Abonament, a zniżka 50% niepełnosprawności

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
flejter
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 cze 2013, o 16:49

Abonament, a zniżka 50% niepełnosprawności

Post autor: flejter »

Witam,
Kończy mi się umowa w Plusie, i już od 6 lat zawsze miałam zniżkę w Plusie ze względu na niepełnosprawność [wada wzroku]. Teraz chce wziąć nowy abonament oraz telefon.
Teraz jest takie pytanie, na nie każdy abonament jest zniżka według FAQ.
50% zniżkę w opłacie abonamentowej taryf głosowych (zniżka nie dotyczy ofert Bez Limitu, abonamentu w Plus Internet, Pakietów Internetowych Non Stop dodawanych w promocjach np. w Oswajaczu Internetowym, Ofercie Smartfonowej i w ramach promocji Oba Ma, nazywaną też „Smartfon i Tablet w jednym abonamencie”) - dla pozostałych taryf obowiązuje.

Czyli jeśli wezmę abonament z tego regulaminu http://plus.pl/indywidualna/Abonament/N ... fon_SI.pdf

CZyli OMG 84,90 + 20 zł[pakiet internetowy 2 GB] = 104,90
plus do tego pakiet "Swobodne Rozmowy" za 30 zł co daje nam razem 134,90 zł.
Czyli mając żniżkę będe placiła za aboanment 67,45 ?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Abonament, a zniżka 50% niepełnosprawności

Post autor: Magda_Plus »

Witaj flejter,

zniżka 50% będzie obowiązywała jedynie za samą opłatę abonamentową, a nie dodatkowe pakiety, które są doliczone do abonamentu - zgodnie z przytoczonym przez Ciebie fragmentem - za pakiet internetowy zapłacisz pełną kwotę.
Jeśli skorzystasz z wybranej przez siebie promocji, to dla Ciebie oznacza to opłatę abonamentową zamiast 64,90 zł z VAT - 32,45 zł z VAT, do tego doliczona opłata 20 złotych za pakiet internetowy Non Stop 2,5 GB, oraz 30 zł za opcję Swobodne Rozmowy. Co daje razem 82,45 zł.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
flejter
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 10 cze 2013, o 16:49

Re: Abonament, a zniżka 50% niepełnosprawności

Post autor: flejter »

A czy przypadkiem w abonamencie za 64.90 zł Swobodne Rozmowy nie kosztują 40 zł ? Co daje nam razem 92,45 zł
1. 64,90 zł - [-50%] 32,45 zł = 32,45 zł + INTERNET 2,5 GB = 20 zł + Swobodne Rozmowy = 40 zł czyli razem 92,45 zł
2. 84,90 zł - [-50%] 42,45 zł = 42,45 zł + INTERNET 2,5 GB = 20 zł + Swobodne Rozmowy = 30 zł czyli razem 92,45 zł

Czyli jakby nie patrzeć lepiej wsiąść abonament za 84,90 bo mamy więcej minut i tańsze telefony, dobra logika Plus'a...
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Abonament, a zniżka 50% niepełnosprawności

Post autor: Magda_Plus »

flejter pisze:A czy przypadkiem w abonamencie za 64.90 zł Swobodne Rozmowy nie kosztują 40 zł ? Co daje nam razem 92,45 zł
1. 64,90 zł - [-50%] 32,45 zł = 32,45 zł + INTERNET 2,5 GB = 20 zł + Swobodne Rozmowy = 40 zł czyli razem 92,45 zł
2. 84,90 zł - [-50%] 42,45 zł = 42,45 zł + INTERNET 2,5 GB = 20 zł + Swobodne Rozmowy = 30 zł czyli razem 92,45 zł

Czyli jakby nie patrzeć lepiej wsiąść abonament za 84,90 bo mamy więcej minut i tańsze telefony, dobra logika Plus'a...
flejter :oops: przepraszam - faktycznie przy abonamentcie OMG 64,90 kosz usługi "Swobodne Rozmowy" to 40 złotych a nie 30 złotych.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
flejter
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 10 cze 2013, o 16:49

Re: Abonament, a zniżka 50% niepełnosprawności

Post autor: flejter »

Czyli to jest w tym przypadku dla mnie najlepsza oferta w PLUSIE, gdzie będę miał nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych plus do tego pakiet danych 2.5 GB tak ?
flejter
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 10 cze 2013, o 16:49

Re: Abonament, a zniżka 50% niepełnosprawności

Post autor: flejter »

Ostatnie pytanie na temat tego wątku na forum.
Czy abonament 'Masz smartfona' przy przedłużaniu umowy za 79.90 zł, wlicza się w ta zniżkę [niepełnosprawności] ? Wtedy będę płacił [zamiast 79,90 zł - 50 %] = 39,95 zł i będę miał :
-minuty do wszystkich sieci 600 minut
-do sieci plus nie limitowane
-pakiet danych 2.5 GB
oraz Samsung Galaxy s4 za 1579 zł ?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Abonament, a zniżka 50% niepełnosprawności

Post autor: Krzysiek_Plus »

flejter
Połowa abonamentu - 39,95
Pakiet internetowy 20 zł
Usługa Nielimitowane Rozmowy w Plusie - bezpłatne
Łącznie 59,95

Cenna aparatu jest zależna od promocji w ramach której będziesz zawierał umowę oraz kanału sprzedaży przez który będziesz realizował zamówienie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
flejter
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 10 cze 2013, o 16:49

Opłaca się?

