iPhone 13 Pro Max i e-sim - nowa umowa

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Morciak
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 mar 2021, o 12:01

iPhone 13 Pro Max i e-sim - nowa umowa

Post autor: Morciak »

Hej hej,

zamówiłem (niezobowiązująco z mojej strony wg pracownicy) w jednym ze stacjonarnych punktów sprzedaży telefon iPhone 13 Pro Max w ofercie Plus'a "z prawem do wymiany za 24 miesiące na nowy" - jako cenowo najkorzystniejsze rozwiązanie "ratalne" na polskim rynku na dzień dzisiejszy tj 31 maja. Przedmiotowe, jeśli się zdecyduję oczywiście, będzie wiązało się z koniecznością przejścia na nową umowę lub jej aneks z uwagi na 24 miesięczne zobowiązanie do pozostawania abonentem oraz opłaty za ciut wyższy abonament.

Interesującą mnie kwestią, o której nie rozmawiałem ze sprzedawczynią, jest czy istnieje możliwość przypisania do w/w telefonu karty e-Sim w miejsce obecnie używanej fizycznej (z moim używanym od ponad 20 lat numerem telefonu) tak, abym mógł skorzystać z funkcjonalności Dual-SIM (a wg niektórych źródeł nawet triple sim) przedmiotowej słuchawki (wg sprzedawcy z iSpot'u telefon obsługuje równolegle e-sim oraz sim fizyczny zapewniając funkcjonalność DUAL, aczkolwiek baza wiedzy producenta stwierdza, że w tej słuchawce można przydzielić 2 karty e-SIM oraz 1 fizyczną).

Pytanie na marginesie - czy zamawiając ten telefon online można liczyć na korzystniejszą ofertę (jakieś dodatkowe bonusy/gadżety etc) czy też to bez znaczenia? (nie kupuję telefonów od operatorów od 2008 roku).
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6158
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: iPhone 13 Pro Max i e-sim - nowa umowa

Post autor: mariusz9a »

Kartę SIM w każdej chwili możesz sobie sam wymienić na eSIM w aplikacji iPlus. Nie wiem czy dobrze Cię rozumiem, ale to nie jest tak, że będziesz miał aktywne dwie karty z tym samym numerem telefonu - fizyczną (SIM) i wirtualną (eSIM) - po wymianie karty na eSIM ta fizyczna karta SIM zostanie wyłączona. A to ile kart wsadzisz do tego iPhone'a to już kwestia producenta - skoro twierdzi że obsługuje tyle kart to najwyraźniej tak jest.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Morciak
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Rejestracja: 11 mar 2021, o 12:01

Re: iPhone 13 Pro Max i e-sim - nowa umowa

Post autor: Morciak »

Dziękuję @mariusz9a za błyskawiczną odpowiedź i wsparcie. Kwestia jest prostsza niż zakładałem w takim razie :) Muszę sięgnąć do aplikacji i sprawdzić co i jak (chyba, że ta funkcjonalność włącza się dopiero, gdy aplikacja uruchomiona jest na telefonach obsługujących eSIM - w takim przypadku nic nie sprawdzę dziś ;) ).

E-sim ma być oczywiście zamiast (w miejsce) karty fizycznej.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6158
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: iPhone 13 Pro Max i e-sim - nowa umowa

Post autor: mariusz9a »

Chodzi o aplikację przez stronę :-) Możesz sobie przeklikać "na sucho" otwierając wersje demonstracyjna aplikacji: LINK. Zakładka "Usługi" -> "Pozostałe usługi" -> "Wymiana karty na eSIM".
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