Przejście z play do plusa

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: Krzysiek_Plus »

DaRu prześlij swój numer przez formularz.
DaRu pisze:11.04. Zgodnie z ustaleniami o 14.00 pojawiłem się w punkcie Plusa a tam otrzymałem odpowiedź że: "karta jeszcze nie dotarła". Ręce opadają.
A czy konsultant przekazał informacje kiedy ma być karta?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
DaRu
Prawie PlusManiak
Posty: 32
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 18:45

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: DaRu »

Formularz wysłany
Konsultant również nie wie, kiedy karta będzie. Jak twierdzi, jego również zapewniono, że będzie dzisiaj, dlatego umówił się ze mną na spotkanie.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: Krzysiek_Plus »

DaRu mail dotarł. Postaram się ustalić kiedy będzie karta.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
DaRu
Prawie PlusManiak
Posty: 32
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 18:45

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: DaRu »

Dzisiaj mija ósmy dzień bez aktywnego telefonu. Karta również do tej pory do mnie nie dotarła. W związku z powyższym złożyłem dzisiaj wniosek do UKE z prośbą o interwencję.
Niezależnie od tego, w poniedziałek składam zażalenie do UOKiK oraz wszczynam procedurę żądania zadośćuczynienia. Z powodu braku aktywnego telefonu nie docierają do mnie np. ważne komunikaty z Centrum Zarządzania Kryzysowego. A to już nie jest śmieszne.
Zastrzegam, że odszkodowanie nie będzie kwotą należną mi z tyt. ustawy Prawo Telekomunikacyjne, lecz zadośćuczynieniem wynikającym z Kodeksu Cywilnego. Będą to duże większe kwoty a sprawa z pewnością zakończy się w sądzie.

Przykro mi, ale nie mam innego wyjścia aby zmusić operatora sieci Plus, do należytego wywiązywania się z podpisywanych umów.
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: lodyga »

Mam takie pytanie odnośnie tematu...
Na jakiej zasadzie dostajecie te kary od poprzednich operatorów, bo rozumiem, że nie jesteście na tyle *&^%$#^ żeby przechodzić do innej sieci nie wywiązując się z obecnej umowy?
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
DaRu
Prawie PlusManiak
Posty: 32
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 18:45

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: DaRu »

lodyga pisze:Mam takie pytanie odnośnie tematu...
Na jakiej zasadzie dostajecie te kary od poprzednich operatorów, bo rozumiem, że nie jesteście na tyle *&^%$#^ żeby przechodzić do innej sieci nie wywiązując się z obecnej umowy?
Kara umowna naliczana jest wtedy, gdy abonent odstąpi od umowy przed terminem w niej określonym.

W moim przypadku było tak: Przez 12 lat mój numer był numerem służbowym, zarejestrowanym w sieci Plus. Potem, gdy nastał nowy prezes rozgłośni /pracuję w dużej rozgłośni radiowej/, dogadał się z innym operatorem i przeniósł wszystkie nasze numery do T-Mobile. Był to wrzesień ub. r. Podpisano umowy na 12 m-cy. W styczniu okazało się, że firma ledwie kwiczy i zaczęto wyprzedawać wszystko. Nam zaproponowano przejęcie numerów służbowych, po to aby radio mogło je zdjąć ze stanu i nie płacić za nie rachunków. Zgodziłem się na to. Było mi to nawet na rękę, bo był to jedyny telefon którym posługiwałem się od roku 2000. Wszyscy go znali, jest on na pieczątkach, ulotkach, wizytówkach, w internecie, mają go też moi kontrahenci, współpracownicy i służby /policja, straż, CZK, itd/.
Umową cesji przejąłem numer na dotychczasowych warunkach. /bo tak stanową przepisy/. Oczywiście podpisując nie mogłem ich znać, bo nikt nie był w stanie mi powiedzieć jaka jest moja taryfa. Operator zasłaniał się tajemnicą lub niewiedzą... Mój prawnik trochę się dziwił, że to podpisałem... no ale w zasadzie, chcąc zachować numer nie miałem innego wyjścia.
Jeszcze większe zdziwienie było gdy otrzymałem pierwszą fakturę... prawie 400 zł!!!
Wówczas dopiero wyczytałem jakież to "atrakcyjne" umowy podpisuje moja korporacja. Oferta super. Kolejny rachunek, również prawie 400 zł.

Wówczas poszedłem po rozum do głowy
Przeliczyłem co mi się bardziej opłaca: czy płacić 400 zł/mies do września w T Mobile, czy zapłacić 690 zł kary /bo tyle mi podobno naliczono/ i przejść do nowego operatora.
Rachunek 1: T Mobile 6 m-cy x 400 zł = 2400 zł
Rachunek 2: 690 zł kary w T Mobile + 6 m-cy x 92 zł w Plusie = 1242 zł

Normalne, że wybrałem wariant 2 i przeszedłem do Plusa.

