Google Pixel 4a 5G - problem z SMS

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
slv
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 maja 2019, o 17:49

Google Pixel 4a 5G - problem z SMS

Post autor: slv »

Witam

Zwracam sie prosba o interwencje do dziale technicznym Plusa po twoch moich ticketach otwartych (C00000001728197 C000000017283374), Pierwszy ticket zostal zamkniety w ciagu 23 minut, drugi kolejengo dnia.
NIestety nie ma mwgladu do ich pelnych tresci ale w obu przyadkach dzia ltechniczny ograniczyl sie do odpowiedzi ze w tym czasie nie bylo zadnych awarii sieci i siec dzialala poprawnie.

Porblem jaki zglosilem to:
1. Odbior SMS
- SMS jezeli juz docieraja to zwykle z opoznieniem 10-12 min co jest problemem w Banku/ePuapie itd ... po prostu kody jednorazowe sa juz niewazne.
- SMS nie docieraja nawet po 24h - SMS aktywujacy konto w serwisie Amazon
- SMS wyslane do mnie docieraja w pieciu lub osmiou kopiach. W tym przypadku wysylane sa w odstepach ok 60min (czyli w moim przypadku od rana do poznego popoludnia)
2. wysylanie SMS
- SMS wyslane przeze mnie zwykle moj telefon sygnlizuje blad "Nie wyslano. Dotknij, by sprobowac jeszcze raz". W tym przypadku odbiorca dostaje cztery kopie tego sms w odstepach kilkusekundowych. A ja myslac ze SMS nie wyslal sie ponawiam jego wyslanie, co znow powoduje wyslanie kolejnych 4 SMS i tak w kolko. ZOrientowalem sie jak kolega oddzownil po tym jak dostal 12 SMS ...

Telefon ma najnowsze oprogramowanie Android 11 z poprawkami z lutego. Uzywam systemowej aplikcji Message. Zglosilem sie do programu beta testow tej aplikcaji wiec uzywam najnowszej dostepnej wersji.
Mieszkam w duzym miescie, nigdy nie mialem problem uz zasiegiem. Predkosc LTE jest na poziomie 70Mbit.
Telefon nie loguje sie do sieci 5G, nie dziala tez VoLTE.

Czy dzial techniczny Plusa wogole istnieje? czy ich zadanie jest zamykanie kazdego ticketa?
Ja jako klient Plusa od xx lat chyba mam prawo do pomocy tecnicznej, pomoc polega na zebraniu informacji i ich analizie. Jezeli trzeba na wlaczeniu na BTS logowania sesji klineta (tak, kiedys mialem cos takeigo robione, dzieki temu Plus znalazl blad w swojej konfiguracji BTS). Rowniez rozwiazanie problemu polega na okresleniu kolejnych krokow jakie ja czy tez Plus ma wykonac. W moim przypadku nic takiego nie mialo miejsca.
Prosze o interwencje, j jestem otwarty na wspolprace. Dajcie mi mizliwosc wyslania emaila ze zrzutami ekranu.
To na pewno pomoze rozwiazac problem

I kolejne pytanie - jak/gdzie mam zglosic niekomepentna i niegrzeczna operatorke BOK?

Uprzedzajac odpowiedzi "smieszkow" - tak ten telefon nie jest dystrybuowany w Polsce. Co nie zmienia faktu ze jest na calym swiecie, poza tym SMS to pewien standard, dzialajacy od lat '90.

Mam recznie ustawiony numer SMSC (Plus nie ma profilu dla tego telefonu) 601000310, nie ma znaczenia czy wymuszam otrzymywanie raportow doreczen czy tez nie. Czyscilem cache aplikacji itd itp. Telefon ma 2tygodnie, problemy wystepuja od pierwszego uruchomienia.

Licze na to ze tutaj uda mi sie wyeskalowac ten problem do kompetentnych osob.

Pozdrawiam
SLawek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6156
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Google Pixel 4a 5G - problem z SMS

Post autor: mariusz9a »

Jak przełożysz kartę SIM do innego telefonu to też tak się dzieje? Jeśli nie próbowałeś to sprawdź - będziesz miał pewność czy problem tkwi w telefonie czy w karcie SIM. Tylko najlepiej jakby to był inny telefon niż pixel.
Chociaż jak na moje oko to problem leży po stronie telefonu (dział techniczny też tak twierdzi). Jeśli masz aktualny soft i aplikacje - chociaż może problem tkwi w tym że to jej jakaś wersja testowa - może ją odinstaluj i zainstaluj wersję oficjalną? Albo jeśli się nie da to może jakąś inną aplikacje do SMS? Można też zrobić przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu. Jeżeli to nic nie zmieni to skontaktuj się z pomocą techniczną producenta telefonu.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
slv
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 11 maja 2019, o 17:49