Post autor: flejter »

Witam,
Obecnie mi się kończy umowa z Plusem, i dzisiaj dzwonili do mnie z Plusa z ofertą. Moje średnie rachunki to około 140 zł.
To co mi zaoferowali to
Abonament za 59,95 w tym:
-Liczba minut do wszystkich sieci - 1000 min
-Liczba minut do PLUS'A - bez limitu
-Pakiet danych 2.5 GB
-300 MMS za darmo co miesiąc za e-fakture

I do tego Galaxy S4 za 1339 zł.

Warto brać ten abonament ?
Ostatnio zmieniony 11 cze 2013, o 16:20 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Połączenie wątków - kontynuująca wątku.
borsuk_20
PlusManiak
Posty: 135
Rejestracja: 8 sty 2013, o 10:13

zniżka 50% z tytułu orzeczenia niepełnosprawności wzroku

Post autor: borsuk_20 »

Witam.
Temat jak w tytule + pytanie o abonament.
A więc tak: czy jest możliwość przeniesienia swojego zobowiązania w mixie na abonament tak, żeby nie było płacenia kary za zerwanie umowy tylko po prostu zmienić warunki umowy właśnie na abonament i ubiegać się o zniżkę 50% do abonamentu? Mam orzeczenie stopnia niepełnosprawności umiarkowany (dawna grupa inwalidzka 2) z powodu wzroku i słuchu. Czy jest u Was taka możliwość?
Ostatnio zmieniony 6 wrz 2013, o 12:08 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie wątków, ten sam temat. Zmiana działu, sprawa tyczy się abonamentu.
borsuk_20
PlusManiak
Posty: 135
Rejestracja: 8 sty 2013, o 10:13

Re: Abonament, a zniżka 50% niepełnosprawności

Post autor: borsuk_20 »

Może ktoś odpowiedzieć na mój post wyżej?
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Abonament, a zniżka 50% niepełnosprawności

Post autor: Dominik_Plus »

borsuk_20, informacje na temat zniżki dla osób niepełnosprawnych znajdziesz w naszym FAQ. Polecam zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na tej stronie.

A co do samego przejścia z Plus Mix na Plus Abonament to jest to uzależnione od tego ile zasileń zostało Ci do końca kontraktu.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
borsuk_20
PlusManiak
Posty: 135
Rejestracja: 8 sty 2013, o 10:13

Re: Abonament, a zniżka 50% niepełnosprawności

Post autor: borsuk_20 »

Zostało mi jeszcze 38 doładowań

edycja:
Przeczytałem.
Czy to znaczy, że NIE MA zniżki na internet mobilny w takim razie? Sory, że pytam tutaj ale skoro już poruszam ten temat to chciałbym się dowiedzieć.
Ostatnio zmieniony 6 wrz 2013, o 16:07 przez Dominik_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie dwóch postów (Nie pisz postów jeden pod drugim - korzystaj z edycji!)
borsuk_20
PlusManiak
Posty: 135
Rejestracja: 8 sty 2013, o 10:13

Re: Abonament, a zniżka 50% niepełnosprawności

Post autor: borsuk_20 »

Przeczytałem.
Czy to znaczy, że NIE MA zniżki na internet mobilny w takim razie? Sory, że pytam tutaj ale skoro już poruszam ten temat to chciałbym się dowiedzieć.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Abonament, a zniżka 50% niepełnosprawności

Post autor: Dominik_Plus »

borsuk_20, zgodnie z tym, co jest zawarte w naszym FAQ - o zniżkę może ubiegać się wyłącznie osoba niepełnosprawna z uszkodzeniem narządu słuchu lub mowy zakwalifikowanym do I grupy inwalidzkiej (lub jej opiekun).

A co do ilości zasileń, to 38 to zdecydowanie za dużo . Żeby dokonać konwersji to możesz mieć maksymalnie 10 zasileń do końca.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
borsuk_20
PlusManiak
Posty: 135
Rejestracja: 8 sty 2013, o 10:13

Re: Abonament, a zniżka 50% niepełnosprawności

Post autor: borsuk_20 »

no to wychodzi na to, że ja nie mogę bo mam 2 grupę inwalidzką...
Rozczarowałem się srogo...
Sugeruję Wam to zmienić bo więcej jest osób z 2 grupą niż z 1-szą. Wyjdzie to na plus obu stronom. Sam byłem zainteresowany i internetem mobilnym ze zniżką jak i abo (niestety muszę przecierpieć mixa), ale niestety u Was nie dostanę żadnej zniżki. Bardzo szkoda :(
ODPOWIEDZ