Koronowirus a płatności

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
pitupitu
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 lis 2018, o 13:23

Koronowirus a płatności

Post autor: pitupitu »

Witam

W związku z zaistniałą sytuacja w Polsce czy Państwo bedą podejmować jakiekolwiek działania jak banki?

Banki odraczają spłaty rat kredytów na razie do 6mc oraz są prowadzone inne działania by polepszyć sytuację.

Czy plusgsm Również pomaga Polakom ?
Np. odracza raty za wzięty sprzęt gdy się napiszę do biura obsługi?

Bardzo ciekawy temat czy plus pozostanie bierny i wydusi każdy grosz czy jednak bedzie dla klienta czymś co nazywamy solidarnością.

Chyba nie ma co wspominać że branża turystyczna, bary itp. są zamkniete baaa nawet sklepy lokalne zamykaja bo ludzie do pracy iść nie chcą z obawy. Bedzie załamanie i pracy brak...

Jestem ciekawa czy plusgsm jak mniemam Polska firma z nami się utożsamia

EDIT:
poniedziałek, 16 marca 2020, 16:06

Nie bedzie odpowiedzi bo nie ma decyzji co sie bardziej opłaca ;) Widać brak solidarnosci.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2020, o 11:46 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów zamieszczonych jeden pod drugim; bardzo proszę używać opcji edycji posta.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Koronowirus a płatności

Post autor: sl@w_es »

pitupitu pisze:Witam

W związku z zaistniałą sytuacja w Polsce czy Państwo bedą podejmować jakiekolwiek działania jak banki?

Banki odraczają spłaty rat kredytów na razie do 6mc oraz są prowadzone inne działania by polepszyć sytuację. (...)
Odraczają, bo mogą sobie na to pozwolić ponieważ produkt (kredyt) jest zabezpieczony np. hipoteką, a u operatora telekomunikacyjnego jakie masz zabezpieczenie? Zablokowanie urządzenia przy niespłacanych ratach. Jeśli spłata rat miałaby oddalić się na 6 m-cy to... cwaniaków nie brakuje.
Podjęcie takich działań wymaga rozważenia wszystkich za i przeciw ponieważ działalność charytatywna to nie ten sektor, ale jeśli ktoś chce być filantropem może zająć się rozdawnictwem.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
pitupitu
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 18 lis 2018, o 13:23

Re: Koronowirus a płatności

Post autor: pitupitu »

Masz racje, życzę Ci byś był człowiekiem który ma restauracje lub jej pracownikiem ;) w szczecinie na bruk już sporo poleciało.

Banki są charytatywne? Pytanie brzmiało inaczej...


Żebyś nie myslał sobie, że chodzi o mnie... Ja swoje rachunki oplacam. Jednak jest masa ludzi która np. rat za sprzet nie będzie mogła. Rachunki bieżące to co innego niż raty.
koliber2
PlusManiak
Posty: 56
Rejestracja: 7 sty 2019, o 18:14

Re: Koronowirus a płatności

Post autor: koliber2 »

Najprawdopodobniej będzie to niemożliwe by zawiesić płatność rat za sprzęt czy też abonamentu bo niby jak to miałoby się odbywać? Plus też ma koszty których nikt mu nie zrefunduje. Pamietajmy że obecnie wszyscy operatorzy komórkowi mają po jednej stronie ogromne straty bo salony zamknięte a po drugiej wysokie koszty obsługi sieci jako takiej (za czym też stoją przecież ludzie).
zimnokrwisty
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 mar 2020, o 11:36

Czasowe zawieszenie opłat

Post autor: zimnokrwisty »

Witam. W Plusie mam comiesięczne opłaty w wysokości ok 600zł a od miesiąca przez koronawirusa nie mam pracy. Czy istnieje mozliwosc czasowego zawieszenia opłat? Bo rachunki rosną a ja nie mam opcji zapłacić. Jak wygląda i czy jest możliwa taka procedura? Aktualnie ciezko jest u mnie z zakupem podstawowych produktów. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 7 kwie 2020, o 21:22 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie do oficjalnego działu
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3124
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Koronowirus a płatności

Post autor: Marta_Plus »

Witaj zimnokrwisty,

w związku z obecną sytuacją związaną ze stanem epidemii, Polkomtel przygotował dla swoich Klientów udogodnienia w postaci odroczenia płatności „Prolongaty” dla Klientów w wieku powyżej 65 lat oraz możliwości „Zawieszenia świadczenia usług”. Rozumiem Twoją sytuację. Sugeruję zatem, abyś wysłał swoją prośbę za pomocą formularza (poza nr telefonu, zawrzyj w nim dane, które umożliwiają weryfikację, czyli imię i nazwisko oraz nr PESEL). Jeśli podasz mi potem numer zgłoszenia, wówczas postaram się przyśpieszyć udzielenie odpowiedzi i rozpatrzenie sprawy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pitupitu
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 18 lis 2018, o 13:23

Re: Koronowirus a płatności

Post autor: pitupitu »

Po powyższym komentarzu jednak widzę, że plusowi olej do głowy wleciał ;)
koliber2 pisze: Pamietajmy że obecnie wszyscy operatorzy komórkowi mają po jednej stronie ogromne straty bo salony zamknięte a po drugiej wysokie koszty obsługi sieci jako takiej (za czym też stoją przecież ludzie).

Dobre rozumowanie coś jak on przybył z marsa. Ogromne starty teraz sie liczą czy za rok/dwa? Jak liczysz terazniejsze straty znaczy nic nie wiesz o biznesie.


Teraz wyobraż sobie bezrobocie na koniec roku 30%, to jakieś 30% mniej opłacanych rachunków, brak klienta, pieniądze na papirze np. sądowym nakazie zapłaty którym plus nie opłaci swoich zobowiązań oraz prędko ich nie odzyska, Jednak jesli zawiesi lub pójdzie na ręke jak w powyższym poście klientowi, klient pozostanie i zapewne zapłaci, przynajmniej ta szansa jest wielokronie większa.

Dbanie o klienta w trudnych czasach przyniesie znacznie wiecej klientów w lepszych czasach. Przy bezrobociu 30% na koniec roku i uszczuplonej bazie "bo i tak nie zapłaca gdyż siedzą w swoich 4 scianach i gryzają tynk" w dobie popandemicznej przeczytalibysmy w tvn24 "plus redukuje maszty własne, klienci odeszli bo mieli niezapłacone rachunki więc pociągneli znajomych, rodzinę do odejscia" gdyż operator był tak bezduszny, że w czasach gdy trzeba sie jednoczyć wyrywał tynk z gardła, jednak tego nie bedzie operator chce 'pójsc na ręke' bo przyniesie mu to niewymierny zysk
ODPOWIEDZ