potem no limit,

mam dwa pytania z tym związane

można przenieść numer z innej sieci do tego startera, który jest w pakiecie z telefonem ?

jak długo można nieużywać numeru, żeby sieć go nie deaktywowała za nieużywanie ?
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: telefon na raty bez abonamentu

Post autor: Ron »

ciekawy pisze:chodzi o telefon na raty bez abonamentu w którym jest starter z kartą sim w pakiecie, której jeśli się nie używa to się nic nie płaci, a kiedy się używa to za pierwsze połączenie jest naliczone 10 zł, za pierwszy sms też 10 zł, za net też od razu 10 zł, potem no limit,

można przenieść numer z innej sieci do tego startera, który jest w pakiecie z telefonem ?
To nie jest oferta na kartę (starter), tylko Umowa na Abonament na czas nieokreślony, dlatego nie ma możliwości przeniesienia numeru.
ciekawy pisze: jak długo można nieużywać numeru, żeby sieć go nie deaktywowała za nieużywanie ?
Umowa jest na czas nieokreślony, więc aby go dezaktywować, należy złożyć wypowiedzenie. Nieużywany będzie po prostu aktywny z abonamentem 0 zł.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: telefon na raty bez abonamentu

Post autor: Basia_Plus »

ciekawy,

zgodnie z tym, co napisał Ron.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zif
Szalony PlusManiak
Posty: 271
Rejestracja: 24 sie 2016, o 19:37

Re: telefon na raty bez abonamentu

Post autor: zif »

Ron pisze: To nie jest oferta na kartę (starter), tylko Umowa na Abonament na czas nieokreślony, dlatego nie ma możliwości przeniesienia numeru.
Przecież tu nie ma żadnego związku przyczynowo-skutkowego. Technicznie jak najbardziej można przenieść numer na abonament na czas nieoznaczony, a w tym przypadku po prostu Plus nie daje takiej możliwości, bo nie.
Szkoda, bo dla wielu klientów byłaby to ciekawa propozycja, ale właśnie brak możliwości przeniesienia dotychczasowego numeru sprawia, że nie skorzystają.

Edit: A, właśnie: można wypowiedzenie złożyć mailowo, czy nadal trzeba kicać do punktu lub na pocztę? Bo mam taką martwą kartę.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3124
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: telefon na raty bez abonamentu

Post autor: Marta_Plus »

zif,
zif pisze:Edit: A, właśnie: można wypowiedzenie złożyć mailowo, czy nadal trzeba kicać do punktu lub na pocztę? Bo mam taką martwą kartę.
Tak, zgodnie z tym co pisałam tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ciekawy
Szalony PlusManiak
Posty: 274
Rejestracja: 25 gru 2012, o 22:55

Re: telefon na raty bez abonamentu

Post autor: ciekawy »

jak wypowiedzenie to przez złożenie wniosku w innej sieci o przeniesienie numeru, wtedy nie trzeba robić osobno wypowiedzenia i wniosku o przeniesienie tylko wniosek o przniesienie rozwiąże umowe,

składać nie wcześniej niż 1 miesiąc do 1,5 miesiąca przed końcem umowy
zif
Szalony PlusManiak
Posty: 271
Rejestracja: 24 sie 2016, o 19:37

Re: telefon na raty bez abonamentu

Post autor: zif »

Eee tam, muszę trochę przetrzebić aktywne karty SIM.
ciekawy
Szalony PlusManiak
Posty: 274
Rejestracja: 25 gru 2012, o 22:55

Re: telefon na raty bez abonamentu

Post autor: ciekawy »

sprawdzał to ktoś na żywo czy nie można przenieść numeru do tej umowy z telefonem? np podczas wypełniania wszystkiego w systemie w salonie?

jeśli już mieć jakiś nr to lepiej swój niż jakiś który sieć przydzieli losowo
kaczor557
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2019, o 16:31

Raty 0% w Plusie - jak to wygląda?

Post autor: kaczor557 »

Witam, czy biorąc telefon w Plusie na raty 0% w salonie mogę sobię ustalić wysokość raty i kwotę miesięczną jaką będę musiał płacić? Druga rzecz, to słyszałem, że do telefonu dostaję się kartę SIM i jak się nie korzysta to się nie płaci, czy jest to umowa na czas nieokreślony? Czy można wziąć telefon na raty bez karty SIM? Czy po spłaceniu telefonu karta SIM zostanie nadal czy z dniem spłacenia rat zostanie wyłączona czy ja będę musiał coś zrobić? Czy w dzień wzięcia telefonu na raty chciałbym zrezygnować z karty SIM. to będę musiał płacić jakąś karę? Jak to wgląda?