Choć teraz zaczynam tego żałować... Po tym co się dzieje z włączeniem mi usługi.
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: lodyga »

Wiesz moim zdaniem teraz dużo osób wraca do Plusa i nie jest prawdą że 90% przenoszących idzie do Play..Więc może jest małe zamieszanie i ot takie numery. Chociaż chyba też by mnie coś trafiło , na pewno radziłabym Plusowi zmienić firmę kurierską. I jakos szkolic ludzi z biura obsługi bo to co niektórzy mówią woła o pomstę do nieba.
Czy to są te same osoby na zasadzie telemarketingu np z Orange??
Bo jeśli tak to chyba wole przedłużać umowe w salonie...
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
DaRu
Prawie PlusManiak
Posty: 32
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 18:45

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: DaRu »

Gdyby nie fakt, żę przez 12 lat byłem zadowolonym /choć pośrednim/ klientem Plusa - to pewnie wybrałbym innego operatora. Orange zaoferował mi nawet, że zapłaci za mnie karę umowną w T-Mobile :-)
Ale ja uparłem się na starego, dobrego operatora.

Moja desperacja sięgnęła zenitu w momencie gdy eweidentnie ktoś mnie tu robi w balona. Rozumiem 2-3dni zwłoki. Ale nie 8, i to z pokrętnym tłumaczeniem.

Jeżeli abonent złamie zasady umowy, to operator natychmiast znajdzie na niego paragraf i dołoży mu karę. Ja tym razem z pewnością nie odpuszczę i udowodnię, że operator - też musi ponieść karę za niedotrzymywanie warunków umowy.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: Krzysiek_Plus »

DaRu sprawa została już ponownie przekazana z Punktu do Działu Aktywacji czekamy na potwierdzenie aktywacji numeru.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
DaRu
Prawie PlusManiak
Posty: 32
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 18:45

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: DaRu »

Numer został włączony. Nareszcie.
Teraz trwa akcja przełączania karty sim.
Miała być nanoSIM a przyszła zwykła SIM. Na szczęście w puncie wymieniono mi ją na nanoSIM i teraz czekam aż system wyłączy mi zwykłą a włączy nano.

W T-Mobile taka operacja trwa kilka sekund. Tutaj mija już 2ga godzina od zgłoszenia potrzeby takiej zmiany.

P.S. za włączenie roamingu zarządano ode mnie kolejnej kaucji /350zł/
Mam wrażenie, że Plus traktuje mnie jak potencjalnego złodzieja i oszusta. Żenujące
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: Krzysiek_Plus »

DaRu pisze:Numer został włączony. Nareszcie.
Teraz trwa akcja przełączania karty sim.
Miała być nanoSIM a przyszła zwykła SIM. Na szczęście w puncie wymieniono mi ją na nanoSIM i teraz czekam aż system wyłączy mi zwykłą a włączy nano.
Proszę sprawdź, karta nanoSIM powinna być już aktywna. ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
DaRu
Prawie PlusManiak
Posty: 32
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 18:45

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: DaRu »

ok. już działa.
Dzięki wielkie za interwencję :-)
Awatar użytkownika
-snoop-
Prawie PlusManiak
Posty: 42
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 10:28
Lokalizacja: Płock

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: -snoop- »

Witam.
Jestem mocno zainteresowany przejściem z Play do sieci Plus. Procedurę z grubsza znam, gdyż już trochę o temacie poczytałem, ale mam kilka drobnych pytań:
1. Czy telefon od plusa dostanę od ręki czy w dniu gdy numer oficjalnie przejdzie na Plus (umowa z Play obowiązuje do 01.06.2013 r.)
2. Czy jeśli podpiszę umowę z numerem tymczasowym to jaki jest koszt utrzymania tego numeru (aktywacja numeru, miesięczny abonament, itp)?
3. Czy telefony w sieci Plus posiadają simlocki (konkretnie Samsung Galaxy Note 2)?

Gdzieś wyczytałem, że aby w Plusie dostać telefon od ręki muszę wziąć numer tymczasowy, ale chcę się upewnić.

Z góry dziękuję za pomoc -snoop-
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: Dominik_Plus »

Witaj -snoop-.

Cieszę się, że zainteresowała Cię nasza oferta. :-)

Poniżej zamieszczam odpowiedzi na Twoje pytania:
  • 1. Jeżeli przeniesienie będziesz chciał zrobić bez numeru tymczasowego to sprzęt będzie mógł zostać wydany dopiero jak numer będzie już w Plusie. Jeżeli skorzystasz z numeru tymczasowego to telefon otrzymasz od ręki.
    2. W przypadku wariantu z numerem tymczasowym wszystkie opłaty są takie same jakby to była umowa już na Twój numer docelowy. Później tylko podmieniamy te numery.
    3. Telefony w Plusie nie posiadają simlocka.
Gdybyś miał jeszcze jakieś wątpliwości to daj znać.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
Awatar użytkownika
-snoop-
Prawie PlusManiak
Posty: 42
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 10:28
Lokalizacja: Płock

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: -snoop- »

Dzięki za szybką odpowiedź. Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie:
- czy przy wyborze opcji przeniesienia numeru bez numeru tymczasowego wybrany przeze mnie telefon będzie na mnie czekał? (nie chce aby telefon, który mnie interesuje nagle stał się niedostępny)

Pewnie zdecyduję się na opcję bez numeru tymczasowego, bo w sumie bez sensu abym płacił w maju 2 abonamenty (Play i Plus naraz) a moja Motorola chyba jeszcze miesiąc przetrwa.
ODPOWIEDZ