Re: Google Pixel 4a 5G - problem z SMS

Post autor: slv »

Drogi Administratorze

Dziekuje za odpowiedz, licze na to ze doczekam sie odpoweidzi na wszystkie postawione pytania.
Kiedy to nastapi?
Jaki jest dalszy plan rozwiazania mojego problemu? Czy Plus otrzymal podobne zgloszenia od innych uzytkownikow?
Czy ktos sie ze mna skontaktuje zeby przeprowadzic rzetelny troubslehoting na poziomie BTS/sieci - a nie rady tyou przeloz karte - czy nie prosciej ta karte wymienic skoro podejzewacie ze ona moze byc wadliwa?

Pozdawiam
Slawek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6156
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Google Pixel 4a 5G - problem z SMS

Post autor: mariusz9a »

Drogi Sławku.
Problemem najprawdopodobniej nie jest sieć ani karta sim, a sam telefon. Dlatego prośba o sprawdzenie na innym telefonie (i to innym niż Pixel, gdyż, jak sam napisałeś, te nie są przeznaczone na rynek polski). Jeśli na innym telefonie SMSy będą działać, skontaktuj się z pomocą techniczną producenta telefonu.

PS. Piszesz w nieoficjalnym dziale forum Plusa. Nie jestem pracownikiem operatora. Ale skoro dział techniczny nie widzi problemu z siecią, to sprawdź telefon. Plus nie ma nic więcej tu do weryfikacji, o czym Cię poinformowali w Twoim zgłoszeniu - krok leży po Twojej stronie. Czy to taki problem pożyczyć od kogoś na chwile telefon i sprawdzić czy SMSy działają prawidłowo? Najprawdopodobniej szukasz rozwiązania problemu nie tam gdzie on jest i niepotrzebnie tracisz czas :-( Kompletnie nie rozumiem Twojego upierania się że problem leży po stronie operatora :-(

PS2:
Skoro chcesz koniecznie kontaktu z pracownikami operatora, to temat przenoszę do oficjalnego działu Plusa.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
slv
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 11 maja 2019, o 17:49

Re: Google Pixel 4a 5G - problem z SMS

Post autor: slv »

Po pierwsze to chcialme pokazac tym zgloszeniem nieudolnosc dzialu technicznego.
Po drugie - podkresle to jeszce raz - chce pomoc zeby Pixele byly supportowane przez Plusa i mialy automatyczna konfiguracje.
Przelozenie karty do innego telefonu nie wnioesie nieczego nowego. Inny hardware, inny OS itd - co nam da ta zmiana?
Problem nie jest staly, pojawia sie od czasu do czasu - wiec to nie takie proste to weryfikacji. Dlatego sesja troubslehootingowa jest niezbedna zeby to zdiagnozowac. I to jest moim celem. Wiem ze to jest do zorganizwoania - wystarczy ciut dobrej woli ze strony Dizlau Technicnzego - czego do tej pory nie wykazali.
place abonament wiec wg mnie mam prawo do pomocy technicnzej a nie tylko do zamykania ticketow z informacja ze wszystko jest OK - bo nie jest. Logi ze strony sieci pokaza prawde - tylko tzreba wlaczyc odpowiedni poziom logowania i filtracje na moj nr telefonu.

@Dzial Techniczny - prosze o kontakt na moj email lub nr telefonu. Umowimy sie na dogodny termin sesji.

Pozdrawiam
Slawek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6156
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Google Pixel 4a 5G - problem z SMS

Post autor: mariusz9a »

slv pisze:Przelozenie karty do innego telefonu nie wnioesie nieczego nowego. Inny hardware, inny OS itd - co nam da ta zmiana?
To, że problem nie jest po stronie operatora, a producenta telefonu i z nim powinieneś się kontaktować ( ale uważam, że on zapewne się na Ciebie wypnie bo kupiłeś telefon którego nie powinieneś kupić chcąc go używać w Polsce). Dział techniczny Ci nie pomoże. To samo usłyszysz od operatora. Kupiłeś telefon nie przeznaczony na rynek polski i chcesz wymusić na Polkomtelu przeprowadzenie jego certyfikacji? Nie żartuj :-( Technik przyjedzie, pokaże Ci że na jego telefonie problemu nie ma (sieć działa prawidłowo) i dobrze jak się skończy na nie obciążaniu klienta za nieuzasadnioną wizytę. Tyle że nikt nawet nie wyrazi zgody na taką wizytę, bo jest ona kompletnie niezasadna. Nikt nie będzie grzebał w Twoim telefonie i zastanawiał się czemu czegoś nie obsługuje - od tego jest producent telefonu.