Czy wiadomo coś na temat kiedy powróci gra GRALIGA.pl?

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2019, o 12:31 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Raty 0% w Plusie - jak to wygląda?

Post autor: Ron »

kaczor557 pisze:Witam, czy biorąc telefon w Plusie na raty 0% w salonie mogę sobię ustalić wysokość raty i kwotę miesięczną jaką będę musiał płacić?
Możesz wybrać ilość rat 25, 37 lub 49.
kaczor557 pisze:Druga rzecz, to słyszałem, że do telefonu dostaję się kartę SIM i jak się nie korzysta to się nie płaci, czy jest to umowa na czas nieokreślony?
Tak, umowa na czas nieokreślony w Promocji „PLAN ZERO”
kaczor557 pisze:Czy można wziąć telefon na raty bez karty SIM?
Niestety, aby móc skorzystać z Rat 0% musisz podpisać umowę w Promocji „PLAN ZERO”
kaczor557 pisze:Czy po spłaceniu telefonu karta SIM zostanie nadal czy z dniem spłacenia rat zostanie wyłączona czy ja będę musiał coś zrobić?
Umowa w Promocji „PLAN ZERO” będzie nadal obowiązywać, dlatego jeśli nie chcesz korzystać należy wypowiedzieć umowę.
kaczor557 pisze:Czy w dzień wzięcia telefonu na raty chciałbym zrezygnować z karty SIM. to będę musiał płacić jakąś karę? Jak to wgląda?
Obowiązuje okres wypowiedzenia 30 dni w przypadku umowy na czas nieokreślony.
kaczor557
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2019, o 16:31

Re: telefon na raty bez abonamentu

Post autor: kaczor557 »

Mam kolejne pytanie... Jeżeli mam już abonament w Plusie 9 miesięcy(wszystko spłacam w terminie), to jak będę chciał wziąć osobno telefon na raty w salonie, to czy będę musiał mieć ze sobą jakieś inne dokumenty niż dowód? Załóżmy, że nie pracuję, czy wtedy Plus da mi sprzęt na raty? I jak to wygląda, czy to Plus udziela mi tak jakby kredytu i to im muszę spłacić, czy jest to podobnie jak u konkurencji, że jak chcę coś wziąć na raty, to muszą uzyskać decyzję od banku? I czy można wziąć tylko jeden sprzęt na raty czy można kilka?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: telefon na raty bez abonamentu

Post autor: Ewa_Plus »

kaczor557,
- powinien wystarczyć sam dowód.
Co do ilości sprzętu, jaką możesz wziąć, to nie da się jednoznacznie określić, ponieważ to system weryfikuje wiarygodność płatniczą danego Klienta i w zależności od wyników daje zgodę na kolejne aktywacje.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: telefon na raty bez abonamentu

Post autor: Ron »

kaczor557 pisze:I jak to wygląda, czy to Plus udziela mi tak jakby kredytu i to im muszę spłacić, czy jest to podobnie jak u konkurencji, że jak chcę coś wziąć na raty, to muszą uzyskać decyzję od banku?
Tutaj dodam tylko, że umowa ratalna jest podpisywana bezpośrednio z siecią Plus (POLKOMTEL), a nie z pośrednikiem czy bankiem ;-)
EmilOs
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 6 lut 2021, o 17:37

Re: telefon na raty bez abonamentu

Post autor: EmilOs »

Czy mogę wypowiedzieć umowę na Plan Zero by przenieść ten numer do innego operatora? Muszę to zrobić osobiście czy operator do którego przenoszeniu zrobi to za mnie? Czy wtedy muszę od razu spłacić całą kwotę sprzętu? Czy dalej będzie na raty?
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: telefon na raty bez abonamentu

Post autor: Ron »

EmilOs pisze:Muszę to zrobić osobiście czy operator do którego przenoszeniu zrobi to za mnie?
Możesz przenieść, ponieważ jeśli jest to Plan Zero, to umowa jest na czas nieokreślony, więc nie ma przeciwwskazań. Formalności załatwia nowy operator, a więc nie składasz wypowiedzenia.
EmilOs pisze:Czy wtedy muszę od razu spłacić całą kwotę sprzętu? Czy dalej będzie na raty?
Raty spłacasz dalej zgodnie z Harmonogramem.
ODPOWIEDZ