Przejście z play do plusa

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: sedzia20 »

Zgadza się, taka informacja została mi udzielona, ale w żadnym zdaniu nie było zawarte o sklepie internetowym - konkretna informacja na to nie wskazywała.
Ok, umowa podpisana nie ma nad czym debatować - przydałaby się lepsza komunikacja i bardziej konkretny przekaz, tak na przyszłość :)
Wiertara501
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 09:13

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: Wiertara501 »

Witam!
Przedwczoraj byłem w punkcie Plusa gdzie zleciłem przeniesienie numeru z Playa. Wczoraj dostałem smsa, że przenosiny zaplanowane zostały na północ między 29.04 a, 30.04. Pojechałem odebrać kartę sim. W tym momencie sprawa wygląda następującą. Karta z Play wciąż działa, a karta z Plusa nie może się zarejestrować do żadnej sieci.
Co teraz? :-?

EDIT:
Dopowiem, że długość przenosin zaplanowana była na [1 dni], a przenosiłem z Play Fresh na kartę do Plus na kartę z celem wbicia kodu na Plush.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2015, o 10:02 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów - nie piszemy post pod postem. W celu rozwinięcia wcześniejszej wypowiedzi proszę używać opcji edycji posta (przycisk ZMIEŃ).
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: sl@w_es »

Wiertara501 pisze:(...) Karta z Play wciąż działa, a karta z Plusa nie może się zarejestrować do żadnej sieci.
Co teraz? :-? (...)
Karta SIM z Plusa nie będzie działać dopóki nie zwolni jej dotychczasowy operator (chyba, że byłby to nr tymczasowy, ale w ofercie na kartę takich Plus raczej nie stosuje).
Czy w Plusie, składając wniosek o przeniesienie numeru podałeś te same dane którymi dysponuje Play?
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: Magda_Plus »

Wiertra501 czy sytuacja jest bez zmian?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Wiertara501
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 09:13

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: Wiertara501 »

Wybaczcie, zapomniałem o tym poście. Sytuacja została rozwiązana 30 kwietnia o godzinie 12. Na kartę z plusa przyszła wiadomość ze numer został zwolniony przez Play i kilka minut później ze pomyślnie zarejestrowany w plus. Dane podawałem takie same. wszystko już działa jak powinno. Czyli rozumiem że winowajcą był Play który się obijal z wyłączeniem numeru :)

Dzięki i pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: Ewa_Plus »

Wiertara501,
- to dobra wiadomość, cieszymy się, że problem został rozwiązany pomyślnie :-D
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
monikam
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 3 lip 2015, o 12:35

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: monikam »

Witam,

Mam problem z przeniesieniem numeru z playa do plusa i związane jest to z anulowaniem wniosku i oczekiwaniem na możliwość ponownego złozenia wniosku.
Wczoraj złożyłam telefonicznie wniosek o przeniesienie numer do Plusa. Dopiero po złożeniu wniosku sprawdziłam dokładnie umowę obowiązującą z Playem i termin zakończenia umowy, który mija w przyszłym tygodniu.
Chciałabym zdążyć przed czwartkiem ze złożeniem wniosku, by zmieścić się i wypowiedzieć umowę przed rozpoczęciem kolejnego okresu rozliczeniowego w Playu. W tym celu zgłosiłam się dzisiaj rano do salonu Plusa by anulować wcześniejszy wniosek telefoniczny i złożyć nowy już bezpośrednio w salonie.
Okazało się, że jestem zmuszona czekać nawet kilka dni zanim będzie możliwość anulowania wcześniejszego wniosku i złożenia ponownego.
Wydaję się to trochę absurdalne? Czy rzeczywiście nie można zrobić tego szybciej?
Trochę obawiam się przejścia do Plusa, czy później załatwianie każdej sprawy nie będzie trwało tygodniami.....
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj monikam,
- podeślij mi proszę przez ten formularz swoje dane: imię i nazwisko, nr PESEL i nr który przenosisz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Marta88
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2016, o 10:13

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: Marta88 »

Witam,
z dniem 15.12.2016r. mój nr z Play miał być aktywny w Plusie - tak zostałam poinformowana przez pracownika w salonie firmowym Plusa. Dziś jest 16 a nr nadal mam w Play, proszę o informację kiedy nr zostanie przeniesiony. Nr sprawy 000030530416084002
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: Magda_Plus »

Marta88 o dacie uwolnienia numeru decyduje dotychczasowy operator. Z poziomu Plus forum nie mam możliwości przekazania Ci informacji dotyczącej daty uruchomienia Twojego numeru. W jakim trybie wybrałaś przeniesienie numeru do Plusa?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Marta88
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2016, o 10:13

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: Marta88 »

Jak to w jakim trybie? tak jak pisałam wyżej zostałam poinformowana przez pracownika Plusa, że nr będzie aktywny w plusie 15 grudnia, dopytywałam czy to znaczy że 15 grudnia zacznie się jakiś proces przenoszenia (nie wiem jak to się odbywa, nie znam się) ale nie, pracownik twierdził, że już 15 będę mogła korzystać z mojego nr.
Nr w play był na kartę, po wypełnieniu dokumentów w Plusie kazali mi iść do Play żeby zrobić szczegółową rejestrację nr i to oczywiście zrobiłam, jeśli dobrze pamiętam było to 3.12.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: Magda_Plus »

Marta88 w takim razie, proszę napisz mi poprzez ten formularz, w którym punkcie dokonywałaś przeniesienia numeru.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
olimp2010
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 1 lip 2018, o 08:49

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: olimp2010 »

Cześć.
Z dniem 30 czerwca (s)kończyła sie moja umowa z Play, więc jeszcze w maju załatwione zostały wszelkie formalności w związku z przeniesieniem numeru do Plusa. 12 czerwca dostałem sms z nr 2615 o treści "dotychczasowy operator potwierdził termin przeniesienia numeru", dlatego byłem pewien, że wszystko idzie zgodnie z planem :)
Wczoraj przed północą dokonałem zamiany kart sim na nadesłaną mi kurierem nową z plusa, ale nr nadal jest tymczasowy. Kiedy mój poprzedni nr przejdzie pod Plusa? ;)
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: habish »

Numer w Play jeszcze działa?
Awatar użytkownika
olimp2010
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 1 lip 2018, o 08:49

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: olimp2010 »

patryk7588 pisze:Numer w Play jeszcze działa?
Teraz sprawdziłem, tak.
ODPOWIEDZ