Także to tyle wywodów z mojej strony w tym temacie ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Google Pixel 4a 5G - problem z SMS

Post autor: zbych_in_flames »

slv pisze:Logi ze strony sieci pokaza prawde - tylko tzreba wlaczyc odpowiedni poziom logowania i filtracje na moj nr telefonu.
yyy a to myślisz ze jak technicy weryfikują takie zgłoszenia jak nie właśnie poprzez sprawdzenie logów :roll: ??
slv pisze:zywam systemowej aplikcji Message. Zglosilem sie do programu beta testow tej aplikcaji wiec uzywam najnowszej dostepnej wersji.
I pewnie tutaj tkwi problem. To, że jest najnowsza wersja nie zmienia faktu ze to dalej BETA.

mariusz9a dobrze podpiwaida by sprawdzić na innym telefnie, jeśli tam wszystko działa to masz oodpowiedź. A możesz już sprawdzałeś i wiesz ze na innym sprzęcie działa prawidło i uparcie szukasz rozwiązania tam gdzie go pewnie nie ma.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2021, o 11:26 przez zbych_in_flames, łącznie zmieniany 1 raz.
slv
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 11 maja 2019, o 17:49

Re: Google Pixel 4a 5G - problem z SMS

Post autor: slv »

hmmm - rozumiem ze obsluga SMS w 2021roku to rocket science dla Plusa?

Chesz mi powiedziec ze ludzie jadac za granice maja sprwadzac czy loklany operator supportuje ich model telefonu?

Pozdrawiam
Slawek

EDIT:
zbych_in_flames pisze:
slv pisze:Logi ze strony sieci pokaza prawde - tylko tzreba wlaczyc odpowiedni poziom logowania i filtracje na moj nr telefonu.
yyy a to myślisz ze jak technicy weryfikują takie zgłoszenia jak nie właśnie poprzez sprawdzenie logów :roll: ??


Powiem tak, mamy kilka poziomow logowania, Logi Informative nie wiele powiedza, dlatego trzeba wlaczyc tryb debug zeby dostac szczegolowe dane, oni dokladnie wiedza o co chodzi ;) - dajmy im sie wypowiedziec.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Google Pixel 4a 5G - problem z SMS

Post autor: zbych_in_flames »

slv pisze:Powiem tak, mamy kilka poziomow logowania, Logi Informative nie wiele powiedza, dlatego trzeba wlaczyc tryb debug zeby dostac szczegolowe dane, oni dokladnie wiedza o co chodzi ;) - dajmy im sie wypowiedziec.
Myślę ze już to sprawdzili, nikt ci z Plusa nie naprawi oprogramowania na telefonie które wysyła 4 wiadomość i wywala przy tym błąd (widziałem Twój temat na innym forum). Wiesz czemu nazwa się ten soft BETA? Bo ma jeszcze masa błędów i deweloperzy dopiero z pomocą użytkowników pracują nad ich usunięciem.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6156
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Google Pixel 4a 5G - problem z SMS

Post autor: mariusz9a »

slv pisze:hmmm - rozumiem ze obsluga SMS w 2021roku to rocket science dla Plusa?
Hmm... A może dla Twojego telefonu a nie dla Plusa? :roll: I chodzi mi tu o Twój egzemplarz a nie o serię Pixel.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Google Pixel 4a 5G - problem z SMS

Post autor: Michał_Plus »

slv, wyjaśnienia:
slv pisze:- a nie rady tyou przeloz karte - czy nie prosciej ta karte wymienic skoro podejzewacie ze ona moze byc wadliwa?
Jeśli inne usługi działają bez problemu raczej nie można wnioskować, że karta jest uszkodzona.
slv pisze:Przelozenie karty do innego telefonu nie wnioesie nieczego nowego. Inny hardware, inny OS itd - co nam da ta zmiana?
Przełożenie karty ma w szybki sposób dać odpowiedź, czy problem leży po jej stronie, czy urządzenia / APKi.
slv pisze:NIestety nie ma mwgladu do ich pelnych tresci ale w obu przyadkach dzia ltechniczny ograniczyl sie do odpowiedzi ze w tym czasie nie bylo zadnych awarii sieci i siec dzialala poprawnie.
Z informacji jakie uzyskałem, logi dla SMS nie wykazują nieprawidłowości i opóźnień po stronie sieci czy stacji.
slv pisze:Uzywam systemowej aplikcji Message. Zglosilem sie do programu beta testow tej aplikcaji wiec uzywam najnowszej dostepnej wersji.
Zgłaszałeś problem do producenta aplikacji jako tester? Sprawdzałeś wysyłkę wiadomości z innej APKi?
slv pisze:Telefon nie loguje sie do sieci 5G,
Nie każde urządzenie obsługuje pasmo 5G w zakresie jaki jest dostępny w naszej sieci. Druga kwestia to oferta jaką posiadasz, czy w taryfie przewidziana jest możliwość korzystania z 5G.
slv pisze:nie dziala tez VoLTE
Mówisz o funkcji w telefonie? Sprawdź czy masz aktywną usługę na swoim numerze.
mariusz9a pisze:Google Pixel 4a 5G - problem z SMS
Telefon nie jest dostępny w naszej ofercie. Nie odpowiadamy również za jego działanie i kompatybilność. Proponuję, ponownie, sprawdzić czy karta nie ma problemu z SMS na innym urządzeniu. Jeśli problem nie będzie występował, zgłoś to do producenta urządzania.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
slv
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 11 maja 2019, o 17:49

