RCS w Plus

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
ZiemniakPRO
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 10:23

Re: RCS w Plus

Post autor: ZiemniakPRO »

He, a ja mam google pixela 4 i nadal nic ://
tical
PlusManiak
Posty: 99
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 22:04

Re: RCS w Plus

Post autor: tical »

Marta_Plus pisze:tical,
tical pisze:Plus coś oficjalnie?
Z nowej funkcjonalność RCS (Rich Communication Suite/Service) mogą korzystać użytkownicy telefonu z systemem operacyjnym Android oraz zainstalowaną aplikacją „Wiadomości” od Google. Nowa funkcja świadczona jest przez Google.
Czy są jakieś różnice w stosunku do numerów prywatnych lub firmowych?
Na prywatnym mi działa, na służbowym mam komunikat, że Operator tego nie wspiera.
W jednym i drugim telefonie aplikacja Wiadomości Google najnowsza wersja.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1240
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: RCS w Plus

Post autor: zbych_in_flames »

To co masz u operatora nie ma znaczenia, to usługa googla, a dokładnie jest to zaawansowany komunikator. Jak jesteś połączony z internetem i aktywną opcje w telefonie wszelka komunikacja przez apke idzie przez serwery googla, a u operatora jest to widoczne jako połączenie intranetowe.
tical
PlusManiak
Posty: 99
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 22:04

Re: RCS w Plus

Post autor: tical »

zbych_in_flames pisze:To co masz u operatora nie ma znaczenia, to usługa googla, a dokładnie jest to zaawansowany komunikator. Jak jesteś połączony z internetem i aktywną opcje w telefonie wszelka komunikacja przez apke idzie przez serwery googla, a u operatora jest to widoczne jako połączenie intranetowe.
Ok to nie wiem dlaczego na jednym działa, a na drugim nie.
Trzeba poszperać.
karmeleovvy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 25 lut 2021, o 14:15

Re: RCS w Plus

Post autor: karmeleovvy »

Czy rcs działa na Galaxy S10 w plusie?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: RCS w Plus

Post autor: Basia_Plus »

karmeleovvy,
Marta_Plus pisze:Z nowej funkcjonalność RCS (Rich Communication Suite/Service) mogą korzystać użytkownicy telefonu z systemem operacyjnym Android oraz zainstalowaną aplikacją „Wiadomości” od Google. Nowa funkcja świadczona jest przez Google.
PWojciechowska napisał(a)
Ale jakie to telefony? Bo na moim Galaxy A50 nie działa.
W celu uzyskania informacji na ten temat oraz w sprawie ewentualnych problemów z działaniem usługi zapraszam do kontaktu z Google.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: RCS w Plus

Post autor: mariusz9a »

Czy jest na forum ktoś, komu działa RCS w aplikacji wiadomości ale tej od Samsunga, a nie tej od Google? Bo teoretycznie w samsungowej apce do wiadomości też powinno działać przez serwery Google. Ale nie chce mi to coś zatrybić :-/ Oczywiście w apce od Googla działa bez problemu.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
miery
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 18 lut 2021, o 13:08

Re: RCS w Plus

Post autor: miery »

Odnosząc się do poniższego tekstu. Czy PLUS może zrobić/wysłać takie OTA aby zapisać numer telefonu ma karcie SIM? Rzeczywiście w informacjach o telefonie mam info "nr telefonu nieznany". Zakładam, że wynika to z tego że abonent dostaje pustą kartę a "parowanie" SIM <=> numer jest na serwerze.
https://support.google.com/messages/thr ... ures?hl=en
Cześć wszystkim,

Niedawno odkryliśmy, że niektórzy ludzie mają problemy z konfiguracją funkcji czatu w Wiadomościach, zwłaszcza gdy Wiadomości odczytują numer telefonu z karty SIM. W Wiadomości > Ustawienia > Funkcje czatu użytkownicy mogą zobaczyć „Konfigurowanie. Próbuję zweryfikować <numer_telefonu_z_SIM>”.

W przypadku niektórych operatorów numer telefonu na karcie SIM może nie zawsze być dokładny. Pracujemy nad dodaniem funkcji zastępującej numer telefonu podany na karcie SIM w nadchodzącej wersji.

W międzyczasie możesz skontaktować się ze swoim operatorem i otrzymać zaktualizowaną kartę SIM z prawidłowym numerem. Możesz również poprosić swojego operatora o wydanie OTA, która zaktualizuje numer na karcie SIM. (Nie wszyscy operatorzy będą mogli to zrobić). Aby znaleźć numer telefonu na karcie SIM, wybierz Ustawienia > Informacje o telefonie > Numer telefonu.

