Udostępnianie numerów GUS-owi

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
zif
Szalony PlusManiak
Posty: 271
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 sie 2016, o 19:37

Udostępnianie numerów GUS-owi

Post autor: zif »

W piątek dzwoniła do mnie osoba z Głównego Urzędu Statystycznego (po wcześniejszym uprzedzeniu listownym), informując, że numer otrzymali od operatora. OK, obowiązek pewnie taki mieliście, problemu nie ma, pani bardzo sympatyczna, pożartowaliśmy, luz pełen - ale z ciekawości chciałbym się dowiedzieć, jaką logiką się kierujecie podając te numery.

Dzwoniono do mnie w sprawie mieszkania mojej mamy, skąd się wymeldowałem kilkanaście lat temu. Dzwoniono na mój numer, który aktywowałem, gdy mieszkałem już - od dłuższego czasu - pod innym adresem. Jedyny ślad, który mnie u Was wiązał z poprzednim adresem, to Simplus, aktywowany w pierwszych dniach po uruchomieniu tej usługi i pierwotnie zarejestrowany na adresie rodziców, acz dawno przerejestrowany na obecny.

Żeby było śmieszniej - mama ma Mixa na siebie, adres zamieszkania ma niezmienny od 50 lat. Jak wyście to wykombinowali, że najlepszym pomysłem będzie podanie GUS-owi mojego numeru? :)
pszprega
PlusManiak
Posty: 146
Rejestracja: 8 mar 2013, o 13:38

Re: Udostępnianie numerów GUS-owi

Post autor: pszprega »

Cześć. To znaczy zapewne Twój numer mają z tzn.ksiazki telefonicznej(elektronicznej zapewne) zarejestrowałeś numer i zapewne wyraziłeś na to zgodę że Twój numer się tam znalazł.
zif
Szalony PlusManiak
Posty: 271
Rejestracja: 24 sie 2016, o 19:37

Re: Udostępnianie numerów GUS-owi

Post autor: zif »

Cześć, nie mam problemu z tym, że mój numer gdzieś trafił. Tylko skoro GUS poprosił o numer do mieszkańca Pcimia Dolnego, ulica Błotna, numer zachlapany, to dlaczego dostał numer do mieszkańca Wąchocka, tylko spokrewnionego z tym z Pcimia?
pszprega
PlusManiak
Posty: 146
Rejestracja: 8 mar 2013, o 13:38

Re: Udostępnianie numerów GUS-owi

Post autor: pszprega »

Może to po prostu przypadek(w przypadki nie wierze) a może chodzi o to że po prostu tamtego numeru nie ma w książce telefonicznej a było coś pilnego i skontaktowali się z rodziną. Zgodę na zamieszczenie Twoich danych w książce możesz oczywiście wycofać kontaktując się z Plusem.
ODPOWIEDZ