Re: Google Pixel 4a 5G - problem z SMS

Post autor: slv »

Dla potomnych ...

Jak widac na moim przykladzie korzystanie z aplikacji w wersji beta i komunikcja z dveloperami to nic innego jak wpolna praca nad poprawa i rozwiazaniem problemow. Od czasu wgrania wersji datowanej na 3 marca 2021 (wciaz beta) problem nie wystepuje.

Odpowiadajac Michalowi.
Tak, mam wlaczone poprzez BOK VoLTE.
Czy jest jakas taryfa Plush abonament ktora nie ofertuje 5G? czy tylko piszesz zeby siac zamet?

Co do 5G i pasma:
https://support.google.com/pixelphone/a ... et="_blank
[UK + Europe + AU +SG] Model G025I

GSM/EDGE: Quad-band (850, 900, 1800, 1900 MHz)
UMTS/HSPA+/HSDPA: Bands 1/2/4/5/6/8/19
LTE: Bands B1/2/3/4/5/7/8/12/13/14/17/18/19/20/25/26/28/29/
30/32/38/39/40/41/42/46/48/66/71
5G Sub-6: Bands n1/3/5/7/8/28/40/77/78
eSIM

@Michał_Plus : Czy moglbys sprawdzic i porwnac jak to sie ma z mozliwosciami Plusa?

Reasumujac - albo "magiczna reka w Plusie" albo develeoperzy aplikacji rozwiazali problem. PRzynajmniej na ta chwile, bo wersji pelnej jeszcze nie ma.

Jeszcze jedna uwaga dla osob z tym samym problemem. Gdy wejdziesz w Ustawienia aplikacji Messages > Zaawansowane
to:
- Numer telefonu - u mnie jest "Nieznany"
- SMSC - u mnie jest (dokladnie tak zapisane): "+48601000310",145

Cokolwiek znaczy ten zapis w SMCS.
Gdy na sile probowalem wpisac swoj numer telefonu i SMSC 48601000310 to niestety mialem klopoty.
Po wyczyscieniu kolejny raz cache'u apliakcji takei ustawienia same sie pojawily i dzialaja do teraz poprawnie.


A ten link moze pomoc w porowanniu pasm rowniez:
https://support.google.com/pixelphone/a ... et="_blank

Pozdrawiam
SLawek
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Google Pixel 4a 5G - problem z SMS

Post autor: Michał_Plus »

slv, poniżej:
slv pisze:Czy jest jakas taryfa Plush abonament ktora nie ofertuje 5G? czy tylko piszesz zeby siac zamet?
Są taryfy dedykowane do 5G.
slv pisze:Czy moglbys sprawdzic i porwnac jak to sie ma z mozliwosciami Plusa?
5G w Plusie działa na n41.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
slv
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 11 maja 2019, o 17:49

Re: Google Pixel 4a 5G - problem z SMS

Post autor: slv »

ehhh - czy Ty nie mozesz poludzku odpisac na postawione pytanie?

Napisales:
>Są taryfy dedykowane do 5G.

Sa - owszem, ale do konca marca KAZDA taryfa ma wlaczone 5G - nie wprowadzaj zamieszania i nie klamuj innych.

>5G w Plusie działa na n41.

I tylko na tym jednym pasmie? w calej Polsce?
Podaj link do oficjalnej informacji z Plusa w tej sprawie.

Czyli jak rozumiem z Twojej wypowiedzi Pixel 4a 5G nigdy w Plusie nie bedzie wspolpracowal w trybie 5G?
Nie wierze ...

Pozdrawiam
Slawek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6156
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Google Pixel 4a 5G - problem z SMS

Post autor: mariusz9a »

Sieć Plusa jest pierwszą w Polsce siecią 5G budowaną w paśmie 2600 TDD (2570-2620 MHz).
Źródło: https://www.plus.pl/5g"target="_blank
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