Osobno, jeśli sam dodałeś nieprawidłowy numer telefonu w Wiadomościach, możesz go poprawić, przechodząc do Wiadomości > Ustawienia > Funkcje czatu i stukając PONOWNIE, aby zaktualizować numer telefonu.
Przepraszamy za niedogodności i pracujemy nad jak najszybszym rozwiązaniem tego problemu.
Dziękuję Ci,
Terrell Woods
Menedżer społeczności, Wiadomości
//EDITED
sl@w_es pisze:..
zmieniłem
Ostatnio zmieniony 16 cze 2021, o 09:27 przez miery, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: RCS w Plus

Post autor: sl@w_es »

miery pisze:Odnosząc się do poniższego tekstu. (...)
Bardzo proszę o stosowanie się do zasad obowiązujących na Forum:
15. Zamieszczając treści obcojęzyczne należy podać ich tłumaczenie na język polski.
Regulamin Plus Forum.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
miery
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 18 lut 2021, o 13:08

Re: RCS w Plus

Post autor: miery »

Poddałem się już z tym RCS. Na chwilę udało się odpalić i przestało. Zastanawia mnie jednak informacja ze strony https://messages.google.com/disable-chat aby skontaktować się ze swoim operatorem aby całkowicie wyłączyć tą usługę.
qqq.png
qqq.png (52.6 KiB) Przejrzano 1893 razy
Technicznie operator ma jakiś wpływ na działanie tej usługi (poza wycięciem na firewallu) ? Z jednej strony wydaje się że jest to zwykły komunikator typu np. WhatsApp. Z drugiej strony Google przerzuca odpowiedzialność na operatora komórkowego, można też znaleźć informacje, że bodajże Play uruchamiał/przekonfigurował swoje serwery do obsługi tego protokołu. Można też przeczytać, że MVNO MobileVikings nie planuje wdrażania tej usługi u swoich abonentów.

Lekki dysonans informacyjny powstaje.

W Plusie na drugim numerze ta usługa działa mi od ręki, tylko jest to numer od nowości w Plus. Na świeżo przeniesionym do Plusa przestało działać.

Kod: Zaznacz cały

ProTip(jeszcze nie sprawdziłem czy zadziała) na forach można znaleźć posty aby odinstalować/wyłączyć aplikacje Google Messages i Usługi operatora na jakiś czas (1-4 tyg) i po tym czasie spróbować ponownie skonfigurować RCS. Ponoć Google daje 'shadow bana' na numery które za często próbują uruchomić usługę, dlatego SMS z kodem potwierdzającym nie dociera na numer telefonu.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3123
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: RCS w Plus

Post autor: Marta_Plus »

miery,

dziękuję za wszelkie uwagi i sugestie dotyczące usługi RCS. Przekazałam je dalej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
miery
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 18 lut 2021, o 13:08

Re: RCS w Plus

Post autor: miery »

Marta_Plus pisze:Marta_Plus
Po miesiącu wróciłem do używania Wiadomości od Google. Początkowo była informacją że urządzenie nie obsługuje RCS ale po ponownym uruchomieniu telefonu pojawiła się opcja aktywacji i Chat się aktywował.
Załączniki
Screenshot_20210718-132258.jpg
pshemko
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 2 gru 2018, o 13:04

RCS - wiadomości Google

Post autor: pshemko »

cześć,

Niestety mam problem z RCS po powrocie z zagranicy. Opiszę po kolei wszystkie objawy oraz co do obecnego momentu udało mi się zrobić. Po powrocie z zagranicy z niektórymi osobami z którymi komunikowałem się przez RCS nie mogłem tego robić. Z osobami z którymi byłem za granicą sytuacja wyglądała różnie - z jedną osobą mogłem pisać RCS, z drugą ona do mnie RCS a ja do niej SMS a z jeszcze kolejną ja do niej RCS a ona do mnie SMS.

Wykonałem kilka czynności i żadna nie pomogła:
1. Wyczyściłem dane aplikacji.
2. Dezaktywowałem RCS w aplikacji Wiadomości Google
3. Odinstalowałem aplikację i zainstalowałem ponownie.

Po realizacji pkt. 3 obecnie nie mogę w ogóle aktywować RCS. Funkcja jest stale w statusie - próbuję potwierdzić numer. Proszę o pomoc. Z góry dzięki.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2021, o 12:42 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki -podobny temat.
miery
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 18 lut 2021, o 13:08

Re: RCS - wiadomości Google

Post autor: miery »

Pewnie przez jakieś problemy z roamingiem aplikacja nie mogła potwierdzić numeru na serwerach google. Dostałeś shadow bana na swój numer. Wyłącz RCS na miesiąc, powinno wrócić do działania.
pshemko
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 2 gru 2018, o 13:04

Re: RCS - wiadomości Google

Post autor: pshemko »

Ale jak byłem zagranicą i miałem Wifi bądź włączałem transfer danych to RCS działał. Komunikat jaki po kilku próbach aktywacji się pojawia to przekroczono liczbę prób spróbuj ponownie jutro więc nie sądzę bym musiał czekać miesiąc.
ODPOWIEDZ